2 perechi de nasi

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Pagini: << 1 2 Sari la pagina:
isabelaopt Avatarul lui isabelaopt

1 mesaj
Oras: botosani

Si noi am avut 2 perechi de nasi si chiar nu a fost nici o problema. M-au gatit amandoua nase, au pus bani impreuna si mi-au cumparat cele necesare, au stat toti 4 nasi in fata langa noi in biserica ( nasa din partea mea langa mine si nasul din partea sotului meu langa el). La invitatii am facut 2 randuri pt fiecare cate un rand cu numele lor prima data si apoi ceilalti. la sala a fost totul ok.... adica nu a fost nici o diferenta. Se poate dar trebuie sa doreasca si nasii acest lucru.
tarot_healthy Avatarul lui tarot_healthy

754 mesaje

Raporteaza abuz de limbaj
Dacă ați ajuns să citiți aceste rânduri și vă stârnesc interesul, nu este o pură întâmplare; ci este posibil ca tocmai eu să fiu persoana care vă poate ajuta cu anumite răspunsuri referitoare la viața dumneavoastră, fără să îmi dezvăluiți detalii despre viața personală, ca apoi să presupuneți că m-am inspirat. Rămâne doar să vă convingeți! Dacă sunteți interesat/ă, lăsați un E-mail pe: cassey.cassey20@yahoo.com și vă voi contacta în cel mai scurt timp posibil. http://cassey-tarot.weebly.com/ O săptămână frumoasă, vă doresc!
lif3_dr3am Avatarul lui lif3_dr3am

86 mesaje
Oras: bucuresti

Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
sweetcrazy Avatarul lui sweetcrazy

28 mesaje

ce e chiar asa de ras!si complicat ?tot ce trebuie sa cumpere nasii se imparte la 2 adica la cele 2 perechi !foarte simplu!toate cheltuielile impartite la 2!in ardeal e obiceiul cu 2 perechi de nasi :una din partea mirelui si una din partea miresei !si nu e vb de nici o concurenta!si amandoua perechile de nasi stau langa miri si la cununia civila si la cea religioasa si la masa la petrecere si peste tot!eu zic sa faceti cum va doriti nu sa va luati dupa spuse koare se face asa sau nu se face asa !e nunta voastra si o faceti dupa placul vostru si gata !doar o daat aveti nunta!faceti tot dupa placul vostru ca sa nu regretati dupa!oricum la orice nunta botez sau inmormantare intotdeauna sunt persoane nemultumite!asa ca NO STRES!CASA DE PIATRA !
oanaiullliana Avatarul lui oanaiullliana

79 mesaje
Oras: baia mare

chestia cu atatea perechi de nasi e grandomanie, mie preotul, cand am fost la biserica sa discut detaliile nuntii, mi-a spus ca in mod normal se accepta doar o pereche de nasi pt ambii miri, dar din dorinta mirilor de afirmare si de a nu supara prietenii ce vor sa te cunune se accepta cate perechi vor ei, dar repet, DOAR O SG PERECHE de nasi ar trebui sa fie
tarot_healthy Avatarul lui tarot_healthy

754 mesaje

Dacă ați ajuns să citiți aceste rânduri și vă stârnesc interesul, nu este o pură întâmplare; ci este posibil ca tocmai eu să fiu persoana care vă poate ajuta cu anumite răspunsuri referitoare la viața dumneavoastră, fără să îmi dezvăluiți detalii despre viața personală, ca apoi să presupuneți că m-am inspirat. Rămâne doar să vă convingeți! Dacă sunteți interesat/ă, lăsați un E-mail pe: cassey.cassey20@yahoo.com și vă voi contacta în cel mai scurt timp posibil. http://cassey-tarot.weebly.com/ O săptămână frumoasă, vă doresc!
Florentina_Papava_1 Avatarul lui Florentina_Papava_1

1 mesaj

ok,dar mosii nu stau tot la masa mirilor?
eu asa stiam
kudika_1039917 Avatarul lui kudika_1039917

5 mesaje

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat noi facem nunta in octombrie 2020 si ne-am ales 4 4perechi de nasi e de rau?si eu sunt catolică si sotul meu este ortodox stie cineva daca trebuie sa scot ceva hartie cu mutatie de la catolic la ortodox va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Va mulțumesc
kudika_1039917 Avatarul lui kudika_1039917

5 mesaje

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat noi facem nunta in octombrie 2020 si ne-am ales 4perechi de nasi e de rau?si eu sunt catolică si sotul meu este ortodox stie cineva daca trebuie sa scot ceva hartie cu mutatie de la catolic la ortodox va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Va mulțumesc
Pagini: << 1 2 Sari la pagina: