Setari Cookie-uri

Farduri de calitate

Buna tuturor!
Am si eu cateva nelamuriri in legatura cu fardurile pe care sa le folosesc la nunta. M-am hotarat ca cel mai indicat este sa ma fardez singura intrucat stiu cu ce imi sta bine si ma pricep la machiaj, insa as vrea sa folosesc produse de calitate, care sa nu arate ca si cum as avea o masca si nici sa nu se stearga dupa 2-3 ore.
Am folosit mai demult de la LOreal fondul de ten care se presupunea ca tine 16 ore insa nu am fost deloc multumita de el.
Mentionez ca am tenul deschis la culoare si cu tendinta de ingrasare rapida, iar acest lucru imi da batai de cap in alegerea produselor cosmetice, iar nunta va fi vara, cand mai apare si problema caldurii.
Va sunt recunoscatoare pentru orice idee despre marcile care au produse bune.
Va doresc tuturor o nunta asa cum ati visat!
Monicutza_grace
Postat pe 19 Ianuarie 2009 18:20
cel mai bine folosesti produse profesionale din minerale din mai multe motive: 1. prod. profes sunt facute sa reziste, 2. au culori f multe din care poti alege, 3. nu irita pielea, deci nu se va vedea nimic urat pe fata fix cand ti-e lumea mai draga. in romania este o singura marca de cosmetice profesionale cu minerale - bella pierre, marca americana folosita mai ales in saloanele de acolo. poti alege si produse de lux gen Dior, dar nu e garantat ca nu iti erupe pielea. lórealul l-as taia de pe lista pentru ca nu mai e cum era, iar pentru nunta un ban in plus nu e dat degeaba. oricum variante sunt.
delaadri
Postat pe 20 Ianuarie 2009 13:23
Multumesc mult de sfat
Oricum Dior nu stiu daca ma tin buzunarele sa imi cumpar (tot ce presupune machiaj nu doar un produs, deci l-am cam sters de pe lista de la inceput)
Ma voi interesa de produsele de care mi-ai zis si eventual sa vad de unde pot face rost de niste mostre.
Monicutza_grace
Postat pe 20 Ianuarie 2009 17:03
Machiaj profesional la domiciliu cu produse de lux la preturi INCREDIBIL DE MICI! WWW.BEAUTIFULEYES-ROMANIA.COM
petramakeup
Postat pe 31 Ianuarie 2009 01:35
eu am avut o machioza profesionala.cred ca este cel mai bun lucru .vreau sa iti zic ca am fost foarte multumita de razultat,tinand cont ca dupa 20 de ore inca eram machiata perfect. machiajul meu a fost destul de greu de realizat pentru ca era un machiaj natural. nu am vrut sa folosesc produsele ei pentru ca sunt alergica.am foosit machiaj de la dior , rimelul telescopic l,oreal impreuna cu un rimel chanel ,iar cel mai important la sfarsit am folosit pulverizatorul cu vitamina e de la body shop,un fixator de machiaj. daca vrei un secret trebuie sa incepi sa iti pregatesti tenul cu cel putin 6 luni inainte.adica trebuie sa incepi sa iti hidratezi tenul din timp. un ten hidratat inseamna un machiaj de durata. iti recomand sa iti vizitezi esteticiana o data la 2 luni, si sa folosesti produse naturale si de calitate (de ex gelul de aloe vera este foarte hidratant-) dar asta depinde de nevoile care le are tenul tau si de ce iti zice esteticiana
andreeeacristinasapi
Postat pe 8 Februarie 2009 16:07
Daca ai tenul cu tendinta de ingrasare, inseamna ca ai aceeasi problema ca si mine. Eu la nunta am apelat la machiaj profesional , insa pt ten , mi-am cumparat eu produsele. Eu folosesc Clinique, toata gama Pore Minimizer, care garantat nu te trezesti ca iti luceste fata.Ai nevoie inclusiv de gelul de curatare, lotiunea tonica , si apoi o crema Pore minimizer instant perfector care este absolut magnifica, apoi fond de ten Clinique skin smoother, si nu in ultimul rand pudra Clinique Stay Matte sheer. Kitul asta costa ceva, dar crede-ma ca problemele tale legate de tendinta de ingrasare au luat sfarsit.Gelul de curatare te tine vreo 6 luni la fel si lotiunea, si crema o vezi tu asa mica, dar garantat te tine 2 luni. Pana sa le folosesc, eu aveam probleme cu tenul gras, totdeauna imi lucea fata, si evident este o stare de disconfort, dar de cand cu Clinique am scapat. Absolut important, cand se aplica fondul de ten, sa nu se aplice cu mana sau cu burete, ci cu o pensula, pt ca tine mult mai mult si se intinde uniform.
Pt orice eventualitate, daca din cauza emotiilor, sau caldurii, cine stie poate exista putin luciu, ia-ti servetele pt indepartarea grasimii, si tine pudra aproape!!!
Nirvana
Postat pe 17 Februarie 2009 08:25
Buna,eu folosesc niste produse profesionele f bune de la E.FUNKHOUSER New York iar preturile sunt bune raportate la calitate si perioada de folosire.Sa fiti frumoase!
dyaanc
Postat pe 17 Februarie 2009 08:32
Buna
Vad ca ti-a mai recomandat cineva sa folosesti machiajul profesional E. Funkhouser New York si ma bucur din tot sufletul ca a pomenit cineva de ele pt ca sunt printre cele mai bune produse din Romnaia si din lume. Daca vrei eu ma ocup cu machiajele de nunta iar la nunta mea care a avut loc anul trecut in septembrie m-am machiat singura cu ele si cu toate ca am fost machiata peste 20 de ore nu am avut nicio probelema in conditiiile in care eu am un ten cu probleme de alergie din cauza alimentatiei.
