Setari Cookie-uri

Copilul amantei

De la: rashela, la data 2011-09-04 19:56:41:))
Hai, sa gandim putin logic!
O partida de sex si ramane gravida? Si mai si pastreaza copilul? Vezi sa nu! Repet, mergand pe ideea ca a agatat o fata si doar au vrut sa se simta bine. Dar culmea, desi e doar o aventura de o noapte ii mai stie si telefonul. Si s-a gandit ea asa ca necunoscutul ala din noaptea aia, merita sa fie tatal copilului ei. Minune!

CINE ti-a spùs tie ca "abia acum a aflat" sotul tau de copil? Vezi sa nu, din nou! Stia de la bun inceput, dar a sperat ca femeia va tacea cand va vedea ca el, cu coada intre picioare, fuge inapoi la fosta (adica la tine) si se insoara fuguta.

O fi sotul tau, o fi asa cum spune el, dar copilul nascut din carnea si sangele tau e la fel, indiferent in ce uter s-a dezvoltat. Esti tata pentru toti daca esti om, daca nu, esti javra pentru toti.

Si ce simplu e sa faci un test de paternitate. Tot daca esti om si daca ai constiinta curata. DACA e copilul lui, n-a fost facut in niciun caz la o betie, pe intuneric.

Cat despre tine, daca o femeie care genetic e facuta sa fie mama, ajunge sa spuna: ori eu, ori un copil, atunci sper sa te lase. Ca nu meriti nimic.
daca e facuta genetic sa fie mama hai sa-i dam copilul sa-l creasca ea....ea e o victima a placerilor a 2 oameni iresponsabili
marianavasile
Postat pe 25 Septembrie 2011 04:20
De la: marianavasile, la data 2011-09-25 04:20:41
De la: rashela, la data 2011-09-04 19:56:41:))
Hai, sa gandim putin logic!
O partida de sex si ramane gravida? Si mai si pastreaza copilul? Vezi sa nu! Repet, mergand pe ideea ca a agatat o fata si doar au vrut sa se simta bine. Dar culmea, desi e doar o aventura de o noapte ii mai stie si telefonul. Si s-a gandit ea asa ca necunoscutul ala din noaptea aia, merita sa fie tatal copilului ei. Minune!

CINE ti-a spùs tie ca "abia acum a aflat" sotul tau de copil? Vezi sa nu, din nou! Stia de la bun inceput, dar a sperat ca femeia va tacea cand va vedea ca el, cu coada intre picioare, fuge inapoi la fosta (adica la tine) si se insoara fuguta.

O fi sotul tau, o fi asa cum spune el, dar copilul nascut din carnea si sangele tau e la fel, indiferent in ce uter s-a dezvoltat. Esti tata pentru toti daca esti om, daca nu, esti javra pentru toti.

Si ce simplu e sa faci un test de paternitate. Tot daca esti om si daca ai constiinta curata. DACA e copilul lui, n-a fost facut in niciun caz la o betie, pe intuneric.

Cat despre tine, daca o femeie care genetic e facuta sa fie mama, ajunge sa spuna: ori eu, ori un copil, atunci sper sa te lase. Ca nu meriti nimic.
daca e facuta genetic sa fie mama hai sa-i dam copilul sa-l creasca ea....ea e o victima a placerilor a 2 oameni iresponsabili


