Setari Cookie-uri

asi vrea sa stiu taurii cu leii si potrivesc din puct zodiacal sa formeze un cuplu

din cate am citit pe net taurii ku leiii nu se inteleg asi vrea sa stiu mai concret de ce?

Postat pe 16 Decembrie 2008 21:57
De la: yonelya_mari_love, la data 2008-12-16 21:57:21din cate am citit pe net taurii ku leiii nu se inteleg asi vrea sa stiu mai concret de ce?



Si eu sunt interesata de acest subiect...eu leu si el taur...si ei eu as vrea sa stiu dc nu ne-am intelege....astept niste rasp de la alti care sunt in aceeasi situatie...ms
sandruca
Postat pe 23 Decembrie 2008 09:16
Buna fetelor!

Eu leu si el taur....ne intelegem foarte bine...chiar vrem sa ne casatorim...suntem impreuna de 2 ani dar ne cunoastem de 6 ani si totul merge ft bine..bineinteles mai sunt si unele "ciondaneli" dar trecem foarte repede peste ele si e ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.Taurii sunt cam incapatanati dar pasionali iar leii au nevoie de foarte multa afectiune din partea partenerului.

Parerea mea este ca leii si taurii sunt facuti unul pt celalalt

O zi buna va doresc!
D33a87
Postat pe 5 Ianuarie 2009 10:54
Buna fetelor!

Eu leu si el taur....ne intelegem foarte bine...chiar vrem sa ne casatorim...suntem impreuna de 2 ani dar ne cunoastem de 6 ani si totul merge ft bine..bineinteles mai sunt si unele "ciondaneli" dar trecem foarte repede peste ele si e ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.Taurii sunt cam incapatanati dar pasionali iar leii au nevoie de foarte multa afectiune din partea partenerului.

Parerea mea este ca leii si taurii sunt facuti unul pt celalalt

O zi buna va doresc!
D33a87
Postat pe 5 Ianuarie 2009 11:25
De la: D33a87, la data 2009-01-05 11:25:09Buna fetelor!

Eu leu si el taur....ne intelegem foarte bine...chiar vrem sa ne casatorim...suntem impreuna de 2 ani dar ne cunoastem de 6 ani si totul merge ft bine..bineinteles mai sunt si unele "ciondaneli" dar trecem foarte repede peste ele si e ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.Taurii sunt cam incapatanati dar pasionali iar leii au nevoie de foarte multa afectiune din partea partenerului.

Parerea mea este ca leii si taurii sunt facuti unul pt celalalt

O zi buna va doresc!
luminita_ste2
Postat pe 11 Ianuarie 2009 19:37
Aparent, o zodie de Pamant nu prea s-ar potrivi cu o zodie de Foc. Taurii au o lume a lor, interioara, in care nu le place sa scormoneasca cineva. Leii sunt dominatori, expansivi, vor sa fie in centrul atentiei. In plus, ambele zodii fac parte din crucea fixa a zodiacului, deci sunteti incapatanati amandoi, dar fiecare in felul lui. Un Taur se incapataneaza tacand, iar un Leu hotarand in locul celuilalt. S-ar putea sa va ajute Ascendentul, pozitiile lui Marte si Venus, etc... Nu poate exista compatibilitate/incompatibilitate 100%, iar daca va acceptati asa cum sunteti, lucrurile ar putea sa mearga, numai ca acceptarea sa fie reciproca.
milica_albulescu
Postat pe 21 Februarie 2009 21:43
ooo... ce... "frumos"....!!!!!!
Anissia27
Postat pe 22 Februarie 2009 12:15
Vai Doamne, pe zi ce trece ma minunez de cati analfabeti sunt la noi, in tara. Parca au sarit complet de clasa a VIII-a, cand se invata gramatica. Stiu, n-are legatura cu subiectul de fata, am eu o problema, stiu, dar macar daca tot postezi pe un forum, incearca sa scrii si corect ca sa nu te faci de ras.
paulaarh
Postat pe 13 Martie 2009 15:42
eu sunt taur iar el leu.intr-adevar leii au nevoie de multa afectiune si sa creada ca ei sunt sefii intr-o relatie, dar noi ne intelegem bine pentru ca ne respectam unul pe celalalt.el e foarte afectuos cu mine, deci relatia merge foarte bine.
gabigabica
Postat pe 13 Martie 2009 16:08
Taur - Leu

Taur si Leu, Pamânt senzual si Foc teatral...

