Setari Cookie-uri

atractia sexuala -inceput pentru o relatie?

Atractia sexuala poate fi un inceput pentru o relatie, dar daca descoperi dupa aceea ca nu ai nimic in comun cu persoana respectiva, se duce totul. E la fel de rau si o relatie in care nu exista atractie sexuala, sau una in care aceasta dispare. Consider ca trebuie multa munca sa intretii o relatie.
emaemanuella11
Postat pe 16 Februarie 2009 10:54
Am patit-o si eu...nu eram in excursie ci pentru un contract......era atractie sexuala din primele 5 sec. Ce sa zic? Contract n-a iesit, dar suntem de 5 luni impreuna....si atractia este si mai mare!!!! am spus nu de prima data ( ca am fost fraiera!!!!). Cum spunea una dintre voi: carpe diem....Mie una, imi pare rau numai dupa ce NU am facut....nu daca am facut....macar nu mor proasta.
krisztinahegedus
Postat pe 8 Martie 2009 22:43
Eu cu iubitul meu ne-am inceput relatia fara sa credem ca are vreun viitor. Faceam sex si devenisem buni prieteni. Dar nu a durat f mult pana sa ne indragostim unul de celalalt si el sa lase tot ce avea pana atunci pentru a fi cu mine intr-o relatie cu viitor stralucit. Acum, dupa 2 ani, avem de gand sa ne mutam impreuna si sa ne intemeiem o familie. Ne iubim si nu a contat nici o clipa ca am fost candva doar parteneri de sex.
Mai tine si de noroc...
cos_ka
Postat pe 13 Martie 2009 10:17
La inceputul oricarei povesti de iubire exista mai intai atractia sexuala.Daca nu ar exista atractia asta de la inceput nu cred ca pe urma relatia s-ar putea transforma intr-o frumoasa poveste de dragoste.Bineinteles ca trebuie sa mai existe si compatibilitatea dintre parteneri dar asta se descopera deobicei cu timpul. Nu stiu daca e bine sa faci sex cu el la primul impuls... e alegerea fiecaruia...(exista si dragoste la prima vedere dar de fiecare data e bine sa mai arunci inca o privire ca sa fii sigur).
camelusha83
Postat pe 13 Martie 2009 13:49
da in muuuuulte relatii atractia sexuala este inceputul pt k neaparat trebuie sa te atraga ceva la el k sa poti face sex cu respectivul. Si in legatura cu refuzul tau eu zic ca tu ai pierdut, dar uneori trebuie sa si testezi barbatul sa vezi dak te vrea doar pt o noapte sau pt cva mai multe....e bine sai mai lasi din knd in knd sa fiarba sa te doreasca tot mai mult
ScorpiutsA
Postat pe 13 Martie 2009 14:09
in acele momente nici nu sti ce sa faci...dar o mica aventura departe de casa merge(sa nu afle nimeni) ai facut bine ca nu ai facut-o,bravo

