Setari Cookie-uri

Copilul amantei

draga mea,

stai sa-ti explic cum vad eu lucrurile. Deci:
-unu la mana: iti inteleg durerea sufleteasca si frustarea, de aici cred ca ai ajuns si la ultimatumul dat sotului tau si nicidecum din alte cauze cum au scris altii/altele (adica din rautate, imaturitate, etc.). Asta a fost cam negandita, ce-i drept. Nu poti sa ceri nimanui sa se comporte ca si cum nu ar exista o fiinta sange din sangele lui, nici macar sotului tau, chiar daca nu si-a dorit acel copil.
-doi la mana: daca il accepti si incercati sa mergeti mai departe din anumite motive: dragoste adevarata (care evident e numai din partea ta - daca te-ar fi iubit nu i-ar fi trebuit alta femeie imediat ce v-ati certat) va trebui sa inveti sa traiesti mereu cu rasuflarea celeilalte in ceafa (adica a mamei copilului) care mereu va gasi un motiv sa ii distraga atentia sotului tau de la familia lui (adica de la tine si de la eventualii copii care se vor naste din voi 2). Crede-ma...o astfel de situatie este greu de indurat chiar si pentru o persoana care este construita din piatra si otel...
- trei: mai bine stai stramb si judeci drept de 10 ori pentru viata ta...daca tu nu te iubesti suficient de mult incat sa lupti pentru fericirea ta nu o va face nimeni...nici macar sotul tau, copiii care se vor naste sau, cu atat mai mult - copilul deja nascut care, dupa ce va creste va vedea in tine o paria care l-a luat pe tata de langa mama lui si care te va acuza mereu de toate nereusitele din viata lui si a mamei lui
kudika361829
Postat pe 25 Septembrie 2011 18:30
Asa cum ai spus, copilul nu are nici o vina, principalul vinovat este el ca ti-a ascuns acest lucru, mai grav ca nu a recunoscut nici atunci cand ai aflat.In ziua de azi nu e greu sa afli daca este sau nu, copilul lui, dar pentru asta ar trebui sa iei legatura si cu cealalta femeie, poate nu are nici o pretentie, avand in vedere ca ai aflat abia acum de existenta copilului.Poate o doare doar NEPASAREA lui, si prin telefonul aninim a vrut sa se razbune in primul rand pe el, nu pe tine.Ai cerut sa renunte la copil, la care copil, daca nici nu il recunoaste ca fiind al lui?
Scuza-ma , dar cred ca sotul tau este un las, care nu este in stare sa isi asume responsabilitatea faptelor sale.Daca este sigur ca nu e copilul lui, de ce nu cere el un test de paternitate? Poate se teme de rezultat, si de ideea ca te va pierde.Dar oare merita sa traiesti linga un om, in care ti-ai pierdut increderea? nu se stie niciodata, cand va face si cu tine acelasi lucru...
Stii, acestea sunt doar vorbe, pareri, pentru ca in dragoste, pana exista, dicteaza intotdeauna inima, nu rationamentul...
eny66
Postat pe 25 Septembrie 2011 18:34
De la: kudika402858, la data 2011-09-25 18:17:18buna...eu sunt noua printre voi...uite eu ma aflu in postura de amanta si am un copil cu sotul altei femei...problema e ca eu nu i-am cerut lui nimic,cu atat mai putin ei...copilul mi l-am dorit eu f.mult si l-am pastrat...nu i-am cerut nici pensie alimentara,nici sa treaca copilul pe numele lui...nici sa divorteze...acum fiecare ma judeca cum vrea...pt mine e important ca am un copil frumos si sanatos,iar daca vreodata...cand va fi mai mare(acum are aproape 4 ani),va dori sa isi cunoasca tatal ii voi spune cine este,doar in cazul in care si cel din urma va dori acest lucru...


