Setari Cookie-uri

Ce credeti despre fetele insistente cu baietii?

Buna la toata lumea.Am avut un coleg de serviciu.Eu eram moarta dupa el, desi nu ne stiam de mult.Am lucrat impreuna o luna si inainte sa lucram impreuna, il mai vazusem de vreo doua ori.Mi-a dat impresia ca ma placea si el.Dar nu m-a invitat niciodata sa iesim, iar cand i-am cerut eu numarul de telefon si i-m zis ca mi-ar place sa iesim mi-a spus ca nu poate sa mi-l dea ca are o fosta prietena cu care mai tine legatura si spera ca nu ma supar.Dar normal ca m-am suparat, nu l-am bagat in seama cateva zile, nici macar nu-l priveam. Apoi n-am mai avut puterea sa stau departe de el, stiind si ca nu mai avea mult pana pleca.Am inceput sa-l privesc iar si sa vorbesc cu el.Ne-am si luat ramas bun cand a plecat.Am si plans toata ziua aia si, desi el nu m-a vazut plangand, am impresia ca s-a prins ca am plans si ca motivul era ca el pleaca.M-a privit in ochi, mi-a zambit si mi-a zis sa am grija de mine.Doar ca eu stiam ca el pleaca de la locul asta de munca pentru a se intoarce la celalalt loc de munca al lui, un vas de croaziera in America.Dar o colega de-a mea care stia ca-l plac mi-a zis ca n-a plecat inca, mai sta vreo cateva zile, eu cred ca pana pe 15, ca asa-l rugase sefa sa stea ca sa-i poata da toti banii.I-am gasit pagina de facebook, colega m-a intrebat de ce nu i-am dat cerere de prietenie pe facebook, sau vreun mesaj acolo.Dar eu va intreb: ar avea vreun rost sa fac asa ceva? N-as parea prea insistenta, de-a dreptul disperata? Plus ce mi-a zis despre fosta si faptul ca au trecut doua saptamani de cand a plecat de la munca si n-a zis nimic, n-a venit in vizita pe la magazinul unde lucrez, cum facea inainte sa se angajeze, sa salute lumea, ii saluta ca el lucrase acolo si inainte de a lucra pe vasul de croaziera si inainte sa lucrez eu acolo.Sunt chiar un pic furioasa pe el pentru ca a disparut asa, dar trebuie sa hotarasc repede daca are sens sa vorbesc cu el, ca el nu mai are mult pana pleaca din tara.Deci, ce spuneti? Are vreun sens sa vorbesc cu el?
Achillesluv
Postat pe 11 Ianuarie 2015 14:15
iar tu
george1
Postat pe 11 Ianuarie 2015 14:33
Daca ai intrat aici doar ca sa-mi dai raspunsuri in zeflemea, mai bine abtine-te.Eu chiar am o problema si vreau o solutie, nu prostii.Daca nu stii sau nu vrei sa-mi dai o solutie, te rog nu mai intra aici doar ca sa te minunezi de ce am si eu dreptul sa postez si de ce postez, de parca tu esti cel mai destept din lume si eu sunt proasta si numai tu ai dreptul sa ai probleme si pareri.
Achillesluv
Postat pe 11 Ianuarie 2015 14:38
nu ti dau raspunsuri in zeflemea,si uite ca tocmai asta i idea ca ai dreptul la pareri si tu,,,tu ce parere ai ,ce ar trebui sa faci?
george1
Postat pe 11 Ianuarie 2015 15:27
Eu sunt nehotarata, daca stiam ce sa fac, n-as fi postat intrebarea aici.Dar sper sa ma hotarasc dupa ce aud mai multe impresii si pareri.
Achillesluv
Postat pe 11 Ianuarie 2015 15:41
De la: Achillesluv, la data 2015-01-11 14:15:37Buna la toata lumea.Am avut un coleg de serviciu.Eu eram moarta dupa el, desi nu ne stiam de mult.Am lucrat impreuna o luna si inainte sa lucram impreuna, il mai vazusem de vreo doua ori.Mi-a dat impresia ca ma placea si el.Dar nu m-a invitat niciodata sa iesim, iar cand i-am cerut eu numarul de telefon si i-m zis ca mi-ar place sa iesim mi-a spus ca nu poate sa mi-l dea ca are o fosta prietena cu care mai tine legatura si spera ca nu ma supar.Dar normal ca m-am suparat, nu l-am bagat in seama cateva zile, nici macar nu-l priveam. Apoi n-am mai avut puterea sa stau departe de el, stiind si ca nu mai avea mult pana pleca.Am inceput sa-l privesc iar si sa vorbesc cu el.Ne-am si luat ramas bun cand a plecat.Am si plans toata ziua aia si, desi el nu m-a vazut plangand, am impresia ca s-a prins ca am plans si ca motivul era ca el pleaca.M-a privit in ochi, mi-a zambit si mi-a zis sa am grija de mine.Doar ca eu stiam ca el pleaca de la locul asta de munca pentru a se intoarce la celalalt loc de munca al lui, un vas de croaziera in America.Dar o colega de-a mea care stia ca-l plac mi-a zis ca n-a plecat inca, mai sta vreo cateva zile, eu cred ca pana pe 15, ca asa-l rugase sefa sa stea ca sa-i poata da toti banii.I-am gasit pagina de facebook, colega m-a intrebat de ce nu i-am dat cerere de prietenie pe facebook, sau vreun mesaj acolo.Dar eu va intreb: ar avea vreun rost sa fac asa ceva? N-as parea prea insistenta, de-a dreptul disperata? Plus ce mi-a zis despre fosta si faptul ca au trecut doua saptamani de cand a plecat de la munca si n-a zis nimic, n-a venit in vizita pe la magazinul unde lucrez, cum facea inainte sa se angajeze, sa salute lumea, ii saluta ca el lucrase acolo si inainte de a lucra pe vasul de croaziera si inainte sa lucrez eu acolo.Sunt chiar un pic furioasa pe el pentru ca a disparut asa, dar trebuie sa hotarasc repede daca are sens sa vorbesc cu el, ca el nu mai are mult pana pleaca din tara.Deci, ce spuneti? Are vreun sens sa vorbesc cu el?



