Osteoporoza

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Osteoporoza : (5 din 2 voturi)

Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
marinela_diana Avatarul lui marinela_diana

110 mesaje

E o boala a oaselor de care sufera multa lume ,Oasele devin fragile ,se gauresc ,vertebrele sa taseaza ,E o boala urata . Ce tratamente ati incercat ?/,ceaiuri ,gimnastica ? ce ar fi indicat ? ,
marinela
miana_alma Avatarul lui miana_alma

15 mesaje

In primul rand, trebuie facut testul de osteodensitometrie. Daca aceasta boala "muta", care nu are simptome pana la o eventuala fractura, este deja instalata bine, se instituie medicatia necesara : Actonel sau Fosamax, o tableta saptamanal, plus un supliment de calciu. Tratamentul trebuie recomandat si supravegheat de medicul ortoped. Sanatate !
ivanescu Avatarul lui ivanescu

101 mesaje
Oras: ramnicu valcea

Buna !
Remediu naturist.Te pot ajuta !
Scrie-mi pe email!!!
lucian_rich Avatarul lui lucian_rich

51 mesaje
Oras: iasi

ok un recomand remediu naturist pe baza de aloe vera detalii la www.carghiaur.ro
Raporteaza abuz de limbaj
http://www.caraghiaur.ro
deea_geo2003 Avatarul lui deea_geo2003

6 mesaje

Buna,
Sora mea are osteporoza de ceva vreme (vreo 7-8 ani pe putin)si doresc s-o ajut cu tratament naturist (ieftin si f. eficient -desigur mai si glumesc,dar si daca se poate...de ce nu?)
Poti sa-mi scrii la adresa: elena.licsandru@petrom.com
Iti multumesc pt autorul pe care-l dai si multa sanatate!
cikita Avatarul lui cikita

2 mesaje
Oras: bucuresti

De la: miana_alma, la data 2008-12-06 15:35:25In primul rand, trebuie facut testul de osteodensitometrie. Daca aceasta boala "muta", care nu are simptome pana la o eventuala fractura, este deja instalata bine, se instituie medicatia necesara : Actonel sau Fosamax, o tableta saptamanal, plus un supliment de calciu. Tratamentul trebuie recomandat si supravegheat de medicul ortoped. Sanatate !

osteoporoza apare cel mai des la femeile care au intrat la menopauza...iar deobicei multi doctori spun k se trateaza dar nu este adevarat...este boala kre iti mananca calciul din oase,iar in cazul unei cazaturi esti predispus la o fractura care greu se mai vindeca...tratamente peste tratamente.mama mea are aceasta boala depistata din anul 2004 si abia anul acesta i s-a recomandat un tratament.tratamentul consta in infiltratii osoase la nivelul genunchiilor care costa in jur de 40 milioane pe luna + 1 tableta/luna BONVIVA care costa si aia 1.500.000 si nu este decat o tableta intr-o cutie de aceea se i-a odata pe luna(indicatii terapeutice stricte) si astea asociate cu pastilele ALFA D3...este chinuitor...iar tratamentele sunt pt a remedia durerile si pt a rezista o perioada mai indelungata nu pt vindecare...nu exista un remediu pt osteoporoza.imi pare foarte rau dar vad si simt p pielea mea chinurile prin care trece mama mea si nu pot sa o ajut cu nimik.
sanatate multa si aveti grija de mamele voastre pt k toate au dar nu au aj la un grad avansat!
healthy001546 Avatarul lui healthy001546

67 mesaje

foloseste produsele de la Forever.sunt foarte bune.daca te intereseaza contacteaza--ma. mary.dlb.ro/
healthy001546 Avatarul lui healthy001546

67 mesaje

iti recomand produsele naturale pe baza de aloe vera de la forever,sunt foarte bune
maria.frumuzaiche@yahoo.com
mary.dlb.ro/
dydyaghe Avatarul lui dydyaghe

1 mesaj
Oras: bacau

te rog sa imi trimiti si mie tratamentul pe adresa "dyenusa2002@yahoo.com"

