Setari Cookie-uri

pentru cele ce au probleme cu tenul,pete, acnee ....

am incercat si eu de cateva ori.nu pot spune ca am observat minuni,dar nici nu s-a inrautatit situatia.pana la urma,depinde de organism....
kudika314809
Postat pe 19 Ianuarie 2011 17:35
De la: kudika314809, la data 2011-01-19 17:35:25am incercat si eu de cateva ori.nu pot spune ca am observat minuni,dar nici nu s-a inrautatit situatia.pana la urma,depinde de organism....
foarte corect, in acest caz depinde de cauza ce provoaca acneea !!! poti da cat roaccutane vrei, daca acneea este din cauza infectioasa sau hormonala, nu are niciun efect !!! asadar mergeti mai intati si stabiliti cauza ce provoaca acneea si apoi urmati tratamentul adecvat !!!
4Life
Postat pe 19 Ianuarie 2011 17:42
am si eu o intrebare:nu mai ai semne deloc?adica ti s-a refacut structura pielii?k si eu ma tot chinui cu fele de fel de produse.daca poti si vrei sa-mi raspunzi,da-mi,te rog,un mail p adresa:spider_fear_88@yahoo.com
kudika314809
Postat pe 19 Ianuarie 2011 17:46
Vand set de la Clinique, un ruj , un rimel , un demachiant , o crema hidratanta si un mini parfum.Produsele sunt noi si originale.120 lei
Vand set de la Clinique, un ruj , un rimel , un demachiant , o crema hidratanta si un mini parfum.Produsele sunt noi si originale.120 lei
Vand geanta Estee Lauder , finuta de vara pt fete.Este originala si noua.60 lei . id freeairforce
oxygenX
Postat pe 20 Ianuarie 2011 00:07
Vand set de la Clinique, un ruj , un rimel , un demachiant , o crema hidratanta si un mini parfum.Produsele sunt noi si originale.120 lei
Vand geanta Estee Lauder , finuta de vara pt fete.Este originala si noua.60 lei
Vand parfum barbati Estee Lauder Beyond Paradise 50 ml , original si sigilat.130 lei ...id freeairforce
oxygenX
Postat pe 20 Ianuarie 2011 00:10
De la: valentina22, la data 2010-11-23 13:09:44eu am o problema cu tenul si pot spune ca am incercat nenumarate produse farmaceutice,o groaza de bani aruncati degeaba caci nu aveau nici un efect..dar am gasit pe un site un remediu care pentru mine a facut minuni aspirina ;D .. intr-o farfuriuta pui trei pastile de aspirina pe care le dizolvi cu o lingurita de apa,dupa care mai pui o lingurita de miere ..dupa ce o amesteci bine o poti aplica pe fata ..eu de exemplu stau cu ea pe fata cca 15 min .. o folosesc de 2 ori pe saptamana de aproximativ 2 luni... mi-au disparut si petele si cosurile :X ..



si pentru mine e mai buna decat orice crema antiacneica eu ma dau seara si dorm cu ea pana dim nu mai am nimic ;))eu folosesc una singura daca am probleme mari si jumatate daca e mai putin grav;))
paulapau
Postat pe 31 Ianuarie 2011 19:50
Vand produse COSMETICE ORIGINALE de firma L`OREAL, MAYBELLINE, PUPA, KIKO, YVES SAINT LAURENT, LANCOME , GIORGIO ARMANI, REVLON, ASTOR, ETC - PRODUSE ADUSE DIN ITALIA SI AMERICA, DE CEA MAI BUNA CALITATE !!! Cele mai bune preturi atat pentru bucata cat si pentru en gross !! Predare personala in Rm. Valcea sau Sibiu! Trimit oriunde in tara prin posta romana si prin curier rapid, pentru detalii, poze si preturi copiati urmatorul link in browser :

http://picasaweb.google.com/115858358262463174146/CosmeticeOriginaleLaCelMaiMicPret#

si pt detalii si comenzi id messenger : cosmetice2011 si adresa e-mail cosmetice2011@yahoo.com !!!
Vizitati si http://cosmetice2011.blogspot.com/!!
cosmetice2011
Postat pe 1 Februarie 2011 10:43
Buna fetele, vreau sa va spun ca si eu am ceva probleme cu cosurile. Si anume , de cand am renuntat la pastilele anticonceptionale imi apare cate un cos cand mi-e lumea mai draga. Si imi apar din alea in piele si ma cam chinui pana scap de ele. Am tot incercat tot felul de masti si creme si degeaba.Cred ca o sa ma apuc iar de pastile si poate asa am sa scap din nou de ele, desi nu sunt bune pt organism.
crisk
Postat pe 1 Februarie 2011 20:01
De la: crisk, la data 2011-02-01 20:01:06Buna fetele, vreau sa va spun ca si eu am ceva probleme cu cosurile. Si anume , de cand am renuntat la pastilele anticonceptionale imi apare cate un cos cand mi-e lumea mai draga. Si imi apar din alea in piele si ma cam chinui pana scap de ele. Am tot incercat tot felul de masti si creme si degeaba.Cred ca o sa ma apuc iar de pastile si poate asa am sa scap din nou de ele, desi nu sunt bune pt organism.



