Setari Cookie-uri

cine a folosit produsul Normaderm de la vichy? pt curatat tenul regenerarea lui etc?

cine a folosit crema NORMADERM VICHY ? sa mi spuneti dak intr-adevar e buna ?!?

cik e buna pt - curatarea porilor
- reinnoirea celulara
- restructurarea pielii
eu folosesc un produs deo roll-on d la vichy si e foarte bun, fetele mi zic k produsele d la vichy sunt d calitate dar eu sunt interesata daca le a testat cineva? cateva pareri lamuritoare ar fii mai mult decat binevenite
pretziossa
Postat pe 3 Martie 2009 16:35
il am eu dar sta in baie si...se umple de praf. L-am folosit de cateva ori, intr0adevar reduce luciul pielii si are efect calmant (ma refer la cosuri, roseata pielii, etc), dar nu este de folosit decand cand tenul are probleme. Eu n-am fost prea incantata.
mrskattousa
Postat pe 3 Martie 2009 16:48
prietena mea, dupa ce a nascut, a ramas cu o acnee rebela si a reusit sa-si curete fata (in timp, ce-i drept), cu Normaderm....
kitty_krieger
Postat pe 3 Martie 2009 17:00
Si eu recomand Normaderm. 2 prietene au folosit si au fost f incantate, aveau cosuri urate si au disparut dupa o luna de tratament

Postat pe 3 Martie 2009 18:46
De la: pretziossa, la data 2009-03-03 16:35:05cine a folosit crema NORMADERM VICHY ? sa mi spuneti dak intr-adevar e buna ?!?

cik e buna pt - curatarea porilor
- reinnoirea celulara
- restructurarea pielii
eu folosesc un produs deo roll-on d la vichy si e foarte bun, fetele mi zic k produsele d la vichy sunt d calitate dar eu sunt interesata daca le a testat cineva? cateva pareri lamuritoare ar fii mai mult decat binevenite

Eu folosesc de vreo doi ani Normaderm gel de curatare cu apa si e OK. Am avut si creme de noapte - chiar are efect si de zi care are doar efect de matifiere...cateva ore...dar la creme am renuntat, pt. ca am avut impresia ca, creaza un fel de dependenta, fata ingrasandu-se mult mai tare daca nu le mai foloseai...
ocs
Postat pe 8 Martie 2009 18:37
Este foarte bun, mai ales daca ai porii dilatati in zona T
ratzusca_vesela
Postat pe 12 Martie 2009 21:09
o am si eu..este foarte buna,inchide porii...
si apa termala este foarte ok,de obicei nu ma dau cu crema,doar cu apa termala
SweetHappyButterfly
Postat pe 12 Martie 2009 21:18
Si eu am folosit normaderm am gasit o promotie si erau 2 la pret redus dar sincer nu am fost multumita deloc de ele .Acum folosesc clean and clear si e bun ,dar totusi cele mai bune produse ptr ten gras sunt cele de la AVENE. Doar pretul ar fi o problema atat .
alesya83
Postat pe 24 Aprilie 2009 19:48
folosesc si eu crema normaderm de la vichy...si la inceput nu eram foarte incantata..vroiam sa se vada efectul dupa 2-3 zile..:)) dar acum,dupa cateva saptamani , pot sa spun ca sunt mai mult decat mutumita....si in combinatie cu lotinea tonica tot normaderm face intr-adevar minuni...;))
charlize11
Postat pe 6 Mai 2009 23:23
oricum...cred ca depinde de tenul fiecareia..:) pt unele fete poate sa fie foarte buna iar pentru altele poate sa nu dea efectele dorite...eu de exemplu nu pot folosi nimic de la garnier cu toate ca am prietene care sunt f multumite..:) cel mai bine este sa cumperi si sa incerci..cu toate ca pretul poate e putin cam mare...:D
charlize11
Postat pe 6 Mai 2009 23:27
Buna. Crema are doar efect de matifiere sau si hidrateaza? Si eu cam am probleme cu tenul, zona T cu mult prea mult exces de sebum, iar restul, piele foarte sensibila. Este foarte greu sa gasesc crema potrivita tipului meu de ten.
XXX
bamby2309
Postat pe 28 Mai 2009 04:23

Am incercat si eu Normaderm de noapte si era sa fac soc anafilactic...glumesc...dar nu mi se pare grozava gama asta...
Cred ca produsele La Roche Posay sunt mai bune...parerea mea..
Sotul meu a folosit Normaderm de zi(noua formula) si a fost partial multumit...
puricoasa
Postat pe 24 Iunie 2009 22:05
si eu folosesc gama Normaderm de la Vichy, eu zic ca are efect. folosesc gelul de curatare, lotiunea tonica , cele 2 creme ( de noapte si de zi) si acuma mi-am cumparat si un fond de ten. parerea mea este ca merita folosit, sa nu crezi ca da rezultate dupa 2-3 zile, dar folosit cu permanenta chiar da rezultate bune!
katibartha
Postat pe 26 Iunie 2009 11:44
fetelor sa va spun ce am folosit eu :Am tenul mixt gras au incepu sa-mi apara cosuri de prin a8a am fost la dermatolog si mi-a dat 6 luni de SOTRET si ma dadeam si k gelul ISOTREXIN si mai foloseam si apa termala de la AVENE au avut efect aveam fata curata dar dupa cateva luni 6 luni pana intr-un an au inceput sa-mi para iar

Binenteles ca nu mai vroiam sa iau totfelul de pastile care nu sunt f recomandate deoarece au efecte negative

Am cunoscut o cosmeticiana si mi-a recomandat

GAMA STOP ACNEE DE LA GEROVITAL PLANT (care pentru mine afost excelenta)
mi-am luat toata gama
gel de curatare...fluidul antiseptic(tonicul) , crema sebo-reglatoare(cu care ma dau ziua), si crema ultra activa(noaptea)aa si batonul corector:D
si pe langa astea am fakut in fiecare zi timp de o sapt masca de argila si masca detoxifianta 1 data pe sapt(sunt suuuper bune cele de la gerovital aslavital ) Rezultatele la mn s-au vazut din primele zile si sunt suuper multumita
vheroo
Postat pe 25 August 2009 00:54
Puteti incerca produsul asta, evident, dupa ce va mai documentati. Este produs in America, este natural, nu are efecte secundare, ce sa va mai zic....Multa sanatate!!!