Merci anticipat!
deceflor Avatarul lui deceflor

71 mesaje

elvira44 Avatarul lui elvira44

21 mesaje
Oras: cluj

Daca doriti si produse naturale pentru mai multe afectiuni, uitativa aici
OSTEO; Protocol pentru OSTEOPOROZA: Formula Avansata 110,70.LEI

OSTEO

FORMULA AVANSATA PENTRU OSTEOPOROZA

cu IPRIGENTM

90 tablete

acoperite cu CellCote

Doza necesara pentru 30 de zile

Fabricat in Canada de Quest strict conform normelor GMP

OSTEOPOROZA

Preventie / Tratament

Osteoporoza este o afectiune caracterizata prin pierderea in densitate a oaselor. Aceasta pierdere face oasele fragile si usor fracturabile in special la gambe, sold si brate. Cel putin una din 4 femei si unul din 8 barbati sufera de osteoporoza intr-un anume grad de avansare. Netratata, osteoporoza evolueaza pana la incapacitarea totala a bolnavului. Femeile sunt cele care au un risc mare intru-cat in apropierea menopauzei si pe perioada acesteia pierderea in densitate a oaselor este de 6 ori mai rapida decat in mod normal. Intr-o perioada de 5-7 ani dupa instaurarea menopauzei o femeie poate pierde pana la 20% din masa oaselor.

Ce este Osteo de la Quest™?

Este o formula avansata pentru prevenirea si tratarea Osteoporozei. Pe langa mineralele si vitaminele necesare (Calciu +Magneziu 2:1, Zinc, Siliciu Chelatat, Vit. D3 si Vit. C) Osteo-Logic contine o cantitate forte de Iprigen™, o substanta dezvoltata recent in Statele Unite si care in toate testele clinice s-a dovedit extrem de eficienta in favorizarea absorbtiei si depunerii calciului numai in oase, fara insa a se depune in mod nedorit prin clacefiere si in alte organe sau in articulatii. Iprigen™ este un tip de Ipriflavona (din familia Izoflavonoidelor)foarte asemanatoare Estrogenului si care s-a dovedit a fi o alternativa sigura si chiar mai eficienta decat administrarea de doze mari de Hormoni Estrogenici care reprezinta tratamentul hormonal clasic recomandat de multi medici. Tratamentul hormonal cu Estorgen s-a dovedit insa ca poate avea efecte secundare foarte periculoase precum riscul mare al aparitiei unor cancere la san sau ovare. Iprigen™ insa este sigur, eficient, fara efecte secundare nedorite.

Quest a creat o formulatie testata clinic care administrata conform instructiunilor previne si trateaza osteoporoza. Adaosul de Betaina HCL mareste bioabsorbtia acestei formulatii. Tabletele sunt acoperite cu CellCote, o substanta protectoare care conserva proprietatile si potenta Iprigen-ului.

COMPOZITIE (per tableta acoperita cu CellCote):

Iprigen™………………………150 mg

Calciu (Citrat + Carbonat)……..300 mg

Magneziu (Citrat + Oxid)……...150 mg

Vitamina D3…………………....100 UI

Vitamina C (Acid Ascorbic)…….25 mg

Zinc (Citrat)………………………5 mg

Siliciu (Chelatat HVP)……….0,125 mg

Betaina HCL…………………….25 mg

ADMINISTRARE: 3 comprimate pe zi
Daca doriti produsul lasati-mi mesaj , pot sa va fac comanda pentru el cu plata ramburs, costa 115 lei , in 10 zile soseste.Toate taxele incluse, tva, tx. vama, mai platiti 5 lei taxe postale pentru Bucuresti, 10 lei taxe postale pentru provincie
Va doresc Sanatate
healthy005889 Avatarul lui healthy005889

70 mesaje

Acum 2 ani cand am facut examenul de osteoporoza ,aveam osteopenie,acum un an ,aveam osteoporoza,am luat un an Bonviva si anul acesta am osteopenie,deci consider ca medicamentul m-a ajutat,dar n-am inteles totusi cat si cat timp trebuie luat calciu,cate zile pe luna,ce cantitate,care calciu ar fi cel mai bun?Mi se pare ,cateodata ,cand iau calciu ,urinez des,cred ca il pierd prin urina,eu am calciu mic si nu prea pot sa aflu cum e corect sa-l iau ,am intrebat doctorii dar am primit raspunsuri ambigue si diferite.Va multumesc.
elli29 Avatarul lui elli29

