Setari Cookie-uri

cum sa o agatz?

Imi cer scuze daca mai exista subiectul asta in alta parte, dar cat am cautat eu nu l-am gasit.Uitati care este problema!Am fost intr-o seara intr-un club , cu niste prieteni , ne-am imbatat , ne-am simtzit bine, dar eu am vazut o fata care mi-a placut si am dansat cu ea un dans sau doua.Era tarziu si ea a trebuit sa plece , mi-a zambit si mi-a facut cu mana.Eu nu am apucat sa fac rost de numarul ei atunci, dar zilele astea am aflat id-ul ei de messenger.Problema este ca nu stiu cum sa intru in discutie cu ea. Este foarte frumoasa , si efectiv nu stiu cum sa intru in vorba cu ea. Nu prea am experientza in relatzii, nu am avut nici una pana acuma, sunt cam intarziat .Orice sfat este bine primit . Mie imi cam trebuie mura in gura :D.Texte.. etc.
ImortalSayan
Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:03
Buna! Nu era rau daca spuneai cati ani ai :D o prima sugestie: o adaugi in lista si-i lasi un mesaj ca sa nu te ignore. daca te adauga o lasi pe ea sa inceapa un subiect, chiar asa greu nu e. te descurci tu :P
adynavr
Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:11
am uitat sa-ti urez bafta multa ;)
adynavr
Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:12
Eu sint intarziatu din barul....si ar vrea sa mai dansez cu tine inca o data baga-i si filmuletul ;)
http://www.youtube.com/watch?v=VY60CkP1qAc
(nu e cantecul original, dar e amuzant;-)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:12
pai vezi, las-o dreaq de bautura pe viitor, din cauza ei ai ratat ocazia, nu ma intelege gresit, nu te fac alcoolic...lasa-i un mesaj, chiar si un simplu buna, vezi daca iti raspunde...bafta

Postat pe 18 Noiembrie 2008 07:52
Am 17 ani . faptu' ca ma descurc si eu , l-am mai auzit de la altzii , dar nu prea ma descurc :D.mi-a dat add pe mess , aveam hi5-u la status , si am vazut azi ca s-a uitat la mine pe pagina.Multzumesc pentru increderea acordata, dar nu ma descurc .Imi trebuiesc mai multe replici.. .A ... fata cu care am dansat e mai mica decat mine cu 1 an si e la mine in liceu...
ImortalSayan
Postat pe 18 Noiembrie 2008 15:23
De la: ImortalSayan, la data 2008-11-18 15:23:10Am 17 ani . faptu' ca ma descurc si eu , l-am mai auzit de la altzii , dar nu prea ma descurc :D.mi-a dat add pe mess , aveam hi5-u la status , si am vazut azi ca s-a uitat la mine pe pagina.Multzumesc pentru increderea acordata, dar nu ma descurc .Imi trebuiesc mai multe replici.. .A ... fata cu care am dansat e mai mica decat mine cu 1 an si e la mine in liceu...




lasa replicile, nu ai nevoie te replici...fetele rad de baietii care folosesc replici de-a gata ca sa le agate...fii tu insuti, normal, fara sa te prefaci

Postat pe 18 Noiembrie 2008 15:40
macar un subiect de discutzie sa intru in vorba cu ea :D
ImortalSayan
Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:04
gasesti pe moment

Postat pe 19 Noiembrie 2008 16:58
De la: ImortalSayan, la data 2008-11-18 16:04:36macar un subiect de discutzie sa intru in vorba cu ea :D



fii spontan...asta este greseala unor baieti, se chinuie prea mult si le iese totul prost

Postat pe 19 Noiembrie 2008 17:00
Multzumesc, , nu prea ma pricep , asta e treaba. am nevoie de niste exemple...
ImortalSayan
Postat pe 20 Noiembrie 2008 18:47
stii sa pescuiesti?

Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:41
nu , dar sunt curios ce legatura poate sa aiba =))
ImortalSayan
Postat pe 22 Noiembrie 2008 10:07
intreab-o cand mai ajunge prin club ca poate o mai faci un dans
broken
Postat pe 23 Noiembrie 2008 00:25
am vorbit cu ea , a iesit destul de bine , m-a ajutat o alta fata pe mess :D . Eu vorbesc cu o gramada de fete , dar n-am curaj tocmai la alea care imi plac.In fine ... pentru o prima discutzie a iesit destul de bine.Mi-a zis ca tre' sa plece , ca nu mai poate sta la calculator , si a ramas sa mai vorbim ...Acuma ? vine alta intrebare ...Cum ma mai bag iar in seama cu ea , despre ce pot vorbi ?
ImortalSayan
Postat pe 23 Noiembrie 2008 01:18
dar poa sa fie orice, ce iti trece atunci prin minte , un film o muzica o ceva ... hai curaj ca se poate
broken
Postat pe 23 Noiembrie 2008 10:21
De la: ImortalSayan, la data 2008-11-23 01:18:29 am vorbit cu ea , a iesit destul de bine , m-a ajutat o alta fata pe mess :D . Eu vorbesc cu o gramada de fete , dar n-am curaj tocmai la alea care imi plac.In fine ... pentru o prima discutzie a iesit destul de bine.Mi-a zis ca tre' sa plece , ca nu mai poate sta la calculator , si a ramas sa mai vorbim ...Acuma ? vine alta intrebare ...Cum ma mai bag iar in seama cu ea , despre ce pot vorbi ?



Salut!

Amice curaj, este foarte simplu, cand o vezi online intreab-o ce mai face ,cum si-a petrecut ziua, daca este frumos afara o poti invita in parc la o plimbare sau o poti invita la tine sa jucati Twister :P glumesc binenteles la faza cu Twister-ul, in orice caz gaseste un subiect de discutie gen : Ce filme iti plac? , Ce gen de muzica asculti? , Cum iti place sa iti petreci timpul liber? .. etc. Succes!
G_Bogdan
Postat pe 23 Noiembrie 2008 11:18
Buna.Pai din cate am inteles, fata e de la tine din liceu, probabil ar trebui sa te interesezi, asta daca nu stii inca, la ce clasa e, sa o astepti dupa ore si sa vorbiti face to face, ce sa te mai ascunzi in spatele calculatorului, ca doar pe ea o placi nu?E adevarat ca iti trebuie si putin curaj sa o abordezi, dar odata si odata trebuie sa iesi cu ea, nu?Subiectele de discutie nu ar trebui sa fie o problema, o inviti in oras, la un film, vorbiti despre prieteni comuni, filme, petrecerea timpului liber, despre craciun, anul nou, ca tot se apropie, poate chiar si despre scoala, daca nu gasesti si nu gasesti ce sa discuti.
Multa bafta!!!
andra83
Postat pe 24 Noiembrie 2008 10:55
chiar de ti se pare ca nimeni nu iti spune nimic concret sa sti ca iti dau sfaturi bune:
- nu folosi texte ca se vede ca te stradiesti si doar spuna ca nu au folosit acea tactica decat peste 70% din baietii ce s-au dat la ea;sau chiar badaran ( expl acum vreo 3 sapt m-am trezit ca un baiat imi facea complimente de genul : " tu ai 90-60-90?", " ai posteriorul ferm?" si nu avea legatura cu ceea ce vb si mi s-a parut badaran... )-> hai sa-i dam baiatului exemple de replici ce nu tre sa le foloseasca!!!!!!!!!
- fi spontan
- nu tre sa spui nimic pompos ci doar sa afli ce ii place si poate fi un lucru pe care il ai in comun si tre sa profiti de acest aspect;
- tre sa vb "face to face".
dafffne
Postat pe 28 Noiembrie 2008 19:41
vb cu ea pur si simplu
de ce creyi ca este asa de greu
ceamy_indru
Postat pe 28 Noiembrie 2008 20:59
De la: Georgia99, la data 2008-11-19 17:00:13
De la: ImortalSayan, la data 2008-11-18 16:04:36
fii spontan...asta este greseala unor baieti, se chinuie prea mult si le iese totul prost[/quote

Postat pe 1 Decembrie 2008 10:37
De la: Georgia99, la data 2008-11-19 17:00:13
De la: ImortalSayan, la data 2008-11-18 16:04:36macar un subiect de discutzie sa intru in vorba cu ea :D



fii spontan...asta este greseala unor baieti, se chinuie prea mult si le iese totul prost


uite exemplu aici..draga Georgia, stim si noi ca mai gresim atunci cand vrem sa agatam cate o fata frumoasa, insa vrem sa ajutam acest baiat si sa dam un exemplu??uite..eu incerc sa te agat, frumos, finut..si nici nu ma chinui..
Pot sa flirtez cu tine?

