Setari Cookie-uri

2 perechi de nasi

Si noi am avut 2 perechi de nasi si chiar nu a fost nici o problema. M-au gatit amandoua nase, au pus bani impreuna si mi-au cumparat cele necesare, au stat toti 4 nasi in fata langa noi in biserica ( nasa din partea mea langa mine si nasul din partea sotului meu langa el). La invitatii am facut 2 randuri pt fiecare cate un rand cu numele lor prima data si apoi ceilalti. la sala a fost totul ok.... adica nu a fost nici o diferenta. Se poate dar trebuie sa doreasca si nasii acest lucru.
isabelaopt
Postat pe 7 August 2009 22:43
tarot_healthy
Postat pe 21 August 2009 13:48
Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 19:04
ce e chiar asa de ras!si complicat ?tot ce trebuie sa cumpere nasii se imparte la 2 adica la cele 2 perechi !foarte simplu!toate cheltuielile impartite la 2!in ardeal e obiceiul cu 2 perechi de nasi :una din partea mirelui si una din partea miresei !si nu e vb de nici o concurenta!si amandoua perechile de nasi stau langa miri si la cununia civila si la cea religioasa si la masa la petrecere si peste tot!eu zic sa faceti cum va doriti nu sa va luati dupa spuse koare se face asa sau nu se face asa !e nunta voastra si o faceti dupa placul vostru si gata !doar o daat aveti nunta!faceti tot dupa placul vostru ca sa nu regretati dupa!oricum la orice nunta botez sau inmormantare intotdeauna sunt persoane nemultumite!asa ca NO STRES!CASA DE PIATRA !
sweetcrazy
Postat pe 21 Aprilie 2010 15:18
chestia cu atatea perechi de nasi e grandomanie, mie preotul, cand am fost la biserica sa discut detaliile nuntii, mi-a spus ca in mod normal se accepta doar o pereche de nasi pt ambii miri, dar din dorinta mirilor de afirmare si de a nu supara prietenii ce vor sa te cunune se accepta cate perechi vor ei, dar repet, DOAR O SG PERECHE de nasi ar trebui sa fie
oanaiullliana
Postat pe 22 Aprilie 2010 09:59
tarot_healthy
Postat pe 18 Mai 2010 14:38
ok,dar mosii nu stau tot la masa mirilor?
eu asa stiam
Florentina_Papava_1
Postat pe 10 Iulie 2014 15:47
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat noi facem nunta in octombrie 2020 si ne-am ales 4 4perechi de nasi e de rau?si eu sunt catolică si sotul meu este ortodox stie cineva daca trebuie sa scot ceva hartie cu mutatie de la catolic la ortodox va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Va mulțumesc
kudika_1039917
Postat pe 5 Februarie 2020 00:26
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat noi facem nunta in octombrie 2020 si ne-am ales 4perechi de nasi e de rau?si eu sunt catolică si sotul meu este ortodox stie cineva daca trebuie sa scot ceva hartie cu mutatie de la catolic la ortodox va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Va mulțumesc
kudika_1039917
Postat pe 5 Februarie 2020 00:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nunta in Resita 13 De la: kudika334739 1 Decembrie 2010 16:47
problema: meniu pentru vegetarieni 35 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:21
MASINA MIRESEI 7 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:19
TINUTA CUNUNIA CIVILA! 7 De la: ankaLoredana 18 Februarie 2010 22:36
PORUMBEI ALBI PENTRU MIRI 3 De la: grace004927 30 Septembrie 2009 00:31