Daca un copil s-ar naste adult (!), sa fie capabil sa decida singur pentru el, atunci lucrurile ar fi foarte simple. Din pacate sunt total neajutorati si depind, in cele mai multe cazuri, de hotararea mamei in ceea ce-l priveste.
Sigur, o femeie poate sa-si doreasca doar sa fie mama fara sa implice in asta un barbat. E dreptul si norocul ei dat de Dumnezeu.

Cred ca cel mai urat lucru care se poate intampla intr-o situatie ca a ta este ca baiatul sa doreasca ceva si tatal biologic altceva. Unul sa intinda mana, altul sa intoarca spatele.
rashela
Postat pe 25 Septembrie 2011 18:35
ei se cunosc si acum...chiar ii spune tata cand se intalnesc...doar ca ne aflam la o distanta destul de mare fata de tatal copilului...dar ma intreb doar cand va credte mai mare si va constientiza mai bn notiunea de tata ce va zice...mie oricum in momentul in care tatal copilului imi cere sa il vada...i-l aduc pt ca si asa eu nu am de gand sa imi refac viatza...intr-adevar l-=am iubit f mult pe acel barbat...si la fel ca si in situatia cosmei...l-am cunoscut intr-o perioada in care era certat cu nevasta lui...pe care o avea deja...doar ca eu nu eram la curent cu faptul ca e casatorit...si chiar cand am aflat ca e casatorit...nu m-am dus sa il despart de nevasta-sa nici nu l-am pus sa aleaga intre ea si copil...
callybra
Postat pe 25 Septembrie 2011 18:50
sunt sigur ca suferi foarte mult.Toti suferim pana la urma,, Ai facut bine ce ai facut dar nu prea bine,, TREBUIA SA II SPUI SA PLECE DIRECT.O SA ITI PARA RAU DACA O SA RAMAI CU EL,PT CA NU E CEVA CE SE POATE UITA.O SA SUFERI MULT.
fmk
Postat pe 25 Septembrie 2011 18:52
buna seara.
din pacate,barbatii in general cam mint.ca sa nu intind vorba prea mult eu cred asa:
-daca acel copilas este al lui,el va sta intotdeauna intre tine si sotul tau.il va iubi indiferent ce ultimatumuri ii dai tu.asa este si normal.il va iubi si daca veti avea voi copii.
-nu cred ca nu a stiut,dar a sperat intr-o rezolvare de la sine a lucrurilor.asta nu mai conteaza acum,dar sa stii ca va mai face escapade de genul asta.nu exista nu mai fac .chiar nu exista asa ceva.doar ne place nou sa ne mintim singure ca ba da s-a potolit.
-depinde foarte mult de cat de mult il iubesti.
eu m-as desparti de el si as merge mai departe indiferent cat iti imaginezi tu ca nu vei putea trai fara el.vei putea.iti spun din propria experienta-sunt casatorita a doua oara si m-am despartit de primul meu sot-si la vremea respectiva credeam ca nu pot respira fara el.poti.

-cauta s-o cunosti pe fata respectiva .incearca sa fii subiectiva-daca este un om normal si decent-e clar ca acel copil va sta intre voi.crede ma.nu e ceva neaparat rau,dar depinde daca poti trai cu asta -te poti transforma u timpul intr-un om rau si plin de ura.
-daca fata este un om rau,dintr-o familie de mahalagii,etc nu vei face fata scandalurilor ,etc.......

oricum o dai bine nu-ti va fi.
doar daca poti trai cu el.si cu copilul lui ,etc....
imi pare tare rau ca ti s-a intimplat asta ,dar cred ca tb sa mergi mai departe....fara el.
chiar astept vesti daca se poate.
antoanela
antoanela35
Postat pe 25 Septembrie 2011 19:24
Buna,am avut eu cam asa caz.M-am i tilnit de la 18 ani cu un tinar,care imi vorbea de casatorie,dupa 2 ani si jum am ramas insarcinata,pe cind ultimul jumate de an el avea alta.
