Setari Cookie-uri

Concurs: Cum ai petrecut Ziua Indragostitilor?

Valentine's Day, dupa parerea mea nu este decat un motiv pentru mai multa mediatizare. Nu trebuie sa existe o zi anume pentru a va arata iubirea si a va face cadouri. Asta o putem face de cate ori simtim, fara sa stie un popor intreg vai cat de mult ne iubim noi. In fine. Ziua indragostitilor a fost o zi ca oricare alta. Mi-a spus ca ma iubeste, cum o face in fiecare zi de altfel, mi-a daruit o inimioara de plush pe care scrie I love you si o seara superba de iubire. Iubiti-va in fiecare zi la fel de mult si darui-ti-va cuvinte tandre si cadouri ori de cate ori simtiti. Nu asteptati sarbatoarea, care intr-o oarecare masura creeaza obligatie fata de cel de langa tine.
Andreea_87
Postat pe 16 Februarie 2009 11:29
Hmmmm... Ziua Indragostitilor de anul acesta a fost cea mai groaznica zi de sarbatoare de pana acum... Bineinteles, ca orice indragostita si dornica sa gaseasca un cadou potrivit pentru iubitul ei de 6 ani, am tot strabatut magazinele. Insa, spre mijlocul saptamanii trecute m-am gandit sa fiu un pic mai ingenioasa decat in ceilalti ani si sa aranjez cu colegul lui de apartament sa-l "scoata la plimbare" pentru a-i putea pregati o seara romantica cu tot ce trebuie: lumanari, mancarica, un vin rosu, o lenjerie sexy, etc etc. Numai ca, dupa cum zice si zicala "sa nu-ti faci planuri ca tiganul", miercuri seara a avut loc o cearta mai aprinsa, care nu s-a finalizat prin impacare nici macar pana vineri seara, zi in care, el a hotarat sa ia masina si sa plece acasa (in orasul de unde suntem amandoi), si sa ma lase singura in Bucuresti. Am asteptat cu disperare toata ziua de 14 februarie sa-mi demonstreze ca a vrut sa faca o gluma, proasta de altfel, si sa-mi faca o surpriza, sa vina in Bucuresti, si sa petrecem impreuna. Asa ceva nu s-a intamplat, si cadoul lui pentru mine in aceasta deosebita zi a indragostitlor, a fost un gol mare in suflet, o amintire groaznica, o dezamagire totala.
Sa zicem ca se putea si mai bine... dar, asta-i viata, si cu bune si cu rele
Saby205
Postat pe 16 Februarie 2009 11:31
Valentine`s Day a coincis cu aniversarea relatiei noastre (2 ani). Mi-e greu sa apreciez daca a fost frumos sau nu; a fost ciudat!
La prima ora, ma trezesc cu el la usa, cu un buchet mare-mare de trandafiri albi si cu o shawarma De la bucatarie ne-am mutat in dormitor si am iesit dupa 2 ore sa mergem la cumparaturi: cautam un cadou pentru ziua bunicii lui. Eram la casa la melimelo cand am inceput sa ne certam cine plateste esarfa bunicii lui: eu cu cardul sau el cu bani cash...
L-am lasat pe el sa plateasca dupa care am plecat nervosi, fiecare la casa lui, certandu-ne pe strada tot drumul.
A doua zi ne-am intalnit si ne purtam de parca nu se intamplase nimic cu o zi in urma...
