Setari Cookie-uri

la consultatie de apendicita iti baga degetul in fund ?

Salut fetele, am 19 ani si am si io o problema...sa nu radeti de mine va rog. Ieri am fost la doctor la urgente k ma durea burta si mia zis sa las pantalonii in jos si sa ma intind pe pat...mam intins si ma pipait peste tot pe burta si pe picioare la inchietura...Si dupa aia mia zis "hai donsoara pe burta cu fata in jos", am zis ca mor de rushine....m-am intors si el mia tras chilotii in jos pana la genunchi, mi-a bagat ceva alifie rece in fund cu un tub si dupa aia mia bagat degetul in fund. Eu deja era mai mult moarta decat vie...si el isi tot rotea degetul prin fundul meu...

Eu chiar nu stiu ce sa mai cred...chiar se baga degetul in fund la apendicita...voua va bagat vreodata ? sau e un pervers si sal reclam ?
kudika363921
Postat pe 6 Februarie 2011 01:16
wow, asta da experienta nasoala.. ce legatura are rectul cu apendicita .. ?

acum, sper sa nu ai comentarii prea rautacioase cum se obisnuieste aici.. eu as incerca sa-l reclam. daca-mi facea mie asa sigur se alegea cu o copita peste bot.
Histria
Postat pe 6 Februarie 2011 01:23
nu stiu ce legatura are...ca asta am vrut si eu sa il intreb dar n-am avut curaj...mai ales cand mi-a zis asa ca hai pe burta cu fata in jos...direct...nici nu stiam ce sa cred...

daia va intreb daca voua v-a facut vreodata asa ceva..ca ma tot gandesc sal reclam...chiar mi s-a parut ca ii place sa-si bage degetul in fundul meu, perversu draku !
kudika363921
Postat pe 6 Februarie 2011 01:27
Off, da, se face tuseu rectal. Nu e niciun pervers.
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 01:29
Sunt baiat dar cred ca controlul ar fi trebuit sa fie la fel si la fete , am avut apendicita perforata dureri , orere de stat in sala de asteptare , control prin apasare dar nici decum nu mi-a bagat degetul in fund ... analiza la sange , si control cu ultrasunete .
Alex_Bodea
Postat pe 6 Februarie 2011 01:30
"Apendicita poate fi greu de diagnosticat in special la copii, la femei insarcinate si la varstnici. Doctorul va pune intrebari in legatura cu simptomele prezente, inclusiv despre ordinea in care acestea au aparut si ce s-a intamplat inainte de a incepe durerea. Poate fi nevoie ca doctorul sa introduca in anus un deget inmanusat (tuseu rectal), procedeu care ajuta la identificarea cauzei durerii"
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 01:30
Ei, acum sper ca v-ati convins si terminati cu perversiunile, ce Dumnezeu!
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 01:31
Zici ca ce mia facut mie a fost tuseu rectal ? mie mi s-a parut ca ii placea....adik tie ti-a facut vreodata vreun doctor asta, chiar e normal ?
kudika363921
Postat pe 6 Februarie 2011 01:32
Zici ca ce mia facut mie a fost tuseu rectal ? mie mi s-a parut ca ii placea....adik tie ti-a facut vreodata vreun doctor asta, chiar e normal ?
kudika363921
Postat pe 6 Februarie 2011 01:32
De la: kudika363921, la data 2011-02-06 01:32:59Zici ca ce mia facut mie a fost tuseu rectal ? mie mi s-a parut ca ii placea....adik tie ti-a facut vreodata vreun doctor asta, chiar e normal ?