Best Hyaluronic Acid cu BioCell Collagen ll si Chondroitin Sulfate 60 cap

Complex proteic colagenic 1900 mg

Contine BioCell Colagen II brevetat. BioCell Colagenul II este obtinut din sternul de pui si ofera biodisponibilitate si absorbtie foarte usoara si rapida.
In 2-3 luni uiti de cosuri, puncte negre, riduri,artrita,coxartroza,dureri de articulatii, etc...
Eu il folosesc si este foarte eficient....prietenii imi zic ca am intinerit :) E luat din Cluj si e mai ieftin decat oriunde si mai concentrat.
EX_TAZ
Postat pe 22 Septembrie 2009 18:21
Am folosit si crema hidratanta Normaderm cat si gelul de curatare Normaderm...desi nu am avut niciodata probleme cu punctele negre sau cosurile, doar putin exces de sebum in zona T si asta numai vara, pot spune ca nu am fost multumita deloc de aceste 2 produse...gelul imi irita fata si imi usca prea tare pielea(de la prima utilizare) asa ca am urmat sfatul de pe ambalaj si am intrerupt folosirea lui,iar crema...intr-adevar reduce luciul fetei, da un aspect placut tenului, dar...daca o zi nu te dai cu ea...parca tenul e mai lucios decat la inceputul folosirii acestei creme"minune" ...acum depinde de tenul fiecaruia :) eu am inceput sa folosesc de vreo 4 luni gama Sebo Specific de la Yves-Rocher, asta dupa ce am incercat produse de la Avon,Oriflame,Garnier,Nivea,Clean&Clear, etc., si sunt foarte multumita.La pret sunt la fel ca si cele de la Vichy :D

anDrEEA_cristina310886
Postat pe 1 Octombrie 2009 13:22
Produsele Vichy sunt uimitor de adevarate.Dau rezultate, intradevar.Folosestele cu incredere.
mikiburgui
Postat pe 25 Octombrie 2009 10:51
E ok, nimic deosebit.
Kathara
Postat pe 25 Octombrie 2009 10:58
Este f bun
Summer_
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:16
Personal,PRO vichy!!!!
kika25
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:37
Il am de doua zile,pana acuma pot spune ca sunt multumita.Pretul totusi mi se pare cam piperat....totusi e vb de o crema de 50 de ml.O sa revin dupa cele 2 saptamani de utilizare;)
kudika326761
Postat pe 23 Octombrie 2010 02:46
am folosit vichy 2 ani. aveam cosuri...nu neaparat acnee cat cosuri..3, 5, 7 care imi apareau periodic...in timp mi le-a curatat, plus semnele care imi mai ramaneau plus ca nu prea aveam puncte negre. Cand spun timp...ma refer la 6-7 luni.la un moment dat nu am mai folosit-o. nush de ce...o cumparasem dar am lasat-o pe raft...
si in 2-3 luni au reaparut cosurile...de data asta mai multe...am incept sa o folosesc iar...inalte 3 luni eram plinaaaa de cosuri. acnee in toata regula....mi se intindeau si pe gat. Ca niciodata. Si mentionez...am 24 de ani. am trecut de pubertate. acum am fost la un dermatolog si mi-a recomandat pastile si alta crema. nu vichy.
oricum doctorul mi-a spus ca in timp si cremele astea trebuie schimbate. acum nu stiu ce sa zic...
eu nu mai vreau sa aud de vichy.
sper sa imi mai treaca acneea asta ca am ajuns sa ma simt ca o pustoaica de 15 ani
ploidevise
Postat pe 21 Noiembrie 2010 14:26
Personal, nu am fost foarte incantata de Normaderm, ajuta, de multe ori dar nu are rezultatele pe care le promoveaza,cum ca ar curata tenul in 2 saptamani.
http://dirtycluj.distonocalm.ro/
kudika326761
Postat pe 8 Aprilie 2011 22:39
Produsele normaderm se folosesc pentru tenul gras, iar tu aveai tenul gras pe timpul verii in zona T si asta din cauza caldurii, de aceea ai avut aceste reactii de usturime si il simteai uscat pentru ca nu ti se potrivea. Tenul gras intodeauna este urmat de niste pori dilatati,pucte negre si cosuri, ceea ce tu nu ai avut.
Camelia93
Postat pe 16 Iulie 2012 23:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A incercat cineva din voi Proactiv? 1 De la: sweety25 24 Aprilie 2010 22:59
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 14:07
LEOREX = NANOTEHNOLOGIE 9 De la: rockk 15 Februarie 2011 23:10
Am un ten foarte dificil 9 De la: oonahabibi_yahoo_com 15 Aprilie 2009 11:24
Cosulete ascunse..gata sa explodeze :( 7 De la: kudika_1043366 22 Aprilie 2022 01:14