Setari Cookie-uri

sunt la o rascruce.......

Buna
Am aproape 40 ani si deabia acum m-am trezit.....pot spune.M-am casatorit in urma cu 21 ani cu cel pe care EU l-am numit de-a lungul anilor ,,toata viata mea''.... aerul pe care l-am respirat....si singurul barbat din viata mea.....
Ar fi multe de spus ....lucruri foarte triste....dar ma rezum..... desi as fi avut toate motivele sa cred ca el ma inseala .....EU NICIODATA NU AM GANDIT ACEST LUCRU...am crezut ca asa e el...mai indiferent,egoist,comod....si acum sunt convinsa ca sunt casatorita cu un urmas al lui Casanova.....e genul care doreste o femeie(e foarte pretentios)pana o are....dupa ....nu mai inseamna nimic.......bineinteles el nu recunoaste nimic ....desi,, declansatorul''....au fost niste rude foarte apropiate mie care mi-au spus ca el nu e nici pe departe ceeea ce cred eu........ma laudam ca as baga mana in foc pt. el.....acum stau si ma intreb de ce.....nu am primit mai nimic de la el in toti acesti ani....ar fi atat de multe de spus.....
De-a lungul timpului a fost parca absent la tot ce inseamna familie(pe scurt....avem si 2 copii mari acum)....iar acum pozeaza in barbatul ideal.....voi l-ati crede???....eu nu cred ca e posibil sa te schimbi asa...dupa o zi pe alta.....brusc dupa 21 de ani ai o atitudine total diferita....cred ca e doar o alta masca....dar fondul ramane acelasi.....
Durerea mare e ca eu urmez tratament(de 5 luni) si parca degeaba.....nu mai simt durerea fizica....dar numai sa-mi spele cineva si creierul as putea sa mai vad viata cum o vedeam si principiile in care credeam sa nu le vad ca pe niste iluzii...nu stiu ....parca viata ,,m-a luat la misto''... una dintre dureri e ca doar m-a folosit si ca nu i-a parut rau niciodata pentru ca eu cu siguranta as fi simtit ceva.....nu stiu...... ca o intoarcere....dar nu......
....si sunt convinsa ca acasa poate fi ceea ce isi doreste el sa fie....dar cand pleaca.....pt. ceea ce,, ii place ochiului''....ca sa il citez......si-ar vinde si sufletul....are in sange acest lucru....
si cred ca e timpul sa spun stop....pt. ca el desi se straduieste cat poate eu sunt foarte trista in sufletul meu.....si furioasa...si niciodata .....indiferent cat de frumos ar parea totul.....in sufletul meu nu va mai putea fi ceea ce a fost.....si lipsa de incredere cred ca e o mare problema pt. un cuplu.....eu niciodata nu am avut discutii pe aceasta tema cu el atatia ani......iar acum....
Desi stiu ca e greu privind lucrurile de afara si mai ales ca nu am intrat prea mult in detalii.....mi-as dori sa va aflu parerea...


