Setari Cookie-uri

a plecat fara sa ne certam

buna...l-am cunoscut pe sotul meu acum 7 ani.Ne-am palacut din prima clipa,in asa fel incat dupa o saptamana ne-am mutat impreuna.Eram fericiti ,totul era bine.Dupa 3 ani ne-am casatorit chiar daca soacra mea nu era de acord.primul an de casnicie a fost groasnic...ne certam mereu...din motive banale.la un moment dat am descoperit ca ma inseala.Atunci ne-am descpartit.Chiar si asa eu il iubeam in continuare.La 6 luni ne-am impacat.dar fericirea nu a durat mult pt ca ma mintea ca se duce sa vada partide cu baietii si el era in alta parte.Ruptura s-a produs din nou.In tot acest timp mai tineam legatura,el intre timp isi facuse o relatie dar nu era f multumit.Aum 1 an am cunoscut pe cineva cu care am vrut sa-mi refac viata.Am ramas imediat insarcinata,totul parea sa ia o forma,pana cand sotul meu a aflat ca urma sa ma casatoresc.Atunci mi-a zis sa nu fac asta ca el vrea sa se intoarca acasa si ca totul va fi ca inainte.Ce credeti ca am facut?am intrerupt sarcina si m-am recasatorit cu sotul meu.6 luni au fost frumoase pana cand intr-o seara mi-a spus ca pleaca la mama lui care este in alta tara,ca avea de rezolvat o problema de familie.din seara de cand a plecat si-a schimbat nr de tel si nu mai stiu nimic de el.Am auzit ca are din nou pe cineva.Cum sa ma lecuiesc de acest om?
grace008467
Postat pe 21 Aprilie 2010 22:55
Aoleu, daca nu l-ai lasat pan-acum nici de-acum incolo nu mai ai mari sanse.Trebuia sa-l fi lasat inca de prima data cand ai vazut ca te inseala. Ai mai omorat si un suflet nevinovat pt el. Nu stiu cum se poate asa ceva. Am si eu pe cineva care a facut la fel ca tine. De zeci de ori a inselat-o, a batut-o, a batut si fetita, ea intr-un sfarsit a divortat, dar acum tot impreuna sunt. Nu stiu ce e in capul ei si nici in al tau. Probabil stii ca mai sunt si alti barbati pe pamant si chiar daca pt tine nu mai sunt, nu e nicio tragedie. In felul asta ai mai multa liniste.
miresssssica
Postat pe 25 Aprilie 2010 08:59
De la: grace008467, la data 2010-04-21 22:55:32buna...l-am cunoscut pe sotul meu acum 7 ani.Ne-am palacut din prima clipa,in asa fel incat dupa o saptamana ne-am mutat impreuna.Eram fericiti ,totul era bine.Dupa 3 ani ne-am casatorit chiar daca soacra mea nu era de acord.primul an de casnicie a fost groasnic...ne certam mereu...din motive banale.la un moment dat am descoperit ca ma inseala.Atunci ne-am descpartit.Chiar si asa eu il iubeam in continuare.La 6 luni ne-am impacat.dar fericirea nu a durat mult pt ca ma mintea ca se duce sa vada partide cu baietii si el era in alta parte.Ruptura s-a produs din nou.In tot acest timp mai tineam legatura,el intre timp isi facuse o relatie dar nu era f multumit.Aum 1 an am cunoscut pe cineva cu care am vrut sa-mi refac viata.Am ramas imediat insarcinata,totul parea sa ia o forma,pana cand sotul meu a aflat ca urma sa ma casatoresc.Atunci mi-a zis sa nu fac asta ca el vrea sa se intoarca acasa si ca totul va fi ca inainte.Ce credeti ca am facut?am intrerupt sarcina si m-am recasatorit cu sotul meu.6 luni au fost frumoase pana cand intr-o seara mi-a spus ca pleaca la mama lui care este in alta tara,ca avea de rezolvat o problema de familie.din seara de cand a plecat si-a schimbat nr de tel si nu mai stiu nimic de el.Am auzit ca are din nou pe cineva.Cum sa ma lecuiesc de acest om?




Ce cearta mai astepti dupa atata UMILINTA? Vine cand vrea si pleaca la fel? Te-a cumparat sa fi la cheremul lui? NIMENI , DAR NIMENI pe lumea asta nu are dreptul sa-si bata joc de tine. Cu atat mai grav este faptul ca CEL PE CARE IL IUBESTI SI ZICE CA TE IUBESTE...........O FACE.

CE MAI ASTEPTI? A P L E C A T L A M A M A.
NU E CLAR PENTRU TINE? MAMA LUI E CEA MAI IMPORTANTA IN ECUATIA ASTA.
ROUA_DIN_SUFLET
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:52
si tu ai divortat de nenorocit?
julia0507
Postat pe 28 Aprilie 2010 07:54
sint oameni care pot suporta la nesfirsit necazurile, suferintele, poate si tu faci parte din acceasta categorie, devii fara sa vrei un fel de masochista. i-a atitudine !schimbati ca si el nr de telefon eventual vinde casa si mutate oriunde. cred ca este pe linga tine si stie tot ce faci si stie ca are un loc in sufletul tau. E greu dar cauta sa ajungi la un rezultat ,e bine pt tine.
grace003710
Postat pe 28 Aprilie 2010 09:17
trebuie sa intelegi tu ca nu ti-a adus nimic bun relatia cu el si sa te convingi ca nu mai ai nici o treaba cu el chiar daca vine plangand in genunchi in fata ta cu 1000 de flori si 10000 de te iubesc si-mi pare rau.....
daca o sa te gandesti la el si atat timp cat inca il iubesti nu o sa poti sa-ti refaci viata
incearca sa-ti faci o viata fara el.... serviciul tau, iesi cu o prietena .. mergi la sala sa omori nervii... ocupa-ti timpul ca sa nu ai timp sa te gandesti la el ..
rocsanyk3
Postat pe 28 Aprilie 2010 10:44
Nici un barbat nu merita sa omori un copilas!Ce vina a avut acel sufletel din pantecul tau????
Esti jalnica!
miky4
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:49
Draga mea.... ca sa ma limitez la raspunsul intrebarii tale, parerea mea este sa faci urmatorul lucru: IL EXCLUZI DIN VIATA TA, acum cat ti se mai da ocazia, in caz contrar, va veni iar dupa un timp, urmand ca dupa o alta perioada sa te lase si tot asa un ciclu bolnavicios.
Un lucru nu pot intelege, l-ai iertat o data... ok! A doua oara... fie! Dar cate trebuie sa-ti mai faca ca sa intelegi ca omul acesta nu face decat sa te considere jucaria lui, pe care o ia si o arunca dupa cum i se nazare.
Nu am sa ma apuc acum sa te judec ca l-ai lasat pe celalalt pt el, dar la copilul din pantecele tau nu te-ai gandit?
Gandeste in felul urmator: un copil cu un astfel de om (cel care a plecat si te+a lasat), nu ofera decat o posibilitate de a perpectua specia cu cineva care probabil ii va semana. Si din start, draga mea, NU!
Sunt ferm convinsa ca te va mai cauta, insa nu-i da ocazia sa te gaseasca, daca totusi o face nu aveti ce vb, daca chiar doresti sa vb nu te lasa furata de amintiri si in special basme. Gaseste-ti pe cineva care te poate face fericita si nu suparata, pe cineva care este acolo si dupa ce va certati incercand sa gaseasca o solutie, care te considera atata de frumoasa incat altcineva nu-i mai trebuie, etc. etc.
NU SE MERITA SA-L LASI SA-SI BATA JOC DE VIATA TA CACI ASTFEL IMPLICIT ITI BATI SI TU JOC DE TINE! numai bine si sa ne tii la curent!
devyl_is_crying
Postat pe 28 Aprilie 2010 13:32
