Setari Cookie-uri

Este prietenia prima faza a unei relatii de dragoste

De la: soraderazboi, la data 2010-03-04 13:53:48Si daca nu exista chimie?
Inca o intrebare: sintem sclavii chimiei?
daca nu exista atractie sexuala se rupe si relatia de prietenie intre un barbat si o femeie.....mai ales ca o prietenie intre doi parteneri de sex opus se bazeaza mai mult pe atractie fizica.....
kudika029282
Postat pe 5 Martie 2010 11:33
De la: kudika029282, la data 2010-03-05 11:33:44
De la: soraderazboi, la data 2010-03-04 13:53:48Si daca nu exista chimie?
Inca o intrebare: sintem sclavii chimiei?
daca nu exista atractie sexuala se rupe si relatia de prietenie intre un barbat si o femeie.....mai ales ca o prietenie intre doi parteneri de sex opus se bazeaza mai mult pe atractie fizica.....


Imi pare rau, dar asta este o prostie si arata o gindire limitata. Nu am sa-ti demonstrez de ce pentru ca nu imi bat capul cind sansele sa obtin rezultate sint prea mici.
soraderazboi
Postat pe 5 Martie 2010 12:11
De la: soraderazboi, la data 2010-03-05 12:11:34
De la: kudika029282, la data 2010-03-05 11:33:44
De la: soraderazboi, la data 2010-03-04 13:53:48Si daca nu exista chimie?
Inca o intrebare: sintem sclavii chimiei?
daca nu exista atractie sexuala se rupe si relatia de prietenie intre un barbat si o femeie.....mai ales ca o prietenie intre doi parteneri de sex opus se bazeaza mai mult pe atractie fizica.....


Imi pare rau, dar asta este o prostie si arata o gindire limitata. Nu am sa-ti demonstrez de ce pentru ca nu imi bat capul cind sansele sa obtin rezultate sint prea mici.
Ba nu ,tu arati ca esti o ingamfata si-ti cam ridici prostia la rang de virtute !!!!
cristinxxx
Postat pe 5 Martie 2010 12:29
De la: cristinxxx, la data 2010-03-05 12:29:46
De la: soraderazboi, la data 2010-03-05 12:11:34
De la: kudika029282, la data 2010-03-05 11:33:44
De la: soraderazboi, la data 2010-03-04 13:53:48Si daca nu exista chimie?
Inca o intrebare: sintem sclavii chimiei?
daca nu exista atractie sexuala se rupe si relatia de prietenie intre un barbat si o femeie.....mai ales ca o prietenie intre doi parteneri de sex opus se bazeaza mai mult pe atractie fizica.....


Imi pare rau, dar asta este o prostie si arata o gindire limitata. Nu am sa-ti demonstrez de ce pentru ca nu imi bat capul cind sansele sa obtin rezultate sint prea mici.
Ba nu ,tu arati ca esti o ingamfata si-ti cam ridici prostia la rang de virtute !!!!


pentru asta te iert ca m-ai "enervat" de dimineatza
Dontyyy
Postat pe 5 Martie 2010 13:08
De la: cristinxxx, la data 2010-03-05 12:29:46
De la: soraderazboi, la data 2010-03-05 12:11:34
De la: kudika029282, la data 2010-03-05 11:33:44
De la: soraderazboi, la data 2010-03-04 13:53:48Si daca nu exista chimie?
Inca o intrebare: sintem sclavii chimiei?
daca nu exista atractie sexuala se rupe si relatia de prietenie intre un barbat si o femeie.....mai ales ca o prietenie intre doi parteneri de sex opus se bazeaza mai mult pe atractie fizica.....


Imi pare rau, dar asta este o prostie si arata o gindire limitata. Nu am sa-ti demonstrez de ce pentru ca nu imi bat capul cind sansele sa obtin rezultate sint prea mici.
Ba nu ,tu arati ca esti o ingamfata si-ti cam ridici prostia la rang de virtute !!!!


