Setari Cookie-uri

Copilul amantei

parerea mea e k ar trebui sa uiti de el.... sincer ,pt k copilul nu o sa l poata ignora niciodata, dar daca vrei sa ramai cu el ar trebui sa il pui makar sa faca un test de paternitate.... e foarte aiurea.... nu i-a placut de aia si si-a dat seama k avea ceva mai bun si akum vine la tine? si nu oricum si cu un copil.... gandeste-te bine....
gabrielaioana27
Postat pe 26 Septembrie 2011 16:04
daca il iubesti pe sotul tau, va trebui sa te obisnuiesti cu ideea. Oricum nu e usor. Mai nasol e ca nu prea ar mai trebui sa ai incredere in el. Faza ca nu a stiut e cam trasa de par. Orice se iarta, dar copilul ramane.
gabriela_dinu
Postat pe 26 Septembrie 2011 16:25
De la: gabrielaioana27, la data 2011-09-26 16:04:58 parerea mea e k ar trebui sa uiti de el.... sincer ,pt k copilul nu o sa l poata ignora niciodata, dar daca vrei sa ramai cu el ar trebui sa il pui makar sa faca un test de paternitate.... e foarte aiurea.... nu i-a placut de aia si si-a dat seama k avea ceva mai bun si akum vine la tine? si nu oricum si cu un copil.... gandeste-te bine....