Am avut si eu o relatie asemanatoare doar ca mie mi-a deschis Dumnezeu ochii la timp si nu am ajuns in stadiul sa ne casatorim.In schimb toate pregatirile de nunta era facute:restaurant,preot,verighete,muzica...tot ce inseamna o nunta,si mi-am dat seama ca nu merita cu 2 luni inainte de nunta,cand mi-a facut a 2-a oara faza asta.imi gresise si l-am iertat,dar a 2-a oara nu am mai putut trece peste...mai ales ca intervenise si ma-sa care pana in acel moment nu ma suporta si ma facea cum ii venea la gura,iar atunci,cand era vorba sa ma despart de febletea ei de baiat.eram cea mai buna nora si cea mai potrivita fata pt el...asa ca nu are rost!!!NICI UN BARBAT ca el nu merita sa te sacrifici pt el si sa iti distrugi viata.Eu am suferit,e adevarat,pt k il iubeam foarte mult...dar am reusit sa trec peste(cu ajutorul parintilor si a prietenilor ADEVARATI care mi-au fost mereu aproape) si acum am pe cineva cu care sunt intr-adevar fericita si care credeti-ma ca ar fi in stare sa ma pupe si in fund numai sa fiu fericita,sa nu ma vada suparata.!asa ca uita-l...e cel mai bine,refa-ti viata!!!
creatza2006
Postat pe 28 Aprilie 2010 15:16
sincer nu stiu cati ani ai dar cea mai mare greseala din viata ta a fost ca ai omorat un suflet nevinovat ,poate acel ingeras de copil te scapa de chinul vieti tale dar nu e nimeni in masura sa te judece.sincer eu poate sunt mai mica ca tine dar sigur am trait si eu o experienta ceva de genul cu toate ca eram doar o pustoaica care a renuntat la familie pt un om de genul numai ca fericirea a fost ca nu am fost casatorita si nici nu am avut nici un avort cu toate ca am spus eram o pustoaica,si cum mam lecuit de acea boala numita iubirea oarba,mi-am luat inima in dinti si am plecat in strainatate departe de el bine ca ce a urmat a fost mai drastic dar am scapat,tu esti fericita ca nu trebuie sa pleci ca sa scapi de el.parerea mea ca acel om iubeste o singura fiinta si acea e el,nu fi fraiera sa mai cazi in fata lui cred ca esti o femeie destul de matura ca sa spui NU si el sa ramana cu mama lui.si nu poti spune nu pot sa nu ma gandesc la el atat timp cat nu vrei si insisti sa afli ceva de el.parerea mea este sa fi macar o data curajoasa si sa te gandesti la fericirea ta.care din cate vad eu nu este alaturi de el.poate o sa asculti sfatul unei pustoaice ca sincer merita,daca nu e viata ta si tu decizi dar nu cere ajutorul altcuiva atata timp cat tu nu esti in masura sa te ajuti singura
simoanbv2007
Postat pe 28 Aprilie 2010 20:48
eu nu inteleg de ce intrebi cum sa te lecuiesti de el? ....inca nu te-ai lecuit dupa tot ce ti-a facut?
rocsanyk3
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:44
Si inca un lucru, sa-ti aduci aminte, atunci, cand va veni iar, distrus, plin de durere, si-ti va jura ca nu se va mai intampla, si ca a fost cea mai mare greseala a lui ca te-a lasat, ca atunci cand a plecat el, te-a vazut indurerata, si distrusa, si nu i-a pasat deloc. Nu cumva sa-ti fie mila! El va conta pe asta, si stie cum sa obtina de la tine ce vrea.
Evike_grace
Postat pe 29 Aprilie 2010 18:55
acum am pus un av sa se ocupe de toate formalitatile
grace008467
Postat pe 30 Aprilie 2010 16:06
Foarte bine ai facut! Dar vezi sa nu mai dai inapoi!
miresssssica
Postat pe 30 Aprilie 2010 17:20
ai sa vezi cum peste un an sau 2 o sa razi si o sa zici ce fraiera eram ... nu stiu cum am putut sa stau cu el atata timp... daca as fi stiut ca o sa fiu atat de fericita fara el as fi luat decizia cu mult timp inainte