32 mesaje
Oras: baia mare

De la: healthy005889, la data 2009-10-01 08:41:01Acum 2 ani cand am facut examenul de osteoporoza ,aveam osteopenie,acum un an ,aveam osteoporoza,am luat un an Bonviva si anul acesta am osteopenie,deci consider ca medicamentul m-a ajutat,dar n-am inteles totusi cat si cat timp trebuie luat calciu,cate zile pe luna,ce cantitate,care calciu ar fi cel mai bun?Mi se pare ,cateodata ,cand iau calciu ,urinez des,cred ca il pierd prin urina,eu am calciu mic si nu prea pot sa aflu cum e corect sa-l iau ,am intrebat doctorii dar am primit raspunsuri ambigue si diferite.Va multumesc.

Buna ! Iti recomand "Corall Calciu" ,calciu provenit din recifele de corali de pe insula Sango,compozitia chimica a acestiu calciu fiind aproape identica cu a calciului din compozitia oaselor umane.Mai multe detalii la aludmann@yahoo.com.Multa sanatate.
IOANA1947 Avatarul lui IOANA1947

364 mesaje

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru dumneavoastra
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
EXERCITII FIZICE SPECIALE PENTRU PREVENIREA OSTEOPOROZEI !!!!
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

rebeka56 Avatarul lui rebeka56

4 mesaje

Osteoporoza, o boala care nu se vindeca niciodata. Se amelioreaza, daca iti iei tratamentul, si iti schimbi si stilul de viata.
Trebuie sa consumati multe produse lactate, oua, peste. Miscare zilnica, chiar daca la un moment dat devine durerosa, chiar peste masura.
Mama mea a suferit de aceasta boala 30 de ani. I-am vazut evolutia in timp...vindecare... din pacate nu exista.
Aveti grija de mamele voastre si aveti grija de voi.
Sanatate maxima!
healthy011003 Avatarul lui healthy011003

1 mesaj

Buna ziua,

Imi poti spune si mie te rog tratamentul care l-ai urmat si te-ai vindecat
Multumesc
ene_m_gabriel Avatarul lui ene_m_gabriel

918 mesaje
Oras: pitesti

De la: antarisz, la data 2009-12-12 11:06:31Osteoporoza, o boala care nu se vindeca niciodata. Se amelioreaza, daca iti iei tratamentul, si iti schimbi si stilul de viata.
Trebuie sa consumati multe produse lactate, oua, peste. Miscare zilnica, chiar daca la un moment dat devine durerosa, chiar peste masura.
Mama mea a suferit de aceasta boala 30 de ani. I-am vazut evolutia in timp...vindecare... din pacate nu exista.
Aveti grija de mamele voastre si aveti grija de voi.
Sanatate maxima!
din pacate pentru tine,exista vindecare,din fericire pentru alte persoane .
dorina27 Avatarul lui dorina27

209 mesaje
Oras: suceava

De la: lelly, la data 2009-10-01 22:51:27Eu am avut osteoperoza si m-am vindecat. Am luat un tratament foarte bun cu calciu + D3 cu o asimilare de 98%. pot demonstra ca nu mai am nimic desi boala a fost avansata. Aveam dureri care acum mi-au disparut. Contactati-ma si va pot ajuta!

Osteoporoza in stare avansata NU SE VINDECA !. se poate stopa sau ameliora cu produse naturale cat mai aproape de compozitia osoasa, cum ar fi mineralele(de pe fundul oceanului NATURE MIN'.Calciu de sinteza luat in exces, produce: depuneri de calciu/oasele inflamate, pe artere, calculi renali+infectie la rinichi. Osteoporoza este o boala muta, tocmai pentru ca nu produce durei. Dureri apar cand. s-a tasat deja coloana vertebrala si atinge nervul, deasemeni poate sa modifice forma coloanei prin prabusirea coloanei(in acest caz chirurgia nu mai are ce face).Tratamentul este pentru toata viata. Indiferent ca te tratezi cu sinteza, care au si adverse, sau cu naturiste. Evident si naturistele trebuie sa stii(documenteazate),sa fie in componenta produse cat mai apropiate de formula chimica a osului.
Am osteoporoza cortizonica (consum indelungat/cortizon).am tratat si cu sinteza, si concomitent cu naturiste. AM RAMAS LA NATURISTE SUNT EFICIENTE, AM BLOCAT EVOLUTIA. Dar macar 2, 3 cure / an fac cure cu nature min. Sanatate si atentie nu arunca pe forum prostioare. Aici mai sunt persoane care au aceasta boala cu adevarat si evident stiu evolutia bolii.Am la baza 30 de ani decand o port cu mine.
Vinovata de producerea osteoporozei sunt ; glandele suprarenale, lipsa extrogenilor.
healthy013545 Avatarul lui healthy013545

