Setari Cookie-uri

magazin online de haine

Salut la toata lumea, inainte de toate.
Despre ce este vorba ... intentionez sa deschid in curand un magazin online de haine, dedicat exclusiv femeilor. Produsele vor fi majoritatea din import (Germania, Italia, Turcia) dar si din Romania.
Ideea ar fi sa aduc doar produse de calitate, naturale pe cat posibil (fara obisnuitele "chinazareli").
M-ar interesa sa stiu daca ati face cumparaturi online, cam ce anume ati dori sa gasiti intr-un magazin de genul acesta, si cam intre ce preturi.
Voi oferi transport gratuit (sper) si posibilitatea de returnare (asta e sigur).


salutari si numai bine

andrei_4u
Postat pe 13 Octombrie 2008 17:07
nimeni nu este interesat de acest subiect?

voi oferi discounturi celor care vin cu cele mai bune sugestii.
hai sa vedem....nici acum?
andrei_4u
Postat pe 15 Octombrie 2008 19:49
Eu de exemplu sunt indragostita de pantofi si posete, sa se asorteze bine, margele decorative care dau eleganta tinutei. Stilul clasic cred ca l prefera toata lumea si sa fie cat mai comod insa sa aiba si ceva sic. Poti incerca cu tinute de zi, de seara, simple si sa fie si marimi XL. Ar fi super site ul sa contina lenjerie : dresuri, body, maieute, sutiene.
La mare cautare sunt fularele simple, de calitate, esarfele, expuse cate 5-6 modele din fiecare, ce este prea divers este foarte obositor de urmarit.
Mult succes in activitatea ta si poate ne scrii si noua cum se numeste site ul.
Eu sunt inebunita dupa hainele din Turcia, materialele sunt foarte bune.
O seara placuta
lover_woman
Postat pe 18 Octombrie 2008 23:57
eu imi cumpar haine online, de la un singur magazin.............
pai cel mai important e ca materialul si executia modelului sa fie de calitate, si sa se potriveasca marimile foarte exact. in rest, modelele le alegi in functie de targetul de clienti pe care il urmaresti.....varsta, stil de imbracaminte, etc.

mai este important sa fie preturi ok, si site-ul magazinului sa fie placut si foarte usor de utilizat.........


multa bafta si sa ne dai linkul
dienuta_nou
Postat pe 19 Octombrie 2008 04:27
voi posta si linkul la momentul lasarii. deocamdata sunt in cautare de furnizori (greu gasesti furnizori cu produse de calitate).
se lucreaza si la site si probabil, intr-o prima etapa vom lansa o varianta test, cu mai putine produse, dar cu mai multe categorii pentru a vedea reactia.

vor fi si fulare si esarfe.
nu vor fi (cel putin la inceput) accesorii prea multe.

PT Indrada: intr-adevar produsele din turcia sunt foarte bune d.p.d.v. calitativ. am primit cateva mostre si sunt super ok.

avem insa si produse romanesti foarte bune, calitativ vorbind.

oricum, va fi o politica de returnare, astfel incat cine nu va fi multumit de produs il va putea returna si isi va primi banii integral inapoi.

andrei_4u
Postat pe 19 Octombrie 2008 21:39
daca te vei uita pe venus.com sau victoriassecret.com, ai sa afli cam ce-mi place mie. Genul ala de magazin virtual, cu de toate.
Si, te rog mult, sa nu pui fundal negru cum am vazut la alte magazine virtuale, e foarte greu de urmarit.

Postat pe 19 Octombrie 2008 22:45
Ca preturi cred ca ar fi super daca ar fi mai mici ca-n magazine.

