Setari Cookie-uri

orgasm??

buna..am 18 ani, mi am inceput viata sexuala de 1 an si jumatate si am o problema..nu am orgasm:((..avem o relatie la distanta, ne vedem cam o data la trei saptamani sau poate mai devreme..totul e bine si frumos..ne iubim mult..facem dragoste cu pasiune..dar orgasmul vaginal intarzie sa apara si el stie lucrul asta,am vb cu el,am incercat pozitii noi,tot felul de nebunii..ma simt foarte ciudat pt ca am auzit ca unele femeii nu au niciodata orgasm vaginal..si nu vreau sa fiu una dintre ele:(..orgasm clitoridian am avut de nenumarate ori..voi ce pareri aveti?ce ar trebui sa fac??nu mai vrreau sa astept ca am asteptat cam mult:( puppp
bebelove
Postat pe 19 Decembrie 2007 20:58
cred ca nu iti cunosti corpul
Si eu am avut aceasta pb cu prima prietena, cred ca orgasmul vine de la sine, trebuie doar sa stii sa te controlezi.
Sau poate tu esti o persoana care ajunge la orgasm mai greu!

Postat pe 20 Decembrie 2007 12:01
bebestrumfyy... situatia ta imi pare destul de asemanatoare cu a mea .. eu mi`am inceput viata sexuala la 17 ani .. sunt impreuna cu prietenul meu de un an si ceva .. ne iubim foarte mult.. comunicam extraordinar .. totul e ok .. si in pat ne cunoastem destul de bine unul pe celalalt .. insa eu nu am avut orgasm, decat cel al punctului G (wow). am discutat cu el.. nu stiu ce sa zic... probabil e destul de devreme... poate corpul mai are nevoie de o oarecare acomodare .. de o oarecare explorare .. mai profunda cred eu ... u never know. promit ca va anuntz cand voi avea si eu in sfarsit orgasm. :))

Postat pe 24 Decembrie 2007 00:06
Buna!Ma adaug voua...Am stat cu un om aproape 10 ani..si nu am simtit ceea ce citesc prin reviste sau pe net...:( Am cunoscut pe altcineva si,de teama ca nu sunt la inaltimea asteptarilor lui...nu ma concentrez la mine,ci doar la el:( Ajutoooooooor!!!!!!

Postat pe 27 Decembrie 2007 08:43
da...cred ca ramane sa asteptam mult doritul orgasm..eu cred ca mai am un pic:)) simt aceea placere dar mai trebuie exploziaaaaa..si eu promit ca va anunt cand o sa fiu pe deplin satisfacuta:D
bebelove
Postat pe 28 Decembrie 2007 10:33
bebestrumfyy i feel ya ... :)) am ajuns doar la G spot... si ma enerveaza ca nu tine mai mult de 10 secunde.. pt ca ma concentrez prea mult la el.. giz .. cine ar fi crezut ca e asa complicat! :))

Postat pe 28 Decembrie 2007 16:25
da si eu am avut asearaaaa:)) v am zis ca mai am un pic:P tot la punctul g am ajuns si eu in pozitia misionarului...e suuuuper senzatiaaa...uff ce fericita eram aseara:))
Eveline1 cum adica te concentrezi prea mult la el si nu tine mai mult?? cred ca doar atat dureaza..suntem noi incepatoare si nu stim:))
puppp si succes in continuare:D
bebelove
Postat pe 29 Decembrie 2007 11:05
Experienta i-si spune cuvantul....aveti rabdare.

Postat pe 29 Decembrie 2007 21:02
Asa e , pacat ca tu nu prea ai experienta in gramatica, dar totusi e bine ca ai in altceva!