la fel patesc si eu!doar ca eu nu pot sa le mai iau:(((
kudika364431
Postat pe 12 Februarie 2011 22:57
Chiar aca aveti cosuri si puncte negre nu disperati si mai ales nu recurgeti la remedii drastice pentru ca situatia poate scapa de sub control si se poate agrava.Vizita la un cabinet cosmetic si sfatul unui profesionist va poate aduce rezolvarea dorita.
Acneea este tratabila fara sa ramina semne daca nu va masacrati singure comedoanele-o curatire profesionista va va scuti de cicatrici neplacute si care costa mult ca sa fie indepartate.
Anticonceptionalele sunt cea mai proasta rezolvare.
carmen_natural
Postat pe 13 Februarie 2011 17:08
Mai, Forlaifica, ce pueril esti....
kudika226898
Postat pe 13 Februarie 2011 21:16
Vand produse COSMETICE ORIGINALE de firma L`OREAL, MAYBELLINE, PUPA, KIKO, YVES SAINT LAURENT, LANCOME , GIORGIO ARMANI, REVLON, ASTOR, ETC - PRODUSE ADUSE DIN ITALIA SI AMERICA, DE CEA MAI BUNA CALITATE !!! Cele mai bune preturi atat pentru bucata cat si pentru en gross !! Predare personala in Rm. Valcea sau Sibiu! Trimit oriunde in tara prin posta romana si prin curier rapid, pentru detalii, poze si preturi copiati urmatorul link in browser :

http://picasaweb.google.com/115858358262463174146/CosmeticeOriginaleLaCelMaiMicPret#

si pt detalii si comenzi id messenger : cosmetice2011 si adresa e-mail cosmetice2011@yahoo.com !!!
Vizitati si http://cosmetice2011.blogspot.com/!!
cosmetice2011
Postat pe 21 Februarie 2011 20:55
cu cine vorbesti despre for your life ?
carmen_natural
Postat pe 22 Februarie 2011 18:11
IUBIREAAA trece peste toate barierele. Inclusiv probleme cu tenul, pete, acnee...

rockk
Postat pe 22 Februarie 2011 18:17
daca ar fi de ajuns doar iubirea ar muri de foame dermatologii,cosmeticienele,fabricantii de cosmetice......etc
carmen_natural
Postat pe 23 Februarie 2011 18:03
tratamente pentru acnee
REZULTATE:
http://www.scribd.com/doc/50419646/NU-SKIN-Clear-Action-System-Acne-Treatment-e-health-nsedreams-com

http://www.facebook.com/album.php?fbid=207203699291677&id=206244666054247&aid=57330

WEBSITE:
http://www.nsedreams.com/pwp/productInfo.do?pwpID=ROW9315433&prodId=97110391&textCacheLocale=en_RO

www.e-health.nsedreams.com

Dupa inscriere beneficiati de 30% reducere!
danielmatei
Postat pe 17 Martie 2011 09:19
Iar escrocheria Nu Skin...
kudika226898
Postat pe 17 Martie 2011 15:01
foarte bune produse sunt LEOREX. Dispar si acnee si pete daca le folosesti asa cum trebuie. Intra sa te convingi singura. Daca nu esti multzumita tzi se dau banii inapoi

www.leorex-cosmetics.com ( este site-ul oficial de prezentare)
www.neo-cosmetics.ro (site-ul de vanzare pe romania)
tantza_23
Postat pe 29 Martie 2011 23:22
Iar ne da banii inapoi....
kudika226898
Postat pe 31 Martie 2011 18:19
denis_roxana
Postat pe 31 Martie 2011 18:23
Fetelor, eu am gasit un tratament super, 100% natural la o expozitie de la Sala Palatului.Nu mai am cosulete si pori dilatati.Nu voi face reclama la el, daca totusi vreti sa cititi un review onest al acestor produse dati un click aici: http://beautywithinu.blogspot.com/2011/03/prim-planingrijirea-tenului-interviu-cu.html
PinkyStar
Postat pe 1 Aprilie 2011 00:08
De la: PinkyStar, la data 2011-04-01 00:08:59Fetelor, eu am gasit un tratament super, 100% natural la o expozitie de la Sala Palatului.Nu mai am cosulete si pori dilatati.Nu voi face reclama la el, daca totusi vreti sa cititi un review onest al acestor produse dati un click aici: http://beautywithinu.blogspot.com/2011/03/prim-planingrijirea-tenului-interviu-cu.html



