Setari Cookie-uri

Petele maronii de pe fata!!

buna Dana, Daniela sunt:d(si eu)..si ma intereseaza cum ati scapat voi de aceste pete...am petele de cativa ani de la anticonceptionale(scria pe prospect acest lucru)..le-am intrerupt ...apoi am ramas insarcinata si din nou m-am lovit de ele...am incercat ceva creme ptr depigmentare...nu se vede mare lucru, am mai incercat cu suc de lamaie..cu ceapa rasa si infuzie de patrunjel...nimik...spune-mi te rog secretul tau:D
danutza_mee
Postat pe 31 Ianuarie 2010 20:14
spune-mi te rog cum se numeste crema
kudika115133
Postat pe 7 Februarie 2010 01:20
Si ma lupt cu petele maronii. Am folosit multe creme ,am facut peeling ,dermoabraziune dar rezultatele nu au fost cum mi-am dorit.Petele au aparut de la soare cu toate ca am folosit crema cu spf 50 (protectie solara). Folosesc de 2 luni o crema ieftina de la Farmec (9lei) si chiar a dat rezultate atunci cand nu mai speram deloc. Va recomand cu drag crema pt.pete si pistrui poate o sa dea rezultate si la voi.
kudika108423
Postat pe 8 Februarie 2010 09:54
De la: kudika072916, la data 2009-10-22 15:24:08Petele pigmentare dispar total in doar cateva sedinte cu aparatul Cutera.Pentru mai multe informatii:www.skinsens.eu.Programari la domnul doctor dermatolog Aurel Marin:0754264502

mda,am cautat si eu clinica respectiva,si intr-adevar spun ca tehnica laser da rezultate.doar ca eu sunt din bucuresti si clinica e in cluj.
kiki_riki
Postat pe 8 Februarie 2010 10:11
Ai grija ca in principui petele maronii apar ori din cauza inaintarii in varsta ori din cauza soarelui, ele in mod normal pot fi indepartate (Desigur si in fct. de vechimea lor ) cu ajutorul produselor specifice Pe baza de vitamina C , care ajuta la reglarea melaninei:) Bafta..si Foloseste neaparat crema cu SPF! Pentru ca daca nu o folosesti risti sa se inmulteasca!
Inna30
Postat pe 26 Februarie 2010 16:47
as dori si eu mai multe raspunsuri despre produsele de la amway
kudika149918
Postat pe 22 Martie 2010 16:45
buna! va rog din suflet spuneti-mi si mie ce sa fac sa scap de petele maronii..am o multime pe fata...chiar dau roade tratamentele naturiste?multumesc mult..ast rasp la adresa ana_mamys@yahoo.com
kudika173780
Postat pe 26 Aprilie 2010 15:48
pentru pete maronii p spate stie cineva vreun remediu?
kudika126666
Postat pe 6 Mai 2010 22:43
ia te rog id-l meu...am nevoie de raspunsul tau...sunt interesata de un tratament pt petele maronii de pe fata...
kudika199146
Postat pe 23 Iunie 2010 18:56
cryssu_cry_rbd
kudika199146
Postat pe 23 Iunie 2010 18:57
ce crema cu vit C sunt? chiar si naturiste
vuvu
Postat pe 23 Iunie 2010 21:02
Tratament pt petele maronii:Glico A fl.NI;Unitone White(+)fl.NI.Amandoua se folosesc si dimineata si seara.Al doilea(Unitone)se aplica la 15 minute dupa primul.Intern-ceai de papadie.Cauzele sint hormonale.Faceti un set de analize:TSH,Prolactina
kudika313382
Postat pe 11 August 2010 11:28
Am postat un tratament care sigur iti rezolva problema
kudika313382
Postat pe 11 August 2010 11:30
Aduc prin comanda exclusiv in Romania produse cosmetice de la M.A.C.

Sunt folosite de make-up artisti din toata lumea dar si de pasionatele de machiaj devenite deja dependente de calitatea M.A.C.