Cate situatii ai auzit / cunosti in care sotul aduce acasa copilul facut cu o alta femeie, sa-l creasca sotia, in conditiile in care cealalta femeie e bine mersi, sanatoasa, isi vrea odorul si e capabila sa se descurce singura? Eu n-am auzit de nicio poveste de genul asta (nici macar in filme).
Asadar, a fi genetic construit sa aduci pe lume un copil inseamna a avea instincte materne, in primul rand. Sa intorci capul cand auzi un planset de copil, sa te doara sufletul cand auzi de nenorocirea unui alt copil. Nu sa-i doresti raul doar pentru ca imbecilul cu care te-ai maritat e bun de prasila.
O fi fost victima femeia de a deschis topicul, dar victimizarea ei s-a incheiat cand l-a luat in brate pe "agresor" si a indreptat toata ura spre o fiinta care n-are nicio vina. Sa pui in balanta, sa dai ultimatum de genul celui pe care l-a dat ea, n-o mai face victima demult. Cum e turcu' (adica sotul) si pistolu' (adica ea).
rashela
Postat pe 25 Septembrie 2011 06:21
eu as uita de sot- minte si doar nu crezi ca se va schimba . Asa vrei sa-ti traiesti viata, inselata si dezamagita ?
leyla15
Postat pe 25 Septembrie 2011 08:19
buna!
se poate intimpla oricui asemenea lucru.daca tu iti iubesti cu adevarat sotul si el asemenea,treceti peste totae impreuna.copilul nu are nici o vina,este un nevinovat.faptul ca sotul tau a avut o relatie cu altcineva in perioada in care ati fost despartiti ,mi se pare normal.noi femeile sintem mai orgolioase si nu acceptam prea multe compromisuri.un test ADN poate lamuri situatia.tu trebuie sa-ti vezi mai departe de vviata familiei tale si sa-ti iubesti sotul mai departe.asta este doar parerea mea,nu toti ginndim insa la fel!!!! toate cele bunee!!!!
healthy013062
Postat pe 25 Septembrie 2011 08:38
Prerea mea,ar fi sa stai de vorba cu femeia accea si sa auzi si partea ei de adevar.Poate ca acel copil nu este nascut dintr-o aventura ci dintr-o relatie care dureaza demult ,relatie care poate exista si acum,chiar daca sotul tau spune altceva.Abia dupa ce auzi ambele variante poti lua o hotarare,altfel poti avea surpriza ca peste cativa ani sa mai primesti un telefon in care sa afli ca mai are un copil.In alta ordine de ideei ,copii nu se fac asa...peste noapte,draga mea.Eu cred ca sotul tau a stiut de acel copil de la bun inceput,doar ca nu este capabil sa-si asume responsabilitatea de tata.In ceea ce te priveste pe tine,a da un copil la o parte ,este cel mai ordinar lucru pe care cineva l-ar putea face si nu uita ca esti femeie,iar in viata astfel de lucruri se platesc mai devreme sau mai tarziu cu varf si indesat.Ce n-am inteles eu,si de aici trag concluzia ca ne cam ascunzi multe,este de ce telefonul l-a primit mama ta si nu tu,sau sotul tau.Spunea cineva sa ia copilul amantei si sa ti-l dea tie.Cu ce drept ar face cineva asa ceva??? Si cum ar putea cineva sa de-a copilul unei femei ca tine,care nu da 2 bani pe acel copil si care isi pune sotul sa renunte la el.Ce fel de mama ai putea fi tu?Ba mai mult,ce mama din lumea asta,ar accepta sa i se ia copilul,doar pentru ca tu tii atat de mult la confortul tau casnic,incat nu vrei ca existenta acestui copil sa-ti tulbure lunistea?Cine a facut afirmatia asta,nu are copii si cu siguranta nu stie ce inseamna sa fii mama,astfel ar sti ca o mama careia i se ia copilul(vorbesc de mamele adevarate),poate fi mai distrugatoare ca o bomba atomica.Aaaa mai era ceva...Din cate am inteles,el(din spusele lui,pe care eu personal nu le cred si nu dau doi bani),a avut o relatie cu femeia aceea cand erati despatiti,deci de unde titlul cu amanta? Ca o femeie sa fie amanta cuiva,ar trebui ca acel cineva sa fie deja casatorit in momentul in care isi incep relatia.Asa ca,ce-ar fi sa ne spui tot adevarul...
sultanika
Postat pe 25 Septembrie 2011 09:00
oricum ar fi
1 trebuie test de paternitate, sa te linistesti
2 faptul ca tu il pui sa aleaga intre tine si copil nu te pune in cea mai favorabila lumina

legea si morala si a tarii il obliga sa aiba grija de copil si mi se pare corect si cinstit asta.
Cat de mult tine sau nu la copil ar trebui sa fie la laitudinea lui, nu tine de tine.

