Setari Cookie-uri

dilema- help ! body fucking sau inceput de relatie???

Buna seara din Germania! Am decis sa scriu pe acest forum deaorece am nevoie de sfaturile voastre. Am 28 de ani , sunt medic in Germania, sunt o femeie independenta,pe plan professional sunt in ascensiune iar in limitele bunului simt pot spune ca imi permit sa traiesc un trai mai mult decat decent. Pana aici totul bine si frumos dar cand vine vb de viata personala atunci incepe dezastrul. Sunt o femeie atragatoare ( asta spun toti) mereu atrag atentia asupra mea ca un magnet oriunde ma duc . Ma aflu de 3 ani in Germania, timp in care nu am reusit sa leg foarte multe relatii de amicitie, si pot spune ca imi e din ce in ce mai greu sa mai supravietuiesc aici . Acu 3 sapatamani sâ produs ‘minunea’ ca sa zic asa, am inceput sa conversez cu un tip in varsta de 33 de ani ( mentionez ca el m-a abordat pe facebook) turc de origine ( turc-kurd) crescut in Germania. In accea perioada ma aflam in Romania si nu am dat foarte mare importanta conversatiilor noastre, el fiind cel care ma cauta zilnic , ma sunat pe viber si imi scria pe whatsapp. Revenind in Germania el s-a oferit sa ma astepte in aeroport cu ocazia asta cunoscandu^ne si noi personal si ulterior sa ma conduca acasa cu bagajele. Am acceptat propunerea, pe data de 19 mai am revenit in Germania, tipul m-â asteptat in aeroport asa cum imi promisese. Nu e barbatul fatal, nu pot spune ca m-am simtit lovita de sageata lui cupidon, am remarcat ca era destul de tacut fiind zodia Capricorn, pe tot parcursul drumului – aeroport- casa am comunicat relative bine, am mers si am luat masa la un restaurant Italian, apoi mi-a urcat bagajele pana in dreptul usii si ne-am despartit pupandu-ne pe obraz si stabilind ca o sa ne sunam. Dupa aceasta intalnire a urmat o saptamana in care el ma intreba zilnic ce fac asta numai prin intermediul whatsapp… conversatiile naostre limitandu-se la cateva cuvinte. Catre sfarsitul saptamanii mai precis sambata seara ma suna ma intreaba ce fac conversatie de rutina- eu indraznind sa ii cer ajutorul – aveam de montat niste draperii – mutandu-ma de curand in casa noua si chiar imi pica bine ajutorul lui. Tipul s-a aratat binevoitor, si mi-a zis ca v-a face tot posibilul sa vina duminica a doua zii la mine.Dat fiind ca programul lui e unul flexibil oricand intervine ceva inopinant - el fiind instructor de golf , duminica nu a mai ajuns asa ca luni dupa amiaza a avut loc intalnirea noastra .Desi trebuia sa vina cu anumite intrumente pentru a ma ajuta la treburile casnice el a venit cu mainile in buzunar ) , cu toate astea am putut pune la punct anumite chestii prin casa . L-am invitat la masa , nu a mancat cine stie ce ….S-a dat putin bolnav acuzand durere de stomac – doar se afla in casa unui doctor avea nevoie de ingrijire ) … Am incercat sa i-l doftoricesc cu ce am avut la indemana.Apoi tipul a sugerat sa vedem un film , in dormitor.Am acceptat , avand in vedere ca nu mai avem 18 ani sa ne rotim in jurul degetului… in pat s-a produs apropierea …ne-am sarutat , si peste noapte a ramas la mine, in nopatea respectiva neintamplandu-se nimic altecva decat sarutat imbratisat si atins .
A doua zii a pleat foarte de dimineata la ora 5 , motivand ca are o programare la ora 8 ,iar drumul pana in orasul unde locuieste el ii i-a o ora ( locuim in orase separate 60 km intre noi- dar avand in vedere ca autostrazile sunt minunate in germania distanta nu e o problema ).
In ziua respective lucrurile au degenerate putin eu ajungand a fi inetrnata in spital datorita unei raceli puternice. M-a cautat mai pe serara , I-am spus ca urmeaza sa ma duc la camera de garda pt ca nu ma simt prea bine … mi.a spus sa revin cu tel indata ce scap de acolo.
Din pacate am ramas internata in spital, L-am contactat in jur de 12 noaptea , sa ii spun ca sunt inetrnata si ca am nevoie urget de cineva care sa imi aduca de acasa cateva lucrurin personale de care aveam nevoie urgent in spital… nu miâ raspuns la tel , ma gandeam ca poate doarme …. In jurul orei 3 noaptea , m-a bombardat cu tel si sms trezindu-se si vazand vestea de la mine ca sunt internata in spital, se oferise sa vina in toiul noptii la mine sa ii dau cheile de la casa sa imi aduca lucrurile de care aveam nevoie dar nu am putut face lucrul acesta spitalul fiind inchis pe toiul noptii. A ramas ca a 2 a zii dup ace isi onoreaza programarile sa vina la mine sis a imi aduca tot. pe timpul zilei s-a purtat exemplar, sunandu-ma de fiecare data cand avea pauza , aratand ca ii pasa. Seara dupa munca a venit la mine… nu m-a pupat , ne-am purtat ca 2 amici… i-am dat cheile si mi-a adus ulterior ce aveam nevoie . Nu am stat mult de vorba pe mine gasindu^ma