Postat pe 5 Februarie 2013 13:21
nu este un capat de lume. nu esti nici prima nici ultima femeie din lume careia i s-a intamplat asta. aduna-ti demnitatea si recapata-ti increderea in tine!
muza_ta
Postat pe 5 Februarie 2013 13:27
De la: , la data 2013-02-05 13:21:54Buna
Am aproape 40 ani si deabia acum m-am trezit.....pot spune.M-am casatorit in urma cu 21 ani cu cel pe care EU l-am numit de-a lungul anilor ,,toata viata mea''.... aerul pe care l-am respirat....si singurul barbat din viata mea.....
Ar fi multe de spus ....lucruri foarte triste....dar ma rezum..... desi as fi avut toate motivele sa cred ca el ma inseala .....EU NICIODATA NU AM GANDIT ACEST LUCRU...am crezut ca asa e el...mai indiferent,egoist,comod....si acum sunt convinsa ca sunt casatorita cu un urmas al lui Casanova.....e genul care doreste o femeie(e foarte pretentios)pana o are....dupa ....nu mai inseamna nimic.......bineinteles el nu recunoaste nimic ....desi,, declansatorul''....au fost niste rude foarte apropiate mie care mi-au spus ca el nu e nici pe departe ceeea ce cred eu........ma laudam ca as baga mana in foc pt. el.....acum stau si ma intreb de ce.....nu am primit mai nimic de la el in toti acesti ani....ar fi atat de multe de spus.....
De-a lungul timpului a fost parca absent la tot ce inseamna familie(pe scurt....avem si 2 copii mari acum)....iar acum pozeaza in barbatul ideal.....voi l-ati crede???....eu nu cred ca e posibil sa te schimbi asa...dupa o zi pe alta.....brusc dupa 21 de ani ai o atitudine total diferita....cred ca e doar o alta masca....dar fondul ramane acelasi.....
Durerea mare e ca eu urmez tratament(de 5 luni) si parca degeaba.....nu mai simt durerea fizica....dar numai sa-mi spele cineva si creierul as putea sa mai vad viata cum o vedeam si principiile in care credeam sa nu le vad ca pe niste iluzii...nu stiu ....parca viata ,,m-a luat la misto''... una dintre dureri e ca doar m-a folosit si ca nu i-a parut rau niciodata pentru ca eu cu siguranta as fi simtit ceva.....nu stiu...... ca o intoarcere....dar nu......
....si sunt convinsa ca acasa poate fi ceea ce isi doreste el sa fie....dar cand pleaca.....pt. ceea ce,, ii place ochiului''....ca sa il citez......si-ar vinde si sufletul....are in sange acest lucru....
si cred ca e timpul sa spun stop....pt. ca el desi se straduieste cat poate eu sunt foarte trista in sufletul meu.....si furioasa...si niciodata .....indiferent cat de frumos ar parea totul.....in sufletul meu nu va mai putea fi ceea ce a fost.....si lipsa de incredere cred ca e o mare problema pt. un cuplu.....eu niciodata nu am avut discutii pe aceasta tema cu el atatia ani......iar acum....
Desi stiu ca e greu privind lucrurile de afara si mai ales ca nu am intrat prea mult in detalii.....mi-as dori sa va aflu parerea...




Bolile sangvine nu se vindeca decat foarte rar si,cateodata,necesita chiar inlocuirea sangelui "bolnav" ,cu altul "sanatos"!!!De ce apar aceste regrete atat de tarziu si de ce aceasta cramponare intr-o casnicie fada??????Daca imi poti da un raspuns fluent,concret,vom putea continua discutia!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Februarie 2013 13:28
se spune ca dragostea e oarba.....nu degeaba.
Am sa fiu foarte sincera si am sa spun ce nu am spus nimanui pana acum pt. ca nu imi mai gasesc linistea si am nevoie ca de aer de ea....ca sa pot merge mai departe.
Eram o fata plina de viata,ambitioasa si visam sa fac DreptuL....pana cand l-am intalnit pe el.Aveam 17 ani si desi ne mai intalnisem de cateva ori......desi cei care ne cunosteau imi spuneau ca nu e pentru mine eu parca il placeam mai mult....avea atitudinea aceea care atrage in general o fata...si era foarte curtat.....a fost pt. mine dragoste la prima vedere....era ceva peste puterea mea sa controlez.....am facut prostia sa merg intr-o seara cu el la ziua unui prieten de-al lui......seara care efectiv mi-a schimbat viata pt. ca el.....m-a violat.Nu va pot descrie in cuvinte cea fost pt. mine.....ajunsesem sa ma tin de pereti ca sa pot merge ...ma simteam atat de murdara.....si nu am spus nimanui.El o perioada nu m-a mai cautat.Dupa aceea si-a ,,dat seama''ca isi doreste sa se insoare cu mine.....iar eu.....si pt. dorinta de a-mi spala intr-un fel obrazul si de a merge prin viata ,,cu fruntea sus''l-am acceptat.
Asa m-am mintit pe mine ......am crezut ca cinstea,sinceritatea,dragostea si multe altele sunt apreciate......dar in cazul meu au fost folosite.
Am mers prin viata gandind ca eu nu am sa imi pierd timpul cu asemenea lucruri ,exxtrem de murdare din punctul meu de vedere.....ca daca voi pierde in viata nu imi va parea rau pt. ca eu sunt cu fruntea sus.....dar .....iar m-am inselat....nu va pot descrie in cuvinte cat de mult ma incalzeste acum fruntea mea ca o pot tine sus.
In toti acesti ani m-am agatat de copii.....nu pot spune ca nu am vazut......nu am vrut sa vad.....ma minteam ca poate e doar in mintea mea......si ca asa e el.....
dar nu.....ceea ce mintea mea nu a conceput niciodata eu .....am trait.....iar acum ....nu stiu cum sa fac sa imi fie bine.....macar de acum incolo.....si mie foarte greu pt. ca de foarte mult timp uitasem cu totul de mine......m-a educat el.....pt. ca practic am crescut langa el....dar numai cum a dorit el.....desi imi lasa impresia ca se intampla ce doresc eu ....era tocmai invers....asta am realizat deabia acum.....pt. ca eu efectiv nu am trait nimic din ceea ce mi-as fi dorit....
...nu judec pe nimeni.....fiecare e liber sa isi traiasca viata cum isi doreste....dar nu poti obliga pe cineva sa duca o viata pe care nu ar fi conceput-o ,,nici in cele mai negre vise''.....