Postat pe 30 Decembrie 2007 12:19
ooooooooooooo d-l Me1985 se pare ca intradevar i-ti pui singurul neuron in functiune:)))
sau ce a mai ramas din el:)))
Fascineaza-ma cu ceva daca tot vrei sa pari destept d-l Me1985.Ai uitat ca baietii se maturizeaza mai greu?Asa zice stiinta,sau tu nu stii ce este aia.:))))))))

Postat pe 30 Decembrie 2007 17:55
daca eu am un neuron ..tu ce ai?...gandeste-te un pic

Postat pe 31 Decembrie 2007 02:28
...hai mha...nu fi rautacioasa,pusik..ca baiatu' are dreptate :D...ai scris gresit in ambele articole"i-si spune", respectiv "i-ti pui"..si chestia asta nu exista in gramatica lb.romane never-ever..

Postat pe 2 Ianuarie 2008 20:46
draga THEraluca recunosc ca am gresit dar d-l Me1985 nu ar trebui sa fac un asa caz din asta si.......i-mi place sa-l tachinez.

Postat pe 3 Ianuarie 2008 20:48
Probabil ti e si putin teama si de aceea .:-?? ......dar de cat timp ti-ai inceput viata sexuala ?
alina_luminita
Postat pe 3 Ianuarie 2008 23:16
In primul rand: nu toate femeile au orgasm vaginal... exista in schimb foarte multe femei care au orgasm clitoridian.
Probabil tu nu ai cum sa ai orgasm vaginal... si nu cred ca la inceputul vietii sexuale... in nici un caz
Only_me26
Postat pe 4 Ianuarie 2008 10:32
The acord cu "only me" ;)
alina_luminita
Postat pe 4 Ianuarie 2008 19:30
Din pacate la toata povestea asta o mare parte de vina o are barbatul! Multi dintre ei nu se prea deranjeaza sa se intereseze de ceea ce simte femeia, sau sunt prea concentrati la propria persoana sau pur si simplu nu au experienta! Si in afara de asta mai e si o problema legata de sentimente: daca il iubesti si il doresti, acesta vine pana la urma!

Postat pe 4 Ianuarie 2008 21:22
da il iubesc f mult si il doresc la fel de mult si el se poarta f frumos nu e genul de baiat care se gandeste doar la placerea lui..e f atent..se poarta super frumos...deci nu e asta problema:D..oricum am reusit sa am orgasm vaginal :)..ms mult pt pareri:*
bebelove
Postat pe 5 Ianuarie 2008 16:33
Eu cred ca a avea orgasm depinde in mare parte si de noi fetelor si nu numai de ei barbatii. :)
Elissa131
Postat pe 5 Ianuarie 2008 16:52
Elissa ai foarte mare dreptate! din pacate comunicarea lasa mult de dorit la multe dintre cupluri...
Only_me26
Postat pe 6 Ianuarie 2008 01:43
Multumesc. Eu am fost binecuvantata cu un barbat care stie sa comunice. Imi imaginez ca este totusi greu pentru o femeie care se trezeste langa un barbat care vine acasa, mananca si doarme.
Elissa131
Postat pe 6 Ianuarie 2008 18:52
offf....nici eu nu cred k am avut decat o singura data orgasm vaginal si imi amintesc k m-am simtit f bine.dar cu actualul prieten nu reusesc...ma simt bine...dar nu cred k am orgasm...si akm si eu o intrebare,cum adica orgasm punctulG, stiam k acesta trebuie atins pt. a avea orgasm...dar care este diferenta dintre orgasm vaginal si cel Gspot? daca nu sutn prea indiscreta:)))
iulia12
Postat pe 22 Ianuarie 2008 17:35
:)) asta stiam:)) dar a reiesit de mai sus k ar exista un anumit orgasm puctul g, dar cred k am inteles eu gresit:)