Postat pe 4 Aprilie 2009 16:14
Ce te intereseaza ce zice lumea?? sau chiar si el????fa ce simti...daca iti place si crezi ca e reciproc si te face sa te simti in noaptea aia femeie, ce mai conteaza ce zic altii??? poate multi nu stiu ce inseamna sa faci dragoste cu adevarat...nu inseamna ca daca s-a stins lumina si ai desfacut picioarele aia e tot......sunt multe trairi....senzatii.....pe care le poti trai intr-o noapte cati altii intr-o viata.....asa ca simte si nu te mai gandi....viata e scurta!!!!!!!
andaxb
Postat pe 9 Aprilie 2009 17:22
eu cred ca e bn ca nu te-ai culcat cu el,pt ca baieti vor doar acel ceva....eu am 21 de ani am avut o relatie de 2 ani si m-am culcat cu el dupa 1 an a fost singurul din viata mea ..m-am desp de el in sept.anul trecut si in ianuarie anul acesta am cunoscut pe cineva si ne intelegem f bn tinem unul la altu, ma respecta si asta e cel mai important! Candva credeam ca nu il voi uita pe fostul dar am reusit l-am pastrat doar ca o amintire...Iar cu actualul atunci cand voi simti ca il iubesc atunci am s-o fac cu el...cu toate ca pers .care ma cunosc si stiu relatia mea,imi spunea ca numai am 12 ani...puup
ligiuta21
Postat pe 9 Aprilie 2009 18:51
Nu stiu de ce noi femeile suntem pline de prejudecati....eu una, ma simnt foarte bine in pielea mea si indiferent daca am suferit sau nu, nu am regretat nik.timpul se ocupa de tot...referitor la subiect am tinut sa va inpartasesc ca si eu trec printr o situatie similara....ne cunosteam demult, el fiind unul din prietenii fratelui meu....el tot batea apropouri, eu il luam peste picior.....bla bla bla....pana intr o seara dupa 2cocktail cu 300de finlandia, ramasa pieton fara permis, l am rugat sa ne duca el akasa.....partea proasta a fost ca my brother a ramas la prietena si el la mine:)).s a intamplat....totul ok.....sambata viitoare la fel......si eu m am tot gandit....eu il las p el sa ma caute....eu nu pierd nik....si ma va cauta...sunt sigura:))n avem 10vieti....ce ti e scris tot aia e....suntem tineri, frumosi si inteligenti.daca nu acum atunci cand??!!la 50 de ani??eu am avut orice barbat am vrut eu.....nu cine m a vrut....multi i am lasat suspinand....multi i am vazut suferind....eu am ales. Nu ei pe mine....i love my beautiful l
ife.aveti incredere in voi si iubiti va mai intai pe voi
Bubucika
Postat pe 21 Iunie 2011 02:12
De la: Bubucika, la data 2011-06-21 02:12:20Nu stiu de ce noi femeile suntem pline de prejudecati....eu una, ma simnt foarte bine in pielea mea si indiferent daca am suferit sau nu, nu am regretat nik.timpul se ocupa de tot...referitor la subiect am tinut sa va inpartasesc ca si eu trec printr o situatie similara....ne cunosteam demult, el fiind unul din prietenii fratelui meu....el tot batea apropouri, eu il luam peste picior.....bla bla bla....pana intr o seara dupa 2cocktail cu 300de finlandia, ramasa pieton fara permis, l am rugat sa ne duca el akasa.....partea proasta a fost ca my brother a ramas la prietena si el la mine:)).s a intamplat....totul ok.....sambata viitoare la fel......si eu m am tot gandit....eu il las p el sa ma caute....eu nu pierd nik....si ma va cauta...sunt sigura:))n avem 10vieti....ce ti e scris tot aia e....suntem tineri, frumosi si inteligenti.daca nu acum atunci cand??!!la 50 de ani??eu am avut orice barbat am vrut eu.....nu cine m a vrut....multi i am lasat suspinand....multi i am vazut suferind....eu am ales. Nu ei pe mine....i love my beautiful l
ife.aveti incredere in voi si iubiti va mai intai pe voi


Topicul asta e din 2009, cred ca ai cautat mult pana l-ai gasit.
Micaell
Postat pe 21 Iunie 2011 14:40
Sa zicem asha, am avut pina acum 4 relatii. Prima, am facut sex dupa o luna, eram virgina, a durat doi ani relatia. A doua, am facut sex din a doua zi si am ajuns sa ii devin sotie, apoi am divortat, dar ideea e ca nu m-a parasit crezind ca sunt usoara. Pentru a treia relatie am asteptat vreo 3 luni pina sa fac sex si dupa prima partida m-a parasit, nu a contat cit am asteptat, el doar asta cauta. Si acum am o relatie ce dureaza de citeva saptamini, am facut sex din prima seara, dar asta nu l-a impiedicat sa ma caute din nou. Deci........nu as zice ca depinde atit de mult ceea ce faci, cit cum o faci si ce crezi tu insati despre tine. Eu in nici un moment nu m-am considerat parashuta pentru ca stiu ce vreau. Exact atunci cind am asteptat cel mai mult ca sa nu fiu considerata fata rea atunci si am fost parasita.
SuaBimba
Postat pe 21 Ianuarie 2012 22:05
De la: kudika500297, la data 2012-01-21 22:05:35 Si acum am o relatie ce dureaza de citeva saptamini, am facut sex din prima seara, dar asta nu l-a impiedicat sa ma caute din nou.