Dupa ce i-am zis de sarcina,el direct m-ia raspuns ca are alta si ca se casatoreste cu ea.eu am ramas uimita.El sa casatorit ind copilul meu avea 11 luni si viitoarei sotiei lui si parintilor lui,le spunea ca nu stie de unde am eu copil,ca nu e al lui.A fost primul meu barbat si prima dragoste.Una-copilul n-are nici o vina,eu cred ca ar trebui sa aveti grija de copil cit de cit.
kudika157484
Postat pe 25 Septembrie 2011 20:19
FIIND UN COPIL LA MIJLOC NU SE POATE REZOLVA PROBLEMA ASA SIMPLU .. VA TREBUI SA IEI LEGATURA CU MAMA ACELUI COPIL SI SA AFLII ADEVARUL , TREBUIE GASITA O CALE AMIABILA DE REZOLVARE A SITUATIEI,, MAMA E MAMA -- TATAL E TATAL
TREBUIE FACUTE ANALIZE SI CAUTATA O CALE DE MULTUMIRE A TUTUROR CELOR IMPLICATI;;MAMA COLPIL SOTIE TATA [ UN CVARTET CARE TRAGE IN TOATE PARTILE]] GASITI O CALE DE UNISON FARA SA VA DESPARTITI .. FARA SA YE SIMTI TRADATA -- IN FOND COPILUL E NEVINOVAT-- IMPACA-TE CU IDEEA SI ACCEPTA-L ASA CUM ESTE PE SOTUL TAU--[TU L-AI ALES]] NU TE POTI DEBARASA DE EL LA FIECARE COTITURA--- CU BUNE SI RELE ,,, CU COPIL SI FARA E AL TAU ORICUM---- VOR MAI APAREA SITUATII CONFUZE INTRE VOI --- LA TOATE RASPUNZI CU CAPITULAREA ??
kudika081104
Postat pe 25 Septembrie 2011 20:26
Parerea mea este ca tu trebuie sa lupti pt fericirea ta si daca il iubesti il accepti si cu copilul,daca se dovedeste a fi al lui...tu sa fii fericita...copilul va creste oricum iar el ar trebui totusi sa isi asume responsabilitatea,sa il ajute macar financiar si macar din cand in cand sa il vada....daca el s-a casatorit cu tine inseamna ca te-a iubit si te iubeste...si orice barbat are cate o scapare in viatza...din diferite motive,iar noi femeile ii iertam de cele mai multe ori pt ca asa suntem noi...daca situatia ar fi invers...cu siguranta ei nu ne-ar ierta...
callybra
Postat pe 25 Septembrie 2011 20:34
buna seara nu vreau sa ma amestec prea mult numi plac cei care au pareri fara sa gandeasca draga teai gandit bine daca e cineva care vrea sa va desparta care e pus de cineva socra etc ai vazut copilul crezi ca ezista sau dor povesti e greu sa acepti dar tu cand teai casatorit na avut copil anseamna ca nu are nici an prezent si daca ar fi asa cu ce te deranjeaza el pote face test si afala adevarul din vorbe nu merita sa te stresezi si sa suferi nu asculta gurile rele sa faci rau e usor sa faci bine mai rau gandestete la tine si pe urma la alti pa
kudika104862
Postat pe 25 Septembrie 2011 20:44
pt a face un copil e nevoie de 2 ,si de ce trebuie sa va ganditi ca femeia acea trebuie sa vrea neaparat bani satului?poate ea vrea doar ca copilul acela sa stie ca undeva in lume are un tata.sincer eu am patito am avut un prieten am ramas gravida si am aflat prea tarziu ........el binenteles sa insurat cu marea iubire si a zis ca de copilul asta nul intereseaza.........va spun sincer eu nu voi bate la usa acestui om sa ii distrug casnicia dar ma doare sa stiu ca copilul meu nu isi va cunoaste tatal.dar nu stiu cine va suferi mai mult eu ca il cresc singura sau el sa trec cu copilul pe langa el si sa vada ca fiul sau nu stie ca el e tatal....si poate daca ar accepta sal vada ar conta mai mult partea financiara de care tot vb,asa ca nu mai ziceti ca mama acelui copil e de naravuri usoare......pt ca ea nu avea de unde sa stie ca el peste ceva timp ii va da cu sutul in fund cine stie ce ia promis ei inainte ca el sa se insoare.acum tu nu ai nici o vina discuta cu el si sincer un om care isi renega copilul inseamna ca nu e un om cu inima.tu il iubesti va iubiti dar e o treaba care se rezolva intre voi
kudika327061
Postat pe 25 Septembrie 2011 21:21
haideti sa mai lamurim ceva: intr o relatie e nevoie de 2...concluzia e ca orice s-ar intampla ambii sunt vinovati. nu exista vina exclusiva doar a unuia.
