Setari Cookie-uri

Capsula de slabit!!

Buna,tuturor!! As vrea sa va cer un sfat. Ati incercat capsula de slabit? Am citit foarte multe opinii,unele chiar foarte rele,au efecte adverse puternice,dar as vrea sa le incerc.
Le-a incercat cineva de aici? Si mai am o singura intrebare,daca in perioada cand le iau nu prea mananc,efectul va fi mult mai bun sau as putea lesina sau ajunge intr-o stare grava?
alexandragru
Postat pe 8 Septembrie 2015 16:20
De la: alexandragru, la data 2015-09-08 16:20:35Buna,tuturor!! As vrea sa va cer un sfat. Ati incercat capsula de slabit? Am citit foarte multe opinii,unele chiar foarte rele,au efecte adverse puternice,dar as vrea sa le incerc.
Le-a incercat cineva de aici? Si mai am o singura intrebare,daca in perioada cand le iau nu prea mananc,efectul va fi mult mai bun sau as putea lesina sau ajunge intr-o stare grava?


Capsulele de slabit se iau dupa ce manaci, deci este exclusa nemancarea pt ca poti ajunge in spital.

Ar trebuii sa stii ca, toate pastilele de slabit au si efecte secundare si imediat cum le opresti, incepi sa acumulezi kilogramele pierdute, uneori chiar neputand sa te opresti din mancat, pentru ca asta dau, dependenta de ele.

Sfatul meu este sa te apuci zdravan de miscare si sa renunti la carbohidrati (paine, produs ede patiserie, cereale), sa renunti la zahar si la orice este dulce, sa renunti la bauturi alcoolice si la sucuri.
Vei slabii mai mult daca mananci 5 mese pe zi, 3 principale si 2 snakuri, cu proteina si un pic de vegetale alaturi.
Iar ca snakuri: fructe sarace in zaharuri.
kudika_11495
Postat pe 9 Septembrie 2015 01:02
" Am citit foarte multe opinii,unele chiar foarte rele,au efecte adverse puternice,dar as vrea sa le incerc."


Tu ori esti masochista, ori vrei sa te sinucizi.
Mai bine asculta sfatul lui 495.

Rotty_
Postat pe 9 Septembrie 2015 08:49
Personal nu sunt de acord cu pastilele... Cred ca ar fi mai bine sa iti schimbi alimentatia. Si mergi pe jos, ori de cate ori ai posibilitatea... Vei observa schimbari cu siguranta.
Foarte importanata este masa de seara. Incearca sa nu sari peste micul dejun (seara iti va fi mai putin foame ) si seara sa reduci aportul caloric la 200 de calorii.
Uite cateva sfaturi despre ce alimente sa inlocuiesti si cum sa le inlocuiesti. Te vor ajuta sigur sa slabesti. :)! Iti doresc succes!
http://trenda.ro/dieta/cum-sa-slabesti-rapid/
kudika_992547
Postat pe 9 Septembrie 2015 16:41
Nici sa nu te gandesti sa o folosesti,iti zic din propie experienta ca e periculoasa dupa trei saptamani am ajuns in spital si era sa fac atac cerebral intradevar slabesti dar riscul e prea mare😓😪😥😰
kudika_951493
Postat pe 19 Septembrie 2015 13:09
Lasa-le! Eu le-am luat timp de 8 luni. Am slabit, e drept, insa daca nu esti atenta cu ele te poti imbolnavi. Unul din efectele secundare a fost ca eram atat de bagata in priza incat nu puteam sa dorm mai mult de 3-4 ore/ noapte.Apoi taie pofta de mancare in mod drastic. Daca nu mananci fortat si nu bagi si niste vitamine organismul isi va lua necesarul din muschi, oase, etc. O prietena de-a mea nu a tinut cont si a cazut, o cazatura usoara care a dus la fracturarea mainii atat ii erau de slabite oasele, iar vindecarea a durat aproape 3 luni. Nu te juca. Schimba-ti complet obiceiurile alimentare, fa miscare, nu neaparat sala, dar macar o jumatate de ora de plimbare in ritm alert astfel iti pui limfa in miscare si elimini toxinele, bea apa plata sau de izvor in care pune-ti ori lamaie ori o lingura de otet de mere la 250ml, incearca sa mananci legume si fructe cat mai multe, carne slaba prajita la gratar sau fiarta si nu manca dupa 7 seara. Ca experienta personala iti pot spune ca am 48kg si 1.52, nu mananc carne, dar compensez cu nuci, alune, seminte de canepa crude. Prin natura muncii nu stau, umblu foarte mult pe jos si asta m-a ajutat mult pentru ca nu am voie sa fac efort fizic, deci nu am voie sala. Capsula rezolva problema pentru moment. A slabi sanatos se face in timp lung, nu in cateva luni. Nu crede prostiile cu slabit 5 kg intr-o saptamana. Duc la dezechilibre majore in organism si ajungi pe mana doctorilor.
ghiompirica
Postat pe 20 Septembrie 2015 09:16
buna seara! ideale pentru cura de slabire pot fi si pastele, foile de lasagna si faina din radacina de Konjac, aproape lipsite de calorii. Konjac este un arbore japonez renumit pentru benefiicle sale in orientul indepartat.
gabriela-p
Postat pe 17 Octombrie 2015 21:28
Dragele mele, eu am incercat sa slabesc cu dieta Dukan, si am dat o caruta de bani pe paste, orez, faina din konjac, cacao si lapte praf degresat si alte cele, pentru ca in final sa imi cada parul din cap si sa ma trezesc in cele mai importante momente ca imi curge sange din nas! renuntati la curele astea drastice, multi au murit din cauza lor, sa nu mai spun ca dupa ce am renuntat la eA, m-am ingrasat si mai tare.
Acum, o prietena mi-a recomandat un supliment alimentar, GARCINIA FAT BURNERS MAX5, si sunt foarte incantata de el, deja am dat 3 kg jos, si il iau doar de o luna. Il gasiti pe www.silueta.ro si chiar isi merita banii!
PS: Ma simt foarte bine, nu am niciun efect advers!
Camibalan
Postat pe 20 Ianuarie 2016 17:22
De la: Camibalan, la data 2016-01-20 17:22:04Dragele mele, eu am incercat sa slabesc cu dieta Dukan, si am dat o caruta de bani pe paste, orez, faina din konjac, cacao si lapte praf degresat si alte cele, pentru ca in final sa imi cada parul din cap si sa ma trezesc in cele mai importante momente ca imi curge sange din nas! renuntati la curele astea drastice, multi au murit din cauza lor, sa nu mai spun ca dupa ce am renuntat la eA, m-am ingrasat si mai tare.
Acum, o prietena mi-a recomandat un supliment alimentar, GARCINIA FAT BURNERS MAX5, si sunt foarte incantata de el, deja am dat 3 kg jos, si il iau doar de o luna. Il gasiti pe www.silueta.ro si chiar isi merita banii!
PS: Ma simt foarte bine, nu am niciun efect advers!


