Setari Cookie-uri

Avort la 17 ani

Dragelor, multumesc pentru tot, mi-a facut placere sa va reintalnesc! Am facut o lista in Word cu toate numele.Acum ma'c s-o duc la nani pe bebitza.

Sper sa ne "vedem" curand.



(NB - Asa se scurteaza "ma'c" nu "m'ac" sau "mac" - scolile pe care le-am facut - si acasa si pe alte taramuri - au fost dintre cele mai bune si m-au ajutat sa vorbesc si sa scriu corect toate limbile pe care le vorbesc - sa le dea Dumnezeu sanatate profilor - )


Dor_a
Postat pe 20 Ianuarie 2011 21:00
Dragelor, multumesc pentru tot, mi-a facut placere sa va reintalnesc! Am facut o lista in Word cu toate numele.Acum ma'c s-o duc la nani pe bebitza.

Sper sa ne "vedem" curand.



(NB - Asa se scurteaza "ma'c" nu "m'ac" sau "mac" - scolile pe care le-am facut - si acasa si pe alte taramuri - au fost dintre cele mai bune si m-au ajutat sa vorbesc si sa scriu corect toate limbile pe care le vorbesc - sa le dea Dumnezeu sanatate profilor - )


Dor_a
Postat pe 20 Ianuarie 2011 21:01
De la: Dor_a, la data 2011-01-20 21:01:29Dragelor, multumesc pentru tot, mi-a facut placere sa va reintalnesc! Am facut o lista in Word cu toate numele.Acum ma'c s-o duc la nani pe bebitza.

Sper sa ne "vedem" curand.



(NB - Asa se scurteaza "ma'c" nu "m'ac" sau "mac" - scolile pe care le-am facut - si acasa si pe alte taramuri - au fost dintre cele mai bune si m-au ajutat sa vorbesc si sa scriu corect toate limbile pe care le vorbesc - sa le dea Dumnezeu sanatate profilor - )




Noapte buna, Dor_a! Somn usor bebe scump!
mimi_ca29
Postat pe 20 Ianuarie 2011 21:05
Dumnezeule!!!! Abia ma abtin sa nu va numesc asa cum meritati. CE ACCIDENT???? PT CE OARE S-A INVENTAT PASTILA DE A 2-A ZI??? NU ATI AUZIT DE ASA CEVA??? NU ATI FOST CURIOASE IMEDIAT DUPA "ACCIDENT" SA CAUTATI O ALTA SOLUTIE IN AFARA DE AVORT? PT CE EXISTA INTERNETUL? DOAR CA SA ANUNTI TOATA TARA CA TU VEI FACE AVORT???( adresata pentru cea care a deschis topicul) AVORT= CRIMA .Orice persoana cu minte si suflet stie asta
maria2002
Postat pe 22 Ianuarie 2011 07:24
corect
stia din prima clipa de dupa ca e in perioada fertila si ca risca..trebuia sa ia pilula de a doua zi
domnul viitor/potential tatic ce spune oare de asta?? ca aparent e si ilegal si imoral si iresponsabil
daca le place sexul de la 15 ani...ce pot sa spun
mi-e frica sa cresc copii la cum merg lucrurile
healthy004061
Postat pe 22 Ianuarie 2011 08:49
Buna, eu una sper sa nu fi gravida, dar daca chiar esti trebuie sa faci ce sti tu mai bine, ce te duce pe tine capul. Adevaru e ca multi copii abandonati traiesc pe la orfelinate si pe strazi dar sunt sigura ca nu sunt zi in care nu si-ar fi dorit sa fi murit d mult. sigur is pun intrebari de genul De ce m-am nascut eu p acest pamant ca s sufar asa de mult, ce am facut eu, cu ce am gresit. In fine, mie nu imi place sa critic, dar ai grija de tine si ti-am mai spus, tu trebuie sa faci ce crezi tu ca e bine si pentru viitorul tau. Dar eu sper sa faci testul si sa vi sa ne scri ca totul a fost o alarma falsa, iar daca nu....cu Dumnezeu inainte. Te pup si ai grija de tine
alexia89
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:01
De la: maria2002, la data 2011-01-22 07:24:31Dumnezeule!!!! Abia ma abtin sa nu va numesc asa cum meritati. CE ACCIDENT???? PT CE OARE S-A INVENTAT PASTILA DE A 2-A ZI??? NU ATI AUZIT DE ASA CEVA??? NU ATI FOST CURIOASE IMEDIAT DUPA "ACCIDENT" SA CAUTATI O ALTA SOLUTIE IN AFARA DE AVORT? PT CE EXISTA INTERNETUL? DOAR CA SA ANUNTI TOATA TARA CA TU VEI FACE AVORT???( adresata pentru cea care a deschis topicul) AVORT= CRIMA .Orice persoana cu minte si suflet stie asta



