Setari Cookie-uri

exista vreun tratament care sa ingroase si sa intareasca firul de par?

Si eu am tot avut probleme cu caderea parului, o cadere masiva as putea spune...Medicul dermatolog mi-a recomandat Zinkit, un medicament efervescent ce contine o cantitate mare de zinc. Trebuia sa il iau timp de 20 de zile, 2 tablete pe zi. E nevoie si de analize hormonale in momentul in care parul incepe sa cada serios. Si da...in mare parte e de vina stress-ul. Magneziu si Coenzima Q 10 sunt foarte bune in "tratarea stress-ului". Cel putin pe mine m-au ajutat mult. Am mai auzit si despre complexul de vitamina B atat de vital pentru par. Incercati si voi si poate va ajuta. Mult succes!!
crinaielciu
Postat pe 14 August 2008 08:40
cele mai bune produse sunt alea de la kerastase. se gasesc numai in coafor si sunt cam scumpe. problema e ca, daca se invata parul cu ele, alte marci n-o sa mai dea rezultate. eu folosesc kerastase de ani buni si daca pun alta masca pe par se observa imediat.eu am firul subtire si mi se incalceste repede asa ca sunt neviota sa folosesc kerastase. cea mai buna masca a lor este aia kerastase masque intense (portocalie).
pt care nu aveti parul asa firav ca al meu folositi kerastase odata la luna sau la 2 luni ca sincer o sa keltuiti banii aiurea daca o puneti la fiecare spalare asa cum sunt eu nevoita.
r_caurea
Postat pe 10 Septembrie 2008 15:01
Incearca masti naturale care ajuta mult:
1. pt par uscat:
- o lingura mare de miere de albina
- 2 galbanusi de ou
- o lingura de ulei de masline
- o lingura de vitamina A( farmacie)
Tot se amesteca bine si se pune masca pe par. Se tine 2 h apoi se clateste bine cu apa calda. Daca doar capetele sunt uscate se aplica pe capete.
2. pt par gras:
- o lingura de miere de albina
- 2 galbanusi de ou
- o lingura de masline
- o lingura mare de zeama de lamaie
- 2 linguri de coniac sau vodca (tarie de 40 grade)
Se amesteca si se pune pe par de la radacina parului. Se tine minim 2 h. Se clateste f bine cu apa calda, nu fierbinte.

Dar pt un par frumos trebuie sa-i dati energie si din interior si luati un complex de vitamine cum ar centrum...Ca, Mg, vitaminele B(care ajuta la stres)... si fa si masti naturale. Ai sa ai rezultate f bune.

O solutie mai puternica pt caderea, intarirea si regenerarea parului e Yuda Pilatory, aveam de vanzare, la momentul dat nu mai am, s-au terminat, dar am sa am peste 15 zile, daca o sa te intereze scrie-mi pe email: merycamerzan@yahoo.com

Bafta multa!!!!
merycam
Postat pe 20 Septembrie 2008 11:56
Eu am folosit toate neamurile de sampoane: Klorane, Vichy, Revalid, am luat pastile Viaderm si Revalid si nu am vazut nici un rezultat. Chiar nu stiu ce sa ma mai fac. Nu am mai folosit vopsea de 8 ani, ma fac doar cu Loreal Casting, si cam o data la 3 luni. Cred ca am sa trec pe mastile facute in casa. Cred ca e ultima solutie. daca nici aia nu functioneaza, merg la dermatolog si poate, cine stie, intr-o buna zi o sa-mi recapat parul meu bogat si frumos.
ursuletulmeu
Postat pe 21 Septembrie 2008 11:27
buna pt nazy si eu a-si dori sa ma vopsesc cu hena dar nu stiu cum sa fac daca ma poti ajuta in privinta asta te rog astept raspuns.
monica_corsa
Postat pe 22 Septembrie 2008 15:56
buna ankutza de unde pot lua uleiul ala de par HEMAL TE ROG SA IMI SPUI SI LA CE PRET ESTE MULTUMESC
monica_corsa
Postat pe 22 Septembrie 2008 16:11
De la: Annya86, la data 2008-06-11 17:44:41va multumesc foarte mult fetelor pentru sfaturi.am inceput acum sa ma spal cu produsele de la kalos si deocamdata vad ca mi s-a mai oprit din cadere si nici nu l-am mai vopsit de cateva luni.


la actegoria sampoane pot spune cu siguranta ca nu cele mai scumpe sunt de efect, asta din proprie experienta... ce e mai bun este gliss-ul de la schwarzkopf..am avut parul ff degradat de la placa vopsea etc etc si abia acum a inceput sa isi revina dupa cateva luni de tratament, o taiere a varfurilor, cel mai bun ramanand cel preparat in casa cu galbenusul de ou, uleiul de ricin care grabeste cresterea, si uleilul de masline extra virgin. tot ceea ce e pe piata are parti bune si parti rele, mai mult totusi rele. cat despre alimentatie chiar daca mancam mai sanatos decat altii, beam apa dimineata, dupa ce in prealabil facusem o cura de dezintoxicare dupa o veche retea prin care trebuia sa ma obisnuiesc dimineata sa beau apa apoi sa mananc fructe, dar cu toate astea parul nu arata bine pentru ca totusi consumam inca acizi grasi saturati mai mult decat ar fi bine si ne-am mira cat de putini acizi saturati tr sa includa alimentatia noastra.
in rest se stie, o utilizare cat mai rara a uscatorului de par, mai bine deloc, placa la fel, spuma de par deloc..
Diannnnnnna
Postat pe 5 Mai 2009 20:32
De la: Diannnnnnna, la data 2009-05-05 20:32:58
De la: Annya86, la data 2008-06-11 17:44:41va multumesc foarte mult fetelor pentru sfaturi.am inceput acum sa ma spal cu produsele de la kalos si deocamdata vad ca mi s-a mai oprit din cadere si nici nu l-am mai vopsit de cateva luni.


