Setari Cookie-uri

iubire cu napadai

Iubesc si sunt iubita ; m-am mutata cu ubitu meu totul era k pana au aflat a mei si s-au bagat intre noi ma refer la parintii mei ai lui nu au zis absolut nimik pe cand a mei ne-au sarit in cap de numa numa mhh mai ales mama tata mai moale dar mama mai mai ca nu-mi mai termin facultatea ca renunt la ea si ma marit la la si ca mi-am luat o povara pe cap cum sunt mamele deobicei ca am ranit-o profund o inteleg pt ca eram singurul copil e ceva normal dar nici chiar in halul asta ma simteam super prost il vorbea de rau pe ubitu meu si cand stiam ca ai lui nu au zis nimik la adresa mea ma simteam oribil si mama tot ce ii venea in cap zicea ..in fine in timp sa mai linistit acum se inteleg bine cu ubitu meu dar ne bate la cap ca pe cand casatoria noi nu vrem acum pt ca nu e momentul vom hotara noi asta ..bn poi am o dilema mi-e frica sa nu-l pierd cu toate ideiile astea ale parintilor si sa nu il ia frica si sa plece fara mn :))=)) e o prostie de fapt dar ma chinuie
Aly_bombonik
Postat pe 26 Septembrie 2008 14:14
si napadaile unde apar in povestea asta!?

Postat pe 26 Septembrie 2008 14:17
din partea parintilior, care la inceput erau contra iar acum prea impulsivi
mmodellino
Postat pe 26 Septembrie 2008 14:22
io cred ca doar isi fac griji! e normal ca parinte sa te intereseze soarta copilului tau.
da' nu asta era ideea!

Postat pe 26 Septembrie 2008 14:26
"e o prostie de fapt dar ma chinuie" ...

Problema essentziala apare din lipsa punktuatziei callumea si stilul new kk de scris
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Septembrie 2008 15:54
De la: Aly_bombonik, la data 2008-09-26 14:14:31Iubesc si sunt iubita ; m-am mutata cu ubitu meu totul era k pana au aflat a mei si s-au bagat intre noi ma refer la parintii mei ai lui nu au zis absolut nimik pe cand a mei ne-au sarit in cap de numa numa mhh mai ales mama tata mai moale dar mama mai mai ca nu-mi mai termin facultatea ca renunt la ea si ma marit la la si ca mi-am luat o povara pe cap cum sunt mamele deobicei ca am ranit-o profund o inteleg pt ca eram singurul copil e ceva normal dar nici chiar in halul asta ma simteam super prost il vorbea de rau pe ubitu meu si cand stiam ca ai lui nu au zis nimik la adresa mea ma simteam oribil si mama tot ce ii venea in cap zicea ..in fine in timp sa mai linistit acum se inteleg bine cu ubitu meu dar ne bate la cap ca pe cand casatoria noi nu vrem acum pt ca nu e momentul vom hotara noi asta ..bn poi am o dilema mi-e frica sa nu-l pierd cu toate ideiile astea ale parintilor si sa nu il ia frica si sa plece fara mn :))=)) e o prostie de fapt dar ma chinuie


lasa mah facultatea ca nu foloseste la nimic daca ai sarit peste celelalte clase
iris_4_ever
Postat pe 28 Septembrie 2008 16:20
Cum pana mea e posibil sa vii sa ajungi in pragul facultatii si sa nu fii in stare sa scrii cat de cat corect ? ma lamureste si pe mine cineva ?
Chiar nu se mai invata nimic in scolile astea sau daca suntem pe un forum nu mai conteaza cine cum scrie atata timp cat e vb de o iubire cu nabadai ?
iris_4_ever
Postat pe 28 Septembrie 2008 16:26
De la: geo32, la data 2008-09-26 14:17:39si napadaile unde apar in povestea asta!?
in forma de exprimare cred
bestiuitza
Postat pe 28 Septembrie 2008 16:33
pur si simplu am tastat cum fac toti tinerii din ziua de azi cu limbajul de pe mess .nu cred ca ,,conteaza asa mult punctuatia sau felul cum am scris e o prostie in fine am vrut sa zic cu totul altceva in mesajul acela dar pacat ca nu ati inteles ci v-ati apucat sa spune-ti ca nu am scris corect super tare .
Aly_bombonik
Postat pe 30 Septembrie 2008 08:51
bombonico, stii ca exista optiunea de previzualizare???
e chiar langa botonu de postat
googoodoll
Postat pe 30 Septembrie 2008 11:59
nu de alta, da chiar CA COnteaza !!!!!!
googoodoll
Postat pe 30 Septembrie 2008 11:59
De la: Aly_bombonik, la data 2008-09-30 08:51:28pur si simplu am tastat cum fac toti tinerii din ziua de azi cu limbajul de pe mess .nu cred ca ,,conteaza asa mult punctuatia sau felul cum am scris e o prostie in fine am vrut sa zic cu totul altceva in mesajul acela dar pacat ca nu ati inteles ci v-ati apucat sa spune-ti ca nu am scris corect super tare .


