Setari Cookie-uri

nu pot lua o decizie...

deja mi-am strans bagajul si m-am si mutat!ma simt mai bine,mai hotarata sa fac pasul decisiv..doar ca el tot vine pe la mine,vrea sa iesim..eu il tot evit..si chiar el mi-a zis aseara ca daca am sa-i zic ceva sa-i zic si gata ca il chinui asa..iar tipu celalalt cam ramane si el pe ganduri ca nu termin relatia actuala,mai ales dupa ce m-am mutat..nu vreau sa-l pierd(pe tipul celalalt!!!..doar ca mi-e asa greu sa-i zic actualului ca s-a terminat,mi-e teama sa-i si zic in fata,mi-e mila..off..doar ca sunt constienta ca trb sa o fac,cat mai repede,sa scap si eu de calvaru asta..plus ca aseara tipul celalalt mi-a zis ca sa nu uit nici o clipa ca ma iubeste si si eu il iubesc pe el..:).cat m-a asteptat si incurajat si sfatuit ar fi culmea sa-l pierd ptr nehotararea mea!

Postat pe 4 August 2008 08:35
o sa regreti toata viata daca o sa-l pierzi pe tipu asta care e alaturi de tine...ai sa vezi...pt ca de actualul oricum o sa te desparti,se pare ca inca nu ai ajuns la limitele puterilor sa spui STOP...iar dupa ce vei scapa de el...si tipul asta care te sprijina..va fi cu altcineva...cum va fi??Stii cum e..boala lunga moarte sigura...nu mai amana lucrurile .succes
DeeaCatalina
Postat pe 5 August 2008 12:54
stiu deea,numai gandu ca l-as putea pierde si sa ma intorc la relatia actuala,imi da fiori..doar ca imi trebuie curajul..in seara asta vreau sa ii trimit sms,sa ii zic ce am de zis,ca nu pot sa ii zic in fata..mi-e teama de mor,mi-e teama sa nu inceapa cu vaicarelile,sa ma impresioneze si sa stau iar cu el din mila,si cum am mai zis ,tipu asta nu ar mai accepta,cred..si o sa ii zic si motivul ptr care nu vreau sa ma mai intalnesc cu el,sa ii zic in fata..ptr ca imi inspira teama..si ca nu is doreste ca cineva sa stea cu el din mila,si ca nu il mai iubesc..oare e bine?

Postat pe 5 August 2008 14:37
Trebuie sa fii ferma pe pozitii, daca nu ai curajul sa ii zici in fata, foloseste-te de telefon, si nu iti mai fie mila de el...gandeste-te la tine in primul rand, de tine depinde fericirea ta.

O sa vezi ce eliberata o sa te simti...
DeeaCatalina
Postat pe 5 August 2008 16:06
i-am zis aseara ca vreau sa ne despartim..si a inceput sa planga f tare:(.si-a recunoscut toate greselile fara sa ii zic eu ceva..mi-a zis sa nu il las..i-am spus ca nu il mai iubesc,ca stau doar din mila cu el..i-am repetat asta de nu stiu cate ori!m-a intrebat daca am pe altcineva si i-am zis prima data da,apoi nu,de teama ptr celalalt.oare era mai bine sa ii zic ca am pe altcineva?si a ramas ca vreau o pauza lunga si ca nu ii pot zice nimic concret acum..si iar sunt in ceatza..il iubesc pe celalalt tip,nu m-as mai putea intoarce la el,da cum naiba sa mai fac,ce sa mai fac?

Postat pe 6 August 2008 08:06
E bine ºi aºa. Nu-þi rãmâne decât sã-þi vezi de viaþa ta ºi sã lungeºti pauza la infinit. Dacã te cautã sau te sunã, eºti în pauzã.
adicon
Postat pe 6 August 2008 09:50
chestia e ca el insista sa ne vedem,macar 5 min pe zi,si i-am zis ca nu vreau..da oare nu ramane cu speranta ca ar mai putea fi ceva intre noi?si daca vad ca nu renunta,ma gandeam sa ii zic de celalalt tip,sa ii dau un motiv sa ma urasca,si sa nu mai planga..eu ma simt f nasol,nush,mi-e asa mila de el..de exemplu plec in weekend la munte si parca ma simt vinovata ca el sufera si eu ma distrez..:(.stau numai cu gandu ca sufera,si parca am un gol in stomac.vreau sa intelegeti ca e doar mila,atat,si tot ce-mi doresc e sa merg mai departe..

Postat pe 6 August 2008 12:01
rupe orice legatura cu el, daca i-ai zis ca vrei o pauza, pai pauza sa fie, fara telefoane, mesaje ,nimic!!asa ca daca nu o sa mai stii si tu nimic de el poate nu te mai copleseste mila asta...
DeeaCatalina
Postat pe 6 August 2008 14:53
ultima oara cand m-a contactat,i-am zis sa nu ma mai caute..si asa s-a si intamplat...mai intra dim pe mess si ma saluta si imi ureaza o zi buna!aseara s-a intalnit cu niste prieteni comuni si au stat la o terasa.unul dintrei ei care era f reticent in ceea ce-l priveste pe iubitul meu,a ramas mirat ca nu l-a vazut asa niciodata,trist si sa-si recunoasca toate greselile,ca m-a terorizat,m-a nenorocit etc.si a zis ca o sa-mi respecte decizia de a sta departe de mine..un timp!si la mai multi amici de-ai nostri le-a zis asta,ca devin astia cam curiosi.chiar imi zice o amica daca nu cumva sunt prea drastica si ca daca s-ar schimba cu adevarat..eu am zis ca nu cred ca s-ar putea schimba..oare vrea sa ajunga sa-l compatimeasca lumea sau ce naiba e ca ma face sa ma simt f aiurea,plus ca ma face sa ma indoiesc cate o clipa de sentimenetele pe care le am ptr celalalt si tind sa cred ca inca simt ceva ptr el..dar trece repede,apoi revine..oare chiar asta sa fie scopu lui?nu stiu ce sa mai fa,sa mai cred..o prietena imi zice ca face asta sa ma impresioneze pe mine si ca daca il mai refuz mult,s-ar putea sa-si schimbe atitudinea..

Postat pe 7 August 2008 12:21
daca vrei sa traiesti , uita-l!

Postat pe 7 August 2008 12:28
Tu ai citit ceea ce ai scris???Ia reciteste si gandeste-te ca nu e vb de tine ci de altcineva de pe kudika, care iti cere sfatul.E absurd!Cum ai reusit sa ramai 7 ani langa un asemenea barbat????Respect pt rabdare,si rusinica pt teama de a ramane singura.De ce sa iti pierzi timpul langa un asemenea barbat? Gandeste-te bine,esti tanara,vrei sa ai si tu o famile ca a ta?Poti sa iti faci o familie langa un astfel de om?Il vezi a fii tatal copiilor tai?Nu cred!Fugi,da repede...iesi din cosmarul asta si o sa vezi cat de bine te simti!Nu te aunca in o alta relatie rapid ca risti sa gresesti(experienta personala).Stai un pic si bucua-te de singuratatea si calmultau.Pleaca intr-o excursie,tunde-te,vopseste-te,iesi cu fetele,simte-te bine.Toata lumea are dreptul la fericire,nu ti-l reprima.
Zice ca se sinucide?Cei care ameninta cu asa ceva vor doar sa atraga atentia asupra lor!I-ai dat suficiente sanse sa se schimbe.O sa te lase in pace,dar ar fii bine sa pleci o sapt 2 dupa despartire,sa nu te mai gaseasca,bata sau terorizeze.
Bafta multa si tine-ma la curent cu ce se intampla!
sweetpink
Postat pe 7 August 2008 13:43
sweetpink,ms de sfaturi.problema e ca nu a zis niciodata ca ar face asta doar ca e atat de trist si sufera asa mult..mi-a zis toata lumea care l-a vazut..aseara,a fost la ai mei si mi-a lasat un buchet imens de trandafiri,cu un bilet si poza noastra pe acel bilet..:(.in bilet imi scria cat de mult ma iubeste,ma adora,si ar da orice sa mai aiba clipele petrecute impreuna,si ca mi-a adus florile doar sa-mi multumeasca ptr timpul petrecut impreuna..stiu ca au fost multe urate si n-am crezut ca o sa fie chiar asa..oare ma iubeste asa mult sau ce dumnezeu e asta?de ce nu-si revine?as vrea sa-mi vb urat,sa faca orice,numai sa nu mai fie asa..mi-e asa mila de el de ma doare inima cand stiu cat sufera,dar lui nu i-a fost,totusi,cand am suferit eu!azi plec la munte cu tipu ala si mai multi prieteni.nu vreau sa se intample nimic intrenoi,doar sa ies,sa ma recreez..si ma simt asa vinovata,ca eu plec sa ma distrez si el sufera..ce ma fac?ce se intampla?de ce nu scap de sentimentu asta?:(

Postat pe 8 August 2008 11:26
Gwen, asculta-l si tu pe Geo, e barbat!! stie el ce spune. fostu tau te manipuleaza emotional, probabil a invatat pe parcursul relatiei ca asta da roade si iti cunoaste punctele sensibile.trezeste-te la realitate pana nu e prea tarziu.
DeeaCatalina
Postat pe 8 August 2008 12:29
cum sa-mi ceara scuze oficial si public?a fost la matusa mea cu florile,in lipsa mea ca eu i-am zis ca nu vreau sa ma caute,sa ma sune..si le zice tuturor prietenilor cat de bou,insensibil si prost a fost de a putut sa faca tio ce mi-a facut,si ca din vina lui,l-am parasit,ca nu am mai rezistat eu..de aia nu mi le-a dat personal..mie mila de el,doar atat,stiu ca sunt slaba de inger..si mai stiu ca nu s-ar schimba..off ce nasol e..

Postat pe 8 August 2008 14:03
E normal sa fie asa,doar si-a pierdut jucaria...Doar cine i-ar mai suporta atatea cate i-ai suportat tu? Vezi tu...asa se intampla mereu in cazuri de-astea.Acum o sa exagerez putin,dar sa stii ca se intampla in multe cazuri-el vine seara beat mort,o bate,tipa,o nenooceste si dimineata zice ca ii pare rau ca a fost beat si ca nu se mai intampla(pana data viitoare),ii da putina atentie si gata...ea l-a iertat si vai ce sot grozav are.Nu uita,ca ni suntem sexul frumos,sensibil.Noi trebuie sa fim mereu protejate,iubite,etc.Treuia sa se comporte asa ca acum mereu!Nu vreau sa te dezamagesc,dar am un "deja-vu"pe fatza asta.Daca te impaci cu el in 2 sapt maxim,va uita tot si va redeveni omul care a fost.Tu meriti ceva mai bun,iar motivul pt care ai sentimentul asta de vinovatie il ai din acelasi motiv pt care inca ii citesti horoscopul...si anume nu ai trecut peste relatie.Dar e bine sa pleci sa te recereezi si nu te arnca in alte relatie.Stai putin asa...Si nu uita ca meriti sa fii fericita,nu iti autoreprima acest drept!
sweetpink
Postat pe 8 August 2008 15:13
Gwen27, uite, ti-am citit si eu povestea...Parerea mea e: CUI PE CUI PE SCOATE. Astfel incat daca ai curajul sa pui punct relatiei cu el, si iti vezi mai departe de viata ta alaturi de celalalt tip, sunt sigura ca, primul, va ramane doar o amintire, dupa o vreme. Plus, stiu ca e greu, dar tu TREBUIE SA STII CE VREI! IN ADANCUL TAU SUNT SIGURA CA STII CE TREBUIE SA FACI, dar iti e greu, eziti, ai dubii...
Pai..ce s-a mai intamplat in ultimele zile?
Din cate am obs eu, toata lumea iti da aceleasi sfaturi, pt ca, privita din afara, din punct de vedere obiectiv, solutia e f simpla..insa tu o pui in aplicare, si nu mai e asa usor...
In fine, tine-ne la curent cu ce se mai intampla
Miss_Stardust
Postat pe 11 August 2008 19:51
buna din nou!poate mai voiati noutati..sa va zic ce viata a naibii de complicata am acum? deci,cum v-am zis,am pus punct relatiei mele.el a incercat sa ma recucereasca,imi aduce flori,vb f frumos,pare f schimbat..intre timp eu m-am tot intalnit cu tipul celalalt.am fost un wekkend la munte..intr-o seara ma suna prietena mea cea mai buna,ca fusese fostul meu pe la ea.. si nu stiu ce i-a zis,ce a vazut ca imi tot spunea sa nu ma culc deocamdata cu celalalt,sa mai astept sa vb cu fostul,sa vad cat de schimbat era..ea care era cea mai impotriva lui..bineinteles ca nu am ascultat-o si am facut-o ca sa fiu sigura ca nu mai e cale de intoarcere..a fost un weekend de vis,eram atat de fericita cum nu mi se mai intamplase de mult timp..pana am ajuns acasa..aici familia mi-a sarit in cap..ce nu v-am zis e ca celalalt tip e mi mic ca mine..cu 4 ani,da e atat de matur si destept..si cum ziceam,fam mea si prietenii mi-au zis ca nu e bine sa fiu cu el ca e prea mic,ca nu are o stabilitate financiara,ca nu mi-ar putea oferi nimic...decat inima lui..asta am zis-o eu,cu inima:).atatea presiuni s-au facut asupra mea ca m-am hotarat sa-i mai acord o sansa fostului..doar ca nu simteam aproape nimic ptr el.mi-a zis ca la anu sa facem nunta,un copil..a vb cu parintii lui si erau chiar fericiti!si la gandul asta,am hotarat sa-mi calc pe inima si i-am zis celuilalt ca vreau sa punem stop..l-am distrus..ma iubeste atat de mult..si eu am incercat sa par atat de indiferenta cu toate ca imi plangea fiecare celula..dupa asta,ne-am mai intalnit de 2 ori,la mine,apoi ieseam cu fostu..si aveam si inca am o stare de vinovatie..ii fac pe amandoi sa sufere intr-un fel..fostu nu stie,bineinteles de existenta celuilalt..ce naiba fac?la fostul ma intorc ca imi ofera acea stabilitate,asta e clar..celalalt imi ofera toata pasiunea si dragostea din lume si..atat..iar intoarcerea asta,nu ma intelegti gresit,nu o sa mai fac nici un compromis..la prima greseala,am plecat..celalalt zice ca el n-a avut niciodata o sansa..reala,iar fostului i-am dat zeci..si e f schimbat intr-adevar fostul meu..dar va trb sa stau mai mult sa vad daca intr-adevar s-a schimbat..doar ca daca o sa greseasca din nou,nu voi mai avea acel ingeras pazitor,care a fost tipul celalalt..mi-a zis ca-l voi gasi mereu fizic da ca nu stie daca voi mai putea iubi ce o sa ramana din el..ce ma fac cu atata iubire??unde o ascund,daca ma intorc la fostul?si ptr el simt ceva,da e atat de nus tiu cum sa zic..putin,obisnuinta..poate cu timpul ma va face sa ma indragostesc din nou de el.dar oare ce simt ptr celalalt nu ne va sta in cale?e asa complicat.cateodata am senzatia ca-i iubesc pe amandoi..e a naibii de greu..:(.oare daca vreodata fostul ar afla de aventura mea cu celalalt tip,cum ar reactiona?oare ar trece peste?ar trb sa-i zic odata de asta?
dati-mi cateva sfaturi,va rog..

Postat pe 24 August 2008 14:49
sa stii ca multe fete trec prin ceea ce treci tu dar trebuie sa ai curaj si vointa sa o iei de la capat eu una ti-as sugera sa u ii mai acorzi nici o sansa dc? pt ca lupu isi schimba paru dar naravul ba .....eu stiu prin ce treci tu acum asta patesc si eu dar fii tu mai tare ca mine si demonstreaza-mi ca se poate
nu poti avea o rl doar dragu stabilitatii ci trebuie sa existe iubire intelegere asa cum spune bunica mea are balta peste nu se va schimba iti garantez doar 10 % din barb se schimba restu doar joaca teatru

Postat pe 24 August 2008 15:11
fara cuvinte.... Nu stiu cum a reusit sa-ti imbrobodeasca familia, dar faptul ca celalalt e mai mic cu 5 ani decat tine nu e mare scofala. Cumnatul meu e mai mic decat sora mea cu 4 ani. Mare lucru... conteaza ce simte pt tine si ce simti pt el. Familia ta nu ar fi trabuit sa se bage, mai ales stiind prin ce ai trecut.
Nu as putea trai niciodata langa un om din mila sau din teama, asa cum ai ales tu. Crezi ca s-a schimbat? Oare pt cat timp? Iti aduci aminte de chestia aia cu parul si naravul lupului? Obiceiurile proaste raman. Daca poti, mai gandeste-te. Tocmai ai reusit sa dai un strasnic sut in fund celui cu care puteai avea sansa unor clipe frumoase (chiar daca asta nu ar fi durat vesnic); banuiesc ca acum te vei intoarce cu gandul la el la fiecare figura proasta pe care ti-o va face individul alaturi de care ai ales sa stai.
Nu vad ce ar mai fi de zis
amme22
Postat pe 24 August 2008 15:14
De la: gwen27, la data 2008-08-24 14:49:00....(.oare daca vreodata fostul ar afla de aventura mea cu celalalt tip,cum ar reactiona?oare ar trece peste?ar trb sa-i zic odata de asta?
dati-mi cateva sfaturi,va rog..

Da, desigur ca, daca ar afla, ar putea trece peste asta. Dupa ce te-ar calca nitel in picioare si ti-ar suci gatul definitiv. Daca ai stat 7 ani langa el si nu ai reusit inca sa-l vezi asa cum il vad cei care au citit postarile tale... in zadar vorbim noi aici. Te joci cu focul, ti se pare ca ai sanse sa ii faci fata? Daca nu ti-e draga viata calugareste-te, scapi mai ieftin.
amme22
Postat pe 24 August 2008 15:17
da amme..strasnic sut i-am dat..sufera atat de mult,si cu toate astea sg lucru pe care si-l doreste acum,e sa fiu eu fericita..si el e convins ca nu l-am iubit niciodata cu adevarat,ca doar a fost omul potrivit la momentul potrivit,si....asta doare..a zis ca l-am folosit,chiar si inconstient..:(.i-as zice cat de mult il iubesc si ca tot ce i-am zis e adevarat si chiar mai mult da mi-e teama sa nu inrautatesc lucrurile..iar familia mea e speriata ca m-ar fi mie greu cu celalalt..ei vor sa fiu fericita doar ca nu stiu de ce naiba sunt asa influentabili.le-a zis ca ma vrea de sotie,ca a fost un prost,ca regreta totul si ca tot ce vrea e a fie cu mine.si ei se gandesc,ca mna pe asta il stiu si cu bune si cu rele..si am luat decizia sa-i mai acord o sansa,iubind pe altcineva.si il iubesc atat de mult de abia respir cand ma gandesc la el..noaptea trecuta am fost impeuna,la mine..o noapte intreaga..noi doi..o sa mor cu amintirile astea frumoase.cu toate astea apare dorinta aia de stabilitate,de a afce ceva.lumea ma sperie ca am deja o varsta,ca ar trb sa ma gandesc la lucruri mai serioase decat fluturii din stomac..numai ca nu stiu ce o sa ma fac fara el..mi-a fost cel mai bun prieten,inainte de toate!mi-a zis ca ma va iubi mereu,chiar daca l-am lovit de mai multe ori..si undeva in subconstientul lui ma va astepta..oricat!ma gandesc ca daca totusi ar merge relatia mea cu fostul,sa-i zic de celalalt?as vrea sa-i vad reactia..poate ar fi un test.nu stiu..

Postat pe 24 August 2008 16:06
ok.e vorba de lasitate aici.a ta desigur.nu cred ca mai e cazul sa o iau pe ocolite.decizia asta a luat-o familia ta pt tine,pacat.ei iti fac viata sau tu?si fostul e un manipulator emotional, te-a manipulat pe tine si acum iti manipuleaza familia si prietenele???!!!cum ii permiti???nu te cunosc, dar nu imi vine sa cred cum o femeie se poate lasa asa calcata in picioare................
DeeaCatalina
Postat pe 25 August 2008 21:01
aualeooooooo
tu-ti dai seama ca te minti singura??
la prima abatere cik pleci! .... chiar te crezi?!?!?
adik ...in astia 7 ani au fost atatea abateri, ...
dar acum ... presimti tu, ca totul se va schimba
esti amuzanta, pe cuvant!
lasi bunatate de om, chit ca e mai mic, pt o jigodie!!
tu realizezi ce faci?!?!
zicea cineva ca tipul nu e intreg la minte...pai ...e! adik...chiar stie sa "te faca" ...si "te face bine" ....corect, si-a gasit sclava.
parca ziceai ca nu face nimic nu?
in fine, sa vedem cat dureaza pana la "prima abatere" ...
morticia_adams
Postat pe 25 August 2008 23:52
oare sa fiu asa naiva,sa cred asta?ca se va schimba?da stiti care e dilema?ca simt ca nu-l mai iubesc..si in schimb il ador pe celalalt care sufera ca un caine..nu a mancat de cateva zile,are probleme mari cu stomacul,s-a izolat de cei mai apropiati lui..nu le poate zice ca m-a pierdut,de fapt,ca i-am dat cu piciorul iar..:(.si totusi nu ma pot desprinde din actuala relatie..e vb de multi ani la mijloc sau nu stiu!situatia finaciara mai stabila,faptul ca mi-as putea intemeia o familie cu el,curand..mi-e teama cu celalalt,sa nu mearga ca e mai mic,sa nu sufar cu toate ca in 6 luni mi-am facut planuri cu el,cum cu fostu nu s-a intamplat niciodata..nu voia o familie,nici nu pomenea si acum le vrea pe toate..si nu stiu cum toata lumea e impresionata de el.avem f multi prieteni comuni si cam toti sunt de partea lui.bine ei nu stiu de relatia mea cu celalalt decat prietena mea ce a mai buna.si stiti cum era ea?de un an incoace tot imi zicea sa plec,ca nu am ce cauta acolo,il ura si el pe ea..si l-a sustinut pe celalalt,ii tot zicea sa nu renunte la mine,sa ramana langa mine..si el asa a facut1mi-a fost mereu alaturi,m-a incurajat,m-a iubit,m-a sfatuit..era gura mea de oxigen!acum a zis si el ca prietena mea i-a infipt un cutit in spate,ca s-a intors la 180 de grade.dupa ce a a avut o discutie cu el(fostul),s-a schimbat radical,in favoarea lui..era singura mea speranta,ea..si asa amilia imi zicea ca sa las copilu in pace ca n-are ce sa-mi ofere!ea zice la fel ca ai mei..ca unu are tot ce ne trb material vorbind iar celalalt e copil si nu imi poate oferi nimic..si e atat de greu pr mine..suferim amandoi si totusi cand vorbim il lovesc mereu,ii zic ca nu mai vreau sa fiu cu el,ca am hoarat sa fiu cu celalalt si ca ma casatoresc..sa ma uite!cand ii zic astea mi se rupe inima in mine..eu cred ca am nvoie de un psihiatru,nu stiu..:(.chiar credeti ca nu s-ar schimba?eu traiesc cu speranta ca oricum va gresi,ca nu se va schimba,si ca inca il voi gasi pe celalalt acolo..da e doar o supozitie care doare..cine stie ce va fi?

Postat pe 26 August 2008 17:43
vrei bani si pumni, sau o a doua sansa?
lasa dreaq "situatia", ca o sa regreti amarnic !!!!!
googoodoll
Postat pe 26 August 2008 17:51
Draga mea, in primul rand ar trebui sa intelegi ca iti faci un rau imens prin oscilatia asta a ta intre unul si altul! Va lasa cicatrici adanci in sufletul tau, pe langa cele care le ai deja lasate "cadou" de la tipul asta cu care ai stat 7 ani! Parerea mea e ca te invarti intr-un cerc vicios si renunti usor la caracterul tau, de dragul unua sau altuia! Parerea mea:
1. Ce nu merge din prima nu va merge nici a doua oara! (in iubire). Tot timpul vor exista amintiri mai putin placute si reprosuri.
2. Nu-i face altuia ce tie nu-ti place! Ia pune-te in locul lor...unul a gresit fata de tine, celalalt ti-a facut bine....in locul caruia dintre ei ai vrea sa fii??? Stii ca viata e dura si roata se invarte si poti ajunge si tu asa ca unul dintre ei!
3. Parintii sunt un sprijin in viata, ei te indrumaasa cum stiu mai bine! Spune-mi: ai tai stiu ca te-a batut? stiu ca te-au umilit? stiu ei ce cosmar ai trait tu? Eu cred ca le-ai ascuns tot raul dintre voi doar pentru a proteja relatia asta!Ia spune-le alor tai la ce ai fost supusa atatia ani si eu unua sincer nu cred ca vor mai insista sa aveti o relatie, dimpotriva!
4. Prietenii nu trebuie implicati in viata intima a unui cuplu! De ce anume te intereseaza pe tine ce spun prietenii tai in legatura cu el atata timp cat tu ai trait ce ai trait cu el? Ce fel de prieteni ai daca il sprijina pe el dupa ce stiu ce ai indurat atata timp?
5 Tu esti cea care trebuie sa iei o decizie! Nu mai face rau nimanui si hotaraste-te ce faci....bafta multa!
G_Diana
Postat pe 26 August 2008 19:49
sa-ti intemeiezi o familie?!?1 cu el ?!?!
aaaaa, nu ti-e de ajuns ca te-a batut pe tine? vrei sa-i bata si pe a tai copii? ...da parca ai zis ca nu vrea sa auda de casatorie si astea..
in fine!
toti de pe forum ti-am zis ce e normal sa faci .... oricat ai veni cu mai multe argumente, acelasi a fost raspunsul, si indiferent cu cate argum mai vii, tot acesta e raspunsul...
nu vrei sa intelegi sub nici o forma??
lasa-l , e o jigodie!!
ai sansa sa fii cu un barbat minunat si tu il lasi sa plece??
intelegeeeeeeeeeeeeeeeeeee ca .....NU ARE SENS.
morticia_adams
Postat pe 26 August 2008 21:14
Eu sunt prietena ei cea mai buna...aia care a impins-o in bratele fostului...N-as putea sa spun de ce am facut-o acum, cand ma gandesc...tot ce-am vrut pentru ea a fost sa fie fericita, iar el m-a convins ca poate face asta. Nu stiu cum...eram atat de inversunata impotriva lui, la cate i-a facut...un an de zile am batut-o la cap sa ia atitudine, c-o vedeam ca se stingea in casa aia, a lui. Dar si ea e atat de slaba si de influentabila...Eu am facut-o total dezinteresat, eram certata cu el, el a venit la mine si mi-a spus cum ca stie ce-a facut si a fost prima oara cand isi lua toata vina asupra lui. Si nici nu promitea marea cu sarea, era doar un om care regreta foarte mult ca nu a facut anumite lucruri atunci cand trebuia si ca a facut altele, foarte grave. Si m-a convins...nu stiu daca se va schimba...acum se poarta ok...dar ea nu stie daca-l mai iubeste. Cand era la munte cu celalalt tip am sunat-o si i-am spus doar sa nu faca un lucru pe care l-ar putea regreta pt ca are tot timpul din lume si pt asta...stiind ca s-a intors la el de atatea ori, am incercat intr-un fel s-o fac sa se protejeze pe ea pt ca apoi sa nu aiba ce regreta. Cu toate ca nu am vrut decat sa o determin sa se mai gandeasca la situatia ei, sa stea singura catva timp fara s-o bata nimeni la cap, cred ca am facut lobby si pt fostul...si atat am evitat asta, pt ca voiam sa fie doar decizia ei. Important este ca ea nu s-a mutat inapoi la el, doar ies impreuna si atat, asa ca poate oricand sa faca ce vrea. Astazi i-am cerut iertare...si incerc sa stau cat mai departe in sensul ca nu vreau sa-i influentez nici o decizie...nici nu e normal, e viata ei, dar o sa fiu langa ea de cate ori va avea nevoie. Sper ca va face ce simte ea, fara sa tina cont de familie sau prieteni, sper ca va fi mai puternica, mai hotarata si nu se va mai lasa influentata de nimeni. I-am spus de atatea ori sa fie mai a dracului, mai stapana pe ea, sa ia atitudine, sa nu mai astepte ca lucrurile sa se rezolve de la sine, sa nu se mai retraga in lumea aia a ei, ideala...sa infrunte realitatea si sa-si rezolve problemele la timp. Povestea cu drobul de sare i se potriveste perfect. Cateodata parca nu mai are putere, altadata parca se complace in situatia asta si asteapta...nici ea nu stie ce... Astazi e iar suparata...cand erau certati, el spunea ca si-ar dori mult sa plece un weekend undeva...si am organizat o iesire pe munte weekendul asta, si acum, cu o zi inainte de plecare, el se codeste...ca nu vrea sa-si rupa spatele acolo, ca el ar ramane la o cabana la poale, ca e prea greu de urcat...am ales un traseu usor, frumos...sa ne relaxam...el sparge gasca...vrea spritz la poalele muntelui..ea vrea sa urce...el spera ca ea va ramane cu el la cabana...eu o iau in spate si urc cu ea...scumpa mea prietena, fa ceea ce-ti doresti tu, ceea ce te face fericita, nu mai cere sfaturi...in adancul inimii tale stii ce ai de facut...cei din jurul tau pot incerca sa te ajute dar nu pot sti mai bine decat tine ce ai tu nevoie... hai, ne vedem sus!:-*
medeea_o
Postat pe 28 August 2008 14:12
Draga mea Gwen.....sper sa citesti acest mesaj cu mare atentie......am avut un iubit....relatia era la inceput....2 luni mai exact....zi de zi eram imreuna.....apoi dupa 2 luni eu a trebuit sa plec din oras ca sa merg la facultate( e de inteles in alt oras).....tipul spre deosebire de animalul pe care l-ai descris era un inger......nu m-a jignit niciodata....iar daca m-a atins a facut-o cu un trandafir......insa eu nu cred in relatii la distanta....asa ca intr-o seara l-am sunat si i-am spus ca ar trebui sa ne gandim si sa punem punct pt ca el nu se poate stabili unde fac eu facultatea si asa mai departe.....ce crezi ca a facut??????a lesinat acolo cu telefonul in mana.....intamplator mama mea era in preajma lui.....s-a speriat si a chemat salvarea.....apoi mama m-a sunat sa ma intrebe ce i-am spus incat a reactionat asa urat......mi s-a cam facut frica atunci cand am aflat.....dar si-a revenit baiatul si l-am cerut la telefon.....imi spunea ca el se va sinucide pt ca nu poate si nu vrea sa traiasca fara mine......am simtit ca mi se urca sangele in creieri......si am fost extrem de dura cu el.....nu s-a potolit cu manipulatul.....a veni la mine unde locuiam.....am stat de vorba....s-a imbatat si a inceput sa planga ca el se sinucide....i-am facut o invitatie scurta si clara.....am deschis geamul( stateam la etajul 10) si i-am spus sa se arunce acolo in acel moment......sa il vad cat curaj are......crezi ca s-a aruncat?crezi ca s-a apropiat de geam?NU SI NU SI NU....sunt doar niste lasi si ratati.....mai ales specimenul de care vorbesti tu......trezeste-te si traieste-ti viatza......ne-am nascut cu totii cu acest drept....iar daca altii decid ca vor sa termine cu viatza lor o fac NU pentru ca sufera din cauza altuia......ci pentru ca se simt suficient de lasi si ratati si frustrati....asa ca ia-ti inima in dinti si pleaca fara sa mai privesti vreodata inapoi! BE HAPPY!!!!!!!
LuckyMe
Postat pe 28 August 2008 22:22
ultima oara cand m-a contactat,i-am zis sa nu ma mai caute..si asa s-a si intamplat...mai intra dim pe mess si ma saluta si imi ureaza o zi buna!aseara s-a intalnit cu niste prieteni comuni si au stat la o terasa.unul dintrei ei care era f reticent in ceea ce-l priveste pe iubitul meu,a ramas mirat ca nu l-a vazut asa niciodata,trist si sa-si recunoasca toate greselile,ca m-a terorizat,m-a nenorocit etc.
heiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!nu mai fi asa naiva si mai presus de toate nu inteleg de ce dumnezeu te strofoci sa faci analiza la toate detaliile in ceea ce il priveste,,,,,e un om de nimik......nu inteleg de ce iti este mila? ???!!!de un om care te-a maltratat si ti-a mancat 7 ani pretiosi pe care NIMENI SI NIMIK nu ti-i va reda???!!!!am imresia ca esti prea slaba......nu mai fi genul de persoana gata sa intoarca si celalalt obraz.....CEL PUTIN NU CU SALBATICUL ASTA!!! nu observi ca toata lumea spune acelasi lucru?crezi ca un om se poate schimba peste noapte.....EI BINE POTI INTREBA ORICE PSIHOLOG SAU ALT OM IN DOMENIUL ACESTA si orice om de pe aceasta planeta iti va spune ca este imposibil sa te schimbi radical peste noapte......ori la el este problema caracterului lui si nu a atitudinii....la el pornete din interior....nu de la suprafata ca sa poti sa iti pui intrebarea daca s-a schimbat cu adevarat.......suna-l si spune-i ca e totul terminat pe vecie.....nu te sfatuiesc sa ii spui fata in fata ca poate ii revin brusc reactiile violente care inca zac acolo bine acoperite de o piesa de teatru jucata excelent.....
LuckyMe
Postat pe 28 August 2008 22:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragoste vesnica 20 De la: mmar_cella 11 Iulie 2009 20:52
Dileme... 18 De la: topsan91 2 Februarie 2009 18:55
Nesimtirea....un nou trend? 43 De la: adina_black 28 Noiembrie 2009 16:01
help ... :D 13 De la: dusmanu_lu_Celina 14 Noiembrie 2010 06:01
vreau parerile voastre 19 De la: hystria1 7 Septembrie 2010 17:20