Setari Cookie-uri

rinoplastie inainte de nunta

am un nasuc care nu-mi place... si daca medicina a avansat intr-atat incat frumusetea sa nu mai fie data doar de Dumnezeu, m-am gandit ca merita sa incerc.... dar nu am luat inca o hotarare. Voi ce parere aveti? a mai incercat cineva? as vrea si cateva sfaturi... o recomandare... stiu ca e un subiect usor ciudat pentru un site in care ne adunam noi, viitoare mirese, precum si cele care au fost deja, dar ma gandesc ca n-oi fi eu singura care apeleaza la laser pt frumusete! va pup si astept pareri

Postat pe 31 Octombrie 2008 15:39

Recunosc ca mi-a trecut prin cap de mai multe ori, nu odata. Cred ca de pe bancile liceului visam sa-mi modific nasul. Mai am momente cand gandul imi strabate mintea ca un fulger, dar imi trece repede. Sunt iubita asa cum sunt si am invatat sa ma iubesc si eu.
fantome
Postat pe 10 Noiembrie 2008 13:50
isi facuse o prietena de-a mea dar in mod special din motive medicale. i s-au schimbat insa toate trasaturile fetzei...aveam senzatia ca are si dantura schimbata si buzele...era ciudat. inainte era extrem de interesanta, nasul ei avea personalitate si o scotea in evidenta, insa a spus ca daca tot face operatia sa isi modifice si forma....am senzatia ca acum regreta, desi medicului nu i se poate reprosa nimic.
stiu ca post operator apar niste sensibilitati semnificative.
daca nu e decat un moft eu zic sa te mai gandesti....
anka_hanneman
Postat pe 20 Noiembrie 2008 15:23
Cine se gandeste la asa ceva cred ca nu are nici cea mai mica idee ce inseamna o operatie la nas, ce inseamna sa stai doua zile si doua nopti cu niste pansamente imense in nas care iti ajung pana in creieri, sa nu poti dormi, sa nu poti respira, sa ai impresia in orice moment ca te sufoci si....multe altele pe care nici nu vreau sa mi le mai amintesc. Iar eu nici macar nu am facut rinoplastie am facut altceva, tot la nas insa eu nu puteam respira, am facut-o de nevoie. Si nasul meu e cam uratel insa nu as mai trece printr-o alta operatie nici platita cu mii de euro!
Chestia asta nu e o joaca, e ceva dureros si traumatizant...Numai cine a trecut prin asta poate stii! Nu recomand nimanui!!!
Plus ca o prietena si-a facut rinoplastie de curand iar diferenta nu e prea mare. Pt. un rezultat bun trebuie sa dai cam 2000 de euro la o clinica particulara!!!
Gaby211081_grace
Postat pe 20 Noiembrie 2008 15:45
Eu am platit 1700 euro dar stiu ca preturile sigur au mai crescut din septembrie anul trecut. Vreau sa te avertizez ca efectul definitiv al operatiei se vede dupa minim 6 luni asa ca programeaza bine toate chestiile ca sa nu te trezesti la nunta cu un nas umflat si mai mare decat inainte. Pentru 10 zile ai sa ai o atela pe nas si lumea o sa se uite ciudat la tine...plus ochi negri (si nu de la rimelul curs pe sub ochi)
Daca esti hotarata, go for it! Eu sunt foarte multumita de rezultatul final
Leeleerot
Postat pe 20 Noiembrie 2008 19:49
O prietena de-a mea s-a operat la nas si recuperarea a durat cam o luna. Avea fata umflata, era vanata la oki, plus chestia aia de plastic care a purtat-o aproape 2 saptamani..