marinia
Postat pe 16 Februarie 2009 11:45
Stabilisem pe ultima suta de metri un weekend la munte, multa zapad, mancaruri bune, cativa prieteni apropiati si baute bineinteles, dar mici detalii legate de organizare ne-au facut sa amanam pt urmatorul weekend.Nu am luat in considerare ca ar trebui sa sarbatorim, dar in Bucuresti chiar nu mai ai ce face, decat cluburi si malluri de care mi s-a cam luat.24 de ore nu ne-am mai ridicat din pat, decat strictu necesar, am mancat nachos pana mi s-a facut greata, filmele au rulat non-stop ca nici nu am apukat sa le tin numarul si mi-a gatit papa bun cu ai mei preferati cartofi cu rozmarin rasfat,rasfat, rasfat la pat, se numeste.Cu toate ca mi-a lipsit o tzara agitatia din oras, a fost o zi speciala ca in fiecare sambata in care ne giugiulim, lenevim,vorbum despre tot felul de prostii si pierdem timpul impreuna, asta timp de doi ani jumate
gea7
Postat pe 16 Februarie 2009 11:47
Dimineata am mers la servici iar dupa masa am fost cu iubitul si cu prieteni intr-un club.
irinagherman
Postat pe 16 Februarie 2009 11:49
eu am stabilit cu el sa nu ne luam cadouri sa strangem bani sa mergem 2 zile pana la munte,iar de v.d.am lucrat amandoi,dar totusi ma simteam aiurea si ma gandeam -macar o floare tot o sa mi ia,ca vine mai tarziu pana la mine sa si bea cafeaua-si cand a venit nu a adus nici o floricica si asa m am enervat ca mi a zis k el stie ca mie nu mi plac florile dar o sa mi ia de 8 martie,imi venea sa i dau cu ceva n cap-suntem impreuna de 5 ani-si intr adevar apreciez mai mult cadourile care mi folosesc dar totusi cateodata gestul conteaza...sau cred ca sunt eu nebuna...
bruneta
Postat pe 16 Februarie 2009 12:05
De Valentine's day eu cu o prietena ne-am gandit sa le facem o surpriza prietenilor nostrii...asa ca i-am anuntat sa nu isi faca planuri sambata si doar atat...restul era surpriza.......au aflat ca o sa mergem la Bran abia cand ne-am suit in masina si le-am dat un plic cu casa unde urma sa ne cazam si cu peisaje de la castelul Bran ...au fost foarte uimiti pentru ca nu se asteptau la asa ceva...seara am petrecut cu sampanie si cu frisca.... ...a fost ceva de vis..........
mali_v
Postat pe 16 Februarie 2009 12:11
Inainte de Ziua Indragostitilor mi-am dorit o schimbare.De imagine!Nu aveam binenteles un fundament real,pentru ca totul era in regula:starea de spirit,starea de sanatate,vestimentatia,tunsoarea....
Dar fiind o mare amatoare de filme bune si cum in micul meu orasel de provincie vizionarea filmelor in weekend este principala ocupatie am fost foarte absorbita si de premiilor decernate in aceasta perioada(Globurile de aur,Premiile Bafta).Ce legatura au toate aceste lucruri?
Pai ,au legatura,pentru ca la aceste evenimente actritele nominalizate aveau freze eleborate,cu bucle diafane....si m-au inspirat.Cum?Cu un permanent !Facut pe par vopsit!Asta se intampla pe data de 13 februarie.
Sotul meu a ramas perplex!De Ziua Indragostitilor aratam demential,parul imi arata ca o imensa "matura" si cu lacrimi de crocodil am fugit la prima ora din nou la coafor pentru o noua schimbare!De data aceasta am optat pentru o tunsoare foarte scurta,singura varianta pentru a mai salva ceva din par!
Adio bucle,adio Valentine"s Day!