concluzia: sariti fetelor din prima seara in patul lui, ca se lasa cu maritis
MissDarine
Postat pe 21 Ianuarie 2012 22:09
dar cati ani ai?
guru_ion
Postat pe 21 Ianuarie 2012 22:09
De la: MissDarine, la data 2012-01-21 22:09:00
De la: kudika500297, la data 2012-01-21 22:05:35 Si acum am o relatie ce dureaza de citeva saptamini, am facut sex din prima seara, dar asta nu l-a impiedicat sa ma caute din nou.

concluzia: sariti fetelor din prima seara in patul lui, ca se lasa cu maritis


si divort
guru_ion
Postat pe 21 Ianuarie 2012 22:09
De la: kudika500297, la data 2012-01-21 22:05:35Sa zicem asha, am avut pina acum 4 relatii. Prima, am facut sex dupa o luna, eram virgina, a durat doi ani relatia. A doua, am facut sex din a doua zi si am ajuns sa ii devin sotie, apoi am divortat, dar ideea e ca nu m-a parasit crezind ca sunt usoara. Pentru a treia relatie am asteptat vreo 3 luni pina sa fac sex si dupa prima partida m-a parasit, nu a contat cit am asteptat, el doar asta cauta. Si acum am o relatie ce dureaza de citeva saptamini, am facut sex din prima seara, dar asta nu l-a impiedicat sa ma caute din nou. Deci........nu as zice ca depinde atit de mult ceea ce faci, cit cum o faci si ce crezi tu insati despre tine. Eu in nici un moment nu m-am considerat parashuta pentru ca stiu ce vreau. Exact atunci cind am asteptat cel mai mult ca sa nu fiu considerata fata rea atunci si am fost parasita.



Barbatii percep in mod diferit raspunsul femeii la avansurile domniilor lor!Depinde de deschiderea fiecaruia la ceea ce inseamna atractie sexuala si la manifestarea ei!Important este modul cum intelegi sa traiesti urmarile atractiei sexuale si cum reusesti sa parcurgi viitoarea relatie sau esecul adus de acele urmari!
MissRainbow
Postat pe 21 Ianuarie 2012 22:11
De la: guru_ion, la data 2012-01-21 22:09:40

si divort

te'mpiedici si tu de'un mic amanunt
MissDarine
Postat pe 21 Ianuarie 2012 22:12
De la: MissDarine, la data 2012-01-21 22:12:19
De la: guru_ion, la data 2012-01-21 22:09:40

si divort

te'mpiedici si tu de'un mic amanunt



fleacuri
guru_ion
Postat pe 21 Ianuarie 2012 22:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poziti tari 51 De la: Ame_ly 20 Octombrie 2010 18:17
sunt gravida? 29 De la: greierash_is_back 4 Noiembrie 2009 16:58
mai tine cineva cont de religie inainte de a face sex? 70 De la: denis_3d25 31 Octombrie 2010 23:45
dc se supara sin orce prostie? 13 De la: mihaib 3 Ianuarie 2010 13:54
Ati merge vreodata cu hidrobicicleta purtand o rochita sau fusta scurta fara lenjerie ? 9 De la: kudika_1012863 8 Iunie 2016 12:56