Setari Cookie-uri

Cel mai neinspirat cadou de Craciun primit vreodata

cel ai prost inspirat "cadou" e pentru mine fraza "hai sa iti cumpar ceva"! frumos nu? orice e mai bun chiar si o amarata de ciocolata dar sa va folositi propria imaginatie. si dupa, daca e atat de proasta, putem merge si la cumparaturi! asta a fost cadoul sotului meu in primul craciun impreuna! pentru cei patiti: nu renuntati ca obiceiurile se invata!
lclaudiamaria
Postat pe 28 Noiembrie 2008 18:41
cel mai urat si neadecvat cadou de craciun a fost un breloc si o pasta de dinti primite de la o matusa sincer,mi-a fost rusine sa le accept,dar m-a amuzat apoi credeti ca a fost dragut cadoul ei inspirat?
elyna21
Postat pe 28 Noiembrie 2008 18:57
cel mai urat cadou de craciun a fost o petreche de bikini din aia de duzina luati din bazar care au costat doar 3lei si mai erau si rosii cica sa-i port de revelion ca se spine ca in noaptea dintre ani trebuie sa porti ceva rosu ca sa-ti mearga bine.
22ralu22
Postat pe 28 Noiembrie 2008 19:34
cel mai urat cadou pe care l-am primit....de fapt cel mai haios as putea spune a fost un parfum...care insa era de barbati...se pare ca acea persoana nu a stiut face bine diferenta intre sexe.asta e.
din fericire s-a gasit si acea persoana care sa il foloseasca si anume tatal meu :)

caroline_adri27
Postat pe 28 Noiembrie 2008 19:57
cel mai urat cadou a fost cel de la matusa mea ea are gusturi cand imi cumpara ceva,dar de data aceea a dat-o in bara si nu ca a facut-o intentionat.Sa va povestesc cum s-a intamplat:eram in seara de ajun si deja primisem foarte multe cadouri il mai asteptam pe cel de la matusa mea,ca in fiecare an.Soseste ea de la timisoara(eu stau in lugoj)si vad ca vine cu o plasa mare.Eram foarte incantata gandindu-ma ca cine stie ce mi-a cumparat.Iau eu plasa o desfac ma uit inauntru si vad vreo trei kile de cartofi .In loc sa ia plasa cu cadoul de acasa a luat-o pe ceaa cu cartofii pe care tocmai ii cumpara de la piata.Ea inca nu isi daduse seama de prostia care a facut-o si ma intreaba cu tupeu:Iti place?.Eu aveam cinci ani pe atunci:)) mi se pare ca asta a fost cel mai groaznic cadou primit vreodata:))
nanaGirl
Postat pe 28 Noiembrie 2008 20:01
Cel mai urat cadou...o cratita.....va vine sa credeti? am primit de la prietenul meu, sa rectific fostul meu prieten...o cratita (si doar stia ca nu le am cu gatitul..ce o fi fost in capul lui?). Nici nu va inchipuiti dezamagirea pe care am simtit-o...eu ma chinuisem sa-i caut ceva care sa fie pe placul lui, il impachetasem frumos si eram entuziasmata. Era primul nostru Craciun impreuna....trebuia sa fie special, dar cand am vazut cadoul de la el mi-am dat seama ca nu ma cunoaste deloc. Avea atatea lucruri din care putea sa aleaga: un parfum, bijuterii din argint etc. Trebuia sa fie un cadou pentru mine, care sa-mi placa mie.
Pot spune ca cel mai urat cadou pe care l-am primit m-a facut sa constientizez pe cine am alaturi.

