nodulii mamari

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent nodulii mamari: (5 din 1 vot)

roxanica85 Avatarul lui roxanica85

15 mesaje
Oras: buzau

buna! sunt noua in comunitatea healthy...azi am primit un mail de la prietena mea in care era prezentat un filmulet despre autoexaminarea sanilor si o poveste despre o fata care a murit la 23 de ani din cauza cancerului la san. sincer va spun ca desi am citit o gramada despre nodulii mamari niciodata nu am vazut ceva despre cancer la san la 23 de ani. eu o sa implinesc pe 10 martie 24 de ani si recunosc ca am fost tare speriata (am si eu niste noduli). am fost la medic si mi-a zis ca nu am de ce sa ma ingrijorez...
sper sa vb si sa impartasim informatii ca e mai usor parca pe site decat o vizita la gineco.
Raporteaza abuz de limbaj
deceflor Avatarul lui deceflor

71 mesaje

Fosta membra Kudika.ro
Si eu am fost la diagnosticare si tratament la un cabinet de biorezonanta si am folosit produsele de la CaliVita, care mi s-au recomandat. E adevarat ca medicii nu prea apreciaza acest mijloc de investigare si de tratare a diverselor afectiuni si ma cam intreb de ce. Mie mi-a folosit f. mult si familiei mele la fel. Si eu, ca si tine, folosesc constant argila d-lui Bocan, atat intern, cat si extern. Ea n-ar trebui sa lipseasca din niciun tratament sau stil de viata. In rest nu mai adaug altceva, pentru ca materialul tau e f. bogat in informatii extrem de utile. Gandesc la fel ca tine si iti multumesc pentru postare. Era nevoie de asa ceva.
kudika093437 Avatarul lui kudika093437

3 mesaje

Referitor la nodulul de la sanul satang,am unul de mult timp,prob 14 ani,acum am 23,si pur si simplu s a micsorat de la sine.Am urmat cateva tratamente naturiste (varza)dar rezultate n au fost.Ceva s a simtit cu (nu ma asteptam) aspacardin pe care mi l a recomandat o doctorita gineco,dar nu s a dus de tot.Acum e foarte mic.Am facut si biopsie si mamografie,nimic.
Sfat: aveti rabdare!!
dusa Avatarul lui dusa

446 mesaje
Oras: bucuresti

Aspacardinul contine Mg, cu rol antiinflamator si anti-durere pt. probleme sani, dar nu are legatura cu cauza nodulului ! Pe care trebuie sa o cauti de acum incolo.