Ps:inca mai resimt urmarile acestei crize!
ofelia
Postat pe 16 Februarie 2009 12:11
Desi suntem casatoriti, pentru noi,orice zi in care ne putem arata dragostea este o zi deosebita. Nu am avut prea multi bani nici de cadouri nici de restaurante(dar avem multa iubire), asa ca am facut o cina(am pregatit-o amandoi) la noi acasa cu lumanari, muzica in surdina, vinul preferat si un buchet frumos de flori de la el.
ioanava
Postat pe 16 Februarie 2009 12:15
:D am stat toata ziua cu prietenul meu si ne-am jucat cu porcusorul de giuneea, ce i l-am daruit. Am baut sampanie la lumina lumanarilor, ne-am spus pentru prima oara 'te iubesc', ne-am plimbat prin cele mai romantice locuri din Brasov si am avut o noapte si o zi plina de afectiune, dragoste si actiune. A fost pur si simplu, superb!
alex21
Postat pe 16 Februarie 2009 12:16
Hello, din punctul meu de vedere nu trebuie sa existe o zi speciala sa-ti arati dragostea. Daca iubesti, fiecare zi poate fi speciala intr-un cuplu (sa primesti cadouri sa oferi cadouri).Asa ca noi anul asta nu ne-am luat inimioare rosii (ne-am luat in alti ani), nu ne-am luat maimutoi de plus (ne-am luat in alti ani) , anul asta ne-am mai maturizat si ne-am dat seama ca ziua indragostitilor este in fiecare zi pt. noi. .Asa ca am stat in casa de dim pana seara, am oferit si am primit muuuulta dragoste unul altuia si seara dupa atata dragoste am iesit sa papam ceva, ca deh atata efort iti face pofta de mancare.
Asa ca "make love not sex"
julia85
Postat pe 16 Februarie 2009 12:19
ziua indragostitilor a fost o zi simplu de frumoasa...sa va spun de ce...am primit exact cadoul pe care mi-l doream si de care nu am avut parte pana acum: bomboane cu lichior in forma de inimioara si un trandafir. suna banal, insa nu si pentru sufletul meu. un lucru mic daruit din inima valoreaza mai mult decat orice alt lucru 'de ochii lumii', pentru ca iubesc cu toata fiinta, cu adevarat, si mai important, sunt iubita. ce poate fi mai frumos? bine...ne-am zi zbantuit in club seara....dar a fost fain, intrucat aveai impresia ca toata lumea se stransese in cluburile de fitze ale bucurestiului ca sa ne lase noua sansa sa ne simtim bine intr-o locatie dragutza, care nu te falimenta. oricum, sunt convinsa ca dragostea nu tine de ocazii speciale....
andrushca_o
Postat pe 16 Februarie 2009 12:22
...noi(eu si sotul)nu am 'tinut" Ziua Indragostitilor,adica 14 feb,pana anul asta....Dragobetele,da
DAR fara sa stiu sotul mi a facut surpriza de a ma duce la disco.De ce zic surpriza pentru k lui nu ii place galagia de la disco.A fost superb!Am dansat toata seara si mereu mi a zis "te iubesc".
Apoi cand am ajuns acasa am petrecut o noapte de vis:X:X
Cel mai important lucru este ca am fost amandoi

Postat pe 16 Februarie 2009 12:49
Dupa cum am mai spus si pe alte topicuri, nu dau doi bani pe Valentine's Day.
Trebuie sa recunosc insa, ca in acest an am facut ceva deosebit: am fost domnisoara de onoare la nunta unor prieteni din gasca din liceu. Ma rog, una din domnisoarele de onoare :)
A fost o petrecere intima si frumoasa, eu mi-am indeplinit atributiile cu brio (ufff, ce bine!), toata lumea a fost imbracata frumos si elegant. Am avut cvintet de coarde la sosirea la restaurant, am avut fantana de ciocolata (miaaammmm), mirii au facut surprize tuturor Valenitnilor si Valentinelor... am dansat pana nu m-au mai tinut picioarele, iar buchetul l-a prins cine trebuia (nu eu l-am prins )
Aaaa, am facut si o gramada de poze, iar ieri am dormit aproape toata ziua caci de-abia mi-am revenit.