ce ti se intampla e o lectie de viata ale carei morala trebuie sa ti-o insusesti...altfel se poate repeta.....morala e ca la un momendat dat ai ajuns la o rascruce de drumuri si nu l-ai ales pe cel bun pentru tine. se pare ca esti la o alta rascruce....
repet.....fii fericita
si sa nu uitam ceva: nimeni nu e proprietatea cuiva; intr-adevar societatea forteaza intr-un fel lucrurile si incearca sa estompeze trasaturile de caracter native....adevarul e ca nu suntem facuti sa fim monogami....daca am fi atunci perechile ar fi pe viata :)dupa prima partida de sex ar ramane impreuna toata viata....unii au instincte mai dezvaoltate decat altii, o partida de sex sau chiar mai multe nu e sfarsitul lumii. se face mult caz de fidelitate care oricum nu prea e, toata lumea se ascunde cand adevarul se stie clar.
pana la urma numai o viata este si fiecare si-o traieste cum considera
noroc
nicoleta77
Postat pe 25 Septembrie 2011 21:32
haideti sa mai lamurim ceva: intr o relatie e nevoie de 2...concluzia e ca orice s-ar intampla ambii sunt vinovati. nu exista vina exclusiva doar a unuia.
ce ti se intampla e o lectie de viata ale carei morala trebuie sa ti-o insusesti...altfel se poate repeta.....morala e ca la un momendat dat ai ajuns la o rascruce de drumuri si nu l-ai ales pe cel bun pentru tine. se pare ca esti la o alta rascruce....
repet.....fii fericita
si sa nu uitam ceva: nimeni nu e proprietatea cuiva; intr-adevar societatea forteaza intr-un fel lucrurile si incearca sa estompeze trasaturile de caracter native....adevarul e ca nu suntem facuti sa fim monogami....daca am fi atunci perechile ar fi pe viata :)dupa prima partida de sex ar ramane impreuna toata viata....unii au instincte mai dezvaoltate decat altii, o partida de sex sau chiar mai multe nu e sfarsitul lumii. se face mult caz de fidelitate care oricum nu prea e, toata lumea se ascunde cand adevarul se stie clar.
pana la urma numai o viata este si fiecare si-o traieste cum considera
noroc
nicoleta77
Postat pe 25 Septembrie 2011 21:32
De la: kudika104862, la data 2011-09-25 20:44:02buna seara nu vreau sa ma amestec prea mult numi plac cei care au pareri fara sa gandeasca draga teai gandit bine daca e cineva care vrea sa va desparta care e pus de cineva socra etc ai vazut copilul crezi ca ezista sau dor povesti e greu sa acepti dar tu cand teai casatorit na avut copil anseamna ca nu are nici an prezent si daca ar fi asa cu ce te deranjeaza el pote face test si afala adevarul din vorbe nu merita sa te stresezi si sa suferi nu asculta gurile rele sa faci rau e usor sa faci bine mai rau gandestete la tine si pe urma la alti pa


Esti romanca?