Pentru comenzi adaugati ID-ul: shop_for_mac

Produsele le gasiti pe www.maccosmetics.com

Pretul este cel afisat pe site + 10 dolari comision
mail_to_roxana
Postat pe 17 August 2010 13:02
pentru Dana_6825
Sal, trimite-mi te rog si mie reteta sau marca de produse pentru depigmentare, am ramas cu pete pe fata in urma sarcinii si nu pot scapa de ele. Merci anticipat. dakyacciu@yahoo.es
priky
Postat pe 23 August 2010 15:33
de 5 ani am pete maronii pe fata care la soare se fac negre chiar!pigmentare in ultraviolete, melasma!am incercat foarte multe creme de depigmentare si nimic...dar....AM SCAPAT...IN SFARSIT!!! DUPA 5 ANI . FETELOR, am fost la farmacie si am cerut apa si crema de fata, preparat.exact asa am cerut.cu solutia ma stergeam pe fata, usor, se usca...apoi ma dadeam cu crema.dupa 3 zile am avut fata rosie si iritata si am observat ca ma cojesc. seara cu apa calduta si taratze m-am frecat energic pe fata si.......GATA! nu-mi vine sa cred!intrebati-va bunicile ce este apa si crema de fata deoarece este un tratament de fffffff multi ani folosit si de ele!va pup si astept vesti de la voi!
kudika318825
Postat pe 1 Septembrie 2010 23:46
De unde esti, maica?
kudika226898
Postat pe 2 Septembrie 2010 00:30
De la: , la data 2007-12-06 12:25:59Cum scapam de acestea pe cale naturista? Mie un medic mi-a spus ca au aparut de la ficat desi analizele mi-au iesit bune iar alt medic mi-a spus ca apar de la anticonceptionale, ceea ce inclin sa cred si eu ca am observat accentuarea acestora in urma folosirii contraceptivelor. Am renuntat la anticonceptionale si intradevar s-a oprit marirea acestora dar in schimb nu reusesc sa scap de ele...ba mai rau...desi ma feresc cat pot de soare, se accentueaza foarte tare...
elly_bv
Postat pe 20 Februarie 2011 13:54
Buna! te rog spunemi si mie de ce gama este vorba ca numai stiu ce sa fac cu petele astea!
kudika376349
Postat pe 14 Martie 2011 12:23
Buna! spunemi si mie te rog mai concret ce fel de preparat apa si crema de fata, cum sa-l cer in farmacii pursisimplu asa apa si crema de fata! no sa ma intrebe ce fel de apa si pentru ce? caci ma chinui si eu de vreo doi ani cu pete maronii pe fata si am incercat multe si de toate si nu-mi ajuta nimic! am si pe obraji si pe buza superioara si deja si pe barbie imi ese! te rog frumos scriemi si mie mai concret cum sa cer sau este un preparat care se prepara la farmacii speciale, si cu ce te-ai frecat cu tarita sau cu taratze! te rog sa mi scrii pe adresa de email: erizanugalina@yahoo.com! te rogggggggggg frumos si insistent!
kudika376349
Postat pe 15 Martie 2011 13:15
Buna,

Te rog trimite-mi si mie reteta sau acest tratament pentru pete pigmentare.
Pina acum nu am reusit sa scap de ele, dar nu renunt :)
Iti multumesc mult.
kudika381462
Postat pe 5 Aprilie 2011 09:25
Unitone 4 white plus.
Asta a folosit fiica mea de 9 ani anul trecut, la recomandarea medicului dermatolog. E foarte eficienta, dar pretul e putin cam mare, in jur de 40 de lei si am reusit sa obtin un flocon, doar pe comanda la farmacie.
Lucia38
Postat pe 5 Aprilie 2011 09:44
De la: dana_6825, la data 2008-07-03 09:30:25referitor la petele maronii......... sunt de acord ca au cauze multiple si diferite.Totusi cunosc o persoana care a scapat de ele cu un tratament naturist. Ieftin si bun. Mentionez ca persoana ramasese cu pete in urma sarcinii. Acum arata mai bune ca innainte. Am ramas surprinsa cind am vazut-o, dupa o luna de tratament. Toata familia mea foloseste produsele din aceasta gama si suntem foarte multumiti de ele.Este o gama foarte variata de produse si se pot folosi de toti membrii familiei, de la bebelusi si pina la bunici, Pe cine intereseaza, pot ajuta si informa cu placere.


Imi cer scuze, la acest mesaj ma refeream.
Eu am incercat gama Iklen, laser IPL, dar nimic nu a functionat.
De aceea incerc sa ma orientez catre ceva natural.

