Setari Cookie-uri

Intrebari si raspunsuri fara perdea

meeeeei ,voi sunteti zdravene la minte ??? ca prin alte parti observ ,ca sunteti,vorbiti si voi despre lucruri serioase,cultura ,filozofie ..,ca apar acum criticii si jar mancati sau vreti sa va desfiinteze topicul..

Postat pe 11 Iulie 2008 14:59
intrebarea:cad de des aveti "mancarimile",si daca sunt regulate..

Postat pe 11 Iulie 2008 15:01
sultaneeeeeeee!! nu pui intrebare fara sa raspunzi! auzisi?

Postat pe 11 Iulie 2008 15:07
'mancarimile'....ma apuca in momentul in care imi vad barbatul......
banuiesc stef ca nu te refereai,la mancarimile produse de BTS...
alone
Postat pe 11 Iulie 2008 15:08
da,onyta,ne trage 'teapa'...
alone
Postat pe 11 Iulie 2008 15:08
Stef, dupa cum vezi noi suntem fete inteligente, putem discuta in mod avizat orice subiect! :) Iar la intrebare iti raspund dupa ce raspunzi si tu la una (ca deh, asa e jocul!). Desi nici mie nu mi-a fost prea clar la ce fel de "mancarimi" te referi.....

Ce nu-mi place sa mi se faca, onnyta? Hmm....Nu-mi place ca "el" sa sara direct la atac, fara sa se intereseze daca eu sunt pregatita sau nu.....In rest, imi place cam tot.

Intrebare:
V-ati descoperit punctul G?

Postat pe 11 Iulie 2008 15:12
bine onnyta ,nu-mi place sa fiu muscat ... si pt ancuta :imi place sa trag in teapa.. intrebare :va place s-o faceti in cada plina cu spumant si petale de trandafiri...????

Postat pe 11 Iulie 2008 15:14
punctul G?cu greu,dar a meritat...
alone
Postat pe 11 Iulie 2008 15:15
hai mai sultane????
chiar petale de trandafir....
m-ai zapacit!eu nu am mai vazut piciorul de floare de vreo 6 luni!!!
insa vine ziua mea,in curand si ar trebui sa se simta.....al meu barbat si sa vina la raport cu flori... si dupa iti spun daca e bineeeeeee......
alone
Postat pe 11 Iulie 2008 15:17
incognita..,stiam ca sunteti inteligente.. ,dar nu stiam ca am si eu un punct G...

Postat pe 11 Iulie 2008 15:17
Stef, nici eu nu stiam....dar poate ne spui tu daca il ai sau nu?

Pentru tine, intrebarea era: ai descoperit punctul G al partenerei? (care practic tot AL TAU este, daca punctul ii apartine ei, si ea tie, nu?!:)

Postat pe 11 Iulie 2008 15:20
da! bun punct! mama lui! cine la mai inventat si pe asta. offfff!bun, bun!
intrebare: mai fetelor voi l-ati gasit (g) ? ma refer la G-ul barbatilor!

Postat pe 11 Iulie 2008 15:24
Da, eu pot sa spun ca l-am descoperittttt.....:)) Reactioneaza mai ales la stimulare lingvistica...(desi pentru unii locatia lui este controversata)

Intrebare:
Daca nu va satisface, cum ii spuneti, ca sa nu se simta jignit?

Postat pe 11 Iulie 2008 15:29
fiecare barbat are si el punctul lui sensibil,ba eu cred ca barbatii au chiar mai multe decat femeile.. desigur ca punctul G al" babei"mele ,a fost primul lucru ce l-am descoperit.. Consider ca asta e obligatia fiecarui barbat.. intrebare:ati facut-o in patru labe.. (nu pe genunchi)

Postat pe 11 Iulie 2008 15:29
....Desi nu stia de la inceput, Sultanul dadu si el un search mic pe net, si afla ca barbatii pot avea si ei mai multe puncte G! :)))......

Stef, nu e nici o rusine sa nu stii, e rusine sa nu vrei sa inveti! :) Atata timp cat esti dispus sa inveti...stai linistit, ca esti bine!

Postat pe 11 Iulie 2008 15:43
draga mea incognita,ce te face sa crezi ca nu stiam.,am totusi o varsta. cu ocazia asta voi raspunde si unei intrebari puse mai sus de cineva,experienta la barbati se capata odata cu numarul femeilor insirate si cred ca se ajunge la maturitate ,dupa cateva zeci,culori si continente..iar eu te asigur ca de asta nu am dus lipsa..!!serios nu dau search...