rashela
Postat pe 25 Septembrie 2011 21:42
DECI SOTUL A AVUT DOAR O AVENTURA DE-O NOAPTE CU O TIPA CU CARE A IESIT CAT A-TI FOST VOI DESPARTITI...HAI MAI...NAIVITATEA INTRUCHIPATA.
banalulanonim
Postat pe 25 Septembrie 2011 21:47
Nu cred ca ai procedat bine cu acel ultimatum.Gandeste-te la copilas el nu are nici o vina pentru ce au facut parintii lui.Cred ca calea cea mai corecta ar fi sa face-ti un test de paternitate ca sa fiti siguri ca este copilul lui si apoi sa hotarati impreuna ce ve-ti face mai departe, dar nu actiona fara sa te gandesti la acel suflet nevinovat. Pune-te in locul acelui copilas care cand va creste nu va sti cine este tatal lui sau mai rau cand o sa ai propriul tau copil sa te gandesti ca celalalt nici macar nu isi cunoaste tatal.
MagdaRadu
Postat pe 25 Septembrie 2011 22:07
toata lumea vorbeste, dar sa fi in situatia data nu e deloc usor...copilul nu are nici o vina, sotia nu are nici o vina,dar de suferit?....faceti testul de paternitate si daca intr-adevar e tatal copilului da-i papucii...te-a mintit odata o va face si a doua oara...eu zic ca nu merita
allalone
Postat pe 25 Septembrie 2011 22:15
Sunt mama si-ti pot spune ca un copil conteaza mai mult decat o femeie,decat o sotie.daca el e tatal,el e unicul tata.Sotii si amante pot fi mai multe.Nu ai dreptul sa-i ceri sa uite de copil!
Maricela35
Postat pe 25 Septembrie 2011 22:20
VA SPUN DOAR PAREREA MEA...FARA SA CRITIC...IN FINAL VOI FACETI DOAR CUM SIMTITI.SITUATIA ESTE DELICATA INTRADEVAR...PT CA S-A COMPLICAT CHIAR ACUM CAND TOTUL PAREA CA MERGE SPRE BINE...DAR...UN COPIL E UN COPIL...NU SE POATE INTOARCE DE UNDE A VENIT.DAR DACA SOTUL TAU NU ARE SI SENTIMENTE PT ACEA FEMEIE...SI TE IUBESTE PE TINE...PASTRATIVA CASNICIA SI ASUMATIVA SI ACEST COPIL...ESTE UN SUFLET SI NU ARE NICI O VINA.EL POATE FII SOTUL TAU IN CONTINUARE...POATE AVEA SI CU TINE COPII...SI SA AVETI O FAMILIE FRUMOASA SI FERICITA.CINE STIE DE CE DUMNEZEU A INCURCAT LUCRURILE ASA...O AVEA EL VREUN PLAN CU VOI...LUATI VIATA ASA CUM E...ESTE INUMAN SA-I CERI SA UITE DE ACEST COPIL ORICAT DE MULT TE-AR IUBI PE TINE.INCEARCA SA TE PUI TU IN LOCUL MAMEI COPILULUI ALUIA SAU CHIAR AL COPILULUI RESPECTIV.NOI NU SUNTEM DUMNEZEU...EL FACE LEGILE AICI...NOI DOAR LE URMAM SI LE INCALCAM.ITI DORESC CA DUMNEZEU SA-TI LUMINEZE CALEA SI SA TE INTAREASCA SA IEI DECIZIA CEA MAI INTELEAPTA.
MONICA_MONY
Postat pe 25 Septembrie 2011 23:46
De la: eny66, la data 2011-09-25 18:34:35Asa cum ai spus, copilul nu are nici o vina, principalul vinovat este el ca ti-a ascuns acest lucru, mai grav ca nu a recunoscut nici atunci cand ai aflat.In ziua de azi nu e greu sa afli daca este sau nu, copilul lui, dar pentru asta ar trebui sa iei legatura si cu cealalta femeie, poate nu are nici o pretentie, avand in vedere ca ai aflat abia acum de existenta copilului.Poate o doare doar NEPASAREA lui, si prin telefonul aninim a vrut sa se razbune in primul rand pe el, nu pe tine.Ai cerut sa renunte la copil, la care copil, daca nici nu il recunoaste ca fiind al lui?