Cam intr-o luna a putut iesi si ea din casa linistita fara sa-si mai faca griji ca se uita lumea ciudat la ea. Este foarte important sa stiti ca este o operatie foarte dureroasa dar..se merita...Orice lucru care iti creste siguranta de sine si te ajuta sa te simti mai bine merita facut..noi meritam orice sacrificiu!!!!
caurea_grace
Postat pe 12 Decembrie 2008 15:09
Stie cineva cat costa o rinoplastie la clinica Medical Service din Bacau? Am auzit numai lucurui bune despre dl doctor Constantin Stan... Vreau sa ma operez neaparat in febr...dupa sesiune! Sper sa nu ma socheze pretul! oricum... si eu cred ca merita sacrificiul.
gandacel18
Postat pe 21 Decembrie 2008 01:26
NU MI-AM facut si nici nu cunosc vre-o persoana care sa-si fi facut ...de aceea tot ce pot sa-ti spun este ca daca nu mai ai cel putin 1 an pana la nunta sa nu te risti sau sa te interesezi mai bine de la persoanele care si-au facut sa stii cat a durat exact recuperarea .. ca asa medicul iti poate spune ca in 2 luni esti ca noua .... si daca inca nu ti-a trecut sau nu ti-a iesit klumea iti spune ca organismul tau nuj ce are si din cauza asta nu s-a vindecat....
este o operatie importanta ... tu stii cel mai bine ce ai de facut
rocsanyk3
Postat pe 21 Decembrie 2008 12:39
buna.eu ma operez zilele astea.
val2009
Postat pe 1 Februarie 2009 12:25
Nu stiu. Nici eu nu sunt perfecta, dar ma simt bine in pielea mea si nu as face asa ceva. De ce sa trec prin dureri, riscuri (pentru ca orice operatie are riscurile ei, stiu de un caz in care o fata de 20 de ani a murit din cauza unei banale operatii de apendicita din cauza unui medic incompetent). Atata timp cat ai incredere in tine, si te consideri frumoasa si ceilalti te vor vedea la fel. Gandeste-te la Barbara Streisand...are un nas mare dar este interesanta si nu si-a facut nimic, oamenii o apreciaza. Nu exista o persoana perfecta si cred ca cel mai bine e sa invatam sa traim cu defectele noastre si sa ne iubim asa cum suntem.
mysterious_girl
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:29
buna. la Medical Service costa aproximativ 2500 euro.
val2009
Postat pe 6 Aprilie 2009 17:55
buna!
eu m-am operat la doctorul Stan acum 3 ani!
este un doctor bun.
merita sa incerci sunt sigura ca vei fi multumita de rezultat.
succes!
24andr
Postat pe 9 Aprilie 2009 14:43
[
24andr
Postat pe 9 Aprilie 2009 14:46
http://insanezone.ro/alexandra33-2016.html dati un click si o sa muriti de ras.......merita vazut......(nu e reclama).....:*:*:D:D
andra33_grace
Postat pe 15 Iulie 2009 23:23
pana la urma mi-am facut rinoplastia la dr stan! am facut 4 luni de la operatie! sunt f multumita de rezultat si fericita ca am facut acest pas si am scapat de un complex! deci am sa ma las filmata din prim-plan la nunta!
gandacel18
Postat pe 16 Iulie 2009 16:16
Buna , eu mi-am facut rinoplastie acum vreo 6 ani si sunt extrem de multumita , m-am schimbat foarte mult , am capatat mai multa incredere in mine . CEL MAI IMPORTANT este sa gasesti un medic foarte bun , care sa nu te cioparteasca ( vezi multe cazuri pe net la" rinoplastii nereusite ) . Bineintels acum depinde si de cat de hotarata esti , iar daca vrei sa o faci inainte de nunta , gandeste-te si la perioada de recuperare , ei zic 2 saptamani , insa eu am fost vanata cred k vreo luna in jurul ochilor , asa k mare atentie . Bafta , sa ne tii la curent.
kudika066702
Postat pe 7 Ianuarie 2010 09:49
eu am programare la dr.stan acum in ianuarie .operatia costa intre 2000 - 2500 de euro. sper sa nu imi para rau,desi am auzit numai lucruri bune espre acesta clinica totusi am unele temeri.
walina75
Postat pe 7 Ianuarie 2010 16:25
buna fetelor;eu nu am facut o asemeanea operatie dar nici nu as face,am vazut reportaje si e macelarie curata.asa e ca la unii le reusesc operatia dar la altii din pacate nu.trebuie sa te gandesti bine inainte ,ca odata facut nu mai poti reveni inapoi.bafta;si iubitiva asa naturale cum sunteti.doar cele care chiar au probleme mari as intelege sasi faca dar altfel nu merita;pa
ankaLoredana
Postat pe 7 Ianuarie 2010 20:50
Prietena mea a facut si nasu si sani,a zis ca doare putin , mai dureroasae este operatia la sani .
kudika001468
Postat pe 8 Ianuarie 2010 02:56
In primul rand, rinoplastia este una dintre operatiile care nu sunt dureroase( credeti-ma ca am citit luni de zile despre treaba asta).Si in al doilea rand, la rinoplastie nu se foloseste laserul.Se foloseste 'dalta si ciocanul'.Suna cam 'dureros', dar nu este deloc asa. Si eu cautam tot cu laser. Mai ales ca, de obicei, se face anestezie generala. Iar dupa, te tin pe calmante. Asa ca nu e de speriat. Pe mine m-a durut doar capul, dar m-a durut exact ca la o migrena, destul de puternic. In schimb, am aratat groaznic timp de vreo 3 saptamani
:m-am umflat si m-am invinetit si mi s-au spart si vasele de sange din ochi. Asta este singurul lucru care nu mi-a placut dupa operatie, dar a trecut foarte repede.Eu sunt super multumita de rezultat (m-am operat in septembrie 2008, cu 10 luni inainte de nunta) si as mai face-o inca o data, fara sa stau o secunda pe ganduri.Aveam si un nas mare si coroiat , care m-a obsedat zi de zi, timp de ani buni, pana cand mi-am luat inima in dinti si am facut operatia. Si poate mai amanam cativa ani, pentru ca pe mine ma sperie si o intepatura de ac si mi-era o frica de muream, dar faptul ca am planificat nunta m-a facut sa grabesc un pic lucrurile, pentru ca nu concepeam ca la nunta mea sa fiu terorizata de fotografi, sa nu ma fotografieze din profil.
Un singur lucru mai am sa va zic: faceti aceasta operatie doar daca sunteti cu adevarat complexate, daca este doar un moft, mai ganditi-va. S-ar putea sa nu fiti multumite de rezultat daca vreti un nas ca al vreunei cantarete.Nasul vostru trebuie sa se armonizeze perfect cu toate celelalte trasaturi. Al meu, cel putin, zici ca e al meu dintotdeauna. Asa ar fi trebuit sa arate, fara sa mai dau 2000 euro pt asta. Si apropo, nu am ramas cu nici o sensibilitate. Doar ca este un pic mai tare, mai ferm, dar de asta nu-ti dai seama decat dupa ce faci operatia, la vreo 6 luni. Si mie chiar imi place mai mult asa!
fifilina
Postat pe 8 Ianuarie 2010 13:48
cat costa operatia de aperticita ? eu ns i n romania, si vreau sa vin in tara
grace007564
Postat pe 8 Februarie 2010 15:33
Te rog spune-mi cat a costat operatia si cum te-ai simtit. Multumesc
luna28
Postat pe 9 Februarie 2010 10:11
Walina 75 imi spui te rog cum a decurs operatia la Stan si cat te-a costat. As vrea sa-mi fac si eu operatie de rinoplastie.
oanateo_grace
Postat pe 1 Aprilie 2010 12:39
Sau daca stie cineva un doctor bun la cluj
oanateo_grace
Postat pe 1 Aprilie 2010 12:41
eu miam facut rinoseptoplastie ku o luna inainte de nunta si sunt foarte multumita!!!!am un nasuk ffff dragutz!!!
nadizia
Postat pe 10 Aprilie 2010 23:19