Pastile "de a doua zi", zici? Ce or fi astea? Corcoduse? Uite, Maria ca nu e obligatoriu sa stie despre aceste "corcoduse". In primul rand, nu cresc in copac( deci ai nevoie de bani sa le cumperi). In al doilea rand, de unde sa stie? Poate mama ei stie doar sa se bata cu pumnul in piept cat de decenta era ea cand era tanara dar, nu e in stare sa-i faca putina educatie sexuala fetei. Apoi, o mama trebuie sa simta cand fiica traieste in stres sau are o problema. O sa-mi spui probabil.."dar a face sex a stiut"...ei, asta o faci instinctiv. Nu poti cere unei fete la 17 ani maturitate si intelepciune.
mimi_ca29
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:33
Dar de apa a auzit?toate se cred in filme dupa ce fac sex...ºe lasa in bratele iubitului uitind de duº pina dimineata sau pleaca acasa si ramin nespalate ºa nü ºe piarda parfumul nebunaticului...draga mea daca te speli sansele de a ramine insarcinata ºe micsoreaza cu mult...si nü mı spune ca asta nü o stiai
kudika330764
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:42
De la: kudika330764, la data 2011-01-22 09:42:30Dar de apa a auzit?toate se cred in filme dupa ce fac sex...ºe lasa in bratele iubitului uitind de duº pina dimineata sau pleaca acasa si ramin nespalate ºa nü ºe piarda parfumul nebunaticului...draga mea daca te speli sansele de a ramine insarcinata ºe micsoreaza cu mult...si nü mı spune ca asta nü o stiai


Nici asta nu e obligatoriu sa o stie. Apoi, mai sunt si spermatozoizi tare nazdravani si pana ajunge ea la baita...
mimi_ca29
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:49
gandesti foarte bine nu te lua dupa comentariile rautacioase! Nu vei avea o viata buna nici tu nici copilul daca il pastrezi. La o clinica particulara se va rezolva totul chiar daca esti minora, nu dai buletinul la inregistrare.
Sper sa nu fii insarcinata!
si chiar daca esti totul se rezolva in cateva minute, intotdeauna in viata ni se intampla si lucruri nedorite, toti trecem prin ele, important este sa fim suficienti de maturi sa luam deciziile corespunzatoare pe care nu le vom regreta mai tarziu
kudika052133
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:17
De la: kudika330764, la data 2011-01-22 09:42:30Dar de apa a auzit?toate se cred in filme dupa ce fac sex...ºe lasa in bratele iubitului uitind de duº pina dimineata sau pleaca acasa si ramin nespalate ºa nü ºe piarda parfumul nebunaticului...draga mea daca te speli sansele de a ramine insarcinata ºe micsoreaza cu mult...si nü mı spune ca asta nü o stiai


Doamne Dumnezeule ma uimiti!!!!!!!!!
Cum adica daca te speli nu ramai insarcinata!!!
Vrei sa-mi spui ca toate femeile care raman insarcinate nu se spala...dupa? Si cam cat trebuie sa nu te speli? O noapte, o zi, o saptamana?
Am mai auzit si d'alea cu desfac capul de la dus si isi baga furtunul in vagin si dau drumul la apa fierbinte...poate poate nu raman...dar credeam ca asta e gandire de pustoaice...
Atunci de ce mai exista fratilor metode contaceptive...ca doar toti avem apa la dispozitie nu?

pinguina
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:31
De la: kudika330764, la data 2011-01-22 09:42:30Dar de apa a auzit?toate se cred in filme dupa ce fac sex...ºe lasa in bratele iubitului uitind de duº pina dimineata sau pleaca acasa si ramin nespalate ºa nü ºe piarda parfumul nebunaticului...draga mea daca te speli sansele de a ramine insarcinata ºe micsoreaza cu mult...si nü mı spune ca asta nü o stiai


