Setari Cookie-uri

Am nevoie de sfaturi !!!

Salut, am decis sa va intreb deoarece nu stiu ce si cum sa fac. Am avut o relatie frumoasa cu prietenul meu care a durat 5 luni, in tot acest timp totul a fost frumos, ne-am inteles foarte bine, eram pe aceeasi lungime de unda, am avut sperante mari pt un viitor comun. El e genul de baiat caruia nu ii place sa primeasca sfaturi fara sa ceara sau sa i se spuna ce sa faca. Mama mea i-a dat sfat in legatura cu serviciul ca nu e bine sa iti schimbi des serviciul ca vei ramane cu salar de incepator...sau mamei mele nu ii place daca un barbat nu e barbierit sau daca are barba sa il poarte ingrijit. (Faza cu barba nu odata i-a zis, el credea ca ii gluma dar nu) Chestiile astea i le-a spus prietenului meu iar el s-a despartit de mine. Recunosc ca nu trebuia sa se lege de el cu una alta, dar ea e asa. A trecut 3 sapt de despartire si el ma uraste, il inteleg dar eu nu i-am facut nimica, ba mai mult tot am incercat sa ma impac cu el, el nu vrea, i-am zis sa nu o bage in seama pe maicamea ca nu o sa mai zica nimica. Ce sa fac sa ne impacam, el refuza sa vorbim sau imi spune sa il las in pace sa nu-l mai caut. Nu vreau sa renuntam la noi pt cele intampplate. Va intreb ca daca m-ar iubi nu ar putea trece peste asta sau nu trebuia sa ne despartim pt asta. Nu stiu sa il caut sau nu, de iubit sigur ma iubeste dar nu stiu ce e cu el. El e zodia Berbec eu Pesti. Va rog sa ma ajutati! Va multumesc.
MSFVAL
Postat pe 13 Octombrie 2013 14:50
Cand iubesti nu renunti asa repede la ceva sau la cineva doar ca mai intervine cateodata o terta persoana. Eu cred ca nu te iubeste sufiecient daca a iesit asa repede din relatia voastra si acum iti spune sa nu il mai cauti. Asta nu e iubire! Probabil d-abia astepta sa se intample ceva si sa dea bir cu figitii! Stiu ca il iubesti si esti dispusa sa lupti, dar nu vei mai avea pentru cine sa o faci. Timpul imi va da dreptate. Iar mama ta sa stea in banca ei si sa isi mentina parerile pentru ea. O mama nu trebuie sa itervina in relatia fiicei/fiului ei niciodata, chiara daca sunt unele lucruri care o deranjeaza. Daca acdel cineva o/il face fericit pe fiica/fiul ei, asta trebuie sa fie cel mai important. Eu am o viitoare soacra care e mai de treaba decat mama. Nu ma deranjeaza niciodata si nici nu intervine niciodata in realtia noastra. Astfel as fi pus-o la punct.....si cu mama as fi pricedat la fel daca ar fi fost cazul, dar amandoua isi vad de casele lor. Asa ca draga mea......daca s-a intamplat acum acest lucru, e mult mai bine ca s-a rupt din cocon relatia ta. O seara buna! Stiu ca nu te astepti la astfel de reactie, dar asa vad eu lucrurile din exterior.
cristina_boeru_30
Postat pe 13 Octombrie 2013 18:26
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-10-13 18:26:33Cand iubesti nu renunti asa repede la ceva sau la cineva doar ca mai intervine cateodata o terta persoana. Eu cred ca nu te iubeste sufiecient daca a iesit asa repede din relatia voastra si acum iti spune sa nu il mai cauti. Asta nu e iubire! Probabil d-abia astepta sa se intample ceva si sa dea bir cu figitii! Stiu ca il iubesti si esti dispusa sa lupti, dar nu vei mai avea pentru cine sa o faci. Timpul imi va da dreptate. Iar mama ta sa stea in banca ei si sa isi mentina parerile pentru ea. O mama nu trebuie sa itervina in relatia fiicei/fiului ei niciodata, chiara daca sunt unele lucruri care o deranjeaza. Daca acdel cineva o/il face fericit pe fiica/fiul ei, asta trebuie sa fie cel mai important. Eu am o viitoare soacra care e mai de treaba decat mama. Nu ma deranjeaza niciodata si nici nu intervine niciodata in realtia noastra. Astfel as fi pus-o la punct.....si cu mama as fi pricedat la fel daca ar fi fost cazul, dar amandoua isi vad de casele lor. Asa ca draga mea......daca s-a intamplat acum acest lucru, e mult mai bine ca s-a rupt din cocon relatia ta. O seara buna! Stiu ca nu te astepti la astfel de reactie, dar asa vad eu lucrurile din exterior.