Postat pe 19 Octombrie 2008 22:47
saaaaaaluuutttt la toata lumea.

in sfarsit am reusit sa dam drumul la o prima varianta a magazinului.
astept pareri, injuraturi, critici ... absolut orice feedback din partea dumneavoastra.

cu stima,
wwww.rohaine.ro



ps: inca se lucreaza la site, la daugarea produselor, textelor, mici ajustari de design ... oricum, astept cu nerabdare parerea voastra
andrei_4u
Postat pe 15 Noiembrie 2008 20:59
De la: andrei_4u, la data 2008-11-15 20:59:33saaaaaaluuutttt la toata lumea.
in sfarsit am reusit sa dam drumul la o prima varianta a magazinului.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Noiembrie 2008 21:17

Mi se pare din punct de vedere tehnic ok [de ex. sa se mareasca poza, detalii etc...]
Opticul produselor:O K
Pret:/ nu stiu
Dar gandestete ca clientii vor fi de gen feminin si mie personal mi se pare ca fotograful s-a cam specializat pe focuzarea s a n i l o r ...mai putin la p u l o v e r e etc.
Mai direct: se vand haine, nu s a n i sau d o n s o a r e. Deci hainele sa fie in prim plan, restul mai decent. Nu atrage privira de la produs prin decoruri inutile [un perete alb sau lumina de dimineata, mai dragut decat artificii ....] ...Focuzarea ATENtiei sa fie pe produs ...
Pot sa-ti dau expemple sa vezi la ce ma refer;-)
Acum astept eu injuraturi...*
tine cont, ca nu locuiesc in ro. si compar indirect cu ce cunosc eu;-)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Noiembrie 2008 21:20
mda, din pacate asa este...pozele sunt insa cele furnizate de producator.
nu prea am ce face in privinta asta...poate doar sa-mi fac propriile poze la produse, dar asta ceva mai tarziu.
andrei_4u
Postat pe 16 Noiembrie 2008 15:31
suprb...ador lenjeria .....chiar am vazut cv fain pe rosu........

Postat pe 16 Noiembrie 2008 15:38
De la: andrei_4u, la data 2008-11-16 15:31:18mda, din pacate asa este...pozele sunt insa cele furnizate de producator.
nu prea am ce face in privinta asta...poate doar sa-mi fac propriile poze la produse, dar asta ceva mai tarziu.

Pai poti cu timpul prelucra pozele, tai picioruse,cizmulite sau decapitezi donsoarele
iti mai dau un exemplu:
Cizmele si pantofii, ii aveti?
Lantisoarele, bratarile, centuri si alte accesorii? Sunt dragute, dar unde le aveti ?
Daca vrei sa vinzi o rochie, nu arata cizme,centuri si alte lucruri care pot fi interesante, dar poate nu le ai.
Nu doresc sa ma intelegi gresit, dar incerc sa fac o critica constructiva. Dar probabil ca numai eu gandesc asa
Full_Metal_Jacket
Postat pe 16 Noiembrie 2008 15:55
andrei, imi place site-ul, se navigheaza usor. Selectia e ok, sunt sigura ca se va imbogati pe parcurs. Preturile sunt ok, imi place ca dai detalii despre material. As adauga o corespondenta a marimilor si ,la rochite, daca poti sa pui lungimea de la talie pana la tiv pentru fiecare marime.

Am aceeasi obesrvatie ca dracusorul, deci daca vei putea, fa propriile tale poze (daca ai si un manechin ca lumea, cu atat mai bine).

Alta observatie, dar asta acuma tine de gust, unele rochite sunt cam trashy. Dar daca se vand... de ce nu?

In concluzie, voi reveni sigur pe site-ul tau.

Postat pe 16 Noiembrie 2008 15:56
Site-ul mi se pare super ok,la fel si articolele..adica am vazut cateva care m-au incantat..ca pret..sunt ok..deci...succes
Stilll_MeG
Postat pe 16 Noiembrie 2008 16:34
cum e posibil de facut comanda de haine de pe site-ul venus.com? nefiind locuitoare a USA? multumesc anticipat
kudika_14912
Postat pe 25 August 2012 10:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aaaaa 3 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 11:09
buna ziua 5 De la: yumalai 28 Septembrie 2009 12:08
aparat de vidat 7 De la: eveline_med 8 Aprilie 2009 12:20
Seria 7 si iubitul meu 119 De la: dandanaua_reloaded 4 Iulie 2009 19:03
femeia fecioara si barbatul gemeni..ce sanse au???? 2 De la: Puffilici 26 August 2008 17:15