Postat pe 1 Decembrie 2008 10:41
te inteleg perfect frate ... k si eu am avut aceeasi problema , pur si simplu ma blocam in fatsa ecranului :| parerea mea este k totul se schimba dupa ce ai prima prietena , si cum au mai zis si altii , fii tu insuti , nu incerca sa pari ceaa ce nu esti . O fata apreciaza asta ;) (cred) Multa bafta .

Postat pe 7 Decembrie 2008 09:53
nu iti mai face pb....pana la 30 ani mai ai de adaugat niste experienta....
shery
Postat pe 17 Decembrie 2008 13:29
si ce ai facut pana la urma? va faceti revelionul impreuna?
chibritzel
Postat pe 31 Decembrie 2008 13:52
Pana la urma nu am rezolvat nimic :).Am vorbit cu ea de 2 ori ... , pentru ca nu raspunde la mesaje pe mess.La scoala se face ca nu ma cunoaste...In fine... Cam aiurae :) , poate ca tintesc prea sus :)) , pentru ca fata e deosebit de frumoasa :D
ImortalSayan
Postat pe 1 Ianuarie 2009 16:25
sayan....daca spui ca te ignora,ignor o si tu o vreme,prefa te ca nu o vezi cand trece pe langa tine...astfel vei vedea daca ii esti indiferent sau nu.si inca ceva:frumusetea ei nu trebuie sa te sfideze,poate ca ea simte asta.te astept cu vesti
marinaruxandra
Postat pe 9 Ianuarie 2009 13:35
Ii sunt indiferent :) , oricum m-am lecuit ...Imi place de alta fata.... am inceput mai greu la inceput , pentru ca ... ne-am cam certat din anumite motive...ca ea a spus ce discutam pe mess prietenului ei :) , si eu nu stiam ca are... si prietenu ei e fost coleg de=al meu din generala ... in fine...acum de cateva zile , s-a despartit de el si .... se pare ca e mult mai dornica de conversatie ... ma saluta de cate ori ma vede ...:) deci ... s-ar putea sa am o shansa
ImortalSayan
Postat pe 10 Ianuarie 2009 02:54
De la: ImortalSayan, la data 2009-01-10 02:54:37Ii sunt indiferent :) , oricum m-am lecuit ...Imi place de alta fata.... am inceput mai greu la inceput , pentru ca ... ne-am cam certat din anumite motive...ca ea a spus ce discutam pe mess prietenului ei :) , si eu nu stiam ca are... si prietenu ei e fost coleg de=al meu din generala ... in fine...acum de cateva zile , s-a despartit de el si .... se pare ca e mult mai dornica de conversatie ... ma saluta de cate ori ma vede ...:) deci ... s-ar putea sa am o shansa

Off, parca ma revad pe mine in ipostaza barbateasca. Vezi daca tipa asta noua e chiar interesata dar nu insista, da-i de inteles ca o placi, dar subtil si vezi cum reactioneaza. Daca nu iese nimic chill si asteapta sa vina fetele la tine, vezi-ti de treaba ta si vei avea numai de castigat. Am intalnit o multime de baieti ca tine: sociabili, dornici de o relatie, de treaba, dar care se implica prea mult. Am si eu o vorba - ce-i al tau e pus deoparte, asa ca nu te opinti de astfel de intamplari, asta e firea lumii - pana nu incerci nu stii ce pierzi si daca reusesti sa constientizezi asta vei afla ca totul se construieste treptat prin esecuri, caderi si dezamagiri. Daca nu ar fi asa Adam si Eva ar fi murit virgini
ablazancadar
Postat pe 10 Ianuarie 2009 03:07
Mersi de sfat, asa o sa fac :) .Eu i-am cam dat de inteles.Astept sa ma contacteze ea la un pahar de vorba :)
ImortalSayan
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre italieni? 39 De la: alexia30 1 August 2016 13:18
SPANIOLA VOBIND JAPONII SI SPANIOLA SI RUMANO? 9 De la: ankris 2 Iunie 2010 22:02
ce e de facut 4 De la: gabrielita26 1 Iulie 2011 23:26
Soacra acra caree impotriva...un sfat 2:D 27 De la: dulseee 10 Aprilie 2009 19:59
M-aº însura...dar...n-are cine mã lua.... 91 De la: yumalai 29 Martie 2010 10:20