Daca ai sti cati "tati" isi ignora copii, te-ar soca.. Multi fac asta din nefericire.......
kukla
Postat pe 26 Septembrie 2011 16:32
Nu stiu ce as face daca as fi femeie, pentru ca nu sunt si mi-e greu sa ma pun in pielea uneia. Dar, iti pot spune ce as face eu ca barbat (ca doar asta sunt). Intai de toate, as face un test ADN care sa-mi releve faptul ca sunt sau nu tatal copilului respectiv (un test care sa nu faca rau copilului, ca sunt si d-astea). Daca as fi eu tatal copilului, atunci problema se pune astfel:
- Ori ma mut cu copilul si mama lui si rup relatia cu sotia (in speta tu);
- Ori platesc pensie alimentara copilului si am grija sa nu-i lipseasca nimic (ba chiar sunt prezent in viata lui in limita timpului liber) si raman cu actuala sotie.
Daca testul ADN ar spune ca acel copil nu-mi apartine, atunci i-as spune un SICTIR mare acelei femei si as ramane cu ce am.
Sper sa fi fost de folos.
romanescu_healthy
Postat pe 26 Septembrie 2011 17:03
Buna, ai facut bine ca te-ai despartit de el dar totusi prea tarziu ai alfat de stirea ca are un copil cu alta femeie ,poate daca aflai mai repede si daca te iubea cu adevarat in primu rand nu facea asta ce pot zic imi pare rau nu stiu acuma daca ti-ai refacut viata dar sper sa o faci !Toate cele bune :*
kudika91
Postat pe 26 Septembrie 2011 17:12
Buna,
Avand in vdre faptul ca v-ati impacat dupa o perioada asa mare de timp in care ati fost despartiti si fiecare si-a vazut de viata lui si faptul ca te deranjeaza si te afecteaza ceea ce ai aflat ma face sa inteleg ca iti iubesti sotul.
A facut greseli pe perioada in care ati fost despartiti si l-ai ierta, insa inteleg ca nu esti dispusa sa treci peste o greseala pe care a facut-o dupa ce v-ati impacat si peste faptul ca acea greseala are si o urmare: un copil.
Eu cred ca acel copil nu are nici o vina, insa inteleg si faptul ca te simti tradata si mintita.
Eu, daca as fi in locul tau , as sta serios de vorba cu sotul meu pentru a intelege care a fost in primul rand motivul care l-a determint sa faca sex cu o alta femeie in conditiile in care a insistat sa ne impacam si de ce a ascuns aceasta escapada in tot acest timp. In functie de raspunsul sau as putea sa imi dau seama daca merita sa continuam impruna sau separat.
Daca as lua hotararea de a ramane impreuna, desi mi-ar fi greu sa trec peste aceasta minciuna, as vrea sa am o discutie cu femeia care pretinde ca are un copil cu sotul meu si am conveni impreuna sa solicitam un test de paternitate.
Daca as hotara ca nu mai merita sa fim impreuna nu mai m-ar interesa ce se intampla mai departe, insa acest lucru nu m-ar face sa ma simt mai bine.
Din ultimatimul pe care i l-ai dat inteleg ca ai fi dispusa sa il ierti si sa ii accepti greseala si minciuna insa numai daca el renunta la acest copil. Esti sigura ca poti trece peste aceasta problema fara a o clarifica?
Problemele nerezolvate sunt ca un bumerang, tot timpul se intorc.
Sper sa iei o decizie care sa te multumeasca in primul rand pe tine si daca se poate si pe ceilalti implicati in problema cu atat mai bine pentru toata lumea.
gabrielaghm
Postat pe 26 Septembrie 2011 17:16
saraca de tine,nu te invidiez,dar singurul vinovat este el,sotul tau care ,parerea mea ,nu te merita.Daca ar fi fost invers te-ar fi iertat? Daca nu suporti ideea e mai bine sa-ti vezi de drum,toti sunt niste mincinosi,individualisti si fara scrupule.Stia de copil,dar s-a gandit ca dupa casatorie ai sa accepti ..nu-i asa?Depinde de tine si ce-ti doresti pe mai departe dar...gandeste-te bine...Merita??????????
dorel123
Postat pe 26 Septembrie 2011 18:33
trebuie recunoscut copilul din buruieni...asa ca pana la drepturi mai este .......cale lunga ..
Printesa_Lia
Postat pe 26 Septembrie 2011 18:47
daca are numai un copil tot e bine..sa nu aiba alte betesuguri sexualicesti. nenea..daca nenea armasarul e asa pus pe fapte nobile sa fericeasca atatea femei ..si inca fara cap de cauciuc......de fapt omul a vrut sa se simta bine.... de ce il acuz???? asa fac toti..si pe urma sa vezi minune...ghinionul omului ca a fost puioasa tanti amanta ca de era o stearpa.....ehei, freca el ca si altii mult si bine si geaba.....ghinion, hombre!!! sau asta de fapt ai vrut??
Printesa_Lia
Postat pe 26 Septembrie 2011 18:51
faci o greseala punandu l sa aleaga , pt ca daca e barbat va alege copilul aceeasi greseala am facut o si eu si a alkers copilul , deci accepta realitatea daca il iubesti , copilul e nevinovat fii alaturi de el in decizia lui nui spune ce sa aleaga daca il iubesti poti fii sotie si prietena pt acel copil
kriss01
Postat pe 26 Septembrie 2011 19:04