Nu, nu mi s-a facut pentru ca nu am fost suspecta de asa ceva niciodata. Si DA, un doctor stie ce face. Iar apendicita nu este singura boala in care se face tuseu rectal.
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 01:34
da, tie e simplu sa vorbesti, tie nu tia bagat nimeni degetul in fund, e usor sa zici....dar eu am zis ca mor acolo !
kudika363921
Postat pe 6 Februarie 2011 01:34
De la: rashela, la data 2011-02-06 01:31:09Ei, acum sper ca v-ati convins si terminati cu perversiunile, ce Dumnezeu!



bine, tot ii dadeam o kopita peste bot daca se aventura pe-acolo fara preaviz
Histria
Postat pe 6 Februarie 2011 01:34
Il baga la mii de oameni bolnavi, nu doar tie.
La cum insisti cu chestia asta, desi te-am lamurit ca nu e perversiune, am senzatia ca ai deschis topicul la misto.
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 01:36
De la: Histria, la data 2011-02-06 01:34:56
De la: rashela, la data 2011-02-06 01:31:09Ei, acum sper ca v-ati convins si terminati cu perversiunile, ce Dumnezeu!



bine, tot ii dadeam o kopita peste bot daca se aventura pe-acolo fara preaviz


Tu, zi Doamne fereste sa nu fie vreodata nevoie sa ajungi sa faci ORICE investigatie medicala. Ca taci malc si te supui, doar sa afli ca esti sanatos.
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 01:37
iti doresc sa dai si tu peste un pervers la consultatie care sami faca ce mia facut mie...si vedem
kudika363921
Postat pe 6 Februarie 2011 01:37
nu eu l-am deschis

si ai dreptate, chiar in poza se vede ca apendicele e aproape de rect, deci baga degetul pe-acolo ca sa palpeze apendicele
Histria
Postat pe 6 Februarie 2011 01:37
De la: kudika363921, la data 2011-02-06 01:37:33iti doresc sa dai si tu peste un pervers la consultatie care sami faca ce mia facut mie...si vedem


Eu iti doresc sa fii sanatoasa.
In rest, stai linistita ca nu voi deschide topic pe kudika sa-ti urez sa ai parte de chinurile mele.

Adios!
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 01:39
De la: Histria, la data 2011-02-06 01:37:37nu eu l-am deschis

si ai dreptate, chiar in poza se vede ca apendicele e aproape de rect, deci baga degetul pe-acolo ca sa palpeze apendicele


uite poza http://en.wikipedia.org/wiki/Appendicitis
deci e normal ce ti-a facut. si cand baga degetul (tuseu rectal) e normal sa-l invarta pe-acolo.
Histria
Postat pe 6 Februarie 2011 01:44
De la: rashela, la data 2011-02-06 01:29:43Off, da, se face tuseu rectal. Nu e niciun pervers.


eu am fost operata de apendicita, si nu am avut parte de asa ceva.
se face ecograf, dar nu se baga degetul in
adyna2905
Postat pe 6 Februarie 2011 03:13
Da sa-l vezi si pe perversul ala de ginecolog ce-o sa-ti faca.... Mai fata,ti-a explicat Rashelaca la copii de gradinita si tu tot o tii pe a ta.Acu` e ala pervers ca ti-a facut un control amanuntit ca sa vada exact care e cauza,daca nu te baga in seama iar nu era bine.Eu zic sa stai acasa ca asa nu mai dai peste perversi.
Barbie30_
Postat pe 6 Februarie 2011 10:32
Scuze
*Rashela ca
Barbie30_
Postat pe 6 Februarie 2011 10:33
De la: Barbie30_, la data 2011-02-06 10:33:10Scuze
*Rashela ca
s-ar putea....asa-i mai nou....
denis_roxana
Postat pe 6 Februarie 2011 10:35
Nu e obligatoriu sa-ti faca tuseu rectal la apendicita.Se face in special la barbati -palpeaza prostata; probabil ca la tine a vrut sa verifice hemoragiile-alea oculte,sa nu ai ceva formatiuni in zona....oricum,este un examen ok,omul si-a facut treaba si-a verificat sa nu ai si altceva.Ca de placut...hai sa fim seriosi!
Stii,ai putea chiar sa-i multumesti omului.
nicossia
Postat pe 6 Februarie 2011 10:44
De la: nicossia, la data 2011-02-06 10:44:12Nu e obligatoriu sa-ti faca tuseu rectal la apendicita.Se face in special la barbati -palpeaza prostata; probabil ca la tine a vrut sa verifice hemoragiile-alea oculte,sa nu ai ceva formatiuni in zona....oricum,este un examen ok,omul si-a facut treaba si-a verificat sa nu ai si altceva.Ca de placut...hai sa fim seriosi!
Stii,ai putea chiar sa-i multumesti omului.