kudika_28652
Postat pe 5 Februarie 2013 15:12

Draga mea,in descrierea ta,vad zeci de femei ajunse in acelasi impas!!!Conceptiile invechite,rigoarea din familia de provenienta,deziluzia,toate ti-au marcat viata intr-un fel sau altul!!!!Ti-ai cautat refugiul in copii,atat de trist,,nu aceasta era solutia ,pe care trebuia sa o gasesti in rezolvarea problemei tale,caci copiii au crescut si ai ajuns la concluzia mentinerii singuratatii si tacerii in sufletul si viata ta!!!Deznadejdea urla in tastarea ta,te-ai lasat condusa de un barbat,care,pe langa faptul ca te-a violat.este si un afemeiat!!!!!DE CE???Nu te inteleg!!!!!De ce a trebuit sa suferi atat de mult,ca sa ajungi,de fapt,in acelasi punct mort,,,in fata necesitatii de a lua o hotarare ,definitorie in ceea ce priveste viitorul tau!!!! Sii ce femeie ai fost,stii ce ai vrut sa fii si sa ajungi,si cunosti ce sotie si mama ai devenit,sunt convinsa ca cele doua,aspiratia si realitatea se bat cap in cap!!!!Drumul tau a ajuns in fata unui blocaj,pe care trebuie sa-l depasesti sub o forma sau alta!!!! Inima,ce iti spune?Esti straina in propria familie,este cineva alaturi de tine,macar copiii????Te incurajeaza cineva???Trebuie SA REVII LA TINE SI LA DORINTELE TALE,DEPARTE DE ORICE LASOUL ARUNCAT DE SOTUL TAU!!!Este necesar sa reinveti sa fii TU,indiferent cate eforturi ar fi necesare!!!Ai grija de tine,cauta-te in fiecare moment, placut tie!!!!Degajeaza-te,psihic,de sot si copii si autopromoveaza-te,,,cum????Este simplu,,,arunca balastrul casniciei tale si parfumeaza-te cu parfumul iubirii de TINE!!!!!Restul,,,va veni de la sine!!!!!Esti femeie si ai dreptul de a fi multumita de tine!!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Februarie 2013 15:32

oare cata minte iti trebuie sa te mariti cu unul ce te-a violat??
doamne fereste..
muza_ta
Postat pe 5 Februarie 2013 15:36
asa ceva doar in telenovele mai vezi ...
kudika_23842
Postat pe 5 Februarie 2013 15:44
De la: kudika_23842, la data 2013-02-05 15:44:17asa ceva doar in telenovele mai vezi ...

tie-ti vine sa crezi asa ceva?
muza_ta
Postat pe 5 Februarie 2013 16:03
nu
kudika_23842
Postat pe 5 Februarie 2013 16:09

ce e ba aici!? suleyman magnificul!?
picard-jean-luc
Postat pe 5 Februarie 2013 16:15
De la: kudika_10951, la data 2013-02-05 16:15:35
ce e ba aici!? suleyman magnificul!?