Scuza-ma , dar cred ca sotul tau este un las, care nu este in stare sa isi asume responsabilitatea faptelor sale.Daca este sigur ca nu e copilul lui, de ce nu cere el un test de paternitate? Poate se teme de rezultat, si de ideea ca te va pierde.Dar oare merita sa traiesti linga un om, in care ti-ai pierdut increderea? nu se stie niciodata, cand va face si cu tine acelasi lucru...
Stii, acestea sunt doar vorbe, pareri, pentru ca in dragoste, pana exista, dicteaza intotdeauna inima, nu rationamentul...[/quot

Din tot ce am citit si tot ce ati scris voi aici, rezulta ca doar barbatii sunt vinovati. Atat barbatii cat si femeile cauta continuu aventuri peste aventuri, se simt frustati cand sunt singuri, parasiti etc.
Nu considerati niciodata ca femeile se lasa prea usor seduse si mai ales concep copii:**produs al dragostei noastre**, ca forma de santaj emotional*sa-l aibe sigur la mana**?. Parerea mea este ca, acel telefon anonim dat mamei sale, este doar o minciuna a mamei. Mama d-nei nu este deacord cu ginerele sau. Stie de aventurile lui si acum ii croseteaza un scenariu, este evident ca mama d-nei. vrea ca fica ei sa se desparta de acel barbat. Femeia cu, copilul este doar o supozitie (sotul meu nu a stiut*). Se pune intrebarea,* care o fi femeia care a ramas insarcinata cu mine**???, o stie, sau trebuie sa caute pe la toate femeile cu, care a intretinut relatii de o noapte?. In vremea comunismului se ramanea gravida din prima, poate de aceia fetele se gandeau mult daca sa se culce sau nu cu iubitul**, iar daca o facea si ramanea gravida, crestea copilul cu sau fara tata. Dar acum, sun anticonceptionale, prezervative si avortul.. Suntem in mileniu trei fetelor. A face sau nu un copil este nevoie de doi oameni, este nevoie de resurse materiale , de locatie etc. adicalea, ce-i oferi copilului pentru o crestere sanatoasa. Voi faceti intai copilul(*santaj emotional*), dupa carte va scarpinati dupa ceafa,; **uite ca nu vrea sa-l recunoasca**). Pai cum mama dracului sa-l recunoasca, doar pentru ca ai vrut tu sai faci un copil?. Ai vrut copil fara acordul lui, sa til cresti si sai oferi cei trebuie. Asa ca ganditiva inainte de a concepe*santajul*, ca voi sunteti vinovate cu siguranta.
Toate spuneti; **copilul nu are nici o vina**, macar aici spuneti bine. Insa nu sunt deacord ca, concepere unui copil sa fie fara o discutie serioasa cu partenerul, motivata nu numai pe dragoste ci si pe p[otenta de crestere si educatie in doi, mama si tata+si potential material. Sunt prea multi copii care sunt subnutriti, needucati si parintii lor traiesc din ajutor social.si asta doar ca ;**din iubire s-a nascut copilul nostru*. Nu, doar din sex neprotejat, prostie si betie . Asta cu amantul, amanta etc-uri, sa fim seriosi. Intai consolidezi relatia, iti faci ceva confort locativ si abia dupa aceia ganditiva si la un copil. Dar voi(asta rezulta din ce ati scris) faceti mai intai copilul si dupa aceia cautati gazda, sau parinti care sa vil creasca, sau il cresteti in calicie.Nu este suficienta doar iubirea, copii nu trebuie sa creasca in calicie, cu toata iubirea voastra va fi un copil frustat, inadaptat social cand va fi mare. Cuvantul ca; **mam sacrificat pentru cresterea ta**, trebuie sa nu mai existe. Parintii nu trebuie sa se sacrifice, trebuie sa fie in stare sa ii ofere strictul necesar. Daca nu, sa nu-l conceapa.
dorina27
Postat pe 26 Septembrie 2011 09:16
Copilasul nu este vinovat cu nimic. La fel nu poti sa stii care a fost situatia intre cei doi adulti, ca sa fie invinovatita mama copilului. Nu poti stii ce a fost intre ei, ce promisiuni si-au facut etc. Cat despre faptul ca a ramas insarcinata si "vezi Doamne" a si pastrat copilul - de ce pare asa absurd? E o persoana responsabila care si-a asumat resposabilitatea in loc sa ucida acel copil. Si ca i-a spus sau nu sotului, iar nu ai de unde sa stii, si chiar daca nu a facut-o din nou nu cunosti motivele. Sunt foarte multe intrebari pentru a incepe sa pui verdicte. Ai 2 variante. Ori renunti la sotul tau cu totul, ori il ierti si ii permiti sa-si faca datoria de tata. Varianta care i-ai oferit-o tu, gandeste putin la rece si da-ti singura seama ca nu este una umana. Vei avea si tu un copil si te vei maturiza. Stiu ca e usor sa dai sfaturi, nici eu nu stiu sigur ce as face fiind direct implicata, dar privind din exterior, cam asa se vede situatia. Bafta in a lua decizia corecta si care sa nu te marcheze toata viata.
ancu2066
Postat pe 26 Septembrie 2011 09:17
Imi pare rau pt tine , nu iti recomand ceva anume, dar eu in locul tau i-as face papucii... Si stii de ce?
Pentru k dak dupa cateva luni de la impacare el te-a inselat , ce va fi peste cativa ani ????
suntem in sec 21 , nu conteaza k un an ai fost maritata.
crezi ca nu iti vei gasi un barbat ?
k el sunt la tot coltul , dar ai nevoie de unul adevarat , fara minciuni si inselatorii . plus k el treb sa aiba grija de acest copil , e responsabil de viata lui
l-a facut sa se implice in educatie si crestere.Copilul nu se face doar de un parinte , ci de doi.... sa se implice
Dar dak el te alege pe tine si uita de copil , si peste un an te mai trezesti ku o surpriza de acest gen ?????????? ce vei face in acest caz???????
vei ierta toate aventurile lui ???????
eu zic sa te gandesti la tine, nu la el , si iubirea oricum trece si increderea va disparea din cauza minciunilor....
iti doresc mult succes si curaj si sa nu iti pese ce zice lumea , k nu ku lumea vei trai....

nataliamesesan
Postat pe 26 Septembrie 2011 10:17
ar fi bine sa te rogi la DUMNEZEU sa iti lumineze mintea sa ei decizia cea mai buna pentru ca nimeni nu poate sa hotarasca in cazul tau
healthy007358
Postat pe 26 Septembrie 2011 10:28
ai fãcut bn ca iai dat ultimatumul . nu meriți umilința asta
kudika422281
Postat pe 26 Septembrie 2011 10:39
In primul rand nu este AMANTA SOTULUI pentru ca atunci cand a fost conceput copilul era PRIETENA LUI TU lipseai din peisaj(periada 5-6 luni),cand a aflat adevarul DOMNUL SOT a fugit la ....TINE care ai fost super de fericita si...l-ai primit . EU cred ca tipul stia dar a crezut ca SCAPA , insa pe praful asta cresterea unui copil este o responsabilitate inca de la conceperea lui ,ceea ce el nu este instare sa si-o asume.
1 . paternitatea este posibila si daca este ce cred eu=o pensie alimentara
2.incearca sa te obisnuiesti cu ideea ca undeva EXISTA un copil nevinovat care ii poarta numele
3.incearca sa treci peste ce se intimpla daca vrei sa ai un sot linga tine, sau ceea ce eu as face ar fi divortul pentru binele copilului(NUMAI dupa testul de paternitate) pt a fugit odata de tine...va mai fugiiiiiii mai bine SINGURA ...si un sfat RENUNTA TU! este mai demn pt tine(faptul ca l-ai pus sa aleaga ...nu este demn de o femeie...
TU si NUMAI TU ESTI SINGURA IN MASURA SA STII PE CE DRUM O APUCI.....
camelia_r
Postat pe 26 Septembrie 2011 11:37
Parerea mea, si nu vreau sa fiu rautacioasa, e ca un om care nu isi recunoaste copilul acela nu poate fi o persoana buna. Pe viitor, daca se trezeste constiinta din el, o sa dea vina pe tine, din cauza ta si-a parasit copilul. Dragostea pt copil si pt tine este diferita. Tu nu stiu ce ar trebui sa faci, probabil ce simti tu, daca tu esti sigura de iubirea lui atunci, cred eu, ar trebui sa-i permiti o legatura cu copilul lui, nu si cu mama lui.
Succes.
mari123zzq@yahoo.com
Postat pe 26 Septembrie 2011 11:40
salutare. parerea mea e ca aceasta conditie pusa de tine, sa uite de copil, o va accepta cu usurinta, ptr ca din spusele tale se vede ca nu e prea incantat nici el. Insa , inainte de toate ar fi bine sa clarificati cine ce cum
kudika393557
Postat pe 26 Septembrie 2011 12:34
Nu s-a gandit nimeni ca,poate acea femeie avrut sa faca un copil si poate asta a fost motivul pentru care el nu a stiut?eu cunosc un caz concret.
kudika113923
Postat pe 26 Septembrie 2011 13:02
E prima oara cand scriu pe acest forum si nu credeam ca o voi face vreodata,dar nu am putut sa ma abtin...Pe ce lume traim???Ce vina are copilul ala ca sotul tau este un om cu jumatate de personalitate, care nu are curajul sa-si asume faptele si vine cu povesti de adormit copii la tine acasa...Hai sa fim seriosi!!Ce vina are femeia ,pe care de unde sti daca nu a vrajit-o chiar el si i-a promis luna si soarele de pe cer....Ne victimizam si dam ultimatum-uri idioate ,din pur egoism.Cum ai putea sa traiesti toata viata stiind ca ai lasat un copil fara tata?Daca copilul tau ar pati la fel???Ai incercat sa vb cu amanta ,care atunci cand a conceput copilul,nu avea statut de amanta???/Nu cred!!Daca nu o vrea pe ea,pentru ca 'te iubeste" pe tine,este strict decizia ta sa ramai cu el,dar vei fii o nefericita toata viata!!!!Ai alaturi un sot iresponsabil,care nu merita nimic!!!O fii crezut ca-i iese si probabil de aceea s-a si impacat cu tine,sa scape de copil....Dar si in tine este o doza mare de egoism ,daca te gandesti la binele tau inaintea unui suflet nevinovat.
kudika095623
Postat pe 26 Septembrie 2011 13:28
parerea mea: inainte sa dai ultimatumuri fi sigura ca e copilul lui si nu al altuia. un test adn atesta sau infirma 100% paternitatea unui barbat. se ia mostra adn copil + mostra adn a sotului tau si se asteapta rezultatul. daca nu e al lui ia-o la suturi pe aia ca merita!
MinaH
Postat pe 26 Septembrie 2011 15:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa-l pun la incercare? 39 De la: razz 13 Martie 2011 16:14
o poveste de viata..... 20 De la: anca_bm 11 Septembrie 2014 18:27
relatii... relatii... 60 De la: kudika023770 15 Iulie 2009 15:52
as vrea sa stiu si eu cupluri care au trecut prin momente grele in relatie si reusesc sa le depaseasca 21 De la: denis_3d25 29 Noiembrie 2009 08:16
Incertitudine ~ Help 8 De la: Melania1190 22 Iunie 2015 19:18