Un machiaj profesional pt nunta sa stii ca nu costa o avere, eu spre exemplu fac urmatoarele:
- machiajul de proba cu tratament cosmetic,
- un tratament cosmetic inainte de nunta cu 1-2 zile pt a pregati tenul
- si machiajul propriu-zis din ziua nunti cu tot fastul necesar(ma refer la sclipici daca se doreste)
Iar tote astea nu costa decat 150 lei.
Deci dupa cum spuneam nu costa o avere. Din pacate nu pot sa ajut decat miresele din Bucuresti pt ca aici stau.
Iti doresc sa fie cea mai frumoasa zi din viata ta si sa fii fericita.
vulturandromeda
Postat pe 17 Februarie 2009 10:57
Tot eu am scris si mesajul de mai devreme in poza de mai sus o vedeti pe cumnata mea imbracata in mireasa care a fost machiata tot de mine si in mov pe mama mea.
Iar acum ma veti verea in poza pe mine mireasa.
Va pup si numai bine.
cop81
Postat pe 17 Februarie 2009 11:02
Are mare dreptate Andromeda.Eu machez cu ele pentru mirese dar in Brasov.Sunt cu adevarat bune impreuna cu cele de la Artistry.Au un fond de ten excelent.Dar toate produsele sunt bune,eu le folosesc in machiaje de 5 ani si nu le-as schimba cu altele.O zi buna
daniela_erdos
Postat pe 17 Februarie 2009 13:45
Eu folosesc ceva produse de la Clinique(sunt dependenta de fondul de ten-Superbalanced makeup)si Sephora.Pt kitul 3step de la Clinique am doar cuvinte de lauda.E.Funkhouser unde le gasesc?
klarra
Postat pe 17 Februarie 2009 14:53
Buna fetele,as dori sa stiu si eu de unde cumparati produsele E. Funkhouser New York,va rog mult raspundeti-mi...
sabina893
Postat pe 17 Februarie 2009 15:00
Produsele E.FunKhouser se comercializeaza prin vanzare directa de la reprezentantii firmei Amway.La fel si Artistry.Daca doriti mai multe info va stau la dispozitie.
dyaanc
Postat pe 17 Februarie 2009 15:14
era mult mai simplu daca se gaseau in magazin,asa din catalog e mai greu sa nimeresti nuanta de fond de ten de exemplu....am inteles ca trebuie sa te duci la prezentari.........chestii din astea si e mai complicat,cel putin asa am inteles.mi-ar fi placut sa le pot achizitiona mai usor,am auzit si eu ca sunt nemaipomenite.am si eu o intrebare pt fetele care se ocupa si stiu.nuanta din catalog este identica cu noanta produsului?ca as avea posibilitatea sa vad catalogul.va multumesc frumos,astept raspuns,va rog
anuska
Postat pe 17 Februarie 2009 16:04
Sunt mostre de fond de ten si rujuri..de ex..dar sunt ca cele din catalog..se fac prezentari pt ca asa se vand acest eproduse..nu se gasesc pe rafturi...poti intra si pe net sa vizualizezi produsele si culorile
dyaanc
Postat pe 17 Februarie 2009 16:10
buna Dyanc,eu vreau sa stiu cum pot afla preturiile lor si as dori sa vad u catalog dar sub varianta online sa zic asa
sabina893
Postat pe 17 Februarie 2009 16:28
prietena mea, a dat acum 3 ani pentru un machiaj de nunta profesionist 100 de euro si i-a facut un machiaj,,,de mai bine se lipsea, evident ca l-a sters si s-a machiat singura,,,,iar eu in 2007 la nunta mea, am dat in jur de 2 milioane pe un fonde de ten l'oreal, un ruj si un rimel aceeasi gama, plus un fard de obraz, maybelline,,,si am avut un machiaj de zile mari,,,nu profesionist ca starurile de cinema, dar simplu si de bun-gust,,,care a durat de la ora 12 cand m-am machiat, pana a doua zi dimineata la ora 8 cand am plecat de la restaurant. Precizez ca nu am un ten de diva,,,e un banal ten mixt,cu probleme, ca al multora dintre noi, va pup o zi buna
simi_2007
Postat pe 17 Februarie 2009 16:54
Te pot ajuta sa le achizitionezi daca doresti.Putem sa luam legatura pe mess sau prin telefon.Adresa mea de mess este daniela_erdos sau telefon 0723265315.Daca ai drum in Brasov si ma suni din timp iti si arat fardurile.
daniela_erdos
Postat pe 17 Februarie 2009 17:19
multumesc frumos ,dyaanc,da am vazusem produsele si pe net..se pare ca ramane varianta sa caut un intreprinzator amway si sa comand mostre ca sa-mi dau seama de noanta exacta care mi se potriveste.
anuska
Postat pe 17 Februarie 2009 17:27
Buna. nuanta cameo merge la mai multe tipuri de ten.De fapt sunt foarte discrete aceste nuante..fuzioneaza cu culoarea pielii si ascund imperfectiunile..am mostre de fond de ten ,,rujuri.
dyaanc
Postat pe 17 Februarie 2009 17:36
acela nude cum este?
sabina893
Postat pe 17 Februarie 2009 17:39
destul de inchis si e inspre roscat..da o tenta de bronz
dyaanc
Postat pe 17 Februarie 2009 17:42
deci iau cameo,ms ms ms
sabina893
Postat pe 17 Februarie 2009 17:45
totusi sunt came nesigura in privinta aceluia cameo,despre bisque poti spune ceva? sau fawn?
sabina893
Postat pe 17 Februarie 2009 17:47
sunt nuante de mijloc..nici f deschise, nici inchise..
dyaanc
Postat pe 17 Februarie 2009 17:54
indiferent de nuanta pe care o alegi ea intra f bine in piele si-i da un aspect luminos..nu au aspect de masca,,asa cum au alte fonduri de ten