8 mesaje

doresc si eu acest medicament,scrieti-mi pe adresa margacretu@yahoo.com
multumesc.
Donamishi Avatarul lui Donamishi

57 mesaje
Oras: constanta

Osteoporoza pot face si barbatii ceea ce este ingrijorator pentru ca aceasta afectiune este recenta la barbati.Dr.Mencinicopski a spus ca aceasta se datoreaza e-urilor din alimentatie ( mezeluri si branzeturi rafinate)care impiedica depunerea calciului si stabilizarea lui in oase.Eu am Osteopenie si am dobandit-o intr-un an pe perioada in care am intrat destul de brusc si violent la menopauza.Nu este foarte grav dar trebuie sa fac tratament cu Actonel si alimentatie pe baza de branzeturi si lactate.Ce a fost deteriorat de ex deformatiile oaselor ramn asa , nu se repara dar se poate imbunatati consisitenta lor prin depunerile de calciu.va sfatuiesc sa faceti testele de osteoporoza indiferent de varsta si sex dar mai ales daca sunteti femeie la menopauza. Sanatate!
Mitzula Avatarul lui Mitzula

3 mesaje

M-AR INTERESA REMEDIU NATURIST PENTRU OSPEOPOROZA(SAU MAI BINE ZIS OSTEOPENIE)
MULTUMESC DIN SUFLET. aLINA
Mitzula Avatarul lui Mitzula

3 mesaje

De la: ivanescu, la data 2008-12-11 09:36:27Buna !
Remediu naturist.Te pot ajuta !
Scrie-mi pe email!!!

DA, VA ROG SCRIETI-MI
Fosta membra Kudika.ro
Osteoporoza este o boala cronica tipica ale carei cauze, in cele mai multe cazuri, sunt carentele nutritive din organism. Medicina alopata este neputencioasa ptr. ca trateaza efectul si nu CAUZA. Altfel cum se poate explica faptul ca peste 30% din femeile de peste 45 de ani sufera de acesta problema? Ea apare cu frecventa f. mare in perioada menopauzei cand dezechilibrele hormonale duc la o pirdere insemnata de calciu din oase. Boala poate fi prevenita sau chiar tratata cu o dieta adecvata(fructe si in special legume), alimente cu continut de Ca(nu lapte!-lasati-o pentru vitei, exista si lapte de soia cu continut ridicat de Ca si Mg)), multa miscare si SUPLIMENTE DE CALITATE, care au un PROGRAM antiosteoporoza, adica contin in mod sinergic TOT ce este necesar(Ca si Mg organic, vitaminele necesare, in special D3 si K, oligoelemente, antioxidanti(flavonoide) si fitohormoni). Vedeti www.antioxidanti.com si cautati-ma pentru amanunte ACUM!
Fosta membra Kudika.ro
rosalia59@yahoo.com este id-ul unei d-ne care chiar s-a tratat de osteoporoza, acum ia doar tratament de intretinere, pt ca dupa ce se intra la menopauza, deficitul de estrogen favorizeaza absorbtia deficitara a calciului.