la actegoria sampoane pot spune cu siguranta ca nu cele mai scumpe sunt de efect, asta din proprie experienta... ce e mai bun este gliss-ul de la schwarzkopf..am avut parul ff degradat de la placa vopsea etc etc si abia acum a inceput sa isi revina dupa cateva luni de tratament, o taiere a varfurilor, cel mai bun ramanand cel preparat in casa cu galbenusul de ou, uleiul de ricin care grabeste cresterea, si uleilul de masline extra virgin. tot ceea ce e pe piata are parti bune si parti rele, mai mult totusi rele. cat despre alimentatie chiar daca mancam mai sanatos decat altii, beam apa dimineata, dupa ce in prealabil facusem o cura de dezintoxicare dupa o veche retea prin care trebuia sa ma obisnuiesc dimineata sa beau apa apoi sa mananc fructe, dar cu toate astea parul nu arata bine pentru ca totusi consumam inca acizi grasi saturati mai mult decat ar fi bine si ne-am mira cat de putini acizi saturati tr sa includa alimentatia noastra.
in rest se stie, o utilizare cat mai rara a uscatorului de par, mai bine deloc, placa la fel, spuma de par deloc..

cat despre apa te fortezi dimineata sa te obisnuiesti sa bei dar in nici un caz in timpul zilei neaparat 2 l vrei-nu-vrei. ce am simtit facand cura acu apa au fost starile unui fumator care se lasa de fumat. un organism intoxicat daca se va forta sa bea 2 litri de apa poate avea grave probleme, ca sa nu mai vbim ca tr sa bei in fctie de greutatea ta, si dupa o anuimita pregatire a corpului pe care l-ai obisnuit cu toxine, prajeli etc.
Diannnnnnna
Postat pe 5 Mai 2009 20:37
ti-as recomanda o masca din ulei de masline, galbenus de ou, vitamina e. O aplici si o lasi 30 de minute, dupa care te speli normal. de asemenea, ti-as recomanda produse profesionale, cum sunt cele de la joico, de exemplu. si eu am avut probleme cu parul (firul era ffffffff subtire, si il mai si decoloram si il indreptam.....fara placa nu statea nicicum) pan acand am renuntat la produsele ieftine pt par (gen kallos, pe care nu le-as recomanda nimanui....pe langa faptul ca nu trateaza nici o problema a parului, dupa vreo luna de folosire o sa e trezsti cu noi probleme) si am inceput sa folosesc produse profesionale, de la joico, gama k-pak. Sunt putin mai scumpe, dar merita toti banii!! parul meu hiar se imte muuuuuult mai bine de la ele!
ralukutya
Postat pe 18 Mai 2009 11:17
Un alt remediu naturist este sa te clatesti cu ceai de plante. Eu in vacanta de vara la bunici ma clateam cu ceai de rozmarin, salvie, menta, musetel. Ce par frumos aveam...
danamaria13
Postat pe 20 Mai 2009 16:19
Un supliment alimentar cu biotinã, vitamina C ºi colagen. Aceastã formulã exclusivã ******** conþine un numãr de ingrediente naturale care vã ajutã sã aveþi piele, pãr ºi unghii sãnãtoase. Nutrienþii din acest supliment alimentar sunt cei despre care cercetãrile au demonstrat cã întãresc pãrul ºi unghiile ºi conferã un aspect sãnãtos pielii.

produsul se gaseste sub forma de pastile si este chiar deosebit, adica face ce spune ca face ca da altfel toate produsele de la ******** !daca te intereseaza sa stii despre ce este vorba lasa-mi un mesaj cum sa te contactez
kudika429283
Postat pe 2 Septembrie 2011 12:10
Tin sa te contrazic deoarece eu una mananc destul de sanatos (fara prajeli, doar apa si ocazional cu lamaie, fara mancare de tip fast-food sau produse de patiserie, fara lapte, salata in fiecare seara, supe, peste, seminte neprajite si nesarate), in special pentru ca am probleme cu acneea si controlul asupra alimentatiei pot spune ca ajuta intr-o oarecare masura, insa parul meu se ingrasa in a 3-a zi ingrozitor, in ideea ca incerc sa imi spal parul o data la 5 zile....
kudika_994845
Postat pe 12 Octombrie 2015 18:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tratarea parului dupa permanent 4 De la: Valy90 28 Mai 2011 20:09
Cea mai buna placa pentru indreptarea parului este ... 47 De la: Kathara 16 Ianuarie 2014 15:13
Stie cineva ? :D 5 De la: balrog 14 Martie 2011 12:55
nu imi creste parul de ceva ani 24 De la: balrog 14 Martie 2011 14:07
tinctura detoxifianta 1 De la: paulista21 21 Mai 2009 16:57