Setari Cookie-uri

Saloanele de masaj erotic-Ajuta sau dauneaza cupulului?

Buna...am si eu mai multe nelamuriri in privinta saloanelor de masaj erotic...Prietenul meu,cu care am o relatie stabila,spune ca este ok daca se duce la masaj erotic...si s-a dus de cateva ori fara ca eu sa stiu.Acum ca am aflat tot ma gandesc ca,poate acolo,intretine relatii sexuale cu maseuzele.....sau ca va deveni dependent si noi n-o sa mai avem o relatie sexuala ca pana acum.In toate anunturile cu saloanele de masaj erotic,scrie ca masajul este cu finalizare...Cum se produce aceasta finalizare daca nu prin contact sexual?El imi spune ca ne putem duce amandoi...sa aducem ceva nou in relatia noastra...Ce parere aveti?...Daca ma duc o sa dauneze relatiei noastre?A fost careva in cuplu?Sincer...m-ar tenta sa ma duc,dar mai intai vreau sa aflu mai multe pareri de la persoane care au fost....
andrada82
Postat pe 9 Iunie 2008 23:29
Pai cred ca ajuta exact cit domnisoarele cu tarif fix. La pat (nu se trec cele din cabine de TIR...).
Este o descarcare seminala utila a sotzului. Ca urmare, casnicia nu explodeaza. Este clar insa ca ceva nu merge in mariajul acela, cu primejdia in timp ca domnul sa dea de o femeie casnica posedind indeminarea masajului erotic...
Mai meditez ca masajul tine de ideea de mingiieri, ce la rindu-le tin de sporirea sentimentului de siguranta / indepartea celui de frica. Desi e greu de crezut, ele reamintesc si alinturile materne din primii ani...
Mircea_O
Postat pe 10 Iunie 2008 21:38
Eu sunt de cu totul alta parere.....cred ca aceasta activitate, deprindere sau cum doriti sa o numiti face partea din viata oricarui barbat modern. Ne place sau nu ..asta este adevarul. Acolo gasesc o femeie pe alese, care ii acorda atentie, il mangaie, il maseaza...si eu stiu ce ii mai face.
Eu zic ca este prea mult sa o consideram inselare, pentru ca din cate stiu eu la aceste saloane sunt interzise raporturile sexuale.
Eu cred ca nu dauneaza daca merge singur sau daca mergi tu singura (exista si pentru femei) pentru ca atunci cand se intoarce acasa probabil ceva i-a placut foarte mult acolo...si cu siguranta va incerca si cu tine acasa, si probabil ca si tu vei proceda la fel.
Iar despre o sedinta in cuplu...cu atat mai putin cred ca ar dauna relatiei tale. Din contra consider ca va revigora ceva in relatie, poate atat la nivel erotic/ sexual, cat si la nivel de comunicare cotidiana.
girl4fun
Postat pe 12 Iunie 2008 03:27
Cred ca in topic ai vrut sa scrii CUPLULUI,nu?:))))
ramo77
Postat pe 17 Iunie 2008 12:36
Cat traim invatam si auzim multe.Poate ca relatia va capata o noua turnura, in bine, cu conditia ca tu sa nu ai prejudecati cand vei accepta propunerea lui de a merge in saloanele de masaj.El oricum vad ca nu are astfel de prejudecati.

Postat pe 18 Iunie 2008 10:07
Poate curiozitatea l-a impins sa vada cum e in aceste saloane.Probabil i-a placut si doreste ca si tu sa experimentezi ceva ce poate ti-ar face si tie placere.Cat priveste faptul ca a sugerat sa mergeti in cuplu nu stiu ce sa zic.Nu am prea auzit de cupluri care sa mearga in saloane de masaj, de persoane singure da.Dar poate ca asta e noua moda.

Postat pe 18 Iunie 2008 10:14
Iubita mea avea o fantezie sa mergem la masaj erotic si sa ma vada mangaiat. Am fost saptamana trecuta impreuna cu ea la un salon si i-a placut foarte mult. Am fost amandoi masati pe rand, am primit o sticla de sampanie, ne-am jucat cu frisca. Fata care ne-a masat a fost foarte dragutza, vorbareatza, mi-ar placea sa repet experienta, noua nu ne-a daunat ca si cuplu, dimpotriva. Salonul la care am fost era pe la Unirii, Qlady se numeste. A fost o experienta placuta si iubita mea a fost incantata.
kudika_15599
Postat pe 4 Septembrie 2012 06:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parerile voastre ar putea schimba situatia. 24 De la: nocturnalia 23 Ianuarie 2009 12:24
'nesuportatorii' de critici... 1 De la: iulia_little 14 Martie 2008 10:36
despre efemeritatea frumusetii 13 De la: Andre_Ioana 14 August 2009 17:06
Doriti instalatie de incalzire in pardoseala sau pe calorifere cu eficienta termica garantata si cost -confort redus ? 1 De la: inventator 4 Ianuarie 2009 19:55
interpretarea viselor 6 De la: ralukutzza 6 Noiembrie 2009 22:41