Nu!!!!Pentru care motiv sa insisti???Iti place sa fii umilita sau nu iti convine sa fii cea refuzata????Daca tanarul respectiv nu te-a cautat in scopul inceperii unei relatii,ce rost are sa devii,tu,cuceritoarea???Este adevarat,timpurile s-au schimbat,ca si rolurile in cucerirea persoanei indragite,tinerele au devenit incisive in abordarea barbatilor,nu mai asteapta sa fie contactate sub o forma sau alta si nu stiu cat este de favorabil pentru ele!!!Prin astfel de comportament,tinerele isi prezinta,in fata barbatilor,disponibilitatea "gratuita",dorintele debordante,ducand,de foarte multe ori,la aparitia frivolitatii si libertinajului!!!Nu uita,draga mea,femeia merita sa fie cucerita,nu folosita!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Ianuarie 2015 16:05
De la: Achillesluv, la data 2015-01-11 15:41:34Eu sunt nehotarata, daca stiam ce sa fac, n-as fi postat intrebarea aici.Dar sper sa ma hotarasc dupa ce aud mai multe impresii si pareri.


pai ai zis ca si tu ai dreptul la pareri,,,,hai incearca o parere sunt sigur ca poti
george1
Postat pe 11 Ianuarie 2015 17:41
Nu te lua dupa kudika_15804. Daca traiesti cu ideea ca trebuie sa faci pe inabordabila pana in panzele albe, iar barbatul sa mute muntii ca sa te cucereasca, ramai singura pana la adanci batraneti. Nu trebuie nici sa fii usuratica si sa ii cedezi din prima, insa e foarte OK uneori daca te intereseaza un barbat sa te faci remarcata cumva, sa fii tu cea care intra in vorba, adica sa faci primul pas, sau sa ii arati ca si tu esti interesata daca el face primii pasi.

Tu ai facut deja primul pas. E suficient atat. Daca era intr-adevar interesat, profita de chestia asta si intra in joc. Nu trebuie niciodata sa te strofoci pentru atentia unui barbat. Dupa un anume punct, trebuie sa incercati amandoi, nu numai tu.