Postat pe 28 Noiembrie 2008 20:32
ce am primit o mana de lemn:)))))))))))) haios ic eu semnifica ceva poate dar eu nu vedeam nimik interesant o mana de lemn k degete subtiri o am si acum da sa inegrit lemnu ala .calitate proasta
Cris_Flor
Postat pe 28 Noiembrie 2008 20:38
foarte tare asta!
krmn08
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:04
TOPICUL ACESTA m-a invatat ff multe despre femei (si depsre barbati). Multumesc celor care au fost deschise si sincere! ...macar o sa fiu si eu mai atent la aceste moemente si sa fiu mai generos ..
all_the_love
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:29
Am primit o pereche de sosete de la o prietena...
sweetheart_05
Postat pe 28 Noiembrie 2008 23:16
La mine a fost un cadou f frumos numai ca ....
Am primit un catel mic, caine lup pui, aveam 12 ani daca imi ammintesc bine si era ideea mamei. Tata cand a vazut a plecat de acasa. Nu suporta sa stea in casa cu animalele este de principiul: animalele stau in curte, oamenii stau in casa. Si mai ales sa aiba grija de el sa iasa dimineata sau in toiul noptii cu el afara??? Sa curete si sa-l spele? Oricum pt el a fost cel mai urat cadou pt noi copii era super numai ca am cam avut de ales: ori ramaneam cu catelul ori cu tata. Daca alegeam catelul nu mai se intorcea tata, 5 zile cat a stat catelul in casa, tata se mutase prin vecini, statea in boxa, pe la bunica.....
Deci in final nu a fost un cadou placut.
ramia_and
Postat pe 29 Noiembrie 2008 00:02
Hai k ii buna=)) au fost buni cartofi?=)))))))))
Printz3s
Postat pe 29 Noiembrie 2008 00:08
De la: ramia_and, la data 2008-11-29 00:02:53La mine a fost un cadou f frumos numai ca ....
Am primit un catel mic, caine lup pui, aveam 12 ani daca imi ammintesc bine si era ideea mamei. Tata cand a vazut a plecat de acasa. Nu suporta sa stea in casa cu animalele este de principiul: animalele stau in curte, oamenii stau in casa. Si mai ales sa aiba grija de el sa iasa dimineata sau in toiul noptii cu el afara??? Sa curete si sa-l spele? Oricum pt el a fost cel mai urat cadou pt noi copii era super numai ca am cam avut de ales: ori ramaneam cu catelul ori cu tata. Daca alegeam catelul nu mai se intorcea tata, 5 zile cat a stat catelul in casa, tata se mutase prin vecini, statea in boxa, pe la bunica.....
Deci in final nu a fost un cadou placut.
...pacat! animalele ajuta foarte mult la dezvoltarea/cresterea copiilor...ii face responsabili, ocrotitori - asta studiile expertilor au aratat!

Postat pe 29 Noiembrie 2008 00:08
De la: antoaneta1986, la data 2008-11-28 12:01:59cel mai aiurea cadou de craciun, si sunt sigura ca multi au patit-o ca "era la moda" l-am primt vreo 14 ani la rand: in fiecare an alte marimi o precehe de sosete, una de chiloti si un sapun:D asta de la o prietena de familie.... macar de nu aveam... de la 14 ani am inceput sa primesc pijamale

Asa ca.... mult succes si bafta la cadouri marfa
faza cu pijamalele am prins-o si eu!
dia_na
Postat pe 29 Noiembrie 2008 10:12
De la: concursKudika, la data 2008-11-25 17:34:49Din seria “credeai ca nu ai avut nimic de castigat din asta” Kudika revine in forta! Cel mai urat si mai inutil cadou de Craciun primit vreodata iti poate aduce un premiu pe placul tau!

Kudika si www.Magielle.ro te provoaca la un nou concurs: Povesteste-ne care a fost cel mai urat cadou de Craciun primit vreodata iar noi te premiem! De aceasta data darul va fi mai mult ca sigur pe gustul tau fiindca www.Magielle.ro iti ofera ocazia sa ti-l alegi singura.

Ce trebuie sa faci?

Sa ne povestesti postand un raspuns in acest topic care a fost cel mai urat, inutil si neinspirat cadou primit vreodata de Craciun! Peste doua saptamani noi vom citi toate postarile si vom premia povestea despre cadoul cu ghinion!

Concursul se desfasoara in perioada 26 nov - 10 dec 2008.

Castigatoarea va fi anuntata pe email si in cadrul acestui topic din forum.

Vor fi luate in considerare numai raspunsurile postate in acest topic de forum.

Premiul este oferit de www.Magielle.ro si consta intr-un produs Magielle in valoare de 100 lei pe care ti-l poti allege singura! Daca produsul dorit depaseste valoarea premiului, poti achita diferenta.
DaMRa
Postat pe 29 Noiembrie 2008 10:18
Eu am avut multe surprize de Craciun.

Cea mai socanta a fost cand m-am dus la familia prietenului meu(se tinea cina la o matusa de-a sa) si dupa cina si discutii, cu toata lume de fata mi-a zis matusa sa ca a facut curatenia de craciun in sifoner si ca are niste sutiene care si le-a luat si nu`i mai vin, unul nu-i purtat decat o data, restul doar probate(cica) si sa le primesc eu cadou......

M-am inrosit, mi s-au bulbucat ochii, m-am fastacit...ca doar niciodata nu m-am dus cu pieptul in vant pe la ei..ce naiba mi le`a si ambalat ...cu funda
Cherry_bob
Postat pe 29 Noiembrie 2008 13:04
aaaaa.....am uitat ...a mai fost o faza tare de craciun(acum 2 ani)...catelul meu este nascut pe 12 decembrie..si mi l`a promis fratiorul dinainte dar in ziua de craciun mi l`a adus sa-l vad.
Eu dormeam, mi l-a bagat in camera... dupa cateva minute de chitaieli, si plansete m-am trezit buimaca nu stiam ce e cu mine ...si cand am vazut mogaldeata care pe atunci imi incapea in palma....