in compania unei college de munca . Posibil ca nu s-a simtit in largul lui ..nu stiu cert e ca a plecat imediat . I-am multumit si l-am pupat pe obraz….spre sfarsitul sapatamanii am fost externata din spital…totul era ok…i-am dat msj , i-am spus casunt acasa , m-a sunat , se bucura si el ca totul e ok, i-am spus ca o sa gatesc ceva pt cina si ca mi.ar placea sa vina sa mancam am2. Nu mi.a dat un rasp imediat motivand ca are un eveniment care dura pana mai tarziu in noapte dar ca v-a face tot posibilul sa ajunga mai tarziu. Si asa a fost a venit pana la urma , terminat de oboseala. A ramas la mine peste noapte si de data aceasta am ajuns sa ne cunoastem in adevaratul sens al cuvantului. Dimineata a plecat iar in jurul orei 6 , motivand iar ca are o intalnire de dimineata…de atunici – asta se intampla vineri m-a sunat , dar nu ca inainte doar o data pe zii… duminica a plecat la berlin la un simpozion … duminica am schimbat cateva cuvinte pe whatsapp si alea la initiative mea ,,, si mai spre seara l.am sunat…iar conversatia noastra a fost una ok… astazi abia spre seara mi-a scris un ce faci pe acelasi whatsapp …foarte sec desi in timpul zilei fusese active de mai multe ori pe aceasta aplicatie . I-am raspuns sec .. bine… si apoi l-am intrebat daca poate vb la tel … mi-a raspuns ; din pacate nu ….intrebat fiind de ce _ a raspuns o sa te sun putin mai tarziu si bineeles ca nu a sunat . Acum dupa ce v.am povestit detaliat ca sa va puteti face o idee veau sa mentionez ca desi nu e genul meu de barbat i-am dat o sansa lasandu-l mai mult sa se apropie de mine din toate punctele de vedere deoarece imi doresc o relatie momentan… imi doresc sa nu mai fiu singura printre strainii de aici …. E cumplit sentimental sa stii ca dupa munca vii acasa si da ai tot ce vrei acasa dar esti singur intre 4 pereti…. Fara prieteni cu care sa poti iesi … pt ca asa e lumea aici mai ciudata mai rece…. Spuneti^mi ce parere aveti despre comportamentul lui… cum sa reactioney eu sa nu^l fac sa se simta preset …dar pe de alta parte nici sa nu ii dau de inteles ca vreau doar body fucking si atat … chiar nu sunt genul care sa poate avea doar o astfel de relatie…
Multumesc anticipat pt ajurorul vostru !
Mirian_kudika13
Postat pe 3 Iunie 2014 01:48
Singuratatea este adevarat ca nu iti este un bun sfatuitor ... dar tinand cont de ceea ce spui si se presupune , adica o femeie educata , cu un nivel al inteligentei peste medie cu mult ; plus independenta materiala care iti da posibilitatea sa traiesti asa cum vrei tu ... nu inteleg de ce te subapreciezi ...??? din tot ce spui eu una inteleg ca tu l-ai cautat mai mult decat el pe tine ! Vezi tu daca cineva te place ca om -vine el in intampinarea ta ! EU una am rezerva in ceea ce priveste o relatiecu cineva de alta religie , nu vreau sa par rasista dar ei in general sunt fiinte charismatice si cu un ego f. puternic , lucru care face femeile sa le cada la picioare pur si simplu .CRED CA ESTE SI CASATORIT SA STII ... si nu prea ma insel in general .RECOMANDAREA MEA :IESI MAI MULT IN LUME .. MERGI LA EXPOZITII , LA BIBLIOTECA , LA PIESE DE TEATRU SI CONCERTE , ASA SINGURA ... NU ESTE O RUSINE ... FA-TI CUNOSTIINTE DIN CERCUL TAU DE INTERES , CITESTE CARTI DESPRE SELF RESPECT; INCEPI UN CURS DE PICTURA ... FA CEVA CARE SA ITI DEA TIMP SI OCAZIA SA TE CUNOSTI MAI BINE SI SA TE VALORIFICI!Esti medic zici fa un voluntariat undeva... sa ajuti pe altii chiar daca prin natura meseriei asta faci zilnic ...fa-o din pasiune ; ia un animalutz de companie ca sa nu mai fii singura ; dar apreciaza-te! succes !
kudika_956659
Postat pe 3 Iunie 2014 07:23
De la: Mirian_kudika13, la data 2014-06-03 01:48:04Buna seara din Germania! Am decis sa scriu pe acest forum deaorece am nevoie de sfaturile voastre. Am 28 de ani , sunt medic in Germania, sunt o femeie independenta,pe plan professional sunt in ascensiune iar in limitele bunului simt pot spune ca imi permit sa traiesc un trai mai mult decat decent.....................


Ai rabdare si timpul va decide asupra derularii relatiei voastre!!!Fii mai increzatoare in tine!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Iunie 2014 07:47
Angela Merkel stie ce problema ai ? :)
-Iulya
Postat pe 4 Iunie 2014 22:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Razboi vs Dragoste 20 De la: simonycik 6 Octombrie 2009 15:21
Un strop de volenta...sau ceva de genu... 54 De la: _oktober_ 22 Ianuarie 2010 22:38
Am nevoie de ajutorul tuturor persoanelor care stiu ce inseamna dragostea 33 De la: sasha_livia 12 Februarie 2010 16:59
prietena mea nu poate sa'l uite pe fostul prieten mort... 27 De la: dipsy_007 24 Iunie 2014 20:09
Astept un sfat!! 14 De la: kudika_947367 13 Ianuarie 2014 15:21