suferi acum si ti-e greu ca nu e usor sa treci prin ce ai trecut tu dar trebuie sa fii sigura ca asta e cea mai buna alegere ...si sa nu-ti para rau niciodata ... asa a fost sa fie ... de azi inainte o sa fie mai bine
rocsanyk3
Postat pe 1 Mai 2010 19:34
imi pare rau dar meriti sa stai singura si sa nu mai f mama daca tu pt o p... de barbat ai intrerupt sarcina si te-ai intors la el lasand un om ce te-a acceptat cu tot ca ai fost casatorita.
puteai sa f fericita acum sa ai un inger in casa pt ca un copil asta e un inger trimis de Dumnezeu si tu ce ai facut ai decis sa nu se nasca
draga mergi la un preot si spune ce ai facut sa vezi ce iti zice
faptul ca faci avort tu de capu tau e pacat foarte mare e la fel cum ai ucide o persoana
ce fel de femeie estu tu fara suflet
rece pt ca ai renuntat la sarcina si la un om ce te putea face fericita
loool iti lipsea probabil sa f inselata si mintita sau ce naiba
loool regret dar iti meriti soara
gandestete ca din cauza ta barbatul carte vroia sa te ia de nevasta acum poate sa se razbune pe alta fata nevinovata sa aiba inpresia ca toate sunt la fel ca tine false si nu va mai avea incredere in fata ce va ajunge sa ii fie nevasta mereu va avea o frica ca vaajunge iar sa il lase

deci dupa mine iti meriti soarta nu ai stiut sa apreciezi o sansa de a merge pe alt drum cu o persoana ce te iubea si alaturi de care puteai avea un copil
esti jalnica pe bune si mai expui aici magaria ta
sunt alte fete ce isi doresc un copil si nu il pot avea si tu te duci si faci avort
Dumnezeu e sus si vede si poti sta linistita ca vei plati pt ce ai facut

daca fostu tau sot te iubea te accepta asa cu sarcina si ajungea sa iubeasca copilul la fel cum iubea pe propriul sau copil
rricarda2003
Postat pe 2 Mai 2010 10:51
De la: rricarda2003, la data 2010-05-02 10:51:14imi pare rau dar meriti sa stai singura si sa nu mai f mama daca tu pt o p... de barbat ai intrerupt sarcina si te-ai intors la el lasand un om ce te-a acceptat cu tot ca ai fost casatorita.
puteai sa f fericita acum sa ai un inger in casa pt ca un copil asta e un inger trimis de Dumnezeu si tu ce ai facut ai decis sa nu se nasca
draga mergi la un preot si spune ce ai facut sa vezi ce iti zice
faptul ca faci avort tu de capu tau e pacat foarte mare e la fel cum ai ucide o persoana
ce fel de femeie estu tu fara suflet
rece pt ca ai renuntat la sarcina si la un om ce te putea face fericita
loool iti lipsea probabil sa f inselata si mintita sau ce naiba
loool regret dar iti meriti soara
gandestete ca din cauza ta barbatul carte vroia sa te ia de nevasta acum poate sa se razbune pe alta fata nevinovata sa aiba inpresia ca toate sunt la fel ca tine false si nu va mai avea incredere in fata ce va ajunge sa ii fie nevasta mereu va avea o frica ca vaajunge iar sa il lase

deci dupa mine iti meriti soarta nu ai stiut sa apreciezi o sansa de a merge pe alt drum cu o persoana ce te iubea si alaturi de care puteai avea un copil
esti jalnica pe bune si mai expui aici magaria ta
sunt alte fete ce isi doresc un copil si nu il pot avea si tu te duci si faci avort
Dumnezeu e sus si vede si poti sta linistita ca vei plati pt ce ai facut

daca fostu tau sot te iubea te accepta asa cu sarcina si ajungea sa iubeasca copilul la fel cum iubea pe propriul sau copil