Oh da, geniule !
Summer_
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:36
De la: pinguina, la data 2011-01-22 11:31:03
De la: kudika330764, la data 2011-01-22 09:42:30Dar de apa a auzit?toate se cred in filme dupa ce fac sex...ºe lasa in bratele iubitului uitind de duº pina dimineata sau pleaca acasa si ramin nespalate ºa nü ºe piarda parfumul nebunaticului...draga mea daca te speli sansele de a ramine insarcinata ºe micsoreaza cu mult...si nü mı spune ca asta nü o stiai


Doamne Dumnezeule ma uimiti!!!!!!!!!
Cum adica daca te speli nu ramai insarcinata!!!
Vrei sa-mi spui ca toate femeile care raman insarcinate nu se spala...dupa? Si cam cat trebuie sa nu te speli? O noapte, o zi, o saptamana?
Am mai auzit si d'alea cu desfac capul de la dus si isi baga furtunul in vagin si dau drumul la apa fierbinte...poate poate nu raman...dar credeam ca asta e gandire de pustoaice...
Atunci de ce mai exista fratilor metode contaceptive...ca doar toti avem apa la dispozitie nu?



Sunt luate din batrani, Pingu. Iti mai zic eu una spun babele ca daca faci pipi imediat dupa contact, nu ramai( ok ok...nu era chiar asa...cica in timp ce faci pipi sa introduci pipilica cu degetelul in vagin sa "cureti" micutii )
mimi_ca29
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:38
Eu nu te judec, am patit-o si eu cu multi ani in urma....dar asta este. Daca chiar esti insarcinata si te hotarasti sa nu pastrezi sarcina, iti recomand avortul chimic (medicamentos) pt a nu ramane cu sechele , mai ales ca ai o varsta destul de frageda. Este cea mai simpla intrerupere de sarcina, fara dureri, fara complicatii, fara uter afectat.....Daca esti din Bucuresti poti merge la Medical Business Consulting Srl, Calea Victoriei 142-148, scara C, email dr.kopp@hotmail.com, www.mbcal.ro. Sunt ff putini medici care au adoptat o astfel de metoda, pt ca ei nu castiga mare lucru, medicamentele fiind fff scumpe, dar in alte tari este ff utilizata metoda. Sa nu cumva sa cauti sa cumperi de capul tau aceste pastile, pt ca le vei gasi, dar este important ca intreruperea sa fie supravegheata de un medic, sa constate inainte ce fel de sarcina este, deoarece exista posibilitatea si a unei sarcini extrauterine. Bafta multa si sa ne ti la curent.
angy8
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:39
Citeste aici totul despre intreruperea de sarcina medicamentoasa http://mbcal.ro/mifegyne.html
angy8
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:51
... SOCANT ... mai fratilor, daca voi ati fi acel copil in burta mamei lui ati fi ... INGROZITI ... de ceea ce ati citi aici ... de unde atita CINISM si EGOISM ? ... cum au ajuns atitea femei sa isi URASCA proprii copii ? ... mai, femeilor, copii sint singurii care VA IUBESC ... de ce ii selectionati dupa criterii de moment ... ati iubit voi nu ei ... ii numiti greseli, nedoriti, sarcini, intimplari ... CE VINA AU EI ? ... fugiti de responsabilitati si de eforturi ... iar barbatii va desconsidera pentru asta ... multi s-au invatat ca voi luati kilograme de pastile pe an si va scobiti doar sa scapati de ''cosmarul'' de a avea copii ...


... LASATI COPII SA TRAIASCA ... EI SINT VIITORUL VOSTRU ... nu mai fiti egositi si individualisti ... problemele nu se rezolva ascunzind cadavre sub pres ... se spunea odata - copii nenascuti nu ii vor lasa pe cei nascuti sa traisca ...

marco918
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:52
eu propun ca toate fetele care nu vor sa ramana insarcinate, sa faca sex in...baie ...asa cel putin aveti dusul si apa la indemana
miss_darine
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:53
De la: angy8, la data 2011-01-22 11:51:01Citeste aici totul despre intreruperea de sarcina medicamentoasa http://mbcal.ro/mifegyne.html








... auzi ... in germania se practica genul asta de ''intrerupere'' ... si nu e mai putin socant ... se duce fufa acasa, ia pastila, si ii cade copilul in veceu ... de asta toate tarile europei, cu exceptia romaniei, EVITA orice intrerupere de sarcina ... a venit un copil ... WELCOME ... asa gindesc oamenii sanatosi la cap ... bogati sau saraci ...


marco918
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:55
De la: miss_darine, la data 2011-01-22 11:53:15 eu propun ca toate fetele care nu vor sa ramana insarcinate, sa faca sex in...baie ...asa cel putin aveti dusul si apa la indemana








... eu le-as pune sa deschida naibii ochii inainte de a deschide picioarele ... animalele ... ... iar pe maimutzoi sa le ia de nevasta in secunda doi ... iar pe parinti sa termine cu socotelile imbecile despre ''viitorul'' luminos pe care il viseaza schilodindu-si copii ...

marco918
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:57
De la: marco918, la data 2011-01-22 11:57:34
... eu le-as pune sa deschida naibii ochii inainte de a deschide picioarele ...

ok ...completam sfatul...sexul in baie se va face musai cu ochii deschisi si picioarele apropiate
miss_darine
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:01
De la: miss_darine, la data 2011-01-22 12:01:57
De la: marco918, la data 2011-01-22 11:57:34
... eu le-as pune sa deschida naibii ochii inainte de a deschide picioarele ...

ok ...completam sfatul...sexul in baie se va face musai cu ochii deschisi si picioarele apropiate



Pe la spate, pe la spate
mimi_ca29
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:04
De la: miss_darine, la data 2011-01-22 11:53:15 eu propun ca toate fetele care nu vor sa ramana insarcinate, sa faca sex in...baie ...asa cel putin aveti dusul si apa la indemana


Mai bine sa isi traga un furtun pana in dormitor !
Summer_
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:05
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-22 11:38:06
De la: pinguina, la data 2011-01-22 11:31:03
De la: kudika330764, la data 2011-01-22 09:42:30Dar de apa a auzit?toate se cred in filme dupa ce fac sex...ºe lasa in bratele iubitului uitind de duº pina dimineata sau pleaca acasa si ramin nespalate ºa nü ºe piarda parfumul nebunaticului...draga mea daca te speli sansele de a ramine insarcinata ºe micsoreaza cu mult...si nü mı spune ca asta nü o stiai


Doamne Dumnezeule ma uimiti!!!!!!!!!
Cum adica daca te speli nu ramai insarcinata!!!
Vrei sa-mi spui ca toate femeile care raman insarcinate nu se spala...dupa? Si cam cat trebuie sa nu te speli? O noapte, o zi, o saptamana?
Am mai auzit si d'alea cu desfac capul de la dus si isi baga furtunul in vagin si dau drumul la apa fierbinte...poate poate nu raman...dar credeam ca asta e gandire de pustoaice...
Atunci de ce mai exista fratilor metode contaceptive...ca doar toti avem apa la dispozitie nu?



Sunt luate din batrani, Pingu. Iti mai zic eu una spun babele ca daca faci pipi imediat dupa contact, nu ramai( ok ok...nu era chiar asa...cica in timp ce faci pipi sa introduci pipilica cu degetelul in vagin sa "cureti" micutii )



Cred ca cu asta mai degraba as fi de acord...urina este acida, iar ei nu traiesc in mediu acid...
pinguina
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:09
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-22 12:04:03
De la: miss_darine, la data 2011-01-22 12:01:57
De la: marco918, la data 2011-01-22 11:57:34
... eu le-as pune sa deschida naibii ochii inainte de a deschide picioarele ...

ok ...completam sfatul...sexul in baie se va face musai cu ochii deschisi si picioarele apropiate



Pe la spate, pe la spate






... sa nu le cada ... chilotii ...

marco918
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:09
De la: pinguina, la data 2011-01-22 12:09:26
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-22 11:38:06
De la: pinguina, la data 2011-01-22 11:31:03
De la: kudika330764, la data 2011-01-22 09:42:30Dar de apa a auzit?toate se cred in filme dupa ce fac sex...ºe lasa in bratele iubitului uitind de duº pina dimineata sau pleaca acasa si ramin nespalate ºa nü ºe piarda parfumul nebunaticului...draga mea daca te speli sansele de a ramine insarcinata ºe micsoreaza cu mult...si nü mı spune ca asta nü o stiai


Doamne Dumnezeule ma uimiti!!!!!!!!!
Cum adica daca te speli nu ramai insarcinata!!!
Vrei sa-mi spui ca toate femeile care raman insarcinate nu se spala...dupa? Si cam cat trebuie sa nu te speli? O noapte, o zi, o saptamana?
Am mai auzit si d'alea cu desfac capul de la dus si isi baga furtunul in vagin si dau drumul la apa fierbinte...poate poate nu raman...dar credeam ca asta e gandire de pustoaice...
Atunci de ce mai exista fratilor metode contaceptive...ca doar toti avem apa la dispozitie nu?