kudika109051
Postat pe 25 Septembrie 2011 09:03
De la: marianavasile, la data 2011-09-25 04:20:41
De la: rashela, la data 2011-09-04 19:56:41:))
Hai, sa gandim putin logic!
O partida de sex si ramane gravida? Si mai si pastreaza copilul? Vezi sa nu! Repet, mergand pe ideea ca a agatat o fata si doar au vrut sa se simta bine. Dar culmea, desi e doar o aventura de o noapte ii mai stie si telefonul. Si s-a gandit ea asa ca necunoscutul ala din noaptea aia, merita sa fie tatal copilului ei. Minune!

CINE ti-a spùs tie ca "abia acum a aflat" sotul tau de copil? Vezi sa nu, din nou! Stia de la bun inceput, dar a sperat ca femeia va tacea cand va vedea ca el, cu coada intre picioare, fuge inapoi la fosta (adica la tine) si se insoara fuguta.

O fi sotul tau, o fi asa cum spune el, dar copilul nascut din carnea si sangele tau e la fel, indiferent in ce uter s-a dezvoltat. Esti tata pentru toti daca esti om, daca nu, esti javra pentru toti.

Si ce simplu e sa faci un test de paternitate. Tot daca esti om si daca ai constiinta curata. DACA e copilul lui, n-a fost facut in niciun caz la o betie, pe intuneric.