scz pt greseli...am tst f rpd si nu am revenit asupra textului.... "fugitii" "intervina" "chiar" "acel" "relatia" " procedat" "
cristina_boeru_30
Postat pe 13 Octombrie 2013 18:29
De la: MSFVAL, la data 2013-10-13 14:50:36Salut, am decis sa va intreb deoarece nu stiu ce si cum sa fac. Am avut o relatie frumoasa cu prietenul meu care a durat 5 luni, in tot acest timp totul a fost frumos, ne-am inteles foarte bine, eram pe aceeasi lungime de unda, am avut sperante mari pt un viitor comun. El e genul de baiat caruia nu ii place sa primeasca sfaturi fara sa ceara sau sa i se spuna ce sa faca. Mama mea i-a dat sfat in legatura cu serviciul ca nu e bine sa iti schimbi des serviciul ca vei ramane cu salar de incepator...sau mamei mele nu ii place daca un barbat nu e barbierit sau daca are barba sa il poarte ingrijit. (Faza cu barba nu odata i-a zis, el credea ca ii gluma dar nu) Chestiile astea i le-a spus prietenului meu iar el s-a despartit de mine. Recunosc ca nu trebuia sa se lege de el cu una alta, dar ea e asa. A trecut 3 sapt de despartire si el ma uraste, il inteleg dar eu nu i-am facut nimica, ba mai mult tot am incercat sa ma impac cu el, el nu vrea, i-am zis sa nu o bage in seama pe maicamea ca nu o sa mai zica nimica. Ce sa fac sa ne impacam, el refuza sa vorbim sau imi spune sa il las in pace sa nu-l mai caut. Nu vreau sa renuntam la noi pt cele intampplate. Va intreb ca daca m-ar iubi nu ar putea trece peste asta sau nu trebuia sa ne despartim pt asta. Nu stiu sa il caut sau nu, de iubit sigur ma iubeste dar nu stiu ce e cu el. El e zodia Berbec eu Pesti. Va rog sa ma ajutati! Va multumesc.


Cum sa se supere pe tine pentru ce i-a zis mama ta lui? Pai conteaza ce spun altii sau ce spui si crezi tu despre el?

Prea suparacios, baiatul asta, serios acum.


Parerea mea ar fi sa nu-l mai cauti, caci cine stie din ce motiv se va supara, din nou, pe tine, fara ca tu sa fi vinovata de nimic.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 09:58
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-10-13 18:26:33Cand iubesti nu renunti asa repede la ceva sau la cineva doar ca mai intervine cateodata o terta persoana. Eu cred ca nu te iubeste sufiecient daca a iesit asa repede din relatia voastra si acum iti spune sa nu il mai cauti. Asta nu e iubire! Probabil d-abia astepta sa se intample ceva si sa dea bir cu figitii! Stiu ca il iubesti si esti dispusa sa lupti, dar nu vei mai avea pentru cine sa o faci. Timpul imi va da dreptate. Iar mama ta sa stea in banca ei si sa isi mentina parerile pentru ea. O mama nu trebuie sa itervina in relatia fiicei/fiului ei niciodata, chiara daca sunt unele lucruri care o deranjeaza. Daca acdel cineva o/il face fericit pe fiica/fiul ei, asta trebuie sa fie cel mai important. Eu am o viitoare soacra care e mai de treaba decat mama. Nu ma deranjeaza niciodata si nici nu intervine niciodata in realtia noastra. Astfel as fi pus-o la punct.....si cu mama as fi pricedat la fel daca ar fi fost cazul, dar amandoua isi vad de casele lor. Asa ca draga mea......daca s-a intamplat acum acest lucru, e mult mai bine ca s-a rupt din cocon relatia ta. O seara buna! Stiu ca nu te astepti la astfel de reactie, dar asa vad eu lucrurile din exterior.


Frumos si realist mesajul tau, Cristina!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 09:59
......nu te iubeste !
Fusun_ge
Postat pe 20 Februarie 2014 10:04
a deschis un topic si se duuuuu
Titanika
Postat pe 20 Februarie 2014 10:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o iubire interzisa .. 15 De la: felixcat 7 Noiembrie 2009 14:36
help: va rog da-ti-mi idei !!! :sml-confused0006: :sml-happy0009: 12 De la: Andia 4 August 2009 18:26
Dragii mei.. 36 De la: fantasie 3 Ianuarie 2013 19:07
cum sa fac? 34 De la: felixcat 7 Decembrie 2009 23:54
Imi place de foarte mult timp de ea. 1 De la: kudika_1038244 10 August 2019 18:45