kudika226898
Postat pe 1 Aprilie 2011 14:59
E uimitoare ignoranta unora.Si insistenta in a semnaliza cat mai bine acest lucru!Cea care ...de fapt cele care ca vad ca sunt m.multe care sustin asta...legatura sex-ten...chiar nu exista! Repet NU EXISTA,dragelor!Avea dreptate Carmen,parca..cea care spunea ca acneea se manifesta diferit si se trateaza diferit in functie de fiecare organism.Nu toti suntem la fel.Sau?Mai cititi si voi...informati-va inainte sa sustineti ceva,mai ales ceva ce afecteaza atatea persoane.Am vazut un documentar pe Discovery pe tema aceasta.Singura legatura ar fi ca in tp.actului sexual se elimina hormonul fericirii,moment in care organismul este mai relaxat,adica nu e stresat,stresul fiind unul din motivele aparitiei acneei.Eu am avut f.f.mari probleme cu tenul si stiu ce inseamna disperarea si deprimarea.Mai mereu auzeam comentarii in jur.Ajunsesem sa umblu cu o tona de pudra pe fata,cu parul pe fata si cu ochii in pamant,desi ochii mei sunt f.frumosi,imi spuneau..Beate voi,care nu aveti cosuri pt.ca faceti sex.Sa va ajute Domnul sa nici nu aveti dar fiti sigura ca e posibil sa va vina odata,pe neasteptate,cu tot sexul vostru!
Acum nu mai am probleme...Am ramas cu tenul sensibil...usor iritabil,dar e curat.Am fol.smoderm care nu se mai fabrica si acum este retin A,fucidin,locoid,o crema preparata+alte creme de la Bioderma.E o schema de tratament destul de complicata dar da rezultate!Cine este interesat poate sa imi scrie un mail.Cu sig.o sa rasp.Stiu ce inseamna aceasta problema.Dermatoloaga care m-a tratat se chiama Petrescu Teodora,Timisoara.Bafta! A!Am fost la un control endocrinologic,ginecologic...am facut si tratament cu diane si metformin(medicament pt.diabetici,f.puternic)...e necesar un tratament intern si unul extern pt.rez.Bafta!
niki_alionescu
Postat pe 11 Aprilie 2011 05:56
S-o crezi tu ca nu exista legatura sex-ten...
kudika226898
Postat pe 11 Aprilie 2011 11:24
Este necesara o atentie sporita preparatelor de uz intern (tablete...) pe care le recomanda cineva intrucit acestea pot face bine pe de o parte dar pot provoca mari dereglari pe de alta parte.Acneea se trateaza concomitent intern si extern tinind cont totodata de o alimentatie corespunzatoare pentru depurarea intregului organism.
carmen_natural
Postat pe 12 Aprilie 2011 19:58
Si eu am aceeasi problema cu cosurile desi am 26 ani, am fost si la dermatolog, dar degeaba. Avand probleme cu ovare polichistice si nemai luand anticonceptionale au inceput sa reapara cosurile. Deci asa cum spuneau multe fete trebuie tratata cauza, nu efectul. Eu am inceput sa urmez tratamentul extern data de dermatolog: isotrexin seara si skineren dimineata. Mare lucru nu se vede de la tratamentul asta. Am incercat si cu suc de lamaie lasat pe cosuri si pe zona afectata timp de 1h. In timp se vad oaresce rezultate.

Mai conteaza si alimentatia, si starea de spirit, stresul, problemele pe care le avem. Referitor la tema sex-ten discutat mai devreme, la mine nu are efect, tind sa cred ca este un mit:)
deeatya
Postat pe 14 Aprilie 2011 15:16
De la: liana75, la data 2010-12-18 10:38:06Buna,dar pt. vitiligo, aveti remedii?

nu s-a descoperit inca nici un remediu pentru VITILIGO...
BEL_AMY1
Postat pe 14 Aprilie 2011 15:34
De la: kudika226898, la data 2011-04-11 11:24:09S-o crezi tu ca nu exista legatura sex-ten...

prin asta iti dai seama cate stie si despre sex....
BEL_AMY1
Postat pe 14 Aprilie 2011 15:36
Viteligo este inca netratabil, iar toate preparatele pe care le-ati amintit nu au efect pe un ten necuratat in profunzime.
carmen_natural
Postat pe 14 Aprilie 2011 16:58
Viteligo este inca netratabil, iar toate preparatele pe care le-ati amintit nu au efect pe un ten necuratat in profunzime.
carmen_natural
Postat pe 14 Aprilie 2011 16:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Produse Mary Kay 1 De la: Mereu_Frumoasa 10 Februarie 2011 10:41
tocuri desi sunt inalta 49 De la: kudika486695 2 Aprilie 2013 20:38
Help!!! 2 De la: goanga 24 Martie 2010 11:28
Cosmetice ieftine si bune 53 De la: ella33_healthy 17 Octombrie 2012 14:03
Rynna BeautyLicious - Salon de Infrumusetare 1 De la: rynnabeautylicious 10 Noiembrie 2011 18:25