kitty_krieger
Postat pe 16 Februarie 2009 12:55
De Ziua indragostitilor m-am casatorit. A fost cam neasteptat ... vroiam sa iesim doar la o plimbare de pranz si ulterior sa iesim la o cina romantica dar am facut pe parcurs modificari in plan. Cum nu era foarte cald afara ne-am zis sa ne plimbam prin mall. Acolo se faceau ceremonii de casatorie pentru o zi si am hotarat sa o facem si noi. Tousi n-a fost chiar atat de usor, pt casatoria asta trebuia sa trecem prin niste probe adica sa mergem in anumite locuri din mall unde se puneau stampile si sa indeplinim anumite sarcini. Majoritatea au fost usurele, sa ne sarutam , sa ne facem declaratii de dragoste, a trebuit sa ma tina in brate vreun minut si sa ne mai si pupacim intre timp... (norocul lui ca sunt usurica ... era un cuplu inaintea noastra care erau cat pe ce sa se ia invers in brate - ea pe el ) iar cea mai grea sarcina a fost vizita la soacra. Era acolo un personaj care juca rolul soacrei si ii punea pe indragostiti sa faca tot felul de lucruri. Pe mine m-a pus sa tai ceapa, sa curat morcovi si cartofi iar iubitul meau sa coasa si sa bata cuie. In cele din urma am obtinut cele 5 stampile necesare si am mers sa ne casatorim cu voal si coronita cum se face ... Pot sa zic ca desi era o chestie mai mult in joaca mi s-a parut foarte romantic si chiar putin emotionant desi toata casatoria nu a durat decat 30 de secunde.
In cele din urma am ajuns acasa pentru "noaptea nuntii"
Julietta
Postat pe 16 Februarie 2009 12:57
Buna. De Ziua Indragostitilor am fost la munte cu iubitul meu si cu prietenii nostri unde ne-am distrat, am fost la patinoar, pe partie, ne-am plimbat cu ATV-ul, etc. A fost un weekend pe cinste. Acesta a fost cadoul oferit de prietenul meu. pupici, dana.
dana_baz
Postat pe 16 Februarie 2009 13:01
noi suntem un cuplu tanar asa ca nu avem bani de mari rasfaturi...mese la restaunrante scumpe sau cadouri pretentioase ....asa ca noi am hotarat sa ne dedicam toata ziua noua asa ca impreuna . am fost mc donalds sa papam ..apoi ne am plimbat prin parc si ne am facut poze unul altuia si chiar si impreuna ...el totusi mi a luat din parc o inimioara pe care scrie " tu esti iubita mea " si un buchetel de zambile care mie imi plac foarte mult mai ales ca miros foarte frumos si nici nu sunt asa scumpe ..Apoi am venit acasa ......ca orice cuplu care se iubeste am facut dragoste( nu stam impreuna ci am mers la mine acasa) ..si apoi mai pe seara am invitat niste prieteni pe la noi si am petrecut toata seara la mine acasa...
A fost una dintre cele mai frumoase zile de valentine's days pentru mine ..... a fost ceva simplu,romantic, si nu nea costat nici mult tinand cont si de criza financiara
tisha934
Postat pe 16 Februarie 2009 13:07
ce am facut de Ziua Indragostitilor...sa vedem...

am stat singura in casa pana la ora 20 pentru ca iubitul meu era la lucru, timp in care i-am trimis o multitudine de mesaje de dragoste ,iar cand a venit acasa i-am dat cadoul,i-am spus cat de mult il iubesc,iar apoi am inchis interfonul sa nu fim deranjati si am stat toata seara in pat imbratisati... spunadu-ne cat de mult ne iubim si ca am vrea sa petrecem o viata impreuna.
ADDICTED_TO_LOVE
Postat pe 16 Februarie 2009 13:08
CA IN FIECARE AN ;SEC ...ADICA EL VB LA TELEFON CU UN PRIETEN SI- II SPUNE AUZI HAI SA MERGEM SA BEM UN VIN CA ESTE ZIUA LA ASTIA..... FLORI NU;SARUTUIRI NU;MERGEM INTR-UN RESTAURANT SI COMAND PAPANASI;LA SF IMI ARATA NOTA DE PLATA DECI...TOTUL FOARTE URAT;;VINA ESTE A MEA..STIU,,,, DAR EU MA CONSIDER INDRAGOSTITA SI ACCEPT...