918 mesaje

De la: camiflorea, la data 2010-04-10 13:29:05rosalia59@yahoo.com este id-ul unei d-ne care chiar s-a tratat de osteoporoza, acum ia doar tratament de intretinere, pt ca dupa ce se intra la menopauza, deficitul de estrogen favorizeaza absorbtia deficitara a calciului.
vitamina c este cea care ajta la absortie iar pentru fixare vit d.mai multa informatie corecta si completa este necesara ,nu trimiteri la diversi vanzatori.
Fosta membra Kudika.ro
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-04-10 18:16:40
De la: camiflorea, la data 2010-04-10 13:29:05rosalia59@yahoo.com este id-ul unei d-ne care chiar s-a tratat de osteoporoza, acum ia doar tratament de intretinere, pt ca dupa ce se intra la menopauza, deficitul de estrogen favorizeaza absorbtia deficitara a calciului.
vitamina c este cea care ajta la absortie iar pentru fixare vit d.mai multa informatie corecta si completa este necesara ,nu trimiteri la diversi vanzatori.

"La menopauza, cand nivelul estrogenului scade, densitatea osoasa la femei scade dramatic. Desi multi factori contribuie la scaderea densitatii osoase, cauza principala la femei o constitue scaderea nivelului estrogenului din timpul menopauzei."... ar trebui sa cititi mai multa fiziologie si anatomie!apoi sa-i acuzati pe altii ca incearca sa isi vanda produsele.. eu nu am incercat s avand nimic si nici nu am dat adresa mea de mail, ci a unor persoane care chiar au avut rezultate, cu bani mai putini decat cu cat ar fi dat pe un tratament la FLP, daca nu mai aveti cu cine va certa, incercati la alta usa! ati spus corect ca vitamina C ajuta, dar nu determina, asa ca d-voastra sunteti cel care dezinformeaza!

918 mesaje

De la: camiflorea, la data 2010-04-11 15:10:07

"La menopauza, cand nivelul estrogenului scade, densitatea osoasa la femei scade dramatic. Desi multi factori contribuie la scaderea densitatii osoase, cauza principala la femei o constitue scaderea nivelului estrogenului din timpul menopauzei."... ar trebui sa cititi mai multa fiziologie si anatomie!apoi sa-i acuzati pe altii ca incearca sa isi vanda produsele.. eu nu am incercat s avand nimic si nici nu am dat adresa mea de mail, ci a unor persoane care chiar au avut rezultate, cu bani mai putini decat cu cat ar fi dat pe un tratament la FLP, daca nu mai aveti cu cine va certa, incercati la alta usa! ati spus corect ca vitamina C ajuta, dar nu determina, asa ca d-voastra sunteti cel care dezinformeaza!
va rog sa va corectati,bateti campii,suplimentele alimentare(dealtfel cele mai eficiente de pe piata)FLP nu sunt tratamente,citi mai mult ca sa puteti intelege ce este un supliment alimentar si rolul sau in organism ,a confunda suplimentul alimentar ca fiind un tratament deja mi se pare o aberatie.
colnago Avatarul lui colnago

198 mesaje
Oras: sf gheorghe

Pentru tratarea osteoporozei, efect secundar aparut la Doamnele aflate in pragul menopauzei, ar fi unul eficace, o metoda naturista, cu ajutorul produselor Tahiti Trim Plan 40, detalii in sectiunea Catalog: www.gononi.info
Fosta membra Kudika.ro
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-04-11 16:37:39

va rog sa va corectati,bateti campii,suplimentele alimentare(dealtfel cele mai eficiente de pe piata)FLP nu sunt tratamente,citi mai mult ca sa puteti intelege ce este un supliment alimentar si rolul sau in organism ,a confunda suplimentul alimentar ca fiind un tratament deja mi se pare o aberatie.

pas!.. nu vreau sa momopolizez topicul. ce am avut de spus, am spus-o! mai departe intelege fiecare cum si ce vrea.. v-am avertizat pe alt topic, nu ma cert, nu fac reclama! am argumente, dar nu are rost..."biologia nu-i matematica"...

918 mesaje

De la: camiflorea, la data 2010-04-11 18:28:34
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-04-11 16:37:39

pas!.. nu vreau sa momopolizez topicul. ce am avut de spus, am spus-o! mai departe intelege fiecare cum si ce vrea.. v-am avertizat pe alt topic, nu ma cert, nu fac reclama! am argumente, dar nu are rost..."biologia nu-i matematica"...
asa este fara biologie nu se poate trai, insa fara matematica da.logic ,da?fara a intra in polemica ,dar a evita PROASTA INFORMARE.
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina: