Setari Cookie-uri

Am si eu o propunere...catre administratorul Kudika

Pe langa premiul acordat de Kudika,ati fi de acord,sa particip, cu o suplimentare a acestuia,in valoare de 350 ron?
Astept un raspuns oficial.

Postat pe 24 Mai 2007 13:46
antonyo, contacteaza-ne te rog pe adresa office@kudika.ro, lasandu-ne datele complete ale companiei pe care o reprezinti, pentru a te putea contacta si discuta mai multe detalii.

Postat pe 24 Mai 2007 13:57
Admin,ati face foarte bine daca mai trimite-ti o data imail-ul cu propunerea voastra.Sunt itilizatori care nu l-au primit!

Postat pe 24 Mai 2007 17:02
hmm ce inseamna imail? nu cunosc termenul.suna ca un alt cuvant dar nu e ala.
p.s exista "timite-ti"?
Veris
Postat pe 24 Mai 2007 17:53
nu exista, dar cum antonica e cel mai "baiat destept" l-a inventat.

Postat pe 24 Mai 2007 18:28
a digitat in viteza...daca nu greseste nimeni, atunci da motiv de comentare !
roemay
Postat pe 24 Mai 2007 18:37
Ce va place unora sa gasiti nod in papura.Daca ar fii gresit o femeie n-ati fii sesizat atat de repede dar daca e vorba de un barbat HOP SI VOI!!Mi-ar fii placut daca ti-ar fii raspuns cu un "mersi Dollyca" vad ca-ti plac diminutivele!

Postat pe 24 Mai 2007 19:18
doar barbatilor le atribui diminutive,nu?Sau ma insel?

Postat pe 24 Mai 2007 19:20
exista "trimite-ti" in cazul in care ii spui cuiva sa isi trimita siesi ceva (trimite tie, -ti). ex. ca sa ai documentul, trimite-ti-l (tie) pe e-mail. in mesajul lui antonyo e gresit scris. ar fi trebuit legat
raluxia
Postat pe 24 Mai 2007 19:26
Perfectilor!!? (sper ca nu am scris gresit..)
adriana22
Postat pe 24 Mai 2007 19:59
Am inteles....dar,totusi,subiectul era altul!!!
Acum insa a venit momentul,sa vedem cu totii,cine sunt...TATELE...si cine sunt...INTELIGENTELE???!!!
Eu sunt relativ nou pe Kudika,dar uitandu-ma in arhiva,am observat ca in afara de umilul rol...clevetitor,unele nu au scris nici macar un mic comentariu,vis-a-vis de vreun articol de pe acest site!!!!)))

Postat pe 24 Mai 2007 20:07
In regula.O seara placuta.:)
Veris
Postat pe 24 Mai 2007 20:22
Inca ceva:Nu am vrut sa inceapa o cearta.o fi scris in graba.cam atat.sper sa va placa romanul :)
Veris
Postat pe 24 Mai 2007 20:24
sunteti tari de tot! catre antonyo: ce-ti veni cu suplimentarea premiului? cum ti se pare provocarea cu romanul? participi?
cloppy
Postat pe 24 Mai 2007 21:24
super tare ideea,eu una nu am astfel de aptitudini dar voi savura cu placere fiecare capitol.Fetelor succes eu sper intr-un final fericit.
anca14
Postat pe 24 Mai 2007 21:31
Silviejoan ,nu particip.Nu ar fi politicos din partea mea,in primul rand;iar in al doilea rand,femeile sunt majoritare si sunt tare curios sa aflu, cat de creative sunt in realitate!
De ce am suplimentat premiul?Pur si simplu pentru a "inversuna" dorinta multora,care de obicei sunt simple cititoare,multumindu-se cu aceasta ipostaza,dupa parerea mea absolut anormala!

Postat pe 24 Mai 2007 22:44
Dl.Antonyo ieri ai reusit sa-ti castigi dreptul de a fi membru in CLUBUL TATELOR.FELICITARI!DAK NU VR SA FACI PARTE tr sa te conformezi omentariilor membrilor Kudika indif dak ai gresit voluntar sau nu.
lweibby
Postat pe 25 Mai 2007 01:21
si ar tr sa participi si tu acum ca tot faci parte din CLUBUL TATELOR, SA VEDEM CAT DE CREATIV ESTI
lweibby
Postat pe 25 Mai 2007 01:24
SI INCA CEVA DL.A:CEI CE SCRIU O CARTE AU NEVOIE PRINTRE ALTELE SI DE CITITORI,DE "SIMPLI CITITORI"CHIAR DAK TIE TI SE PARE ANORMAL.
lweibby
Postat pe 25 Mai 2007 01:35
SORRY :)CRED CA AM FACUT O ANALIZA PREA DETALIATA COMENT.DL.A SAU NU.N STIU??AST NOI CONTROVERSE
lweibby
Postat pe 25 Mai 2007 01:39
OPS!!!AM DIGITIZAT IN GRABA MESAJUL ANTERIOR;)
lweibby
Postat pe 25 Mai 2007 01:43
De ce sunt atât de rãi oameni? A greºi este omenesc dar a nu persevera în greºalã. Când scri nu trebuie sã te grãbeºti, ar trebui sã recitim ce am scris, dar oare fecem întodeauna ce ar trebui sã facem....

Postat pe 25 Mai 2007 07:51
Antonyo,ce spui?Participam
cu vreo doua trei capitole? Au fost suplimentati banii?Sau e munca in folosul comunitatii?Scuze,scuze!!!
Voluntariat!!! Astept un raspuns si din partea celor de la Kudika.Servus

Postat pe 25 Mai 2007 08:49
Vad ca am gasit aici numai oameni inteligenti, culti care nu au gresit niciodata.Din start ati taiat aripile.Poate multi dintre noi mai "analfabeti" au idei stralucite, imaginatie bogata "constructiva"...dar nu au loc de oameni mult prea "inteligenti".
Sa va vad la roman.
misha35
Postat pe 25 Mai 2007 10:35
limba romana se invata in cls I si a II-a la scoala. de acolo trebuie invatat cu cati de iiiii se scrie "scrii" si "fi" sau "fii", iar cine nu stie acum nici nu va mai invata... iar apoi, daca ai gresit odata si/sau o data din viteza, ok, se intampla oricui, dar de a doua oara deja nu mai este viteza ci analfabetism
m-am saturat de toti incultii care se simt ofensati pentru ca li se atrage atentia ca nu au habar sa scrie corect in limba lor
cristinairinei
Postat pe 25 Mai 2007 15:07
fii, a fi, o data, odata, copii, copiii....etc. e trist rau de tot. intr-adevar ar fi bine ca macar cei care stiu sa scrie corect sa le atraga atentia si sa-i corecteze mereu pe ceilalti, nu cu rautate sau repros ci cu dorinta de a-i invata sa scrie corect. nici eu nu pot tolera analfabetismul.
nicapopescu
Postat pe 25 Mai 2007 16:38
Sa revenim la subiect... Nu vi se pare k in titlul romanului("Inceputul sfarsitului")este data deja sentinta?! Adik se "preconizeaza" un SFARSIT pt ea, iar acesta este inceputul.. SAU.. "Inceputul sfarsitului" unei suferinte,adik aceasta suferinta care este descrisa in primul capitol...pierderea parintilor si a prietenului ei.Fata care a scris primul capitol aduce ceva din descrierile lui Pavel Corut in romanele sale. FRUMOS!!!
Andreea87
Postat pe 25 Mai 2007 18:30
eu l-am apostrofat pe antonica nu pt ca a gresit, oricum s-a inteles ideea si dupa experientele pe care le-am avut aici cu profesoare absolut analfabete in franceza, desi sint quebecoise, nascute si crescute aici... nu ma mai mira nimic, dar antonica al nostru se crede destept foc si de citeva ori a indraznit sa ne critice iar asta m-a inversunat. indiferent daca sintem bune sau rele eu consider ca el nu are dreptul sa ne judece. asa ca l-am tinut minte. sigur, sint constienta ca nici eu nu am dreptul sa-l judec, dar asta e natura umana, nu? si in plus nu a fost decit o mica lectie... el a indraznit sa ironizeze o persoana care expunea cazul ei si credeti-ma ca nici una nu va doriti sa va deschideti sufletul si sa vina cineva, mai ales un barbat sa isi bata joc. asta e problema cu antonica. eu nu am nici o problema cu barbatii de pe acest sit, dar cind vin sa ne spuna ce si cum sa tratam problemele noastre pe un sit care-i special pt femei... in plus cred ca, daca cineva are ceva de comentat ar trebui sa o faca in mod politicos, fara a leza pe nimeni, ba chiar sa incerce sa-si ceara scuze in cazul in care s-a ajuns la o neintelegere.

Postat pe 25 Mai 2007 23:44
Eu nu vreau sa supar pe nimeni, dar cred ca toata aceasta "cearta' nu-si are rostul aici, cred ca era vorba de un roman Kudika, despre care se discuta, si despre acest prim capitol care este destul de interesant... Oricum vreau sa felicit oamenii care au avut aceasta idee, niciodata nu se stie de unde apar noi talente, sau eu stiu, anumite persoane isi descopera noi talente. Abia astept sa citesc continuarea.
nicoletapsihologie
Postat pe 26 Mai 2007 14:11
Ca de obicei....subiectul este unul,iar dezbaterile sunt pe o cu totul alta tema.E trist...nu pot fi lasate la o parte rautatile si intepaturile la adresa altora?Era doar o greseala de scriere si se face atata caz pe seama ei!Felicitari celei care a scris primul capitol din roman.Le maerita

Postat pe 26 Mai 2007 14:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pt voi 1 De la: madacom2002 24 Mai 2007 12:52
foarte trist 1 De la: oaia_neagra 31 Iulie 2007 17:02
VREAU SA CITESC SI CELELALTE CAPITOLE 1 De la: naughty_ 28 Iunie 2007 15:43
A fi confuza 3 De la: Barbie30 4 August 2010 11:14
jenant de neinteresant...deocamdata 2 De la: Kherise 14 Iunie 2007 04:25