1555
Postat pe 16 Februarie 2009 13:12
DE DIMINEATA AM FOST LA COAFOR, IUBITUL MEU A RAMAS ACASA SI A FACUT CURATENIE IN TOATA CASA, CAND M-AM INTORS AM FACUT SCHIMB DE CADOURI, EL FLORI , EU O STICLA DE VIN, DUPA AMIAZA AM DORMIT PUTIN SI SEARA AM FOST LA NUNTA, UNDE NE-AM DISTRAT PANA LA 4 DIMINEATA !
MERIA
Postat pe 16 Februarie 2009 13:15
salutare!!
Eu am petrecut acasa pregatind o cina romantica si o camera plina de lumanari pt iubitul meu. A fost foarte frumos mai ales ca mai mereu a fost legat la ochi, partea asta placandu-i cel mai mult. Am pregatit o mancare usoara, si un desert cu inimioare multe. Vinul a fost nelipsit si muzica af ost si ea acolo . A fost frumos si m-am bucurat ca nu am dat foc la casa asa cum ma asteptat la cat de neindemanatica ma stiu. Chiar a fost frumos mai ales ca pt mine e prima oara cand fac astfel de gest

Face-ti si voi merita sincer.
ramonik19
Postat pe 16 Februarie 2009 13:21
de dimineatza am plecat( pt prima data), cu iubi meu in piata obor de unde ne-am luat o pereche pestisorului nostru care a ramas singurel si un tub neon, am mancat turta dulce, am ras, am glumit, soare afara! dupa masa am petrecut cu o mancare buna, un vin de tzara apoi un film animat cu soricelul neinfricat , iar seara s-a eliberat fiara din mine, m-am dus la un dus si m-am intors cremuita cu o tinuta rosie si cizmulitze cu toc! aranjasem camera cu niste lumanari roz aprinse! pe fundal o muzica romantica si apoi... pentru noi a fost cel mai frumos!

Postat pe 16 Februarie 2009 13:25
Eu mi-am petrecut ziua alone.Prietenul meu m-a sunat si mi-a zis ca vrea o pauza.Misto, nu? Asa ca ne-am certat toata ziulica si intr-un final am hotarat sa terminam cu toata relatia noastra.
blueeyesdiamant
Postat pe 16 Februarie 2009 13:28
hmmm! ziua indragostitilor (desi nu-mi plac chestiile astea imprumutate de la altii), am petrecut-o cu ai mei acasa. am mancat, am baut si ne-am strans toate neamurile la noi (venise o ruda in vizita de departe). ne-am plimbat apoi prin oras, ca sa ne usureze digestia si am fost la cumparatauri. asa ca m-am rasfatat cum se cuvine si nici n-am avut timp sa ma gandesc la lipsa unui partener care sa-ti strice ziua cand iti e lumea mai draga!
missalexandra
Postat pe 16 Februarie 2009 13:30
Nu am fost niciodata fana a sarbatorilor americane si nici a inimioarelor pe bat, a ursuletilor roz sau a felicitarilor cu ingerasi ce se vand la orice colt de strada in ziua de 14 februarie...De 3 luni sarbatoresc iubirea zi de zi asa ca ma puteam lipsi de ziua sfantului Valentin....Dar anul acesta 14 februarie m-a surprins...Fiind din provincie si studenta in Bucuresti am ales sa imi petrec cateva zile din vacanta de dupa sesiune acasa cu familia, urmand sa ma intorc la iubitul meu care ma astepta nerabdator...Nu stiam ca am langa mine un mic Tarantino....Sambata, 14 februarie, dupa 7 ore infernale de mers cu trenul soseam in Gara de Nord fara vlaga si foarte flamanda, nestiind ca voi avea parte de o mica surpriza: iubitul meu ma astepta cu un buchet mare de trandafiri rosii...asta nu a fost tot...s-a inteles cu colegele mele de camera si mi-a intesat asternuturile cu bomboane de ciocolata si printre ele mi-a lasat si un biletel de dragoste...Seara s-a incheiat cu o iesire in oras la o cafenea foarte draguta pe care a studiat-o indelung cat timp am fost plecata...Cred ca astea sunt micile bucurii ale vietii pe care trebuie sa ni le oferim din cand in cand si nu numai de 14 februarie, 1 martie, 1 mai sau 23 august...