Draga mea, pe lumea asta sunt tot felul de femei,unele mai marsave,tu tine-ti de sotul tau... asta daca-l iubesti...copilul acela va creste, cu sau fara sotul tau,el-copilul-n-are nici o vina,femeia care l-a adus pe lume este vinovata.HELOO!treziti-va fetelor! nu poti "lega" un barbat cu un copil!uite, tu si sotul tau sunteti un bun exemplu.vezi pe tine te-a ales!dar nu face greseala sa-l pui sa aleaga intre tine si copil. stiu ca-ti este greu, dar lasa-l in pace.timpul le va rezolva pe toate. apropo, de ce nu-i faci tu un copil?
tyly73
Postat pe 26 Septembrie 2011 21:31
numai sfaturi cretine
Indiana_Jones
Postat pe 26 Septembrie 2011 21:33
BUNA!E F GREU DE DAT UN SFAT .COPILUL EXISTA SI SA UITE DE EL ,DACA ESTE AL LUI EST O CRIMA.CUM AI ZIS SI TU ,COPILUL NU ARE VINA CA S/A NASCUT.PENTRU A ELUCIDA SITUATIA,E NECESAR SA CEARA TESTUL DE PATERNITATE SI SE LAMURESC LUCRURILE CU COPILUL.DACA ESTE AL LUI,ASTA E SA/SI ASUME RESPONSABILITATEA DE A PARTICIPA LA CRESTEREA SI EDUCAREA LUI.TU,DACA NU POTI ACCEPTA SITUATIA IN CAZUL CA SE DEMONSTREAZA CA ESTE COPILUL LUI,ESTE DOAR PROBLEMA TA.NU POTI SA/I CERI SA UITE DE COPIL,TE/AI GANDIT DACA ERAI TU CU COPILUL TAU INTR/O ASA SITUATIE CE AI SIMTI?NU TI/AI DORI SA FIE LANGA TINE SI COPIL?IMI PARI UN PIC EGOISTA.DAR DACA RELATIA VOASTRA NU MERGE PT CA TE GANDESTI MEREU CA TE/A INSELAT SI CA ARE SI UN COPIL EU CANSIDER CA ESTI O NEFERICITA ASA CA....DE CE SA MAI CONTINUATI?DACA NU AM DREPTATE SAU DACA AM NUMAI DZE STIE.HOTARARILE ORICUM LE IEI TU !BAFTA SI NUMAI BINE!
mimishor957
Postat pe 26 Septembrie 2011 22:47
S-a demonstrat ca in general din punct de vedere statistic sfaturile sunt mai mult decat cretine. Ele nu se potrivesc niciodata celui care le primeste pentru ca fie numarul este mai mic la pantofi sau gulerul de la camasa este foarte larg si poti sa bagi mana pe acolo.Acum depinde de cine poarta camasa...
kudika023770
Postat pe 26 Septembrie 2011 22:57
De ce toata lumea se ia de cealalta femeie?
In aceasta poveste eu spun ca ea e victima. Daca el a mintit atata timp ca nu stie nimic si e din perioada in care au fost despartiti, ar trebui sa auzi si varianta ei. Adevarul e undeva la mijloc. De unde stii ca pe ea nu a mintit-o!?
Crezi ca e usor sa fii mama singura!?
Nu vreau sa te jignesc, dar ca femeie inainte sa judeci alta femeie si sa impui privarea unui copil de tatal sau... e cam imatur. Daca exista acest copil nu esti tu cea care sa hotarasca daca sa isi vada tatal sau nu. Iar pentru cine a gresit are cine sa aiba de grija. Nu esti in masura sa judeci si sa condamni pe nimeni, mai ales ca s-a intamplat cand voi erati despartiti.
La pacatul in fata lui Dumnezeu cand pretinzi un lucru ca cel pretins te-ai gandit?
Nu il cunosc pe sotul tau, dar ar trebui sa aiba coloana vertebrala sa isi aume faptele.
Iar tu daca nu poti trece peste, nu iti impovara sufletul cu ura si ganduri negre. Analizeaza bine faptele, gandeste-te ce vrei si cum ti-e mai bine, iarta, dar nu uita si mergi mai departe.
Cat despre faptul ca e al lui sau nu copilul, incearca sa dai de mama si sa vezi si un certificat de nastere si cine e trecut la tata, k acel fapt spune mult. Altfel ar fi stat femeia aia pana la varsta de 1 an al copilului fara sa ceara recunoasterea prin instanta? Si daca nu e trecut in certificat ca si tata cel mai simplu e cu un test ADN, asta bineinteles daca e de acord si mama.
alexia_09
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:27
Pacatele nu se fac in complicitate cu Dumnezeu.Aveti decenta sa nu dati vina pentru prostiile pe care le faceti singuri, pe divinitate. Oricum ea scapa pana la urma cu fata curata.Ceea ce nu pot spune despre ceilalti
kudika023770
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:33
Are sa nu are copil ...te-a ales pe tine ,dar daca e un barbat responsabil cred ca ar trebui sa se asigure ca acel copil este al lui.Este dator si tie si lui cu aceasta clarificare.Daca se adevereste ca ese al lui copilul ramane sa stabiliti cum faceti .Nu cred ca trebuie sa arunci pe fereastra ceea ce aveti ,mai ales ca este din trecut nu ai cum sa stergi trecutul si nici alegerea pe care il pui sa o faca nu e corecta .
Aviz amatorilor de o noapte ....sa se asigure si ei ca nu vor pica in plasa ca "domnisoare " de genul acesta sunt foooarte multe care.....ups vai am ramas insarcinata...
Bafta multa si nu uita ...el este sotul tau ,nu i-l oferi pe tava celeilalte
ionia
Postat pe 27 Septembrie 2011 07:01
De la: rashela, la data 2011-09-04 19:56:41:))
Hai, sa gandim putin logic!
O partida de sex si ramane gravida? Si mai si pastreaza copilul? Vezi sa nu! Repet, mergand pe ideea ca a agatat o fata si doar au vrut sa se simta bine. Dar culmea, desi e doar o aventura de o noapte ii mai stie si telefonul. Si s-a gandit ea asa ca necunoscutul ala din noaptea aia, merita sa fie tatal copilului ei. Minune!