Cum sa-i multumeasca "perversului"?Trebuia sa-i faca consultatie doar din ochii,cum de si-a permis sa-i bage degetu` in fund?Cand o sa-i bage dentistul degetul in gura tipa o sa se gandeasca la sex oral si vaiiiii cat de pervers o sa fie si ala....
Barbie30_
Postat pe 6 Februarie 2011 10:52
De la: kudika363921, la data 2011-02-06 01:32:59Zici ca ce mia facut mie a fost tuseu rectal ? mie mi s-a parut ca ii placea....adik tie ti-a facut vreodata vreun doctor asta, chiar e normal ?


Mai, dar ti s-a explicat o data, ce Dumnezeu...

Frate, bine a zis cine a zis ca jegul e in mintea unora, nu neaparat in actiunile celor despre care vorbesc.

Fato, stiu ca ti-ar placea sa te crezi asaa... vreo irezistibila, dar - tough luck! - controlul rectal se face in mod frecvent si in diferite circumstante. La femei si la barbati.

Pune naibii mana pe o carte de anatomie mai bine. Pune mana pe o carte, punct. Ca pun pariu ca nu te-ai omorat cu citittul pana acum...

Iar in medicina, de la tuseu rectal pana la a-ti desface craniul, da, totul e normal.
Dor_a
Postat pe 6 Februarie 2011 11:30
Si pana la urma de durerea aia de burta s-a dovedit ca era de vina apendicele ? Si eu am ajuns la urgente ca ma durea tot abdomenul si cand m-a palpat medicul in zona apendicelui m-a durut rau, deci a fost clara cauza durerii. M-a operat imediat. Poate la tine nu a fost sigur ca e vorba de apendicita si a trebuit sa faca mai multe investigatii. Colonul putea fi o cauza a durerii. Stii, ai grija daca-l reclami, poate iti cere si daune morale dupa aia
emaemanuella11
Postat pe 6 Februarie 2011 11:46
De la: kudika363921, la data 2011-02-06 01:34:25da, tie e simplu sa vorbesti, tie nu tia bagat nimeni degetul in fund, e usor sa zici....dar eu am zis ca mor acolo !


bai idioato ti-a bagat degetul cu manusa ca sa identifice cauza durerii! este o procedura normala, nu vad de ce faci atata caz!sau te agiti ca a durat prea putin?
ironia
Postat pe 17 Februarie 2011 15:18
De la: ironia, la data 2011-02-17 15:18:43
De la: kudika363921, la data 2011-02-06 01:34:25da, tie e simplu sa vorbesti, tie nu tia bagat nimeni degetul in fund, e usor sa zici....dar eu am zis ca mor acolo !


bai idioato ti-a bagat degetul cu manusa ca sa identifice cauza durerii! este o procedura normala, nu vad de ce faci atata caz!sau te agiti ca a durat prea putin?


nu i adevarat. n are nici o treaba daca e suspecta cu apendicita. eu am fost internat 6 luni, cand aveam 11 ani ,ma durea apendicele de nu puteam umbla pe strada, sau cand fugeam prea mult, era fizic durere. credeam ca ma vor opera, dar am stat 6 luni, am luat medicamente, tin minte si acum ca doar ceai imi dadeau , fara zahar, fara nimic, si am scapat fara operatie. de atunci nu m a mai durut aproape deloc, f f rar tin minte la gimnaziu ca ma mai durea din cand in cand, dar acum n am nici o treaba.

nu stiu ce doctor a fost ala, dar daca esti suspect de apendicita, e un procedeu f simplu, te palpeaza in partea dreapta, si si da seama f usor...n are de a face cu ...alte organe.
rockk
Postat pe 17 Februarie 2011 15:39
De la: kudika363921, la data 2011-02-06 01:16:37Salut fetele, am 19 ani si am si io o problema...sa nu radeti de mine va rog. Ieri am fost la doctor la urgente k ma durea burta si mia zis sa las pantalonii in jos si sa ma intind pe pat...mam intins si ma pipait peste tot pe burta si pe picioare la inchietura...Si dupa aia mia zis "hai donsoara pe burta cu fata in jos", am zis ca mor de rushine....m-am intors si el mia tras chilotii in jos pana la genunchi, mi-a bagat ceva alifie rece in fund cu un tub si dupa aia mia bagat degetul in fund. Eu deja era mai mult moarta decat vie...si el isi tot rotea degetul prin fundul meu...