de ce, ai venit sa-ti revendici drepturile?
muza_ta
Postat pe 5 Februarie 2013 16:20
Sa nu va prinda mirarea......Asa era in urma cu ceva ani, asa erau unele familii ce aveau astfel de conceptii.Daca greseai cu cineva ca si fata si nu te casatoreai fata mare, adica domnisoara, tre. sa il iei de sot pe cel care te viola,adica mergea de buna voie fata, ea nu stia ce se va intampla.Asta am patit-o si eu, si dupa 25 de ani, Adio si n-am cuvinte!
kudika467548
Postat pe 5 Februarie 2013 16:42
....cum iti este acum....spui ca dupa 25 de ani ai pus punct
kudika_28652
Postat pe 5 Februarie 2013 19:14
Acum.........nici nu stiu cum sa incep.Atunci am avut 41 de ani........ acum am 48.Parca i-mi dau lacrimile.era mai bine totusi single.M-am recasat,atunci cu un barbat cu 10 ani mai tanar.Cu toate ca i-am insirat verzi si numai verzi ,a spus ca el ma doreste asa cum sunt.El are 1,84, eu 1,51, eu in varsta ,el tamar, am doua fete casatorite, atunci nu erau, el nu are copii.Ii iubeste pe toti ,inclusiv nepotii, e inebunit dupa ei, insa....le cam are cu berea.Bine zis ...berea dragelor, si dupa parerea mea parca nu mai este bun la pat.. Inh rest totul decurge normal, comunicam, ne comportam normal, vizite si e.t.c.Totusi am incercat si cred dupa parerea mea ca l-am mai dat dupa mine ,cum se zice.A fost baiatul lui mama insa,acum este si al meu.Nu mergem la mama ca avem o bubita dupa ureche, nu mai mergem sa-i spunem ceea ce am discutat cu sotia, nu-i mai cere nici o parere.L-am convins ca noi doi formam o familie ,ca nu ne baga nimeni in sac ci din contra cauta sa ne jupoaie, si daca intre noi nu exista comunicare fara a ridica tonul ,totul va fi ok.Il mai las cu berea lui caci primul ex. ma teroriza cu sexul.Facea dim. la plecare, si seara la intoarcere.I-ti dai seama, eram zapauca. Cand auzeam, numai cand auzeam ,i-mi venea sa i-o tai. Dar a trcut si au trecut si sapte ani din aceasta casnicie, sunt o familista convinsa si ma voi stradui sa mentin echilibrul intre copii mei si actualul sot.Fostul regreta, insa, toate sunt tardive.
kudika467548
Postat pe 6 Februarie 2013 16:51
De la: kudika467548, la data 2013-02-06 16:51:26 Acum.........nici nu stiu cum sa incep.Atunci am avut 41 de ani........ acum am 48.Parca i-mi dau lacrimile.era mai bine totusi single.M-am recasat,atunci cu un barbat cu 10 ani mai tanar.Cu toate ca i-am insirat verzi si numai verzi ,a spus ca el ma doreste asa cum sunt.El are 1,84, eu 1,51, eu in varsta ,el tamar, am doua fete casatorite, atunci nu erau, el nu are copii.Ii iubeste pe toti ,inclusiv nepotii, e inebunit dupa ei, insa....le cam are cu berea.Bine zis ...berea dragelor, si dupa parerea mea parca nu mai este bun la pat.. Inh rest totul decurge normal, comunicam, ne comportam normal, vizite si e.t.c.Totusi am incercat si cred dupa parerea mea ca l-am mai dat dupa mine ,cum se zice.A fost baiatul lui mama insa,acum este si al meu.Nu mergem la mama ca avem o bubita dupa ureche, nu mai mergem sa-i spunem ceea ce am discutat cu sotia, nu-i mai cere nici o parere.L-am convins ca noi doi formam o familie ,ca nu ne baga nimeni in sac ci din contra cauta sa ne jupoaie, si daca intre noi nu exista comunicare fara a ridica tonul ,totul va fi ok.Il mai las cu berea lui caci primul ex. ma teroriza cu sexul.Facea dim. la plecare, si seara la intoarcere.I-ti dai seama, eram zapauca. Cand auzeam, numai cand auzeam ,i-mi venea sa i-o tai. Dar a trcut si au trecut si sapte ani din aceasta casnicie, sunt o familista convinsa si ma voi stradui sa mentin echilibrul intre copii mei si actualul sot.Fostul regreta, insa, toate sunt tardive.