Rricarda, ai dreptate in tot ce ai zis mai sus, dar esti penala la faza cu "loool". Ce dracu fratilor, cum dau astia drumu la o tampenie, voi o preluati toti, ca cica e la moda.
miresssssica
Postat pe 2 Mai 2010 22:43
ce aveti fratilor ati luat-o razna cu toate???...oare voi nu ati iubit niciodata..daca a facut avort sau nu asta e o decizie care ii apartine in totalitate la fel ca cea de a da nastere unui copil...nimeni..absolut nimeni nu are dreptul sa o judece...singura chestie care te sfatuiesc e unde scuipi sa nu mananci...adik odata ce ai tremninat un episod nu tocmai placut din viata ta si ai dat pagina nu trebuie sa mai revii..oamenii nu se schimba....tot ce iti doresc e putere sa treci peste tot si poate de data asta daca mai apare inca odata in viata ta sa ai forta de a spune NU!..in caz ca ai nevoie de cineva poti sa imi trimiti mesaj cu id-ul tau de mes..si iti dau eu add..intru in fiecare zi
BarbieGirl_grace
Postat pe 5 Mai 2010 09:26
Mai LOTUS si RRICARDE2003-sunteti extrem de rele,voi nu ati gresit niciodata?Nu ca eu asi incuraja ce a facut fata asta ,dar cred ca a apelat la noi sa o ajutam nu sa o judecam ,sfatul meu pentru ea ar fi sa nu se mai intoara la el niciodata,indiferent de ce ii promite el.Ocupa-ti timpul cu altceva,incerca sa cunosti alta persoana.Fostul tau sot ti/a prins punctul slab si isi bate joc de tine, stie ca ierti ,dar nu merita.Mult succes,te pup.
gabita_grace
Postat pe 6 Mai 2010 15:08
Foto Video Trash The Dress, Poezia asezata in rama


- Trash The Dress este o tehnica noua si interesanta in fotografia de nunta, un adevarat ritual artistic, care incanta si surprinde ochiul.
Cu Trash the Dress puteti fi liberi, extrem de liberi, caci TTD nu e altceva decat arta, rafinament, libertate de expresie, vers si savoare, originalitate, frumos si unicitate!
Astfel, mireasa si mierele pot poza in cele mai neobisnuite locuri, in afara nuntii, pe pamant, pe nisipul plajei, jucandu-se in apa, catarati pe stanci, intinsi intr-o poiana, alergand pe strazile vechi, langa case parasite, pe santiere, pe malul unui rau, in pesteri ori grote, in padure, in ploaie sau tavaliti in zapada dar si in mijlocul naturii rurale, langa animale, langa capite de fan, in ferme, intr-o barca cu peste si in oricare alt loc care poate incununa poezia momentului.
De data aceasta nu numarul mare de cadre este important ci finetea acestora, filozofia libertatii absolute pe care trebuie sa o exprime. Avantajul cel mare al acestui curent este acela ca, desi in marea majoritate a cazurilor, TTD-ul se realizeaza dupa nunta, nimic nu va impiedica sa o faceti peste o saptamana, o luna, un an. Cei care au pierdut aceasta oportunitate cu ocazia evenimentului, pot realiza un TTD, oricand dupa aceea. Nimic nu va opreste, iar pentru ca albumul sa fie minunat si inedit, puteti “fugi” in mai multe locuri diferite, nu distanta conteaza, ci savoarea si expresivitatea peisajului.
Nici nu mai are importanta daca ati fost mireasa ieri sau acum sase luni, daca sunteti in luna de miere sau doar in weekend. Descatusati-va energiile fiind extremi de liberi si de joviali intr-un peisaj de voi ales
Evident, o astfel de sedinta are loc in alta zi decat cea a nuntii, a doua zi, peste o saptamana, o luna, cand doriti . De obicei, aceste sedinte au loc fara alti martori care pot inhiba atat de necesara dezinvoltura a celor participanti. Sesiunile TTD pot fi individuale (o singura mireasa) sau colective (un grup mai numeros de miresici).
Cameramanii care prelungesc acest curent si pe taram video, o fac pentru arta si fantezie in incercarea de a crea ceva si memorabil si remarcabil si artistic in acelasi timp.