Sunt luate din batrani, Pingu. Iti mai zic eu una spun babele ca daca faci pipi imediat dupa contact, nu ramai( ok ok...nu era chiar asa...cica in timp ce faci pipi sa introduci pipilica cu degetelul in vagin sa "cureti" micutii )



Cred ca cu asta mai degraba as fi de acord...urina este acida, iar ei nu traiesc in mediu acid...








... scirbos ... se pare ca e o adavarata paranoia ... ...

marco918
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:10
De la: marco918, la data 2011-01-22 12:09:33
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-22 12:04:03
De la: miss_darine, la data 2011-01-22 12:01:57
De la: marco918, la data 2011-01-22 11:57:34
... eu le-as pune sa deschida naibii ochii inainte de a deschide picioarele ...

ok ...completam sfatul...sexul in baie se va face musai cu ochii deschisi si picioarele apropiate



Pe la spate, pe la spate






... sa nu le cada ... chilotii ...



care chiloti??
anastasia_m
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:11
De la: marco918, la data 2011-01-22 12:10:48
De la: pinguina, la data 2011-01-22 12:09:26
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-22 11:38:06
De la: pinguina, la data 2011-01-22 11:31:03
De la: kudika330764, la data 2011-01-22 09:42:30Dar de apa a auzit?toate se cred in filme dupa ce fac sex...ºe lasa in bratele iubitului uitind de duº pina dimineata sau pleaca acasa si ramin nespalate ºa nü ºe piarda parfumul nebunaticului...draga mea daca te speli sansele de a ramine insarcinata ºe micsoreaza cu mult...si nü mı spune ca asta nü o stiai


Doamne Dumnezeule ma uimiti!!!!!!!!!
Cum adica daca te speli nu ramai insarcinata!!!
Vrei sa-mi spui ca toate femeile care raman insarcinate nu se spala...dupa? Si cam cat trebuie sa nu te speli? O noapte, o zi, o saptamana?
Am mai auzit si d'alea cu desfac capul de la dus si isi baga furtunul in vagin si dau drumul la apa fierbinte...poate poate nu raman...dar credeam ca asta e gandire de pustoaice...
Atunci de ce mai exista fratilor metode contaceptive...ca doar toti avem apa la dispozitie nu?



Sunt luate din batrani, Pingu. Iti mai zic eu una spun babele ca daca faci pipi imediat dupa contact, nu ramai( ok ok...nu era chiar asa...cica in timp ce faci pipi sa introduci pipilica cu degetelul in vagin sa "cureti" micutii )



Cred ca cu asta mai degraba as fi de acord...urina este acida, iar ei nu traiesc in mediu acid...








... scirbos ... se pare ca e o adavarata paranoia ... ...



De-a dreptul oribil...zici ca ne-am intors in era primitiva...nu mai exista metode contraceptive...
pinguina
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:18

Nu spuneam sa educam copiii ca un avort e ca mersul la dentist, si apropos, in ziua de azi uniele s-ar duce mai repede la avort decat la dentist
Dimpotriva, m-am referit la faptul ca sarcinile nedorite ar putea fi evitate f usor, asta ar itrebui sa invete copiii si asa cum am scris si mai sus, la varste fragede copiii ar trebui invatati ca exista alte preocupari pt ei, nu sexul, care, sa fim serios....ce draq farmec are la 17 ani ?![/quote]