Se spune ca berea nu se incadreaza in categoria bauturilor alcoolice,dar,din pacate,si aceasta afecteaza potenta si virilitatea barbatului,pe langa celelalte efecte nedorite, aduse de consumul acestei bauturi!!!!Deci,,aspectul legat de viata intima va fi ,in continuare,neplacut!!!In rest,ce sa-ti spun????Tu ai ales aceasta cale,nu este lesnicioasa ,dar numai de voi doi depinde evolutia casniciei voastre,in mod pozitiv vorbind!!!!!!Ti-ai asumat un risc,fa-o in continuare ,daca esti multumita de ceea ce traiesti!!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Februarie 2013 17:03
De la: , la data 2013-02-05 13:21:54Buna
Am aproape 40 ani si deabia acum m-am trezit.....pot spune.M-am casatorit in urma cu 21 ani cu cel pe care EU l-am numit de-a lungul anilor ,,toata viata mea''.... aerul pe care l-am respirat....si singurul barbat din viata mea.....
Ar fi multe de spus ....lucruri foarte triste....dar ma rezum..... desi as fi avut toate motivele sa cred ca el ma inseala .....EU NICIODATA NU AM GANDIT ACEST LUCRU...am crezut ca asa e el...mai indiferent,egoist,comod....si acum sunt convinsa ca sunt casatorita cu un urmas al lui Casanova.....e genul care doreste o femeie(e foarte pretentios)pana o are....dupa ....nu mai inseamna nimic.......bineinteles el nu recunoaste nimic ....desi,, declansatorul''....au fost niste rude foarte apropiate mie care mi-au spus ca el nu e nici pe departe ceeea ce cred eu........ma laudam ca as baga mana in foc pt. el.....acum stau si ma intreb de ce.....nu am primit mai nimic de la el in toti acesti ani....ar fi atat de multe de spus.....
De-a lungul timpului a fost parca absent la tot ce inseamna familie(pe scurt....avem si 2 copii mari acum)....iar acum pozeaza in barbatul ideal.....voi l-ati crede???....eu nu cred ca e posibil sa te schimbi asa...dupa o zi pe alta.....brusc dupa 21 de ani ai o atitudine total diferita....cred ca e doar o alta masca....dar fondul ramane acelasi.....
Durerea mare e ca eu urmez tratament(de 5 luni) si parca degeaba.....nu mai simt durerea fizica....dar numai sa-mi spele cineva si creierul as putea sa mai vad viata cum o vedeam si principiile in care credeam sa nu le vad ca pe niste iluzii...nu stiu ....parca viata ,,m-a luat la misto''... una dintre dureri e ca doar m-a folosit si ca nu i-a parut rau niciodata pentru ca eu cu siguranta as fi simtit ceva.....nu stiu...... ca o intoarcere....dar nu......
....si sunt convinsa ca acasa poate fi ceea ce isi doreste el sa fie....dar cand pleaca.....pt. ceea ce,, ii place ochiului''....ca sa il citez......si-ar vinde si sufletul....are in sange acest lucru....
si cred ca e timpul sa spun stop....pt. ca el desi se straduieste cat poate eu sunt foarte trista in sufletul meu.....si furioasa...si niciodata .....indiferent cat de frumos ar parea totul.....in sufletul meu nu va mai putea fi ceea ce a fost.....si lipsa de incredere cred ca e o mare problema pt. un cuplu.....eu niciodata nu am avut discutii pe aceasta tema cu el atatia ani......iar acum....
Desi stiu ca e greu privind lucrurile de afara si mai ales ca nu am intrat prea mult in detalii.....mi-as dori sa va aflu parerea...

...daca esti o femeie desteapta si puternica....fugi si nu te uita in urma!!!..
mia2123
Postat pe 6 Februarie 2013 17:11
Ai incercat atatia ani sa-ti menti o familie ,te-ai luptat sa sa o ti pe linia de plutire,in ciuda tuturor si mai ales impotriva ta,pt ati sterge o rusine de care nu ai fost vinovata si ce ai primit in schimb?Cred ca a venit timpul sa-ti vezi de viata ta si sa primesti ceea ce-ti doresti si ceea ce meriti!
Totul depinde de tine.Indiferent ce vei face si ce cale iti doresti sa urmezi,parintii si copii tai te vor intelege,trebuie doar sa-i ti la curent cu dorinta ta!BAFTA!
Titanika
Postat pe 6 Februarie 2013 18:02
Buna . Eu am aproape 30 de ani sí pot spune ca,intr-o oarecare masura,te inteleg. Nu pt ca am fost eu casatorita,ci pt ca mama mea a trecut prin multe alaturi de cel pe care l-a ales . I-a facut viata un iad,o batea,o insela... Timp de 20 de ani. In final,au divortat. Eu mai am o sora si un frate. Eu si sora mea nu avem nici un contact cu tatal nostru ( mi-e si greu sa il numesc tata). Nu merita! Dupa tot ce i-a facut mamei mele,pt mn nu mai exista! Dar ea,a indurat tot pt noi. Il iubea,dar ce iubire e aia sa nu vezi nimic? Din 18 iulie 2000 l-a parasit. Ai divortat in octombrie-noiembrie 2000. E greu fara tata,mi-a lipsit,vazand alge familii,dar el,ca persoana NU. NU MI-A LIPSIT. Mama mea e tot pt mn.Ti-am spus pe scurt povestea mea. Acum iti voi spune in calitate de fiica a unei femei inselate. Isi putea reface viata,copiii cresc,pleaca,iar mama mea a ramas singura. Il are aproape decat pe fratele meu. Eu si sora mea suntem plecate din tara. Sfatul meu ca si femeie ( ca am 30 de ani si am o relatie) LASA-L si refa-ti viata. Mai tarziu vei regreta si,poate,va fi tarziu. Bafta
kudika161483
Postat pe 18 Februarie 2013 17:44
De la: , la data 2013-02-05 13:21:54Buna
Am aproape 40 ani si deabia acum m-am trezit.....pot spune.M-am casatorit in urma cu 21 ani cu cel pe care EU l-am numit de-a lungul anilor ,,toata viata mea''.... aerul pe care l-am respirat....si singurul barbat din viata mea.....
Ar fi multe de spus ....lucruri foarte triste....dar ma rezum..... desi as fi avut toate motivele sa cred ca el ma inseala .....EU NICIODATA NU AM GANDIT ACEST LUCRU...am crezut ca asa e el...mai indiferent,egoist,comod....si acum sunt convinsa ca sunt casatorita cu un urmas al lui Casanova.....e genul care doreste o femeie(e foarte pretentios)pana o are....dupa ....nu mai inseamna nimic.......bineinteles el nu recunoaste nimic ....desi,, declansatorul''....au fost niste rude foarte apropiate mie care mi-au spus ca el nu e nici pe departe ceeea ce cred eu........ma laudam ca as baga mana in foc pt. el.....acum stau si ma intreb de ce.....nu am primit mai nimic de la el in toti acesti ani....ar fi atat de multe de spus.....
De-a lungul timpului a fost parca absent la tot ce inseamna familie(pe scurt....avem si 2 copii mari acum)....iar acum pozeaza in barbatul ideal.....voi l-ati crede???....eu nu cred ca e posibil sa te schimbi asa...dupa o zi pe alta.....brusc dupa 21 de ani ai o atitudine total diferita....cred ca e doar o alta masca....dar fondul ramane acelasi.....
Durerea mare e ca eu urmez tratament(de 5 luni) si parca degeaba.....nu mai simt durerea fizica....dar numai sa-mi spele cineva si creierul as putea sa mai vad viata cum o vedeam si principiile in care credeam sa nu le vad ca pe niste iluzii...nu stiu ....parca viata ,,m-a luat la misto''... una dintre dureri e ca doar m-a folosit si ca nu i-a parut rau niciodata pentru ca eu cu siguranta as fi simtit ceva.....nu stiu...... ca o intoarcere....dar nu......
....si sunt convinsa ca acasa poate fi ceea ce isi doreste el sa fie....dar cand pleaca.....pt. ceea ce,, ii place ochiului''....ca sa il citez......si-ar vinde si sufletul....are in sange acest lucru....
si cred ca e timpul sa spun stop....pt. ca el desi se straduieste cat poate eu sunt foarte trista in sufletul meu.....si furioasa...si niciodata .....indiferent cat de frumos ar parea totul.....in sufletul meu nu va mai putea fi ceea ce a fost.....si lipsa de incredere cred ca e o mare problema pt. un cuplu.....eu niciodata nu am avut discutii pe aceasta tema cu el atatia ani......iar acum....
Desi stiu ca e greu privind lucrurile de afara si mai ales ca nu am intrat prea mult in detalii.....mi-as dori sa va aflu parerea...


Salutare! Nu cere sfaturi...fa ce iti dicteaza inima, daca-l iubesti cu adevarat...fi alaturi de el..toata viata!Daca il vei parasi...fantasmele trecutului..te vor bantui....si inca ceva, l-ai vazut cu ochii tai ca te inseala...s-au 21 de ani...vrei sa stergi...cu buretele?Intotdeauna iubirea invinge...sper sa fie si cazul vostru...mult succes!
Fulg-de-nea
Postat pe 18 Februarie 2013 18:31
Daca 21 de ani ai reusit sa-ti pastrezi familia si sa-ti crestii copii alaturi de un astfel de om, inseamna ca esti o femeie puternica. te rog cauta in interiorul tau puterea si curajul de care ai nevoie si scapa de el. Nu cred ca-ti va fi bine in casnicia asta, iar el va sti ca te are acolo, ca nu-l vei parasi niciodata si mai rau va face. Oamenii nu se schimba de pe o zi pe alta. Si eu am incheiat o relatie de 7 ani (nu se compara cu cei 21 de ani de casnicie ai tai) si mi-a fost incredibil de greu, dar cu ajutorul familiei si prietenilor imi este din ce in ce mai bine si sunt mandra de mine. Pup si te rog mult ai gria de tine. Unii barbati chiar nu merita..
kudika094914
Postat pe 20 Februarie 2013 14:16
Ai reusit in final s aintelegi ca asta este viata, ca nimic nu este vesnic, ca o relatie azi poate exista, maine poate nu mai este, ca la final si noi ne ducem. Asta este viata, cu urcusuri si coborasuri, cu bine cu rele. Se pare ca ai trait intr-o totala iluzie. Poate nu ai vrut sa vezi anumite lucruri pana acum. A sosit timpul. Sper ca esti pregatita.
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 20 Februarie 2013 15:26
AI ASTEPTAT DEJA PREA MULT, CHIAR SI COPII TAI PENTRU CARE POTI SA-MI SPUI CA AI RAMAS ALATURI DE EL, AU FOST PRIVATI DE TINE, VESELA, FERICITA, DE VOI O FAMILIE ADEVARATA. VOR CRESTE, VOR INTELEGE SAU NU, VOR PLECA IAR TU VEI RAMANE SINGURA SI NEFERICITA CUM AI FOST TOATA VIATA, ASTEPTANDU-L...ESTI INCA TANARA, IA HATURILE IN MANA SI FA CEVA CU VIATA TA, CHIAR SI ACUM, LA VARSTA TA POTI INTALNI UN SUFLET PERECHEM SI ASTFEL SA POTI FI FERICITA, VORBESTE-LE COPIILOR, VOR TREBUI SA STIE ASTFEL INCAT SA INVETE DIN EXPERIENTA TA. SI TE POTI OCUPA DE EI MAI DEPARTE DAR LANGA UN OM CARE TE IUBESTE, TE RESPECTA, TE INTELEGE SI ALATURI DE CARE POTI TRAI FRUMOS, POTI COMUNICA LEJER, FARA TEAMA, FARA INIMA STRANSA...
kudika_23915
Postat pe 23 Februarie 2013 20:28
la inceput nu vezi decat o mare iubire,dar dupa ani de tradari iti dai seama ca sufletul il ai pustiu dupa care dispare si marea iubire pe care o simteai pentru el si credetima ca stiu ce spun
kudika002689
Postat pe 24 Februarie 2013 10:33
Sunt in aceeasi situatie ca si tine .daca vrei vb.sunt 19 ani la mine in joc.si un baiat care e mare acum are 19 ani.este f important sa vb.numai eu inteleg prin ce treci.pt ca ca sufar la fel ca si tine .poate amandoua gasim o solutie.este f greu cand iubessti.ierti.si vezi ca nu se intampla nimic bun.si de ce ti se intampla asta.
Eu am fost parasita de sarbatori.daca nu era fi miu cred ca o luam razna.in chestiile astea sunt adevarate drame.si daca nu treci prin asa ceva nu poti da nici un sfat.deci scrie mi si vb.la mine inca e de actualitate.si inca sufar.
oliviamaria21ungureanu
Postat pe 24 Februarie 2013 16:36
acest barbat nu este pt tine si nu a fost nicioadat,Parerea mea e sa-l lasi,nu te merita,lasandul doar vei avea de casigat,vei cunoaste oameni noi,vei avea viata ta,pe care el ti-a furato atatia ani,credema o stiu din propria experienta.Ce e mai inportant e sa fim libere,fericite si cu moralul sus.NU UITA VIATA E SCURTA,nu ne un dictat e adevarat,,,,,Forta,hotarare si credinta,,,,
kudika553173
Postat pe 24 Februarie 2013 23:04
eu am 43 de ani,23 de casatorie si un baiat de 22 de ani si multi ani de amaraciune in suflet.
kudika002689
Postat pe 25 Februarie 2013 10:32
De la: kudika_14171, la data 2013-02-24 16:36:07Sunt in aceeasi situatie ca si tine .daca vrei vb.sunt 19 ani la mine in joc.si un baiat care e mare acum are 19 ani.este f important sa vb.numai eu inteleg prin ce treci.pt ca ca sufar la fel ca si tine .poate amandoua gasim o solutie.este f greu cand iubessti.ierti.si vezi ca nu se intampla nimic bun.si de ce ti se intampla asta.
Eu am fost parasita de sarbatori.daca nu era fi miu cred ca o luam razna.in chestiile astea sunt adevarate drame.si daca nu treci prin asa ceva nu poti da nici un sfat.deci scrie mi si vb.la mine inca e de actualitate.si inca sufar.