Multumesc mult.
kudika381462
Postat pe 5 Aprilie 2011 17:23


As vrea sa stiu numele salonului din Timisoara
kudika381956
Postat pe 7 Aprilie 2011 13:38
De la: dana_6825, la data 2008-07-03 09:30:25referitor la petele maronii......... sunt de acord ca au cauze multiple si diferite.Totusi cunosc o persoana care a scapat de ele cu un tratament naturist. Ieftin si bun. Mentionez ca persoana ramasese cu pete in urma sarcinii. Acum arata mai bune ca innainte. Am ramas surprinsa cind am vazut-o, dupa o luna de tratament. Toata familia mea foloseste produsele din aceasta gama si suntem foarte multumiti de ele.Este o gama foarte variata de produse si se pot folosi de toti membrii familiei, de la bebelusi si pina la bunici, Pe cine intereseaza, pot ajuta si informa cu placere.
Clau_Bogdy
Postat pe 29 Aprilie 2011 09:19
buna,am si eu aceeasi problema cu petele maronii pe fata si nu gasesc nici un remediu .Te rog sa-mi spui si mie denumire cremei.Multumesc.
kudika388844
Postat pe 30 Aprilie 2011 20:17
Cine vrea ii pot oferi mai multe retete care curata foarte bine fata cu singurul amendament ca nu trebuie sa faci exces de ele .Femeile vad ca se curata foarte frumos pielea si se albeste fata si atunci nu mai tin cont de indicatii.Cremele de acest gen se folosesc doar pina la curatarea completa a fetei -cam o saptamina dupa care se folosesc altfel de preparate pentru intretinerea a ceea ce ati obtinut.
carmen_natural
Postat pe 1 Mai 2011 20:57
eu sunt ''indragostita'' de uleiul de cocos.il folosesc pe fata in fiecare seara si pe corp dupa fiecare dus.petele de ficat apar cu varsta.vreau sa spun ca mi-au disparut 100%.doar ca uleiul de cocos trebuie sa fie organic,extravirgin si procesat la rece.eu il cumpar din healtshop dar se gaseste si amazon sau ebay.
petra622
Postat pe 26 Mai 2011 22:20
am 36 ani iar fata mea nu are nici un cos ,nici o pata.am sa va spun ce folosesc.1-in primul rand alimentatia este foarte importanta (fructe,legume,peste si piept de pui).2-multa apa plata cu lamaie cel putin 2 L pe zi(eu storc o lamaie intr-o sticla de 2L care imi propun sa o termin) 3- beau 3-4 cani de ceai verde pe zi (ajuta si la slabit) 4-dimineata beau pe stomacul gol ulei de ficat de cod 5- ''rontai'' cateva pastile de vitamina C zilnic 6- imi exfoliez fata cu zahar si lamaie de doua ori pe saptamana. 7. uleiul de cocos despre care am mai vorbit in fiecare seara pt hidratare (trebuie sa gasiti ceva articole despre el).cam atat . functioneaza
petra622
Postat pe 26 Mai 2011 22:34
De la: dana_6825, la data 2008-07-03 09:30:25referitor la petele maronii......... sunt de acord ca au cauze multiple si diferite.Totusi cunosc o persoana care a scapat de ele cu un tratament naturist. Ieftin si bun. Mentionez ca persoana ramasese cu pete in urma sarcinii. Acum arata mai bune ca innainte. Am ramas surprinsa cind am vazut-o, dupa o luna de tratament. Toata familia mea foloseste produsele din aceasta gama si suntem foarte multumiti de ele.Este o gama foarte variata de produse si se pot folosi de toti membrii familiei, de la bebelusi si pina la bunici, Pe cine intereseaza, pot ajuta si informa cu placere.
kudika389010
Postat pe 6 Iunie 2011 01:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un ten sanatos 9 De la: ira09 31 Martie 2010 16:41
Cosulete ascunse..gata sa explodeze :( 7 De la: kudika_1043366 22 Aprilie 2022 01:14
cum skpam de porii negri?stie cineva? 35 De la: kudika226898 2 Septembrie 2010 10:35
pudra extraordinar de buna!!! 1 De la: sometimes_g 26 Iulie 2009 08:52
buze frumoase 27 De la: kudika_1015607 12 Septembrie 2016 11:23