Unui barbat i se pare chiar plictisitoare o femeie care se straduieste mult prea mult pentru el. A fost OK ca l-ai abordat, dar in continuare n-ar mai fi OK fiindca ai parea disperata. Ai incercat, nu ti-a iesit, next. Nu toata lumea e croita sa te placa. Ce-i al tau e pus deoparte.
aceeasi_eu_13
Postat pe 11 Ianuarie 2015 20:06
De la: aceeasi_eu_13, la data 2015-01-11 20:06:48Nu te lua dupa kudika_15804. Daca traiesti cu ideea ca trebuie sa faci pe inabordabila pana in panzele albe, iar barbatul sa mute muntii ca sa te cucereasca, ramai singura pana la adanci batraneti. Nu trebuie nici sa fii usuratica si sa ii cedezi din prima, insa e foarte OK uneori daca te intereseaza un barbat sa te faci remarcata cumva, sa fii tu cea care intra in vorba, adica sa faci primul pas, sau sa ii arati ca si tu esti interesata daca el face primii pasi.

Tu ai facut deja primul pas. E suficient atat. Daca era intr-adevar interesat, profita de chestia asta si intra in joc. Nu trebuie niciodata sa te strofoci pentru atentia unui barbat. Dupa un anume punct, trebuie sa incercati amandoi, nu numai tu.

Unui barbat i se pare chiar plictisitoare o femeie care se straduieste mult prea mult pentru el. A fost OK ca l-ai abordat, dar in continuare n-ar mai fi OK fiindca ai parea disperata. Ai incercat, nu ti-a iesit, next. Nu toata lumea e croita sa te placa. Ce-i al tau e pus deoparte.


Draga mea,stii ce anume diferentiaza userii acestui site,unii de ceilalti???Tocmai respectarea dreptului la libera exprimare a opiniei personale a userilor,chiar daca acea opinie nu este pe placul autorului de topic sau al altui user,atitudine,pe care,cu siguranta,nu ti-ai insusit-o pana la momentul postarii comentariului tau,dar sper sa o faci pe viitor!! Nu am sa incurajez postarea ta,nici nu am sa o contraatac,chiar daca exista motive pentru care as putea sa intervin cu date concrete si viabile,ci doar am sa iti respect parerea,si,deasemenea,las domnisoarei noastre dreptul de a alege ce este mai bine pentru evolutia ei sentimentala!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Ianuarie 2015 10:03
De la: kudika_15804, la data 2015-01-12 10:03:30
De la: aceeasi_eu_13, la data 2015-01-11 20:06:48Nu te lua dupa kudika_15804. Daca traiesti cu ideea ca trebuie sa faci pe inabordabila pana in panzele albe, iar barbatul sa mute muntii ca sa te cucereasca, ramai singura pana la adanci batraneti. Nu trebuie nici sa fii usuratica si sa ii cedezi din prima, insa e foarte OK uneori daca te intereseaza un barbat sa te faci remarcata cumva, sa fii tu cea care intra in vorba, adica sa faci primul pas, sau sa ii arati ca si tu esti interesata daca el face primii pasi.

Tu ai facut deja primul pas. E suficient atat. Daca era intr-adevar interesat, profita de chestia asta si intra in joc. Nu trebuie niciodata sa te strofoci pentru atentia unui barbat. Dupa un anume punct, trebuie sa incercati amandoi, nu numai tu.

Unui barbat i se pare chiar plictisitoare o femeie care se straduieste mult prea mult pentru el. A fost OK ca l-ai abordat, dar in continuare n-ar mai fi OK fiindca ai parea disperata. Ai incercat, nu ti-a iesit, next. Nu toata lumea e croita sa te placa. Ce-i al tau e pus deoparte.


Draga mea,stii ce anume diferentiaza userii acestui site,unii de ceilalti???Tocmai respectarea dreptului la libera exprimare a opiniei personale a userilor,chiar daca acea opinie nu este pe placul autorului de topic sau al altui user,atitudine,pe care,cu siguranta,nu ti-ai insusit-o pana la momentul postarii comentariului tau,dar sper sa o faci pe viitor!! Nu am sa incurajez postarea ta,nici nu am sa o contraatac,chiar daca exista motive pentru care as putea sa intervin cu date concrete si viabile,ci doar am sa iti respect parerea,si,deasemenea,las domnisoarei noastre dreptul de a alege ce este mai bine pentru evolutia ei sentimentala!!!



da draga mea,,useri se diferentiaza cand cineva zice ce parere are medicul iar tu zici ca nu i buna ,sa nu o urmeze
george1
Postat pe 12 Ianuarie 2015 14:23
De la: Achillesluv, la data 2015-01-11 14:15:37Buna la toata lumea.Am avut un coleg de serviciu.Eu eram moarta dupa el, desi nu ne stiam de mult.Am lucrat impreuna o luna si inainte sa lucram impreuna, il mai vazusem de vreo doua ori.Mi-a dat impresia ca ma placea si el

.Dar nu m-a invitat niciodata sa iesim, iar cand i-am cerut eu numarul de telefon si i-m zis ca mi-ar place sa iesim mi-a spus ca nu poate sa mi-l dea ca are o fosta prietena cu care mai tine legatura si spera ca nu ma supar....................



Draga mea , refuzul sau , a fost cat se poate de clar.
Acum te intreb eu , are vreun sens , ca femeie sa insisti de a intra in viata unui barbat care ti-a dat de inteles ca nu este interesat de a avea o relatie cu tine ?!!!
Dar tu procedeaza cum doresti



-Dyna-
Postat pe 14 Ianuarie 2015 17:49
Nu stii sa deosebesti episoadele de viata.Asta este terminat. Cel mai simplu pentru tine este sa cauti un alt partener si sa te mariti cu el.
kudika023770
Postat pe 18 Ianuarie 2015 06:48
De la: Achillesluv, la data 2015-01-11 14:38:33Daca ai intrat aici doar ca sa-mi dai raspunsuri in zeflemea, mai bine abtine-te.Eu chiar am o problema si vreau o solutie, nu prostii.Daca nu stii sau nu vrei sa-mi dai o solutie, te rog nu mai intra aici doar ca sa te minunezi de ce am si eu dreptul sa postez si de ce postez, de parca tu esti cel mai destept din lume si eu sunt proasta si numai tu ai dreptul sa ai probleme si pareri.


De fapt nu ai nici o problema.Doar te agati de o persoana care nu ti-a dat nici o sansa, mai mult ti-a spus clar ca tine la fosta si DA, insistenta sa fortezi o apropiere de el ar insemna disperare si cadere in ridicol.
nu va inteleg de ce alegeti cauze pierdute, de ce va agatati de oameni inacesibili voua?
Ti-a dat semne clare ca mai mult decat colegi nu e cazul sa fiti.Lasa-l sa plece linistit si orieteaza-te spre a-ti trai viata mai departe.
Arno_28
Postat pe 18 Ianuarie 2015 08:51
De la: Achillesluv, la data 2015-01-11 15:41:34Eu sunt nehotarata, daca stiam ce sa fac, n-as fi postat intrebarea aici.Dar sper sa ma hotarasc dupa ce aud mai multe impresii si pareri.




Ce noroc pe tine ca s-a inventat internetul.
In ce priveste problema ta , lasa-l in pace . Daca te placea , te cauta.
Rotty_
Postat pe 18 Ianuarie 2015 09:03

FOARTE BINE TI-A FACUT.TE-A AJUTAT SA TE VEZI CIT ESTI DE CARAGHIOASA.DE CE NU RASPUNZI UNOR INVITATII CARE TI LE FAC ALTI BARBATI CARE TE PLAC?????/ POATE CA SI EI SUFERA CA NU-I BAGI IN SEAMA SI POATE UNII CHIAR MERITA DAR TU ALERGI DUPA ILUZII..........PROASTO.MERITI SI NISTE PUMNI IN MECLA CA SA TE TREZESTI............!!!!!!!!!!!
kudika_976467
Postat pe 19 Ianuarie 2015 13:39
esti disperata.inseamna ca o iubeste pe FOSTA.de ce insisti?ca sa-i strici relatia?esti ofticata ca nu te-a bagat in seama.nici macar LACRIMILE tale nu l-au impresionat!il felicit
kudika118005
Postat pe 20 Ianuarie 2015 12:24
Nu mai insista, vei parea disperata si caraghioasa. Lasa lucrurile sa vina de la sine: faci tu un pas spre cineva, trebuie sa faca si cealalalta persoana un pas spre tine. Fii si tu mai increzatoare-n tine, nu mai alerga asa cu limba scoasa pt ca una e sa cuceresti pe cineva si alta sa-l sufoci.
puiut_77
Postat pe 20 Ianuarie 2015 15:23
Si tu George iar esti nepoliticos?
kudika_973046
Postat pe 20 Ianuarie 2015 16:22
Corect spus aceeasi_eu_13! ...in rest ce e cu atata dusmanie fetelor, "pumni in mecla" si alte chestii?
Nu inteleg ce e asa de greu sa iti spui o parere si sa lasi criticile deoparte, ce e cu atata aroganta Georgica? chiar simti nevoia sa lasi cate un comment la fiecare subiect?, fa-o, dar fa-o cu stil macar.
Only_One
Postat pe 20 Ianuarie 2015 17:45
De la: kudika_973046, la data 2015-01-20 16:22:37Si tu George iar esti nepoliticos?