Problema nu era asta ...era ca mogaldeata imi umpluse patul cu anumite .... rusinozitati. Cand in casa trebuia sa miroasa a brad la mine in camera miroasea a altceva.

Am trimis catelul inapoi la mama lui si l`am luat mai tarziu...pai asa nu se putea macar sarbatorile sa le fac linistita fara parfumuri noi prin preajma..oricum era prea mic.
Cherry_bob
Postat pe 29 Noiembrie 2008 13:12
cel mai urat cadou pe care l-am primit e fost de la sora mea si de la cea mai buna prietena, care lucrau impreuna. Am primit de la fiecare cate un plover verde fosforescent identice. Nu mi-a placut deloc modelul, si culoarea ihhh, asa ca nu le-am purtat niciodata.Si eu care cheltuisem o groaza de bani pe cadouri pentru toata lumea...eram asa de dezamagita. Iar prietenul meu mi-a luat anul trecut de craciun un compleu sexy marimea 46, iar eu port 40 marimea 46 poarta mama lui
nellyy
Postat pe 29 Noiembrie 2008 13:15
Acum doi ani, de Craciun, prietenul (ma rog, fostul prieten) mi-a daruit un maieu alb, mult prea mare pentru mine, care mirosea a transpiratie si era patat (cred ca de ulei), pe spatele maieului scria "versace", dar litera "r" era doar pe jumatate.ironia face ca era impachetat frumos, se vedea ca nu de el.initial am crezut ca e o gluma...si-mi asteptam cadoul in continuare, insa cand l-am intrebat, m-a intrebat ofuscat:nu-ti place?, i-am aratat petele, mirosul intepator, la care mi-a raspuns ca nu a vazut asta cand l-a cumparat.si l-am intrebat:de unde doamne l-ai cumparat? si rusinat imi zice ca de la second hand!ca o continuare (aveam o relatie de 3 ani deja, cadourile anterioare nu erau cine stie ce...dar oricum nu se comparau...si eu ii luasem cadou un ceas Q&Q, pe care dadusem ceva bani..)Asa da barbati!
alexa10
Postat pe 29 Noiembrie 2008 14:08
Buna!
De la sotul meu am primit acm cativa ani cel mai neinspirat cadou.
S-a intamplat, ca lucram intr-un magazin de electrocasnice si in preajma Craciunului vindeam de dimineata pana seara o gramada de mixere (printre altele). Ma duc pe 24.Dec.seara obosita acasa si sub pom ma asteapta un MIXER.Bine, era frumos, de folos,si chiar aveam nevoie de el, dar dragul meu sot vroia sa ma puna s-o si probez!
Va spun sincer, nu am putut sa ma bucur de acest cadou in seara aceea.
CRACIUN FERICIT TUTUROR!!
csillamamaligoi
Postat pe 29 Noiembrie 2008 16:00
eu nu am primit un cadou neinspirat de Craciun ci de ziua mea..mai exact pe 11 noiembrie.Am primit de la prietenul meu un always duo pack.Faza cea mai rea e ca si luna dinainte imi mai luase un pachet...dar atunci chiar aveam nevoie.Are cineva nevoie de absorbante??Ofer cu placere k s-au adunat
Natarsia
Postat pe 29 Noiembrie 2008 16:38
Cel mai neinspirat cadou de Craciun a fost o fata de masa cu simboluri pascale pe ea. Super "cadou"! Dar cam neadecvat! Nu credeti?
georgemanea
Postat pe 29 Noiembrie 2008 16:46
eu de craciun anul trecut am primit de la cumnata mea si de la prietenul meu o cutie de pantofi plina cu zapada artificiala. cautam eu ,cautam prin ea si am gasit o moneda de 1ban . am crezut ca o sa gasesc si eu altceva,iar in acel moment ma inrosisem si credeam ca exploadez de nervi, dar prietenul meu s-a revansat de revelion cu o pereche de cercei de aur.
denysa_model
Postat pe 29 Noiembrie 2008 17:45
Intr-adevar asta e cel mai groaznic cadou... putea si el sa astepte trecerea sarbatorilor... In ceea ce ma priveste nu prea am primit cadouri neinspirate, dar mi s-a intamplat sa nici nu primesc nimic si nu numai de craciun, ci si cu alte ocazii... am avut un prieten vreun an si in tot acel an mi-a oferit un singur cadou si ala de ziua mea (cadou de la el si sora lui) un suport de lumanari, o canuta cu zodia mea si o agatatoare d-aia care se pune la usa, in special la magazine sa auda knd intra cineva...
sss_forever_in_love
Postat pe 29 Noiembrie 2008 19:37
cel mai "urat" cadou primit de Craciun pe moment mi s-a parut cel mai frumos cadou primit vreodata(atunci). este vb de un telefon.dar sa va explic pe larg: aveam nevoie de un telefon si iubitul meu de atunci (cu care am stat 3 ani) s-a gandit sa-mi ia un samsung cu "clapita". mi l-a dat in ziua in care m-am intors acasa(eu stateam in Bucuresti atunci), cu cateva zile inainte de Craciun. in acel moment am crezut ca sunt cea mai norocoasa fiinta ca il am langa mine pt ca stie ce imi doresc fara sa-i spun.aceasta fericire a durat pana in ianuarie cand prietena mea cea mai buna a venit rusinata la mine si mi-a spus ca acel telefon e luat in rate pe numele ei si ca iubitul meu nu a platit rata si ca ea nu are de unde sa o plateasca. am inghitit in sec si am platit prima rata.la fel s-a intamplat si in feb si martie....si in lunile care au urmat. lucrul cel mai "frumos " a fost ca i-am facut abonament pe numele meu si tot eu am ajuns sa platesc si facturile si ratele (la tel meu). si stiti ce e "amuzant"? desi ne-am despartit de f mult timp abonamentul a ramas pe numele meu ,el s-a mutat la Constanta cu iubita lui si eu i-am platit de curand ultimele 2 facturi si i-am inchis abonamentul. treb sa mai dai din cand in cand cu capul de prag ca sa vezi ca este acolo.
necdanabv
Postat pe 29 Noiembrie 2008 20:20
cred ca cel mai neinspirat cadou de Craciun a fost acum vreo 3 sau 4 ani cand am primit de la "prietenul" meu de atunci... o ciocolata si un spiridus de plus de la coca cola pe care`l lui din alimantara in schimbul a 3 capace
lovely_me
Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:30
Cel mai urat "cadou" de Craciun l-am primit de la viata.Sa va explic:acum 2 ani in luna septembrie am adus pe lume 2 gemeni (Marius si Remus)sanatosi si frumosi pe care i-am indragit atat eu si sotul meu cat si fratiorul lor mai mare Ady care la acea vreme avea 9 ani.toate lucrurile au mers bine pana cu cateva zile inainte de Craciun (mai aveam putin si terminam curatenia) cand cei mici au inceput sa tuseasca.M-am dus cu ei la medicul de familie care m-a trimis cu ei la medicul pediatru, iar dupa ce acesta i-a consultat a decis sa ii interneze pentru ca aveau amandoi aprindere de plamani.Am fost "cazati"intr-un salon dupa care li s-au pus perfizii (au fost intepati de mai multe ori pentru ca nu le gaseau venele) si am stat in spital pana pe data de 30. Si uite asa in loc sa petrecem Craciunul fericiti acasa cu intreaga familie sa primim colindatori sa mancam toate bunatatile care se pregatesc pentru aceasta sarbatoare,noi am fost impartiti in 2 echipe :sotul era acasa cu Ady si pregateau friptura si sarmale(sarmalele au fost putin afumate)iar eu eram cu cei mici intr-un salon urat de spital.

Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:45
Buna fetelor, cel mai neinspirat cadou cred ca a fost un colac de WC primit pe 23 dec. ( dubla ocazie- ziua de nastere si cadou de Mos Craciun) Cred ca orice alt comentariu este de prisos.....
liliana_ciobanu2008
Postat pe 30 Noiembrie 2008 13:08
Din punctul meu de vedere, cadoul pe care l-am primit si m-a enervat cel mai tare a fost...o carte.De la sotul din dotare. Se numea sec: ,,Alimentatia rationala''...nici-un cuvant in plus....nici-o aluzie in plus...daca ar mai fi fost nevoie...Si a avut ca rezultat...,,bulimia de Craciun, Sf Stefan si Revelion''...caci m-a deprimat, evident...musiul...
irincuta_br
Postat pe 30 Noiembrie 2008 14:26
cel mai neinspirat cadou a fost o umbrela

Postat pe 30 Noiembrie 2008 15:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Castiga unul dintre cele 6 pachete pentru protectia solara oferite de Ivatherm! 1057 De la: concursKudika 17 August 2010 14:31
Concurs: Bioderma, Inventatorul tehnologiei micelare 1074 De la: alindumitru46 30 Decembrie 2009 17:58
Oxette da ora exacta in moda! 401 De la: concursKudika 20 Iunie 2011 17:15
Wizz Air iti da aripi sa descoperi Europa 460 De la: concursKudika 22 August 2012 15:08
Castiga unul dintre cele 3 super premii puse la bataie de BeautySpell.ro! 570 De la: concursKudika 9 August 2012 14:55