buna Summer, ai dreptate exista metode de contraceptie cu carul, si acum nu mai e ca pe vremuri cand nu aveai acces la informatii, iar subiectul contraceptie era un subiect tabu contraceptivele fiind interzise, |Si apropos 17 ani e mult acum de pe la 14 ani fetele deja isi incep viata sexuala, vb cu un ginecolog si spunea ca vin fete si de 13 ani sa faca avort, asa ca e foarte trist ce se intampla
visan_georgiana
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:18
De la: pinguina, la data 2011-01-22 12:18:41
De la: marco918, la data 2011-01-22 12:10:48
De la: pinguina, la data 2011-01-22 12:09:26
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-22 11:38:06
De la: pinguina, la data 2011-01-22 11:31:03
De la: kudika330764, la data 2011-01-22 09:42:30Dar de apa a auzit?toate se cred in filme dupa ce fac sex...ºe lasa in bratele iubitului uitind de duº pina dimineata sau pleaca acasa si ramin nespalate ºa nü ºe piarda parfumul nebunaticului...draga mea daca te speli sansele de a ramine insarcinata ºe micsoreaza cu mult...si nü mı spune ca asta nü o stiai


Doamne Dumnezeule ma uimiti!!!!!!!!!
Cum adica daca te speli nu ramai insarcinata!!!
Vrei sa-mi spui ca toate femeile care raman insarcinate nu se spala...dupa? Si cam cat trebuie sa nu te speli? O noapte, o zi, o saptamana?
Am mai auzit si d'alea cu desfac capul de la dus si isi baga furtunul in vagin si dau drumul la apa fierbinte...poate poate nu raman...dar credeam ca asta e gandire de pustoaice...
Atunci de ce mai exista fratilor metode contaceptive...ca doar toti avem apa la dispozitie nu?



Sunt luate din batrani, Pingu. Iti mai zic eu una spun babele ca daca faci pipi imediat dupa contact, nu ramai( ok ok...nu era chiar asa...cica in timp ce faci pipi sa introduci pipilica cu degetelul in vagin sa "cureti" micutii )



Cred ca cu asta mai degraba as fi de acord...urina este acida, iar ei nu traiesc in mediu acid...








... scirbos ... se pare ca e o adavarata paranoia ... ...



De-a dreptul oribil...zici ca ne-am intors in era primitiva...nu mai exista metode contraceptive...







... si tu esti oribila ... nu era problema ''contraceptiei'' ... care e doar o modalitate de a creea impresia ca poti sa hotarasti ceea ce vrei cu riscul de iti distruge sanatatea ... e vorba de URA fata de copii ... asta e cel mai oribil lucru ... e vorba de iresponsabilitate, cinism, egoism ... lipsa de valori si morala ...

marco918
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:25
De la: TIGRA, la data 2011-01-22 12:18:41
Nu spuneam sa educam copiii ca un avort e ca mersul la dentist, si apropos, in ziua de azi uniele s-ar duce mai repede la avort decat la dentist
Dimpotriva, m-am referit la faptul ca sarcinile nedorite ar putea fi evitate f usor, asta ar itrebui sa invete copiii si asa cum am scris si mai sus, la varste fragede copiii ar trebui invatati ca exista alte preocupari pt ei, nu sexul, care, sa fim serios....ce draq farmec are la 17 ani ?!


buna Summer, ai dreptate exista metode de contraceptie cu carul, si acum nu mai e ca pe vremuri cand nu aveai acces la informatii, iar subiectul contraceptie era un subiect tabu contraceptivele fiind interzise, |Si apropos 17 ani e mult acum de pe la 14 ani fetele deja isi incep viata sexuala, vb cu un ginecolog si spunea ca vin fete si de 13 ani sa faca avort, asa ca e foarte trist ce se intampla[/quote]








... ''contraceptia'' in orice forma ar fi ea ... indiferent cite urmari ar lasa in urma ... ascunde aceiasi oribila idee ... NU VREAU COPII ... asta e cel mai ingrozitor lucru ... oamenii traiesc ca maimutzele, dupa simturi, fara sa mai gindesca, fara sa fie responsabilizati, fara sa se maturizeze, fara sa mai respecte pe ceilalti, pe sine insusi ... o gloata de plebei grohaitori fara reguli si fara viitor ...
marco918
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
avortul este o crima groaznica 680 De la: lourdess 18 Aprilie 2012 11:02
Pacat de moarte si multa durere.... 230 De la: Sad_soul 31 Mai 2012 19:19
avort 32 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:41
gaze vaginale 32 De la: TALPA_IUTE 15 Ianuarie 2012 19:44
CAUT GRAVIBINON 7 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:08