Dragos Popescu - fotografie_dragosp@yahoo.com sau eunescu09@yahoo.com
Ne gasiti pe: http://dragospopescuphotography.blogspot.com
Phone 0742577082 sau
0744580054
Casa de piatra!
energiccom_grace
Postat pe 9 Mai 2010 15:37
Intr-adevar sunt de acord cu fetele care au spus mai sus ca nu suntem in masura sa te judecam, banuiesc ca iti dai si tu seama foarte bine ca ai gresit, acum e important sa nu te mai uiti inapoi, sa mergi mai departe, sa incerci sa-ti refaci viata faa sa te mai gandesti la acel om care te-a facut doar sa suferi.Nu zic ca e bine ca ai facut avort, nu sunt sub nicio forma de acord, dar a fost decizia ta si sper ca ai invat multe din asta, Bafta!! Ai mare grija de tine!
lucky_happy
Postat pe 10 Mai 2010 12:26
draga lotus............NU O JUDECA ATAT DE ASPRU.........!!!Lasati-o ia-ti spus destuleeeeeeeeee..............sant convinsa ca a invatat in sfarsit ceva........!!!altfel......ii doresc tot ce-i mai bun...........fugi draga mea de acest individ......fugi pina ti se taie resp[iratia.............meriti tot ce-i mai bun!crede-ma!
rila_iepurila
Postat pe 11 Mai 2010 05:37
faptul ca unele fete de pe forum ii spun atatea, nu inseamna ca o judeca ci o mustra si incearca sa o constientizeze de gravitatea faptei. cum zicea cineva mai sus, avortul e ca si cum ai ucide si daca sunteti interesate sa vedeti ce canoane dau preotii pt un asfel de pacat intrati pe http://www.crestinortodox.ro/, e cel mai grav pacat.
oanaiullliana
Postat pe 11 Mai 2010 08:22
tarot_healthy
Postat pe 11 Mai 2010 15:07
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=mellynda&id_user=16713
flavystyle
Postat pe 12 Mai 2010 00:25
Dar tine-ne si pe noi la curent. Te-a mai cautat? Pana la urma cum te-ai hotarat sa procedezi?
devyl_is_crying
Postat pe 12 Mai 2010 11:13
In primul rand as dori sa le spun fetelor care te-au judecat ca nu e prea frumos ca au facut asta ,fiecare face ce vrea cu viata lui.Apoi tie draga mea ce pot sa-ti spun ...trebuie sa te inveti ca daca un barbat face o greseala de genul pe care l-a facut sotul tau (vb si la modul general),o va repeta de mai multe ori.Din iubire ,suntem in stare sa renuntam la orice ,nu e gresit dar uneori nu e cea mai buna alegere.Din pacate ,as fii vrut sa scriu ca va fii regretul lui insa in povestea ta ...e si regretul tau ,stii la ce ma refer.In viata nu le putem avea pe toate ,din pacate.Sfatul meu ,daca imi permiti,uita de el si incearca sa treci peste ,e greu ,stiu ,dar nu imposibil.Daca ai avut curajul sa scrii pe acest forum ,greselile tale ,inseamna ca ai constiinta si curaj (nu prea sunt oameni care sa recunoasca anumite fapte,in ziua de azi,sunt sigura ca regreti anumite lucruri pe care le-ai facut)Daca ai constiinta si curaj ...fruntea sus.Lasa-l acoo unde e si incearca o perioada de timp sa fii singura si sa-ti pui in ordine ideile,in legatura cu ce ti-ai dori pe viitor i apoi incearca sa realizezi acea "idee"Cauta satisfactii in alte lucruri ,mentine-ti timpul ocupat si incet incet ai sa-ti revii,dar uita-l ,nu e pentru tine.
.
kmykmy_grace
Postat pe 12 Mai 2010 11:41
PT RRICARDA --NU JUDECA PE NIMENI ,VEI FII JUDECATA ,NU AI NICI UN DREPT.FEREASCA-TE SFANTUL SI BUNUL DUMNEZEU,SA GRESESTI TU VREODATA ,ITI VEI DA SEAMA DE CE AI SCRIS AICI..SI CREDE-MA .ROATA SE INTOARCE.Probabil daca vb de Dumnezeu ,inseamna ca stii si faptul ca tu nu ai nici un drept sa judeci ,sau nu??? Singurul care are acest drept este doar Dumnezeu.Tine-ti parerea acasa ,fiecare dintre noi gresim
kmykmy_grace
Postat pe 12 Mai 2010 11:50
De la: grace000624, la data 2010-05-12 11:50:50PT RRICARDA --NU JUDECA PE NIMENI ,VEI FII JUDECATA ,NU AI NICI UN DREPT.FEREASCA-TE SFANTUL SI BUNUL DUMNEZEU,SA GRESESTI TU VREODATA ,ITI VEI DA SEAMA DE CE AI SCRIS AICI..SI CREDE-MA .ROATA SE INTOARCE.Probabil daca vb de Dumnezeu ,inseamna ca stii si faptul ca tu nu ai nici un drept sa judeci ,sau nu??? Singurul care are acest drept este doar Dumnezeu.Tine-ti parerea acasa ,fiecare dintre noi gresim