Mare scuza. daca toti fac asa=> faci si tu ca e trendy
Nici nu stiam ca o prostia comuna scuza lipsa propiului IQ.

Acum pe bune e trendy sinuciderea comuna. Ne întilnim online si facem realy . O fac unii de la 16 ani deja. K au prblme cu parintzii si viattza.

Iar "A CREDE" merge la biserica si religie. RESTUL vietii se bazeaza pe STIINTA.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 30 Septembrie 2008 18:39
Bine te mai pricepi la critica.Ma scuzi poate esti perfect/perfecta si te deranjez .
Aly_bombonik
Postat pe 1 Octombrie 2008 13:53
Amesteci doua lucruri total diferite: unul e ca nu fac ca ceilalti,fiecare e unic prin felul lui de a fi si nu's asa de aeriana incat sa fac ce zici tu si doi nu amesteca religia cu gandirea fiecaruia, care pentru tine e un tot; esti cam frustrat dupa cate vad ;)). Scuza-ma daca te-am deranjat cu limbajul meu cu "napadai", cum zicea cineva mai sus, pot vorbi frumos, clar, cu semne de punctuatie, stai linistit ca nu degeaba am atatia ani de scoala.
Aly_bombonik
Postat pe 1 Octombrie 2008 14:01
maaaaaa da ce buna era rubrica aia de confesiuni.....

al naibii de buna.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Octombrie 2008 14:07
ma fetelor faceti voi ce faceti si tot in..........gramatica o dati macar daca dadeati si voi o parere si dupa aia corectarile, acum o sa-i facem o parere proasta
mmodellino
Postat pe 1 Octombrie 2008 14:32
eeee , lasa corectiile pe mine ma enerveaza ca sunt la subiecte din astea de ma iubeste da ma pocneste sau il iubesc dar e indiferent de mi se ridica parul in cap de nervi.....
aaa si mai e si limbajul ala de messenger care ma chinuie mai rau decat o ora de tortura la epilat.....inghinal.



dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Octombrie 2008 14:44
De la: Aly_bombonik, la data 2008-10-01 14:01:32Amesteci doua lucruri total diferite: unul e ca nu fac ca ceilalti,fiecare e unic prin felul lui de a fi si nu's asa de aeriana incat sa fac ce zici tu si doi nu amesteca religia cu gandirea fiecaruia, care pentru tine e un tot; esti cam frustrat dupa cate vad ;)). Scuza-ma daca te-am deranjat cu limbajul meu cu "napadai", cum zicea cineva mai sus, pot vorbi frumos, clar, cu semne de punctuatie, stai linistit ca nu degeaba am atatia ani de scoala.


Vad ca nu ai înteles nimic.Nici real nici în gluma.
Daca taceai filozoafa ramâneai...



Full_Metal_Jacket
Postat pe 1 Octombrie 2008 14:56
Nu ma iau de modul tau de a scrie ca nu am stare sa stau sa explic ce trebuia sa cunosti deja.

Eu vreau sa inteleg care este problema.

Hai sa zic ce am inteles eu:
Tu - il iubesti
El - te iubeste
Voi - v-ati mutat impreuna
Parinti - initial, ai tai isterici si au fost impotriva voastra, ai lui nu au comentat
Acum - mama ta te intreaba cand te mariti
Tie iti e teama sa nu te paraseasca el
De ce?
A venit mama ta cu nunta organizata?
Nu stii sa vorbesti cu parintii tai?
Ai spus ca mama ta zicea de facultate, acum daca te mariti poti sa o faci?
Si unde sa plece fara tine? Trebuie sa plece undeva?

Am zis ca daca scriu eu o sa inteleg care e baiu, da ...eu tot nu am inteles care e problema, fara suparare.
sheeva
Postat pe 1 Octombrie 2008 14:57
pai eu de ce continui sa sustin cauza CONFESIUNILOR pierdute????

macar pe acolo nici nu puneam mouse-ul....
mi se falfaie de dilemele de 15 ani ale unora.tare mai intram cu bucurie pe forum sa rad si sa glumesc si acu ...unde intorci "opticalitatile " mouse-ului cum dai de un topic nou rasarit.
bunul simt lipseste cu desavarsire nu numia din exprimari dar si din gandire.....
pai ca ce chestie sa ma intereseze pe mine cum ca subiectul despre care d-ra vrea sa vorbeasca nu e complet dezvoltat....