Eu chiar nu stiu ce sa mai cred...chiar se baga degetul in fund la apendicita...voua va bagat vreodata ? sau e un pervers si sal reclam ?


Daca ai fi vazut ce am vazut eu cat am fost internata in spital,atunci sigur te lamureai
Era o babuta care ne dispera pe toti,tipa zi si noapte ca o doare burta(se mai si alinta )
Era in timpul lui 12,12 si ceva,(eu in timpul ala mancam,nu voi uita pana mor )satul de tipetele ei
domnul dr.vine cu o falca in cer si una in pamant,intoarce baba cu fundul in sus
si ii baga mana in fund (deci ia bagat toata mana)
Eu fara sa imi dau seama ma uitam la ei,nu mai zic cum era mana la domnu dr cand si-a scoso
sau cum fugeam eu intr-un picior la baie sa vomit.
Si acum aud baba aia cum a tipat din toti rarunchi(saraca,ia rupt c.u.r.u in ea)
Ea zicea ca are dureri din cauza la apendicita si vroia cu orice pret operata,dar vaca era constupata
Sper sa nu ma injurati daca v-am facut scarba
Valy90
Postat pe 17 Februarie 2011 15:41
De la: valy90, la data 2011-02-17 15:41:58
De la: kudika363921, la data 2011-02-06 01:16:37Salut fetele, am 19 ani si am si io o problema...sa nu radeti de mine va rog. Ieri am fost la doctor la urgente k ma durea burta si mia zis sa las pantalonii in jos si sa ma intind pe pat...mam intins si ma pipait peste tot pe burta si pe picioare la inchietura...Si dupa aia mia zis "hai donsoara pe burta cu fata in jos", am zis ca mor de rushine....m-am intors si el mia tras chilotii in jos pana la genunchi, mi-a bagat ceva alifie rece in fund cu un tub si dupa aia mia bagat degetul in fund. Eu deja era mai mult moarta decat vie...si el isi tot rotea degetul prin fundul meu...

Eu chiar nu stiu ce sa mai cred...chiar se baga degetul in fund la apendicita...voua va bagat vreodata ? sau e un pervers si sal reclam ?


Daca ai fi vazut ce am vazut eu cat am fost internata in spital,atunci sigur te lamureai
Era o babuta care ne dispera pe toti,tipa zi si noapte ca o doare burta(se mai si alinta )
Era in timpul lui 12,12 si ceva,(eu in timpul ala mancam,nu voi uita pana mor )satul de tipetele ei
domnul dr.vine cu o falca in cer si una in pamant,intoarce baba cu fundul in sus
si ii baga mana in fund (deci ia bagat toata mana)
Eu fara sa imi dau seama ma uitam la ei,nu mai zic cum era mana la domnu dr cand si-a scoso
sau cum fugeam eu intr-un picior la baie sa vomit.
Si acum aud baba aia cum a tipat din toti rarunchi(saraca,ia rupt c.u.r.u in ea)
Ea zicea ca are dureri din cauza la apendicita si vroia cu orice pret operata,dar vaca era constupata
Sper sa nu ma injurati daca v-am facut scarba

Nu putea sa-i faca o clisma ? Cre'ca s-a enervat rau doctoru'....
luchianramona
Postat pe 17 Februarie 2011 15:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hellp me please! 2 De la: office_salinasusesi_ro 23 Februarie 2010 21:23
ar putea cineva sa ma ajute cu mai multe informatii 3 De la: office_salinasusesi_ro 19 Martie 2010 06:22
copiii 10 De la: MissRainbow 30 Ianuarie 2012 12:17
Cabinet bun de kinetoterapie?? 2 De la: kudika_984225 23 Iunie 2015 19:35
cafeaua 30 De la: poateveiafla 27 Aprilie 2010 10:20