CINE ti-a spùs tie ca "abia acum a aflat" sotul tau de copil? Vezi sa nu, din nou! Stia de la bun inceput, dar a sperat ca femeia va tacea cand va vedea ca el, cu coada intre picioare, fuge inapoi la fosta (adica la tine) si se insoara fuguta.

O fi sotul tau, o fi asa cum spune el, dar copilul nascut din carnea si sangele tau e la fel, indiferent in ce uter s-a dezvoltat. Esti tata pentru toti daca esti om, daca nu, esti javra pentru toti.

Si ce simplu e sa faci un test de paternitate. Tot daca esti om si daca ai constiinta curata. DACA e copilul lui, n-a fost facut in niciun caz la o betie, pe intuneric.

Cat despre tine, daca o femeie care genetic e facuta sa fie mama, ajunge sa spuna: ori eu, ori un copil, atunci sper sa te lase. Ca nu meriti nimic.



C O R E C T!

Ca sa nu mai zic ca nici nu-i era sot cand copilul a fost procreat.
Dar vorba lui barbi......viata o sa i-o intoarca.
Poate neavand " simt matern" care nu-i musai sa-l ai cand ai propriul copil, Dumnezeu nu-i va da copii, astfel de femei care se pun " in" prim plan, niciodata n-au sa aiba suflet cald pt. a creste un copil.
Ti-e mila de un animal, dara mite de un copil!...ce sa zic......fereasca Dumnezeu de astfel de oameni. ( numite femei)
stem_29
Postat pe 27 Septembrie 2011 08:47
De la: tyly73, la data 2011-09-26 21:31:45Draga mea, pe lumea asta sunt tot felul de femei,unele mai marsave,tu tine-ti de sotul tau... asta daca-l iubesti...copilul acela va creste, cu sau fara sotul tau,el-copilul-n-are nici o vina,femeia care l-a adus pe lume este vinovata.HELOO!treziti-va fetelor! nu poti "lega" un barbat cu un copil!uite, tu si sotul tau sunteti un bun exemplu.vezi pe tine te-a ales!dar nu face greseala sa-l pui sa aleaga intre tine si copil. stiu ca-ti este greu, dar lasa-l in pace.timpul le va rezolva pe toate. apropo, de ce nu-i faci tu un copil?



