Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat

De la: kudika334330, la data 2010-11-30 20:00:08buna ,sunt o fata de 20 de ani care are nevoie de un sfat. va rog mult sa ma ajutati!!!ce ati face daca ati fi in locul meu?sunt casatorita de un an cu un baiat de 28 de ani .de mult timp el are boala jocurilor de noroc,pariuri pe internet...etc!!! de multe ori i_am zis sa nu mai faca aceste lucruri dar nu ma intelege.si ultima faza e cand consuma bauturi alcoolice nu ma mai pot intelege cu el. nu stiu ce sa fac!!!!!! va rog sa imi dati un sfat !!!cateodata simt ca nu mai pot.plus ca nu munceste!!!va multumesc
Ce te-a determinat sa te casatoresti ?
cristinxxx
Postat pe 1 Decembrie 2010 11:04
De la: kudika334330, la data 2010-11-30 20:00:08buna ,sunt o fata de 20 de ani care are nevoie de un sfat. va rog mult sa ma ajutati!!!ce ati face daca ati fi in locul meu?sunt casatorita de un an cu un baiat de 28 de ani .de mult timp el are boala jocurilor de noroc,pariuri pe internet...etc!!! de multe ori i_am zis sa nu mai faca aceste lucruri dar nu ma intelege.si ultima faza e cand consuma bauturi alcoolice nu ma mai pot intelege cu el. nu stiu ce sa fac!!!!!! va rog sa imi dati un sfat !!!cateodata simt ca nu mai pot.plus ca nu munceste!!!va multumesc

El nu munceste, dar tu muncesti, da? Foarte bine, ca altfel n-ar avea bani pentru pariuri. Ce ti-o fi trebuit tie sa te mariti la 19 ani nu-mi dau seama, dar fiecare doarme asa cum isi asterne. Nu inteleg nici de ce bantui pe forumuri, in cautarea unui sfat pe care il stii deja. Vrei sa-ti confirme cineva ce simti tu ca ar trebui sa faci? O fac eu: FUGI, lasa-l, du-te unde vezi cu ochii, nu te mai gandi ca-l schimbi! Daca mai stai mult, peste cateva luni o sa te plangi ca te snopeste cu bataia.
kitty_na
Postat pe 1 Decembrie 2010 19:44
Heloouuu fetele, va pierdeti vremea cu sfaturi......
" cei ce se aseamana se aduna"
Ea-i o recalcitranta, enervata zilnic de el si vine sa va certe pe voi......iubeste un pierde vara de 28 de ani care taie frunze la caini si asteapta leafa unei copile care maritata de 19 ani va cam dati seama cat castiga.....
Lasatii in truda lor sa-si duca necazurile, pe astia numai Dumnezeu ii mai scoate din " namolul" in care se afunda.
Dar ei sunt tzantosi, exclama si spera.......
Cata minte trebuie sa ai sa pricepi ca un om nu se schimba, il iei asa cum e, si IL VEZI CUM E!
asa-s unele fete, iau orice doar sa nu ramana nemaritate, iar cand sunt pe la 25-30 de ani arata ca mamaitele......si acre.

Acum sa va tineti bine....cate exclamatii o sa primesc.
stem_29
Postat pe 1 Decembrie 2010 19:59
De la: kudika334330, la data 2010-11-30 20:00:08buna ,sunt o fata de 20 de ani care are nevoie de un sfat. va rog mult sa ma ajutati!!!ce ati face daca ati fi in locul meu?sunt casatorita de un an cu un baiat de 28 de ani .de mult timp el are boala jocurilor de noroc,pariuri pe internet...etc!!! de multe ori i_am zis sa nu mai faca aceste lucruri dar nu ma intelege.si ultima faza e cand consuma bauturi alcoolice nu ma mai pot intelege cu el. nu stiu ce sa fac!!!!!! va rog sa imi dati un sfat !!!cateodata simt ca nu mai pot.plus ca nu munceste!!!va multumesc


Daca "de mult timp are boala jocurilor de noroc" de ce dracu l-ai luat?aaaaa te-ai gandit ca o sa-l dai tu pe brazda si uite ca te-ai inselat.In numele iubirii ce i-o porti esti in stare sa induri orice,nu?Vezi tu....asta se intampla cand iubirea se duce spre prostie si spre incapacitatea de a vedea lucrurile asa cum sunt.Stai si induri eroic pentru cateva clipe cand te fericeste el in loc sa-l lasi dracu si sa fugi cat poti de tare.Nu pot sa-ti zic decat ca ai ceea ce accepti,daca vrei sa fii carpa de spalat pe jos....e problema ta.Nu mai bagati iubirea in cazurile de genul asta.Dependenta,frica si stima de sine scazuta nu inseamna iubire asa ca mai lasa iubirea asta imaginara si priveste realitatea.
Barbie30_
Postat pe 2 Decembrie 2010 08:34
cunosc un caz identic. Daca nu divortezi repede, este posibil sa te trezesti in strada ! Grija mare ! Lasa-l !
myrella73
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
parul deteriorat 8 De la: iacinta 19 Februarie 2010 08:25
A-ti apela vreodata la TEST DE FIDELITATE? 34 De la: kudika017531 14 Mai 2009 15:42
Fosta iubita il cauta 15 De la: Skumpik_Mady_1 2 Aprilie 2013 11:59
sfat 22 De la: kudika052198 29 Decembrie 2009 02:09
Sunt geloasa si invidioasa si nu mai suport 84 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:03