dyaanc
Postat pe 17 Februarie 2009 17:56
ok am ales fawn dar am intrebat si de pudra Pudrã bronzantã ARTISTRY™ True Bronze,este aceea pudra luminoasa despre care vb tu?
sabina893
Postat pe 17 Februarie 2009 18:02
ti-am dat rasp la mes..e de la E. F nu de la Artistry










dyaanc
Postat pe 17 Februarie 2009 18:05
ok am gasit dar se pare ca pudra stralucitoare de la E F nu exista iin stoc
sabina893
Postat pe 17 Februarie 2009 18:10
Buna!

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.
M-ar interesa si pe mine produsele astea, eventual sa cumpar mai intai niste mostre. Daca este cineva care comercializeaza aceste produse cosmetice sau stie de unde pot face rost de ele, sa imi trimita si mie un mesaj privat cu un id sau nr de tel ca sa putem sta de vb.

Ms mult
Mony_eu
Postat pe 17 Februarie 2009 18:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Saloane Brasov 24 De la: fantome 8 Noiembrie 2018 13:31
Unghii false la domiciliu 1 De la: kudika_9144 13 August 2012 23:57
Aplic unghii false, flori 3D, cristale swarovski. 1 De la: kudika123399 30 Septembrie 2010 16:35
here here over here! 2 De la: kudika_35061 16 Mai 2013 20:46
Aplic unghii false - gel 3 De la: corinaxg 14 Septembrie 2010 14:34