Cat despre tine, daca o femeie care genetic e facuta sa fie mama, ajunge sa spuna: ori eu, ori un copil, atunci sper sa te lase. Ca nu meriti nimic.
daca e facuta genetic sa fie mama hai sa-i dam copilul sa-l creasca ea....ea e o victima a placerilor a 2 oameni iresponsabili
ma indoiesc ca tu esti sau poti fi mama draga mea,altfel nu ai fi spus asa ceva ,decat poate in in sens ironic,dar mie imi scapa acum ironia ...In plus,da-mi voie sa-ti spun ceva despre sotiile care accepta ideea ca sotul lors-a dus,sau s-ar putea duce cu altcineva si isi spun,"lasa ca tot acasa vine...ca tot pe mine ma iubeste..,asa cunt toti barbatii...etc".Acele femei isi asuma din start riscul ,ca intr-o buna zi,ceva ce ele considera o aventura ca oricare alta sa devina o relatie,si din aceea relatie sa se nasca un copil, si mai ales isi asuma riscul ca intr-o zi "amanta" sa devina mai importanta decat ele,si se trezesc cu o citatie de divort in mana,ca proastele.Apoi stau plangand la coltul strazi si urla"vai nenorocita aia,c....va aia,mi-a luat barbatul",uitand cu desavarsire ca "tangoul se danseaza-n doi " si ca de fapt prmisivitatea lor,si"puterea lor de a ierta" a dus de fapt la situatia aceea.
sultanika
Postat pe 25 Septembrie 2011 09:08
Subiect de birfa...Fiecare se crede superior celuilalt,fiecare vrea sa predomine,sa iasa in evidenta prin ceva,naspa..
kudika402381
Postat pe 25 Septembrie 2011 09:09
Vorbesc,mai bine as tacea,dar nu ma rabda inima sa vad rautate in sufletul oamenilor.Am55 de ani imediat daca i-mi ajuta dumnezeu,si nu l-am cunoscut pe tatal meu...tu ce crezi e corect?eu cu ce am gresit?mama nu a cerut ajutor,dar nici nu i sa oferit crezi ca ar fi 0corect sa creasca un copil fara tata doar pentru un orgoliu personal?...eu cred ca cel mai corect ar fi sa-si asume raspunderea daca e sigur ca e al lui,chiar de mama copilului e o taratura pentru ca nu la obligat nimeni sa umble cu ea.Eu nu am facut asa ceva dar mai tarziu copilul acela poate sa i-ti dea in cap si tie si lui taica-su din lipsa de educatie...nu?cred ca ar trebui sa iubim si cainii vagabonti pentru ca ai putea sa ai multe surprize in viatza daca as vorbi cu tine personal ceea ce nu i-mi doresc,cred ca as putea sa te conving,ca ar putea fi chiar copilul de care aveti nevoie voi. Pa si ganduri bune fetitza...
kudika437774
Postat pe 25 Septembrie 2011 09:16
Banuiesc ca un test adn ar dovedi daca este copilu al lui sau nu.Mama copilului ce pretentii are?
kudika077986
Postat pe 25 Septembrie 2011 09:19
Buna! Regret patania ...in principiu este vorba de doua evenimente unul neplacut(pentru tine)si unul bucuros pentru nasterea unui copil(indiferent de speta).
Daca poti (si trebuie sa ai o tarie de caracter )incercati sa va cunoasteti sa vedeti daca putei sa comunicati. Stiu ca suna bizar !Dar in fond tu peste noapte, fara acceptul tau ai devenit mama vitrega cu un copil.Responsabilitatea este foarte mare!
Daca si tu ai ramane insarcinata si copilul vostru trebuie sa se nasca ....dupa o perioada cand el este mare lucrurile se vor spune in adevarul lor.
Asa ca depinde de voi cum vreti sa se reflecte in viitor deciziile de acum.
Toate cele bune si indiferent ce decizie iei din punctul meu de vedere a ta este cea mai buna si justificata!
stanciu_adelina2005
Postat pe 25 Septembrie 2011 09:29
ai vazut ce a scris maimai nr1!?are mare dreptate.in general toata lumea care tia scris.iar parerea mea e la fel ca a lor.linga un baebat care nare capu pe umeri si nu stie sa-si recunoasca vina n-are rost sa-ti traiesti viata linga el.ce va face cind va veti certa iara?se va descarca la alta?atita timp cit nu aveti copii,mai bine lasa-l si refati viata fara dureri de cap pt viitor.daca stam si ne mai gindim,esti tu sigura ca exista un copil???ai vazut persoana respectiva?sau te iei dupa vorbe???eu una niciodata nu mam luat dupa tlf anonime!!!miar fi distrus viata.eu zic ,sa cauti inainte adevarul si apoi sa iei o hotarire.daca este adevarat,n-are rost viata linga sotul tau care tea mintit de la inceput.n-o sa ai niciodata incredere in el.chiar daca iti va fi greu.stiu ca lai iubit sau poate il mai iubesti.totul depinde de tine ce hotaresti.iti tin pumnii si te rog anunta-ne ce ai hotarit!!!
Titanika
Postat pe 25 Septembrie 2011 09:38
Eu as incerca sa ma pun un pic si in locul "amantei"... Cum crezi tu ca se simte femeia aceea??? Cu siguranta de mii de ori mai tradata decat tine! Nu cred,mai ales in ziua de azi cand traiul nu este chiar usor,nu cred ca acea femie a decis de una singura si de nebuna sa faca un copil,daca nu ar fi avut sustinere si asigurari din partea sotului tau! El este principalul,daca nu singurul vinovat!
Copilul nu are nici o vina, iar "amanta" probabil poate sa-i dea o educatie mai buna decat ai putea sa-i dai tu,din moment ce i-ai cerut sotului sa aleaga intre tine si copil!
kudika047233
Postat pe 25 Septembrie 2011 09:49
nu cred ca a i procedat bine, nu sunt in situatia ta ,dar cunosc persoane apropiate care sunt. daca il iubesti pastreaza l pe sot ,copilul o sa creasca cu mama lui chiar daca o sa il ajute si sotul tau uneori...poate cu ceva bani,
.daca il fugaresti sigur o sa l pierzi si dupa aceea o sa regreti..si daca spui ca a ti fost despartiti o perioada cred ca a ti fost de comun acord cu asta si e normal sa fi incercat si alta relatie...asa ca vezi ce decizie iei sa nu regreti...
kudika436004
Postat pe 25 Septembrie 2011 10:03
IARTA-MA CA IAR MA BAG.STI CEA PATIT O PRIETENA DEA MEA?SOTUL A INSELAT-O.EI DEJA ISI FACUSE O FAMILIE SI AVEAU O FETITA.DUPA CITIVA ANI APARE O DOMNISORICA GRAVIDA LA USA SI IA SPUS ISTORIA CU CINE E GREVIDA...LA CARE SOTIA IA SPUS CA O VA AJUTA DACA ESTE NEVOIE SI-L VA PUNE EA PE SOT SAI PLATEASCA O PENSIE ALIMENTARA.SI DACA EA NU POATE SA-SI CREASCA COPILUL NU ESTE NICI O PROBLEMA CAL VA CRESTE EA............DUPA 20 ANI SOTIA ISI INSEALA BARBATU.EL SE SUPARA RAU DE TOT SI SE DESPART............CONCLUZIA.......EL A UITAT CA EA LA IERTAT ODATA!!!!SOTIA NU ERA GRAVIDA CU AMANTU!!!DECI!?.....CARE PE CARE SE IARTA??????????CINE E CEL MAI VINOVAT.???????POATE AI CEVA DE INVATAT DE AICI......BARBATII IN GENERAL VOR SA-SI PUNA SINGURI PALARIA PE CAP DUPA CE IA PICAT PE JOS.IN SCHIMB O FEMEIE DACA IA PICAT BATICU,IL VA PUNE IN POSETA,,,,,,,,,,,,,VIATA E FOARTE GREA,SI E BINE SA LUAM AMINTE NECAZURILE ALTORA DECIT SA NE BATEM JOC.CU TOTII AVEM COPIII,DECI SA NU RIDEM DE ALTII.FTA MEA,GINDESTE INCA ODATA BINE DACA SE MERITA SA TRAIESTI LINFA ACEST OMEU UNA NU LAS IERTA!!!
Titanika
Postat pe 25 Septembrie 2011 10:05
in primul rand mama acelui copil nu a fost amanta, datorita faptului ca voi nu mai erati impreuna.
in al 2 lea rand copilul exsista, deci nu mai ai cum sa schimbi tu situatia, copiii si parintii nu ii alegem noi, tu nu ai cum sa mai schimbi situatia. eL E TATAL ACELUI COPIL si daca aveti indoielii, faceti testul de paternitate si atunci veti scapa de incertitudinii.nu i corect sa l pui sa aleaga intre tine si copil, intelegeam daca l puneai sa aleaga intre tine si alta femeie, e cu totul altceva.
parerea mea e ca daca nu i poti accepata copilul in viata voastra, e bine sa va vedeti fiecare de drumull lui,separat
iuli_68_2006
Postat pe 25 Septembrie 2011 10:14
De la: cosmaaa, la data 2011-09-04 12:12:05Buna fetelor.
i-am dat si sotului ultimatumul cum ca ori va uita de copil ori va uita ca are sotie, stiu ca nu este drept deoarece copilul nu are nici o vina, dar eu nu pot suporta aceasta idee.
Voi ce ati face in locul meu? Oare am procedat bine?


Te-ai pus in situatzia copilului care va creshte fara tata? Mi se pare mare egoism sa-i spui sa uite de copil, in special ca femeie,care ar trebui sa ai simtzul matern dezvoltat. Daca vrei sa-tzi continui viatza cu acest om , atunci incepetzi investigatziile ca sa constatatzi daca este intr-adevar copilul lui shi apoi trebuie sa-shi asume responsabilitatea faptelor sale. Tu chiar ai vrea sa ai un astfel de tata lash pentru copilul tau ? In plus, pe lumea asta sunt tot felul de femei tampite care vor sa strice armonia unei familii, deci, este posibil sa fie doar o minciuna a uneia care are orgoliul ranit. Succes!
kudika411091
Postat pe 25 Septembrie 2011 10:27
De la: kudika411091, la data 2011-09-25 10:27:11
De la: cosmaaa, la data 2011-09-04 12:12:05Buna fetelor.
i-am dat si sotului ultimatumul cum ca ori va uita de copil ori va uita ca are sotie, stiu ca nu este drept deoarece copilul nu are nici o vina, dar eu nu pot suporta aceasta idee.
Voi ce ati face in locul meu? Oare am procedat bine?


Te-ai pus in situatzia copilului care va creshte fara tata? Mi se pare mare egoism sa-i spui sa uite de copil, in special ca femeie,care ar trebui sa ai simtzul matern dezvoltat. Daca vrei sa-tzi continui viatza cu acest om , atunci incepetzi investigatziile ca sa constatatzi daca este intr-adevar copilul lui shi apoi trebuie sa-shi asume responsabilitatea faptelor sale. Tu chiar ai vrea sa ai un astfel de tata lash pentru copilul tau ? In plus, pe lumea asta sunt tot felul de femei tampite care vor sa strice armonia unei familii, deci, este posibil sa fie doar o minciuna a uneia care are orgoliul ranit. Succes!
POATE O LASA SI PE ASTA CU COPIL CAND O SA-L PUNA AMANTA SA ALEAGA
Indiana_Jones
Postat pe 25 Septembrie 2011 10:29
nu prea ai de ales draga mea , trebuie sa te obisnuiesti cu ideea . pune-te in locul celeilalte si vezi cum ar fi sa nu ai tata la copil , mai mult nu . e destul de delicata treba cu copilul. dar daca tu il iubesti cu adevarat pe sotul tau accepti si copilul.
saracutul nu are nici o vina ca s-a nascut in asemenea conditii
timpul trece si ranile se vindeca.
mai gandeste-te !!
eu am un copil , am fost despartita 2 ani de sotul meu , dar daca in timpul asta mai facea un copil , asta era , doar statea cu mama lui , nu-l aduceam la mine acasa .
nu cred ca era situatia prea placuta, dar nu puteam sa fac nimic.
kudika439608
Postat pe 25 Septembrie 2011 10:46
si inca ceva ce am uitat sa punctez, daca ai fi mama nu ai gandi la fel cum gandesti acum
s-ar putea sa aleaga copilul daca il obligi sa aleaga si vei suferi poate si mai mult .
kudika439608
Postat pe 25 Septembrie 2011 10:49
In acest caz depinde de tine , ce relatie crezi ca mai poti sa ai in continuare si bineinteles daca e adevarat ,daca poti tolera ac adevar sau nu .Tu esti singura in masura si evident n-ar strica sa te consiliezi cu o persoana specializata in probleme de cupluri ,adica un consilier in cupluri maritale.Nu poti sa dai sfaturi si nici nu e indicat ,pt ca suntem fff diferiti ,eventual o parere sau un punct de vedere.Daca il iubesti cu adevarat si e o persoana cu care crezi ca-ti poti continua viata,trebuie sa-i acorzi o sansa, pt ca fiecare din noi greseste asa ca ...totul depinde de tine.
Mult succes si multa incredere in Dumnezeu!
actium
Postat pe 25 Septembrie 2011 11:12
INTREBARE: De unde avea amnta numarul de telfon al sotului?
KUDICA10311
Postat pe 25 Septembrie 2011 11:23
draga mea, poti fii sigura ca sotul tau a stiut de la inceput si v-a mintit pe amandoua. femeia stie totul despre voi, altfel cum sa iti sune mama.
sotul tau v-a mintit si va minte pe amandoua.
barbatii sunt extrem de duplicitari si femeile prefera sa fie mintite frumos decat sa auda adevarul.
si ultimatumul cu copilul se va intoarce impotriva ta.
ca sa fii fericita trebuie sa ierti deplin si sa iubesti neconditionat....daca nu poti face asta....toata casnicia voastra va fi un sir de certuri si reproosuri.
nu te minti singura.
iti doresc sa alegi ce e cel mai bine pentru tine. exista o ierarhie in viata noastra: locul 1 Dumnezeu, locul 1 TU, locul 3 copii si sotul.
Fa astfel incat sa iti fie tie bine si sa fii fericita:)
nicoleta77
Postat pe 25 Septembrie 2011 11:30
Ultimaturile de genul asta costa mult.Draga mea cum poti cere unui om asa ceva?daca tu ai in locul respectivei dne sau fa un joc de imaginatie ,tu ai fi copilul cam cum ar sta lucrurile din fiecare unghi.
V ati despartit temporar ,v ati impacat si casatorit ,asuma ti totul pina la capat daca intre voi sunt sentimente adevarate ,daca nu ia ce decizie iti convine tie dar nu impune unui tata sa nu isi asume raspunderea unui copil.
Din punctul meu de vedere ,daca as fi in locul tau si as simti ca locul meu este linga acest barbat mi as asuma si raspunderea cresterii-partiala sau totala- a acestui copil .Femeile sunt cele care salveaza multe situatii neplacute in viata ele fiind ceva mai inteligente decit barbatii iar tu daca doresti sa imbatrinesti frumos mina in mina cu dragostea vei sti sa inchizi din cind in cind un ochi dar nu uita ca sa avem o casnicie adevarata noi femeiele ii mai inchidem uneori si pe amindoi,binenteles nu iti cer sa ramii oarba .iti doresc doate cele bune si decizii intelepte!
kudika125181
Postat pe 25 Septembrie 2011 11:35
De la: kudika125181, la data 2011-09-25 11:35:38Ultimaturile de genul asta costa mult.Draga mea cum poti cere unui om asa ceva?daca tu ai in locul respectivei dne sau fa un joc de imaginatie ,tu ai fi copilul cam cum ar sta lucrurile din fiecare unghi.
V ati despartit temporar ,v ati impacat si casatorit ,asuma ti totul pina la capat daca intre voi sunt sentimente adevarate ,daca nu ia ce decizie iti convine tie dar nu impune unui tata sa nu isi asume raspunderea unui copil.
Din punctul meu de vedere ,daca as fi in locul tau si as simti ca locul meu este linga acest barbat mi as asuma si raspunderea cresterii-partiala sau totala- a acestui copil .Femeile sunt cele care salveaza multe situatii neplacute in viata ele fiind ceva mai inteligente decit barbatii iar tu daca doresti sa imbatrinesti frumos mina in mina cu dragostea vei sti sa inchizi din cind in cind un ochi dar nu uita ca sa avem o casnicie adevarata noi femeiele ii mai inchidem uneori si pe amindoi,binenteles nu iti cer sa ramii oarba .iti doresc doate cele bune si decizii intelepte!


Eu nu inteleg ? Chiar s-au terminat barbatii pe lumea asta ??!!! Sa inchizi ochii pt. ce ?? Daca a gresit la inceput, cine garanteaza ca nu va mai gresi si altadata ? Copilul nu are nici o vina, dar ea, sotia , ce vina are ?!!
GHEISA_ALBA
Postat pe 25 Septembrie 2011 11:43
parerea mea e ca acest copil daca intradevar este copilul lui nu are absolut nicio vina.singurul vinovat este el asa ca ori accepti situatia ori divortezi,insa nu ar trebui sa incerci sa il indepartezi de copil daca acesta doreste sa isi asume paternitatea deoarece lucrul asta iti va fi aruncat in fata tot timpul si asta duce tot la divort.aventura nu a fost cu siguranta o aventura asa ca mai bine iti faci bagajele si pleci pt a evita ca la fiecare cearta sa apara cate un copil.vezi-ti de viata ta ca barbati mai sunt si divorturi sunt la fiecare pas din motive mult mai simple.dar daca totusi alegi sa ramai sugereaza-i sa faca un test de paternitate iar dupa rezultat tu alegi.sa ne tii la curent
flinxen
Postat pe 25 Septembrie 2011 11:51
Nu ma pot abtine sa nu-mi dau si eu cu parerea.
Nu as vrea sa repet ce au spus si cei de mai sus ca aceast copil nu este doar rezultatul uneo noptii de zbenguiala, ci s-ar parea ca este rezultatul unei aventuri mai lungi sau mai scurte. Ma intreb oare de ce nu ai avut curiozitatea sa cunosti si cealalta versiune....
Cat despre copil .....copilul acela nu a cerut sa vina pe lume. Ai sa poti trai cu gandul ca ai privat un copil de tata , fie si numai tata ocazional? Ai putea sa traiesti cu gandul ca in data de ..... este ziua acelui copilas iar tu i-ai rapit privilegiu de a se bucura de prezenta tatalui sau fie si numai ptr cateva ore??
Asta in cazul cand prea nevinovatul tau sot va accepta ultimatum-ul tau.
Sotul meu a mai fost casatorit, si are un copil din aceasta casatorie...
Spre deosebire de alte femei aflate in situatia mea, stiu cand este ziua fetitei, stiu masurile pe care le poarta la hainute si pantofi, pentru ca eu i le cumpar...De 2 ori pe luna fetita petrece sfarsitul de saptamana cu noi.
Este normal si nici nu doare. Crede-ma ca doare cumplit sa nu ai tata nici macar la 1 zi de gradi, la serbarea de la gradi sau mai tarziu in 1 zi de scoala s.a.m.d.
Mai gandeste-te daca ai facut bine sau nu, mai gandeste-te si ca la fel de bine puteai fi tu in locul acelei femei...
Si abia atunci , daca poti, da ultimat=uri..
kukla
Postat pe 25 Septembrie 2011 12:08
uite id meu de mess ca chiar vreau sa vb cu tine pe tema asta e o chestie care chiar ma intereseaza simonabv85,copilul nu are nici o vina e alegerea ta daca poti priva copilul acela de bucuria tatalui.dar daca e vb mai mult pe mess
kudika327061
Postat pe 25 Septembrie 2011 12:14
la exact 3 luni dupa nunta e sunata mama ta si i se vorbeste despre un copil ; apoi afli ca , dupa ce v-ati impacat , sotul tau a avut o aventura de o noapte cu o femeie ; la un an de la nunta afli ca sotul tau are un copil de un an si ceva ;

hotaraste-te !
despre ultimatum-ul tau nu comentez , caci s-ar putea sa nu-mi mai afiseze kudica textul pentru abuz de limbaj .
perce_neige
Postat pe 25 Septembrie 2011 12:45
parerea mea e ca indiferent de situatia dintre voi copilul nu are nici o vina daca intradevar e al lui sa aiba grija de el asa cum e posibil ca nici relatia voastra sa nu aiba de suferit trebuie si tu sal intelegi
kudika395876
Postat pe 25 Septembrie 2011 12:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-a parasit din vina mea, dupa 3 ani, cum o pot aduce inapoi? Pentru ca este cu un alt baiat. 6 De la: kiss_my_ass 17 August 2011 09:43
Un sfat va rog ca nu stiu ce sa fac 12 De la: kudika071535 29 Septembrie 2009 16:55
am cautat-o singura 72 De la: kudika065941 4 Septembrie 2009 09:16
De ce ? 24 De la: dandanaua_reloaded 8 Septembrie 2009 21:53
:( 11 De la: erikahd2008 20 Mai 2009 10:30