cezutzy
Postat pe 16 Februarie 2009 13:33
L-am surprins placut dandu-i 50 de sms-uri cu "Te iubesc"
alexandra_blonda
Postat pe 16 Februarie 2009 13:41
Am intalnit un om la care am rezonat in secunda 5.In secunda 1 mi se taiase respiratia,nu mi-am recapatat-o decat la secunda 5,timp in care mi-am auzit raspicat bataile inimii.Iar acum e sotul meu...
De ziua indragostitilor mi-am trezit sotul cu un sarut sincer si plin de dragoste...apoi restul zilei l-am petrecut izolati de restul indragostitilor in cuibusorul nostru ,telefoanele inchise,gatiind impreuna, am privit un film romantic,ne-am amintit de cele mai frumoase momente ale noastre...seara am simtit toate artificiile din lume arzand in noi lumanari imprastiate in toata camera,betisoare parfumate...declaratii... .... ...o sera pe masura...Nu ne-am facut cadouri ''materiale'' ,pentru noi nu au valoare.Cel mai frumos cadou e acela ca ne avem unul pe celalt
Pe sotul meu il iubesc ca pe viata insasi,adica vreau sa-l traiesc,sa-l provoc,sa-l fac fericit,puternic,plin de minunatii,sentimente,experiente,bucurie si emotie...Nu toate iubirile au aceeasi forma,cum nici macar intr-un cuplu femeia si barbatul nu iubesc la fel.Ma gandesc ca e cel mai special om pe care viata mea l-a primit in dar,de aceea imi propun sa-l iubesc in afara oricarei scheme,in afara oricarui gest previzibil si in ciuda oricui...Vreau sa sarbatorim in fiecare zi iubirea
lifegood
Postat pe 16 Februarie 2009 13:53
ziua indragostitilor...am petrecut-o acasa cu iubi al meu la un film si o pizza..am primit un trandafir superb si cuvinte magice...mai mult de atat nici ca imi doream
sizinuca
Postat pe 16 Februarie 2009 14:06
Ca de obicei in fiecare an pe 14 februarie astept si eu un cadou de la iubitul meu sot dar nimic nici in acest an deci in concluzie pentru mine nu exista ziua indragostitilor.Am stat acasa si am gatit pentru o cina romantica.
AND_042000
Postat pe 16 Februarie 2009 14:19
De ziua indragostitilor.......dupa cum se numeste ea.......am petrecut-o alaturi de iubitul meu impreuna cu o cupa de vin si bombonele pentru a indulci atmosfera............................
mihaelagurzau
Postat pe 16 Februarie 2009 14:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Silan 414 De la: concursKudika 6 Mai 2009 18:31
Concurs: Kudika premiaza cea mai frumoasa declaratie de dragoste! 291 De la: aelimarual 13 Februarie 2009 16:17
Concurs: Castiga noul roman de Isabel Allende! 136 De la: anamaria_corina 9 Martie 2012 12:40
Concurs Tchibo 3287 De la: clauditzuka 9 Martie 2010 16:23
Concurs: Bioderma, Inventatorul tehnologiei micelare 1074 De la: alindumitru46 30 Decembrie 2009 17:58