Postat pe 11 Iulie 2008 15:49
intrebare din topor ,dar sa va "moara" cand v-o fi mai bine de nu raspundeti la ea...

Postat pe 11 Iulie 2008 18:11
Stef, te-am "intepat" si eu putin in gluma, pentru ca am avut ocazia....:) Chiar tu ai spus cu gurita ta: "nu stiam ca am si eu un punct G". Dar nu conteaza....a fost o gluma.:)

La intrebarea ta nu pot raspunde, pentru nu sunt sigura ca-i inteleg sensurile ascunse; asa ca voi lasa pe altcineva sa raspunda la ea.

Dar am o intrebare pentru tine, daca tot te lauzi cu o asa bogata experienta:
Exista diferente esentiale intre femeile de culori diferite? (din punctul de vedere al subiectului de fatza, vreau sa zic)

Postat pe 11 Iulie 2008 18:45
esentiale nu pot spune..,sincer m-am simtit minunat in compania thailandezelor,de care sincer imi amintesc cu multa placere ..in rest toate o aveau pusa, in aceeasi pozitie,desi am sperat mereu ca am sa gasesc si altceva..Daca te referi la femeia neagra sau mulatra,da ..,e apetisanta si provoacatoare,are poate cei mai frumosi fesieri..,e cea mai fierbinte,dar pt mine avea si un miros specific de rasina... la oricare as fi mers,acelas miros.. REFERITOR la punctul G al barbatului,el este doar un punct sensibil,deci noi nu avem punctul G Exista diferente esentiale intre BARBATII de culori diferite? (din punctul de vedere al subiectului de fatza, vreau sa zic,na ca ti-am intors-o..

Postat pe 11 Iulie 2008 19:13
incognitaaaaaaaaaaa...,unde esti fata ????astept raspunsul tau..

Postat pe 11 Iulie 2008 19:45
Stef, nu pot sa vorbesc din proprie experienta, dar pot sa-ti spun ce am auzit de la diverse amice: cica lumina cade mult mai frumos pe un corp negru, mai ales in semi-obscuritate:), pielea le luceste intr-un anumit fel, inegalabil....In plus, par a fi facuti 100% din fibra musculara, au ceva electric in miscari si atitudine. Altcineva spunea ca pielea neagra da foarte bine pe cearsafurile albe....

Multumit? :)

Si repet intrebarea de mai devreme, la care nu mi-a raspuns inca nimeni:
Daca partenerul/a nu va satisface, cum ii spuneti, ca sa nu se simta jignit/a? Cum abordati problema?:)

Postat pe 11 Iulie 2008 19:55
pot face ceva pt a schimba,pigmentul pielii..????? da f multumit de raspuns si multumesc.la intrebarea ta ,sa raspunda fetele..

Postat pe 11 Iulie 2008 20:07
morcoveluleee,sarira fetili pa tine,ma ????.......ia lasa ca te apar io..... ... ... ......din cate stiu eu se zice ca si barbatii au un punct sensibil,nu stiu daca ii zice G,dar e corespondentul punctului G al femeii: cica daca atingi si masezi usor si delicat zona cuprinsa intre "bilute" sau radacina "organului" si anus,ar trebui sa aibe senzatii misto!!!!.....acu' nu stiu daca merge la toti barbatii !!!!......ca nu testai decat unu' !!!.....
cat priveste diferentele dintre barbatii divers colorati,eu stiu ca "galbenii"(asiaticii) o au cea mai mica,apoi vin "rosii"(rasa indiana),apoi "albii" si ,desigur "negroteii" o au cea mai cea !!!!.....deci ai nostrii romanasi stau bine la acest capitol,in general vorbind,nu???....
cat priveste abordarea in caz de insatisfactie,eu una am fost foarte franca: niciodata nu am mimat orgasmul si i-am atras atentia direct,ca nu-mi place sa ma ascund dupa deget.....bineinteles,fara cuvinte jignitoare sau atitudine vulgara.....
in 4 labe nu am facut-o,ca nu prea am cum....dar INTRE 4 LABEEEEE.....stiu io ,ar merge????......
intrebare: ati avut curajul,in aceeasi camera cu parintii,sub o paturica,sa va mangaiati erotic ???.....uitandu-va la un film impreuna,de exemplu.....