ma-sa vrea s-o marite ei ii e frca cum ca se prinde iubitul ca e impins in prapastie de catre ea inpreuna cu mamica soacra.......

dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Octombrie 2008 15:03
Bine, recunosc ca am scris aiurea si nu m-am exprimat corect, nu stiu ce am avut atunci ,vroiam sa zic un lucru si mi-a iesit cu totul altceva ; in plus urasc rautatea altora.Eu nu fac lucrurile astea altora deoarece consider ca nu e corect, nu's in masura sa judec pe nimeni .Si punct ,ma amuza unele persoane care se dau asa inteligente si autostiutoare ;)) sincer.Oameni buni maturizati-va cred ca e cazul nu va mai comportati ca niste copii ca aia nu faci ca aia nu-i a ta ca nu stiu ce mai e in fine .De fapt din toata harababura aia fara sens am vrut sa scot in evidenta ca unii parinti au alte conceptii si nu e ok sa se bage totusi de la o varsta simti ca e viata ta si o conduci singura parerea mea , si faptul ca am o retinere fata de prietenul meu din cauza la ce fac parintii mei atat, nimik mai mult .Is destul de matura, o sa-mi termin facultatea si muncesc in acelasi timp ne intelegem super bine,o sa ne casatorim si tot asa viata isi urmeaza cursul .
Aly_bombonik
Postat pe 1 Octombrie 2008 15:59
buuuun deci ajungem la concluzia ca n-avea rost sa deschizi topicul asta....

daca te gandeai inainte poate ca... era altceva. evident ca parintii au conceptii diferite....
dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Octombrie 2008 16:05
pan' la urma te-ai maritat au ba?
soacra ce mai zice?
dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Noiembrie 2008 15:33
Deci ? care-i concluzia finala ?
iris_4_ever
Postat pe 7 Noiembrie 2008 15:58
deci nu m-am maritat ,pur si simplu stau cu prietenul meu (locuim impreuna) ne iubim , mama s-a impacat cu ideea ca e alegerea mea si nu are ce face , mama lui e o dragutza si ne intelege,la fel cum e si mama mea ,ne vom casatori dar nu acum ,urgent e sa-mi termin facultatea si dupa trecem la fapte , in fine nu suntem nici primul cuplu care locuieste impreuna si nici ultimul , ma agitam degeaba dar motivul era ca mama mea e bolnava si imi faceam griji pentru ea, in plus e o poveste trista in spatele copilariei mele si de asta sunt putin vulnerabila cand vine vorba de mama mea, ma consum foarte mult, am ajuns de am 45 kg daca nu si mai putin la 21 de ani .
Aly_bombonik
Postat pe 10 Noiembrie 2008 08:59
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 27 Decembrie 2008 13:55
''NAPADAI ??''.. ..parca erau NABADAI ....cu b de la ...bovina ....
Lasa iubirea ....ramai cu ''napadaile''
__LL__
Postat pe 6 Martie 2009 02:07
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-06 02:07:00''NAPADAI ??''.. ..parca erau NABADAI ....cu b de la ...bovina ....
Lasa iubirea ....ramai cu ''napadaile''



buna LL!!!!!!!! am reusit si eu sa intru acum,am av o zi plinaaa
cf?ce mai e pe aici??
SweetHappyButterfly
Postat pe 6 Martie 2009 02:10
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-06 02:07:00''NAPADAI ??''.. ..parca erau NABADAI ....cu b de la ...bovina ....
Lasa iubirea ....ramai cu ''napadaile''


daca tu poti sa fii studenta...si sa mai si termini facultatea...atunci orice e posibil...cred ca voi juca la loto maine!
Aladiah
Postat pe 6 Martie 2009 02:25
De la: Aladiah, la data 2009-03-06 02:25:29
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-06 02:07:00''NAPADAI ??''.. ..parca erau NABADAI ....cu b de la ...bovina ....
Lasa iubirea ....ramai cu ''napadaile''


daca tu poti sa fii studenta...si sa mai si termini facultatea...atunci orice e posibil...cred ca voi juca la loto maine!


ia zi duduie care e problema ta cu facultatea mea??
__LL__
Postat pe 6 Martie 2009 23:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ....vreau un sfat...o parere nu critici 29 De la: kudika046333 3 Septembrie 2009 16:06
cum il cuceresti 20 De la: Laurelin 28 Aprilie 2009 23:58
ceva 11 De la: cami_goanga10 12 Aprilie 2010 10:20
Satena cu ochi verzi 26 De la: Armain 5 August 2013 08:55
Unde si cum il gasim pe Fat-Frumos? 416 De la: kudika353852 3 Februarie 2019 18:09