Eiii,capul sus,draga mea,esti puternica pentru ca esti femeie,primeste viata asa cum ti se ofera si fa-o "KO"!!!!!Din partea mea,toata incurajarea!!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Februarie 2013 10:37
De la: kudika002689, la data 2013-02-25 10:32:04eu am 43 de ani,23 de casatorie si un baiat de 22 de ani si multi ani de amaraciune in suflet.



Plansul,in afara eliberarii de energie negativa,nu aduce nimic bun in viata unei femei,deci nu o mai face!!!!Durerile exista ,dar pot fi tratate cu indiferenta!!Se poate,chiar daca este foarte greu sa o faci!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Februarie 2013 10:39
in general noi femeile suntem puternice si stim cum sa ne ridicam atunci cand trebuie dar cateodata avem si noi nevoie de iubire
kudika002689
Postat pe 25 Februarie 2013 10:44
Cum e viata alaturi de un misogin?
http://www.relatiidecuplu.com/index.php/dezvoltare-personala/122-cum-e-viaa-alturi-de-un-misogin
kudika109274
Postat pe 25 Februarie 2013 11:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o telenovele de net cu gratuit89 16 De la: scorpio67 17 Decembrie 2009 20:49
PROMOTIE GENE FALSE-UNGHII FALSE GEL 1 De la: kudika032117 13 Decembrie 2009 11:46
m-am inbolnnavit de inima rea 34 De la: marilenalorena 13 Ianuarie 2010 16:30
Avort 9 De la: steffy91 9 Iulie 2011 20:44
CE SA FAC???? 18 De la: rashela 30 Iunie 2010 08:27