Postat pe 11 Iulie 2008 20:15
Corespondentul punctului G se numeste "punctul de un milion de dolari"
Si ca sa raspund la intrebarea Ettei...nu am avut ocazia sa fac asta....dar nu as avea nici o jena atat timp cat nu sunt parintii mei .
intrebare: ce este punctul G din punct de vedere "stiintific....medical"( luati-o cum vreti)...?
seicaru_alice
Postat pe 11 Iulie 2008 22:03
Ma refer la punctul G la femei... ca sa se inteleaga :P
seicaru_alice
Postat pe 11 Iulie 2008 22:11
hmmm v-ati blokt...sau nu ati avut timp sa intrati?pakt....pooop
seicaru_alice
Postat pe 12 Iulie 2008 18:12
"Punctul G sau punctul Gräfenberg este o zona situata pe peretele anterior al vaginului, la cativa cm de la vulva. Aceasta zona, de marimea unei banut, are capacitatea de a reactiona umflandu-se atunci cand este stimulata cu degetul sau penisul, mai ales daca barbatul se afla in spatele femeii in timpul coitului. La unele femei, stimularea punctului G se incununeaza cu o ejaculare corespunzatoare cu orgasmul.Stimularea acesteia determina, in afara de excitare si placere sexuala intensa, umflarea punctului stimulat. In acelasi timp, Gräfenberg a descoperit ca lichidul evacuat prin uretra in timpul orgasmului nu este urina. Se poate spune ca inainte de a fi probat stiintific, punctul G a obtinut valente mitice: se zice despre el ca ar fi vinovat de efecte fantastice care vor transforma femeile in nimfomane. „Gaseste-i punctul G si femeia ta, care nu-ti impartasea entuziasmul in pat, va deveni nesatioasa!...”. Un astfel de punct G urmeaza sa fie descoperit! Femeile care si-au descoperit Punctul G, au ejaculat in timpul orgasmului si recunosc ca sunt mai satisfacute de propria sexualitate"
"Punctul G este situat pe peretele anterior al vaginului, intre 3 si 8 cm spre interior, de-a lungul uretrei la nivelul, sau unit de vezica urinara. La jumatate de distanta dintre osul pubian si colul uterin, acesta are forma unei mici bule palpabile, care isi mareste dimensiunile odata cu stimularea."



alice, sper ca esti multumita de raspuns




intrebare: pt. fete: cam la ce varsta ati avut primul orgasm, sau la cat timp dupa ce v-ati inceput viata sexuala?
dienuta_nou
Postat pe 13 Iulie 2008 13:27

Postat pe 13 Iulie 2008 23:44
Eu am fost destul de "precoca", am descoperit primul orgasm la pubertate, cu mult inainte de a-mi incepe viata sexuala. Cred ca la vremea aceea nici nu stiam exact cum sa-l definesc si cum se numeste, dar.....l-am descoperit! :)

Intrebare:
Ce lucruri credeti ca ar trebui sa le stie barbatii (dar de regula nu prea le stiu) despre sexualitatea feminina?

(Stef, poti sa raspunzi si tu, ca nu se supara nimeni:)

Postat pe 14 Iulie 2008 06:28
cred ca raspunsul, ar trebui sa-l dati tot voi femeile.Din punctul meu de vedere,barbatul trebuie sa descopere cat mai mult din sexualitatea feminina,sa fie cat mai informat ,pentru a putea oferi acesteia maximum de placere ,atunci cand ea are nevoie.Cred ca fiecare barbat ar trebui sa stie,ca fara un preludiu bun si de durata,va iesi o partida de sex..,dar nu va putea oferi partenerei decat satisfactii partiale.La intrebarea ta,sunt multe de zis,de aceea astept si raspunsurile celorlalte femei.

Postat pe 14 Iulie 2008 10:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog sa ma ajutati,cu un vot ceva cu orice,animalele astea din craiova sunt omorate fara mila ajutor 4 De la: diana1981 11 Octombrie 2009 17:51
Important ! 9 De la: kudika023770 7 Noiembrie 2009 10:54
IMPORTANT!!!!!! 37 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 21:45
salut 12 De la: cosmilumi 18 Aprilie 2012 17:15
Despre falimentul moral 21 De la: yumalai 5 Aprilie 2009 18:02