Unde vezi tu scris ca acea femeie vrea sa-l lege de ea pt. copil? ( zic de cea care a deschis topicul)
Probabil a sunat pt. ca el sa-si recunoasca copilul.
Asa ca nu stiu cine tre' sa se trezeasca:))))
stem_29
Postat pe 27 Septembrie 2011 08:51
copilul nu are nici o vina.si nu are rost sa te gandesti de ce a fost asa si nu altfel.trebuie sa te gandesti la ce va fi.pune-te in locul acelei femei, in locul copilului.....in locul sotului tau....pana la urma , nu te-a inselat, ai zis ca erati despartiti in acea perioada...deci..nu ar trebui sa te intereseze trecutul...sigur ai si tu ceva de ascuns din trecutul tau....eu am un copil din prima casatorie, ex sot plateste pensie alimentara, si de cand s-a recasatorit nu mai stiu nik de el.doar ca traieste....odata ce pensia alimentara vine....si actualul sot a iubit o femeie care avea un copil si a avut grija lor 2 ani, apoi ea a gasit altul cu mai multi bani....si eu , cand am facut cunostinta,,,m-am prezentat eu sunt ...si el este copilul meu....mand m-a cerut in casatorie,.sotul meu actual a acceptat faptul ca nu isi ia doar sotie , ci familie ....acum avem inca un copil,,,,iar cei doi baieti se iubesc, sotul nu face diferenta intre ei.....traieste-ti viata si nu te gandi cum ar fi fost daca ....ia lucrurile asa cum sunt si gandeste-te ce vei face de acum inainte ptr a-ti fi tie bine....dar nu distrugand pe altii!!! numai bine.
ochii_verzi_3
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:29
Buna!
Nu am inteles foarte bine: copilul a fost conceput cand ati fost despartiti sau dupa ce v-ati impacat?
1. daca a fost conceput dupa ce v-ati impacat, e grav, e problema ta daca continui cu cineva care te inseala cu tine de mana
2. daca a fost conceput cand erati despartiti, accepti copilul dupa un test ADN, cu pensie alimentara si program de vizite. E copilul lui nu poti sa fortezi pe cineva sa aleaga intre tine si copilul lui, tr sa l sprijini. Daca ti se intampla tie ce faceai? Cum reactiona el?
3. Daca chiar e copilul lui (inainte sa va impacati) si nu il accepti e ca si cum nu l-ai iubi(cand iubesti accepti si defectele si uneori greseli, desi el nu a facut nici o greseala o aventura de o noapte cand erati despartiti)
kudika193913
Postat pe 27 Septembrie 2011 15:45
ceea ce ai tu nevoie e o solutie pt viitor, ca trecutul oricum nu-l mai schimbi:
1. ce vrea amanta de fapt? o discutie cu ea este absolut necesara. poate sotul "se indura" sa-ti dea datele ei de contact. amanta a avut nr de tel al mamei tale, deja e un semn ca amanta e foarte aproape de tine (prietena?). de ce a sunat-o pe mama ta si nu pe tine?
2. ce vrea sotul de la amanta?
3. ce vrea sotul de la tine? cum vrea sotul sa te comporti tu vis-a-vis de copil? o discutie cu el, fara amenintari si ultimatumuri
4. ce vrei tu de la sot? chiar poti cere unui parinte sa renunte la copilul lui? din experienta mea, tocmai ultimatumurile duc la minciuna, pentru ca natura umana nu se schimba pt ca vor altii. cite astel de cazuri au mai fost inainte intre voi?
o relatie se mentine sau se destrama datorita/ din cauza ambilor parteneri. nu a fost numai vina lui, iar tu nu ai fost singura care a construit relatia. poate si aici ai nevoie de o discutie cu el, fara amenintari si reprosuri. discutia trebuie sa gaseasca solutii nu sa dezgroape morti.
asculta si ce are el de spus, ce l-a impins de fapt la adulter.
tcri
Postat pe 27 Septembrie 2011 18:30
" ori va uita de copil ori va uita ca are sotie"....suna a egoism pur....daca iti iubesti sotul il poi ierta(tinand cont de circumstante), si daca se dovedeste ca ace copil este al lui, atunci il vei accepta in numele dragostei care i-o porti sotului tau....
madykosan
Postat pe 28 Septembrie 2011 20:57
nu mai aruncati vina si mizeria asupra mamei ca doar nu la luat be barbat si la violat nu la luat cu japca,si barbatul ar trebui sa-si asume responsabilitatea si in primul rand nu avem noi de unde sa stim ce ia promis el betei femei,sotia aici nu are nici o vina el ca tata ar trebui sa-si asume responsabilitatea.sau poate femeia vrea ca tatal sa fie alaturi de copil.......e o situatie urata eu trec prin asa ceva dar uite ca nu am apelat la tatal copilului doar iam zis si el a zis ca pot trage apa dupa el.deci inainte sa judecati o mama care cine stie ce i sa promis ganditiva ca orcine se poate trezi in astfel de situatie si atunci sa vedem.eu cred ca stia trebuie savb cu sotul si sa decida bine ce face ,daca un om isi reneaga copilul oare ce suflet are?
kudika327061
Postat pe 28 Septembrie 2011 21:00
@327061...doi oameni maturi si responsabili se joaca de'a amantii...amanta ramane gravida fara sa-si violeze amantul...nu-si doreste bineanteles sa-l lege de ea...ea pur si simplu si-a dorit cu ardoare un bebe...am inteles bine ?
da' asta cu..."deci inainte sa judecati o mama care cine stie ce i sa promis"...mi s-a parut the best ...amantelor, beware
miss_darine
Postat pe 28 Septembrie 2011 21:19
De la: kudika327061, la data 2011-09-28 21:00:37nu mai aruncati vina si mizeria asupra mamei ca doar nu la luat be barbat si la violat nu la luat cu japca,si barbatul ar trebui sa-si asume responsabilitatea si in primul rand nu avem noi de unde sa stim ce ia promis el betei femei,sotia aici nu are nici o vina el ca tata ar trebui sa-si asume responsabilitatea.sau poate femeia vrea ca tatal sa fie alaturi de copil.......e o situatie urata eu trec prin asa ceva dar uite ca nu am apelat la tatal copilului doar iam zis si el a zis ca pot trage apa dupa el.deci inainte sa judecati o mama care cine stie ce i sa promis ganditiva ca orcine se poate trezi in astfel de situatie si atunci sa vedem.eu cred ca stia trebuie savb cu sotul si sa decida bine ce face ,daca un om isi reneaga copilul oare ce suflet are?


Adica tu ai facut un copil pe baza unei promisiuni de la un barbat insurat? Si esti o victima, da?
LOL!

NU, NU ORICINE se poate trezi intr-o asemenea situatie. Dar creste probabilitatea in randul analfabetelor.
rashela
Postat pe 28 Septembrie 2011 22:43
E trist pentru el sa aiba de ales intre doua persoane DRAGI.
Chiar daca una a aparrut dintr-o relatie de o noapte , eu personal ma indoiesc ca a fost doar atat dar ma rog cine sunt eu sa judec.
Ce-as face eu?.............Pai sunt 2 variante
1.M-as asigura ca este copilul sotului meu , si as lua decizia cea mai corecta si iar am doua variante
1.1 L-as sprijini sa isi indeplineasca obligatiile pe care le are fata de acest suflet nevinovat sau
1.2 M-as retrage din viata lui in liniste cam asa cum a aparut acest copilas.
2.As incerca sa am o relatie cu amandoi (tata si fiu) excluzand persoana care a distrus viata celor doi . As incerca sa fiu mama vitrega , copilului celui pe care il iubesc ....sau nu?
Cred ca aici este problema..............cat de mult imi iubesc jumatatea , si daca merita sa ma sacrific pentru ea.
nicoleta_35cta
Postat pe 29 Septembrie 2011 14:06
Voi care dati cu pietre sunteti chiar asa sigure ca veti fi lesinate de bucurie daca sotul v-ar aduce acasa plocon vestea ca a facut un copil pe coclauri , fara ca voi sa stiti?
Nu cumva v-ati si duce imediat la mother caresa luati cele necesare bebelusului , ca na doar e si el un suflet nevinovat acolo.
Hai s-o lasam moarta in papusoi ca nu e chiar asa de usor de acceptat ideea precum vreti sa aratati. Infidelitatea partenerului + bomboana pe coliva va dirija incet incet spre un divot victorios. Aicinu vorbesc despre sotii care au mai fost insurati si au copii din casatoria anterioara.Ci despre cei care o fac aiurea in tramvai si ai dau si cu mucii in fasole.
Acu intrebare de 1 milion : daca vreuna din voi v-ati insela sotul ( sunt sigura ca la cata sfintenie e pe forumul asta , niciuna n-ar veni sa zica ..da as face-o/am facut-o .. ) si ati ramane insarcinate , al vostru iubitel ar fi chiar asa de calm si impaciuitor ca de ...ce sa-i faci , si cpilul ala un suflet acolo?!
Sau -ati trezi cu papornita la usa , dupa o bataie sora cu moartea? Zic eu ca ultima varianta e cea mai aproape de adevar.
Mayyyyana
Postat pe 29 Septembrie 2011 15:06
De la: MayanMistica, la data 2011-09-29 15:06:35Voi care dati cu pietre sunteti chiar asa sigure ca veti fi lesinate de bucurie daca sotul v-ar aduce acasa plocon vestea ca a facut un copil pe coclauri , fara ca voi sa stiti?
Nu cumva v-ati si duce imediat la mother caresa luati cele necesare bebelusului , ca na doar e si el un suflet nevinovat acolo.
.


Eshti varza! Sa stai draku-n banca ta shi sa nu faci copii. Habar n-ai despre ce vorbeshti!!!
kudika411091
Postat pe 29 Septembrie 2011 22:46
N-am avut rabdare sa citesc celelalte raspunsuri, doar primul post si sa stii ca de obicei nu raspund pe-aici. Da-mi voie sa-ti spun un singur lucru: copilul - daca exista - este nevinovatiar sotul tau ca si parintele acelui copilas este o persoana egoista deoarece parintele nu-si intreaba copilul "vrei sa vii pe Pamant?" Nu copilul a ales. Subliniez: copilul este nevinovat!!!
ali_van_d_or
Postat pe 30 Septembrie 2011 10:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire ciudata 9 De la: kudika_7347 14 Mai 2012 13:12
Am nevoie de un sfat .Cred ca nu sunt suficient de puternica sa pot lua o decizie singura ,asa ca apelez la voi macar pt a va cunoaste parerea. 27 De la: daiana_dy 29 Octombrie 2009 21:17
Cum sa-l fac sa ma parasesc? 25 De la: Jeo21 18 Aprilie 2013 11:36
Cum trec peste despartire? 57 De la: Vanda2308 31 August 2009 17:45
Ce sa fac? Sa ignor sau sa insist? 17 De la: kudika_10348 24 Iunie 2012 05:07