nu,sunt obiectiv,,lucruri pe care nu le sti
george1
Postat pe 20 Ianuarie 2015 18:05
De la: Only_One, la data 2015-01-20 17:45:34Corect spus aceeasi_eu_13! ...in rest ce e cu atata dusmanie fetelor, "pumni in mecla" si alte chestii?
Nu inteleg ce e asa de greu sa iti spui o parere si sa lasi criticile deoparte, ce e cu atata aroganta Georgica? chiar simti nevoia sa lasi cate un comment la fiecare subiect?, fa-o, dar fa-o cu stil macar.


aroganta i una obiectivitatea cu totul altceva,ve zi de ale tale
george1
Postat pe 20 Ianuarie 2015 18:08
De la: george1, la data 2015-01-20 18:08:26
De la: Only_One, la data 2015-01-20 17:45:34Corect spus aceeasi_eu_13! ...in rest ce e cu atata dusmanie fetelor, "pumni in mecla" si alte chestii?
Nu inteleg ce e asa de greu sa iti spui o parere si sa lasi criticile deoparte, ce e cu atata aroganta Georgica? chiar simti nevoia sa lasi cate un comment la fiecare subiect?, fa-o, dar fa-o cu stil macar.


aroganta i una obiectivitatea cu totul altceva,ve zi de ale tale


Georgica, tu omule ai complexul atotstiutorului:))...de vazut imi vad de ale mele ca de ale tale nu am cum si nici nu vreau, taci acolo tu mai bine, zic asta stiind ca nu te poti abtine, acum ai cuvantul :))
Only_One
Postat pe 20 Ianuarie 2015 22:33
daca ti vedeai de ale tale taceai
george1
Postat pe 21 Ianuarie 2015 19:39
Draga mea la ceea ce ceri tu un raspuns este f simplu ca ai putea tu singura sa iti dai raspuns-ul.
Acel baiat nu a demonstrat nici putin de interes fata de tine, ti-ai putut da seama in momentu in care i-ai cerut numarul de tlf ce replica ti a dat + alte lucruri.
Nu merita sa il mai cauti, vezi de viata ta mai departe si da si tu importanta cui iti da importanta, degeaba esti dispusa sa oferi daca nu primesti. Viata este prea scurta asa ca profita fiecare moment sa iti fie bine si sa fi fericita. :)
mojito
Postat pe 22 Ianuarie 2015 20:57
Simplu ca buna ziua!!Nu am sesizat in povestea ta...unde e reciproca....Ca sa existe o poveste de dragoste,cum bine zici ca iti doresti cu acel baiat...atractia trebuie sa fie reciproca....aici nu exista...Deci? ce vrei sa faci? Daca ti-ar intra un pai in ochi ar fi placut?? ....aia vrei tu sa faci...sa intri cu forta in sufletul individului ...ti-a dat toate semnalele si toate argumentele sa intelegi ca nu te vrea,ce mare poveste?? Pa si ureaza-i drum bun si vant in pupa....!!Nu a fost sa fie...ai nimerit in povestea gresita...nici un bai...viata nu sfarseste aici.
kudika475103
Postat pe 25 Ianuarie 2015 11:49
Nu are nici o treaba cu tine.Nici nu o sa te caute. Un bãrbat care nu te place e evident, iar el se pare ca nici sexual nu e atras de tine.Spune pas si mergi mai departe ca aici o sa suferi si mai tare. Continua dacã ești masochista!
suicideblonde
Postat pe 1 Februarie 2015 11:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 14 De la: miss_darine 18 Decembrie 2009 16:56
i nees some help 11 De la: one_size 16 Noiembrie 2009 12:43
am fost parasit pentru fostul 77 De la: kudika_14470 3 Septembrie 2012 12:18
esenta vietii 16 De la: onuta81 24 Noiembrie 2009 20:01
waaaau iREALITATEA.n e t EXISTA! 8 De la: verraa 23 Aprilie 2011 23:08