Sunt multe calitati care va unesc... Amândoi posesivi si fideli, amândoi interesati de activitati culturale si de un camin îngrijit.

Dar atâtea care va despart!! Tu vrei sa ai un sentiment de siguranta în viata, o baza solida, dovezi de iubire, Leul are nevoie sa fie în centrul atentiei (asta înseamna în afara caminului), sa fie aplaudat la scena deschisa si, mai ales, sa fie respectat. O sa se-ndragosteasca de complimentele la care Taurul e maestru, si o sa ceara mereu mai multe si mai multe... fiindca are nevoie sa se stie în fruntea listei, number one. Iar tu n-o sa-ti dai seama ca trebuie chiar mereu mereu sa-i spui Leului ce nemaipomenit este, ce frumos e, ce destept si superb este, ce inima larga are (ARE, sa stii!)... La un moment dat, biata felina o sa se întrebe daca te-ai "desdragostit" de ea! Asa ca atentie la acest hop în comunicare.

Dat fiind ca Leul se pricepe sa initieze proiecte iar tu sa le pui în practica, aici o sa fie o combinatie perfecta între voi doi : de cum va întâmpina o piedica, Leul o sa se uite crucis, cu o expresie de genul "ASTA n-are ce sa caute aici! nu era în plan!!!", iar tu, cu rabdare si perseverenta, ai sa depasesti obstacolul sau ai sa-ti ajuti Leul sa înteleaga de ce lumea nu este perfecta si de ce proiectele de orice fel au nevoie si de o baza solida, facuta din rezistenta si perseverenta.
_dulcik_
Postat pe 13 Martie 2009 16:13
Taur - Leu

Amândoi sunteti înclinati spre lumea materiala, desi în moduri diferite : tu pentru ca materialul este o alinare pentru nevoia ta de forme si concret, iar Leul pentru ca îi satisface ambitiile de succes si reprezinta pentru el o dovada a împlinirii.

Si tot materialul va desparte : sampania care-i place Leului, de calitate superioara, de soi ales si cu un pret fantastic, pe tine te face sa te gândesti numai la un singur lucru : "nu cheltuie cam mult?" Taurul e genul "da-mi banii, sa-i pun la banca", iar Leul îi vrea ca sa traiasca elegant. Oricum, stiti amândoi sa faceti bani, asa ca, o data stabilit cine-i la cârma (DACA o sa ajungeti la vreun compromis pe tema asta), lucrurile or sa mearga bine. Compromisul însa... e cam greu de obtinut : nici unul dintre voi nu e flexibil. Daca esti dispus sa cedezi din când în când, poate ca asta va mai îmbuna felina, dar atentie mare la nevoia Leului de a fi conducator!
_dulcik_
Postat pe 13 Martie 2009 16:13
De la: , la data 2008-12-16 21:57:21din cate am citit pe net taurii ku leiii nu se inteleg asi vrea sa stiu mai concret de ce?



sincer nu stiu ce spune horoscopul...dar eu fiind taur..nu ma prea inteleg cu leii

poate fi si caracterul meu de vina...
Katte02
Postat pe 3 August 2009 16:49
Sora mea e taur si prietenul ei este leu, sunt impreuna de 4 ani si se inteleg perfect. Amndoi si rabdare unul cu celalalt si sunt foarte posesivi.
Ancuuu
Postat pe 4 August 2009 02:05
Amandoi au rabdare*
Ancuuu
Postat pe 4 August 2009 02:05
Vai eu sunt leu si iubitul meu taur...ne intelegem de minune..suntem de 4 ani impreuna si merge si acum relatia ft bine:X:X:X in cele mai multe zazuri se inteleg am citit si pe alt siteuri si in cele mai multe cazuri se intelegeg mai ales ca sunt iubitori si au rabdare amandoi
Dalya
Postat pe 4 August 2009 22:35
[eu sant taur si el leu si merge credeti-ma dar sa lasa-ti amandoi cate ceva din orgoliu eu traiesc o experienta de 1 an si 2 luni si nu ne-am certat niciodata
kudika002180
Postat pe 12 Octombrie 2009 19:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu Sagetator si El Scorpion - interesanta combinatie 13 De la: naty19 14 Ianuarie 2011 11:24
salut 8 De la: bubulika 12 Martie 2009 15:15
eu sagetator el scorpion 7 De la: miss_darine 15 Decembrie 2010 21:56
buna 2 De la: yumalai 27 Decembrie 2009 16:33
Horoscop 4 De la: geo_x 20 Iulie 2009 23:58