Ai sarit din lac in put!
Ai patit-o cu Dukanul si acum esti incantata de alt rahat care iti va da organismul peste cap. Oare nu ai invatat nimic din prima patanie?
Cat poti sa fii de naiva sa o patesti odata si sa te repezi sa o patesti si a doua oara?!
Ma rog, este treaba ta si tu suferi, marea problema este ca te dai peste cap hormonal, endocrin si metabolic si cu opresti pastilele, iei dublu in greutate.
Te-as sfatuii sa nu te mai iei dupa prietene, citeste intai despre efectele secundare ale produselor si despre reviuri, si o sa vezi ca nu exista pastila minune ca sa slabesti sanatos, exista naivitatea oamenilor pe care se bazeaza cei care vand aceste droguri, convingandu-te ca slabesti si asa ramai, Minciuni la care pun botul doar naivii!
Inca nu s-a inventat pastila sau drogul care s a te tina slaba!
Daca vrei sa slabesti, mergi si consulta un nutritionist, deja ai probleme de sanatate care se vor adanci si agrava in noile conditii.
Nu mai arunca banii pe droguri de slabit, manaca sanatos, eliminand carbohidratii din alimentatie, sucurile acidulate, dulciurile si fa miscare, cel putin 1 ora pe zi si vei slabii f sanatos.
Schimba-ti stilul de viata daca vrei sa fii sanataosa si sa slabesti!


kudika_11495
Postat pe 21 Ianuarie 2016 02:32
De ce vrei atat dr mult si banuiesc si atatat de repede sa slabesti? Eu cred ca este destul de aiurea sa incepi sa introduci in corp diverse substante doar de dragul de a pierde cateva kg. Eu zic ca o poti face si cu o alime tatie decenta si miscare. Si din opinia personala iti zic ca una inseamna sa slabesti si una inseama sa arati bine.
Rusu_Andrei_Andrei_1
Postat pe 29 Ianuarie 2016 05:35
Exact, cu putina atentie la ceea ce mananci (si in ce cantitati) plus miscare de cateva ori pe saptamana nu mai este nevoie de tot felul de solutii minune cu care sa iti intoxici organismul.
LadyGalina
Postat pe 17 Iulie 2016 21:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help ! 2 De la: healthy000378 6 Octombrie 2009 09:51
ma poate ajuta cineva? 30 De la: merycam 12 Mai 2010 17:34
despre purine 2 De la: tarot 12 Noiembrie 2009 04:58
CEARCANELE 21 De la: crysa_tm 3 August 2010 09:25
Cum am slabit eu 2 De la: kudika226898 26 Noiembrie 2010 19:59