PENTRU MOMENTE UNICE… VREI SA AI O NUNTA FRUMOASA SAU UN EVENIMENT CU TOTUL SPECIAL? NE OCUPAM NOI DE TOT CE AI NEVOIE PENTRU A FII MULTUMIT.VREI CA MOMENTELE SA FIE DE NEUITAT FARA SA AI PARTE DE GRIJI? POTI CONTA PE NOI,PENTRU CA PUTEM FACE VISUL UNUI EVENIMENT DE POVESTE SA DEVINA REALITATE! DECORATII DIFERITE EVENIMENTE! E-mail:mclapugean@gmail.com TEL:0721465264
Marry_grace
Postat pe 11 Aprilie 2010 01:29
salut, te rog spune-mi si mie care e diferenta intre rinoplastie si rinoSEPTOplastie? Eu nu am nasul stramb dar e cam borcanat, deci nu trebuie spart osul, mersi :)
clau_marie
Postat pe 24 Octombrie 2010 15:36
Vrei un look nou? Vrei o schimbare? La domiciliul clientei tund , vopsesc si coafez: bucle din perie, cu bigudiuri, cu placa; permanent. . .


gabriela_bahrim4@yahoo.com
kudika334634
Postat pe 12 Ianuarie 2011 11:15
De la: clau_marie, la data 2010-10-24 15:36:48salut, te rog spune-mi si mie care e diferenta intre rinoplastie si rinoSEPTOplastie? Eu nu am nasul stramb dar e cam borcanat, deci nu trebuie spart osul, mersi :)


la rinoseptoplastie se corecteaza si deviatia de sept, daca aceasta exista, cf investigatiilor medicale
visan_georgiana
Postat pe 12 Ianuarie 2011 11:28
Roxana Ionescu (MAMA NATURA ) A SLABIT 15KG cu produsul FYT FORM SYRUP!

Compania Canadian Farmaceuticals a lansat pe piata romaneasca un produs cu o eficienta maxima,
Fyt Form syrup este un produs revolutionar,100% natural , siropul Fyt Form este primul produs de slabit care disloca grasimea si o elimina din organism pe cale naturala.



Fyt form syrup este cel mai evoluat produs de slabit din lume iar cel mai important avantaj al acestui tratament il reprezinta durabilitatea efectelor!

INTRA PE : http://www.fytformsyrup.ro
Publicitate
Postat pe 13 Ianuarie 2011 16:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
curatarea porilor 12 De la: amalia79_healthy 21 Septembrie 2014 19:09
make up 2 De la: inna 2 Iulie 2010 16:55
Machiaj de vis? 7 De la: inna 2 Iulie 2010 16:59
unghii false-gene false 1 De la: grace000251 9 Mai 2010 10:54
NOAPTEA NUNTII,MAI SPECIALA DECAT TOATE CELE DINAINTE?!. 4 De la: shteffa 19 August 2013 22:12