iulia12
Postat pe 23 Ianuarie 2008 09:57
iulia12: cum adica nu crezi ca ai orgasm?:)ai sau nu ai?totusi as zice k dak nu esti sigura, nu ai orgasm...pt k un orgasm nu prea poate sa fie confundat cu altceva...este ceva prea...total, ca sa zic asa:D o sa intelegi knd o sa ai:) la cat mai multe orgasme, de toate felurile;)
o_fata
Postat pe 4 Februarie 2008 20:00
Doriti solutia pentru orgasm, mult dorit ?!!? Daca vrei sa cunosti adevarata placere, creazati-o singura, si nu, nu ma refer aici la onanie. Orgasmul de 30 de roni implica o sticla de vin rosu (lacrima lui ovidiu sau poate un beciu domnesc->feteasca neagra), un redbul si niste orbit. Dopeaza-ti partenerul cu aceste 3 condimente magice si iti va transforma noaptea intr-o intr-un adevarat festin. Daca nici asa nu mere, atunci e greu, dar slabe sanse sa nu aiba efectul scontat -> astept multumirile de rigoare sau alte solutii sau de ce nu injurii(ca s-a imbatat prea tare porcu si nu a mai fost in stare :P)
smecta
Postat pe 5 Februarie 2008 13:50
pusik-inainte sa mai critici oameni care stiu gramatica limbii romane, pe care, noua, celor care o stim, ne e foarte clar, ca tu nu prea o cunosti, mai pune-ti jumatatea aia de neuron disponibila in functiune sau, si mai bine, mai pune manuta pe o carte de gramatica de clasa a treia, cred ca pe acolo ai abandonat tu studiul acestei materii interesante!!!

si smecta, te-ai gandit ca, poate, dupa o sticla de vin, dormim si sforaim cu totii dusi/e? nu mai zic de combinatia cu red bull, care ne poate da papitatii sau mai rau...

si restul fetelor care se chinuie ca nu au ajuns/inca la orgasm, sau ca nu au din ala vaginal doar clitoridian, sau de alt fel(exemplu, anal, ce ziceti de asta?), ce importanta ce fel de orgasm aveti, cate vreme il aveti?! nu mai despicati firul in patru, ca poate ramaneti si fara ala pe care il aveti acu', ca, asa-i vorba : 'calul de dar nu se cauta la dinti!'.

si pentru restu', care dezbat 'cestiunea' cu punctul g, nu ca ar avea alta importanta decat teoretica, dar zic : nu-i in nici unul din locurile alea care credeti voi! mai cititi/consultati net-ul, ca e sursa de informare perpetua si completa (cu conditia sa verificati din cel putin doua surse orice informatie!!!).

Postat pe 6 Februarie 2008 13:53
in primul rand un orgasm ca lumea nu se obtine de la inceput...apoi trebuie sa fiti amandoi relaxati total...apoi te poti stimula clitoridian in acelasi timp cu contactul vaginal(si daca obtii orgasm,iti garantez ca vei fi in al 9-lea cer-se cheama orgasm multiplu)...si daca totusi nu obtii mereu orgasm vaginal fa urmatorul exercitiu de 2-3 ori pe zi:"strange" muschii pelvini(ca atunci cand intrerupi jetul urinar) 5 secunde,apoi relaxeaza, si din nou "strange"...cam de 10-15 ori odata...fa acest exercitiu cam o luna ...la inceput..si oricand iti aduci aminte(sunt exercitii pt intarirea muschilor pelvini,cei raspunzatori de contractiile din timpul orgasmului,care daca are 10-12 contractii,este bine...deja 20 de contractii esteee)...si fa-l si cand esti in mijlocul "actiunii" si cand simti ca ti se apropie "momentul"(atunci tine muschii contractati cat poti si cat vrei de mult)...cat despre punctul G..fiecare femeie trebuie sa si-l descopere...oricum este undeva la intrarea in vagin,pe peretele superior(cum ai introduce 2 degete in vagin,apesi cu aratatorul pe peretele superior-cel de sus,cum ar veni)..este o zona cat un bob de mazare,cu striatiuni,fata de zonele invecinate,care sunt netede...pentru documentari tasteaza pa Google-punctul G- si da clic pe Ma simt norocos...dar cel mai important este sa va iubiti pentru a nu avea inhibitii,sa fiti trup si suflet in acel moment...si el sa nu se chinuie sa te faca pe tine sa ai orgasm,pentru ca atunci nu reuseste..orgasmul vine de la sine si uneori poti chiar tu sa te stimulezi clitoridian in timpul actului sexual..si inca ceva:uneori si autosugestia este foarte buna..iti spun din proprie experienta...desi am aproape 40 de ani..am orgasme fantastice...cele mai multe multiple...succes!!...si iubiti-va mult!!...si bineee!!!

