Setari Cookie-uri

Despre relatii intre persoane de aceeasi zodie

Considerati ca trebuie sa fim diferiti ca sa ne potrivim? (ca iubiti). La ce va ganditi cand auziti de o relatie: scorpion -scorpion ? :-SS
Cand e vorba de 2 persoane cu aceleasi interese,exact aceleasi hobby-uri ,planuri de viitor,aceleasi gusturi la muzica,haine,filme,mancare,etc. Nascuti in aceeasi zi,cu o diferenta doar de ani si de sex:) Cand se intalnesc 2 " clone" care ar putea fi rezultatul impactului?
ArtLover
Postat pe 17 Decembrie 2008 15:10
Avand in vedere ca ai 18 ani mi se pare normal sa intrebi . Unele persoane spun ca se plictisesc daca seamana prea mult cu iubitul/iubita, altele din contra prefera asta. Eu sunt de parere ca daca ai mai multe in comun (asa cum zici tu) este un plus. Totusi chiar daca persoanele se aseamana nu exista nici o garantie ca totul va merge minunat in viitor, in timp oamenii se schimba ca personalitate/sentimente.
metal
Postat pe 18 Decembrie 2008 13:06
Cred ca e destul de bine ca cei doi sa aiba multe in comun.Oricum va exista ceva diferit intre ei,nu are cum sa fie totul la fel.Insa depinde de intelegere si de ceea ce cauta ambii.

Postat pe 18 Decembrie 2008 13:11
iarasi compatibilitati de zodii...irelevant
razz
Postat pe 19 Decembrie 2008 16:09
parerea mea este intre doua persoane de aceeasi zodie poate fi o relatie de viitor,dar asta depinde de zodi in care se afla nativii. daca acestia sunt intr-o zodie in care este iubita libertatea ca de exemplu gemeni, nu poate iesi intre ei decat o aventura, iar prin eforturi poate iesi ceva frumos.isi poate uimi partenerul facandu-i surprize care stie ca pe el il impresioneaza. acum nu depinde numai de zodie si atat, depinde si de ascendent, unul din nativ poate fi prea sentimental si visator, iar celalalt prea realist si aspru.
deci, totul nu se reduce la zodii si la oameni
kapshunik2000
Postat pe 20 Decembrie 2008 18:59
Depinde de felul fiecaruia pana la urma...nu toti cei care sunt in scorpion ,de ex., au si acelasi caracter cu ceilalti din aceeasi zodie....nu se supun toti acelorasi reguli de comportament si mod de gandire...suntem oameni....nu luati asa mult in considerare astrele...nu au un aport asa mare in viata noastra...dar totusi ..daca se pune problema sa existe o relatie intre doua persoane din aceeasi zodie ,eu spun ca nu e o tragedie..daca au caractere asemanatoare pot fi apropiati si sa se inteleaga bine..dc nu?
liza24_84
Postat pe 20 Decembrie 2008 19:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
homosexualitatea 31 De la: lylee 1 August 2012 22:45
femeile, barbatii si sexul 155 De la: dea_odeen 24 Noiembrie 2010 01:57
ce sa fac?... 20 De la: Paloma85 29 Septembrie 2011 22:47
help !!!! 17 De la: Barbie30 3 Septembrie 2010 13:08
Am gresit oare atat de mult?! 38 De la: IMPOSIBILA 21 Iunie 2010 23:55