Dap ai dreptate, roata se intoarce des si pana la urma a fost decizia ei sa faca avort sau nu, multi vorbesc aiurea dar sa fim seriosi acum nu e nici prima nici ultima persoana care a facut intrerupere de sarcina. Pacat sau nu asa a considerat ea ca e mai bine. Ca sa iti dai seama de greseli mai intai trebuie sa te lovesti cu capul de pragul de sus ca sa il vezi pe cel de jos. Din greseli invatam iar Ricarda nu e nimeni sa judece. Numai judecatorul si Dumnezeu judeca iar ea nu cred ca e nici judecator nici Dumnezeu. Ok fiecare isi spune parerea dar de ce sunteti atat de rele incat ajungeti sa va jigniti? Nici macar nu va cunoasteti intre voi, poate unele dintre voi pretindeti ca sunteti altcineva si defapt ati fost si voi in situatia asta. Cum am mai spus nu e nici prima nici ultima femeie care a facut avort.
bianca_petrescu
Postat pe 12 Mai 2010 12:12
trebuie sa inveti sa te respecti pe tine si sa ai incredere in puterile tale.te pupic
MONYK_ADRIANA
Postat pe 12 Mai 2010 13:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AJUTOOOOOR! VREAU BEBEL! 20 De la: fantome 7 Februarie 2010 12:06
Buna ziua intrebare legata de amanet 3 De la: kudika_36640 15 Iunie 2013 12:00
Planuri pentru noul an! 8 De la: caurea 28 Ianuarie 2009 12:25
ce as putea sa fac? 24 De la: Barbie30_ 3 Ianuarie 2011 21:15
Marturii 1 De la: Veronica_Ene_1 13 Ianuarie 2014 14:44