Postat pe 13 Februarie 2008 00:01
greu cu educatia asta sexuala
singura interventie ok mi s-a parut cea a ettei
aici se si simte diferenta de varsta si experienta
desi am doar jumatate din varsta dumneaei, am invatat ca pt subiecte de genu` te informezi singur..in loc sa astepti de la altii sa te educe ce si cum sau sa intrebi pe un forum mai bine dai un google search sau cauti la biblioteca o carte de sexologie eventual psihosexologie..si fii sigura ca te invata tot ce vrei..teoretic cel putin..nu mai credeti tot ce auziti pe la colturi si in loc de asta informati-va, preferabil inainte sa scrieti pe un forum..
iar pt tine bebe singurul sfat pe care il am e sa ai rabdare..in general in viata sexuala..si mult exercitiu
stii vb aia "practice makes perfect"
spor la treaba si la cat mai multe orgasme
_Ada_
Postat pe 28 Iunie 2008 23:43
incearca sa nu te concentrezi asupra faptului k tu nu poti avea orgasm..eu zic ca vine de la sine. totul e sa ai rabdare si sa nu te gandesti k tu nu esti capabila. parerea mea este k toate femeile pot avea orgasm atata timp kat nu sunt crispate si mai ales complexate in timpul actului sexual. bineinteles k si experienta si deschiderea fata de partener conteaza. incearca sa te stimulez singura in timpul contactului vaginal...iar preludiul sa fie preludiu(adik aproximativ 25-30 de min). mai incearca si sub dus. in timpul actului sexual ia dusul si stimuleaza clitorisul cu jetul indreptata catre el. cu siguranta vei avea un orgasm exploziv si multiplu. poate ca suna un pic prea indraznet dar invata sa te cunosti. masturbeaza-te ca sa cunosti punctele si locurile erogene ale propriului corp. iar parerea postata mai devreme cu vinul(in special \"Lacrima lui Ovidiu\" dar cu masura, un paharel, sa nu va imbatati) sa stiti k functioneaza...nu doar k te face sa uiti de inhibitii ci este si un puternic afrodisiac. deasemenea aroma de vanilie este un putenic stimulent sexual. incearca si sa-mi spui dak a functionat. numai bine si la cat mai multe orgasme-multiple daca se poate
TimeaAgnes
Postat pe 30 Iunie 2008 11:43
De la: , la data 2008-01-04 21:22:44Din pacate la toata povestea asta o mare parte de vina o are barbatul! Multi dintre ei nu se prea deranjeaza sa se intereseze de ceea ce simte femeia, sau sunt prea concentrati la propria persoana sau pur si simplu nu au experienta! Si in afara de asta mai e si o problema legata de sentimente: daca il iubesti si il doresti, acesta vine pana la urma!


perfecta dreptate aici. barbatul e cel care stimuleaza femeia pana la orgasm. po' sa te dai tu cu capul de pereti sa te concentrezi pan' numai poti, daca nu te atinge unde trebuie, iti iei adio de la asa ceva...el termina si te lasa cu gura cascata de inebunesti de tot, sau il lasi, sau iti cauti amant cum am facut eu. ca doar nu imi lasam copilul pe drumuri si fara tata pentru asa ceva, am cautat in alta parte cu riscul de a intra in iad...cu sotul am avut cre' ca de vreo 2 ori, la rarele lui contacte
lili_r
Postat pe 21 Iulie 2008 00:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeile inteligente ajung mai usor la orgasm ;) 20 De la: kudika_975971 25 Noiembrie 2014 11:44
Nuvaring 2 De la: Madallina16 1 August 2014 18:18
Problema importantat AJUTOR!!! 11 De la: kudika513288 5 Martie 2012 14:06
cum sa ma comport cu amanta sefului? 3 De la: felixcat 23 Martie 2011 18:33
Dureri la femei 8 De la: yumy 28 Iulie 2013 00:06