Baietel, aroganta mea intelectuala este motivata. Probabil la fel si semnele de exclamare cu care inchei tu, asa, usor isteric.
soraderazboi
Postat pe 5 Martie 2010 13:22
De la: kudika029282, la data 2010-03-05 11:33:44
De la: soraderazboi, la data 2010-03-04 13:53:48Si daca nu exista chimie?
Inca o intrebare: sintem sclavii chimiei?
daca nu exista atractie sexuala se rupe si relatia de prietenie intre un barbat si o femeie.....mai ales ca o prietenie intre doi parteneri de sex opus se bazeaza mai mult pe atractie fizica.....


nu e adevarat, eu am prieteni barbati pe care ii cunosc si de 20 ani de zile si suntem prieteni si nu vom fi niciodata iubiti, tocmai pentru ca nu exista chimie intre noi. am fost prieteni si cand eram copii, si adolescenti si acum ca avem familiile noastre tot prieteni buni suntem.
DayC
Postat pe 5 Martie 2010 14:05
DayC, acum asteapta sa ti se spuna fie ca esti proasta, fie ca esti mincinoasa, ca sigur ti-ai tras-o cu vreunul dintre ei. Sau ca ei sint prieteni cu tine doar pentru ca spera ca intr-o zi ti-o vor trage.
Si cica asta-i gindire "realista", cum ar motiva unii. Deloc limitata.
soraderazboi
Postat pe 5 Martie 2010 14:37
De la: soraderazboi, la data 2010-03-05 14:37:53DayC, acum asteapta sa ti se spuna fie ca esti proasta, fie ca esti mincinoasa, ca sigur ti-ai tras-o cu vreunul dintre ei. Sau ca ei sint prieteni cu tine doar pentru ca spera ca intr-o zi ti-o vor trage.
Si cica asta-i gindire "realista", cum ar motiva unii. Deloc limitata.
duduie tu esti mai degraba mincinoasa sau proasta...nu exista prietenie intre un barbat si ofemeie fara sa se ajunga la un moment dat si in pat..... cine crede asta este fraiera....nicim un barbat nu se apropie de o femeie fara sa fie atras si sexual de aceasta.....
kudika029282
Postat pe 5 Martie 2010 14:41
De la: kudika029282, la data 2010-03-05 14:41:04
De la: soraderazboi, la data 2010-03-05 14:37:53DayC, acum asteapta sa ti se spuna fie ca esti proasta, fie ca esti mincinoasa, ca sigur ti-ai tras-o cu vreunul dintre ei. Sau ca ei sint prieteni cu tine doar pentru ca spera ca intr-o zi ti-o vor trage.
Si cica asta-i gindire "realista", cum ar motiva unii. Deloc limitata.
duduie tu esti mai degraba mincinoasa sau proasta...nu exista prietenie intre un barbat si ofemeie fara sa se ajunga la un moment dat si in pat..... cine crede asta este fraiera....nicim un barbat nu se apropie de o femeie fara sa fie atras si sexual de aceasta.....




... mai femeie ... nu mai face afirmatii alandala ... eu m-am simtit intotdeauna foarte bine cu femeile (incepind din scoala generala) si ele cu mine ... din toata gasca respectiva multe sint, si erau. niste femeiusti de toata frumusetzea ... am fost foarte buni prieteni toti si eu eram interfatza cu cealalta gascutza de baietzei lihniti dupa ele ... pentru simplul fapt ca am fost odata, in liceu, prieten cu una dintre ele nu mai merge, si nu mergea, sa mai incerc cu alta dintre ele ... se strica totul ... pe linga asta timpul a trecut avem toti familii -prin toate colturile lumii ... avem alte probleme cind ne intilnim decit incotzopeneala ...

... in principiu vorbim din perspective diferite ... cu anturaje de o calitate diferita ... cu probleme diferite ... si interese diferite ... cu valori si caractere diferite ...

... totul se poate dar daca intelegi ce pierzi (pentru ca nimic nu ramine nedescoperit pina la urma) atunci iti vezi de treaba ta ... indiferent ca esti barbat sau femeie ...

marco918
Postat pe 5 Martie 2010 14:58
Mai oameni buni !!!Nu va mai bateti capu' cu aberatiile kudicii xxx...ca e plecata cu sorcova rau de tot !!!
blaa
Postat pe 5 Martie 2010 15:09
De la: kudika029282, la data 2010-03-05 14:41:04
De la: soraderazboi, la data 2010-03-05 14:37:53DayC, acum asteapta sa ti se spuna fie ca esti proasta, fie ca esti mincinoasa, ca sigur ti-ai tras-o cu vreunul dintre ei. Sau ca ei sint prieteni cu tine doar pentru ca spera ca intr-o zi ti-o vor trage.
Si cica asta-i gindire "realista", cum ar motiva unii. Deloc limitata.
duduie tu esti mai degraba mincinoasa sau proasta...nu exista prietenie intre un barbat si ofemeie fara sa se ajunga la un moment dat si in pat..... cine crede asta este fraiera....nicim un barbat nu se apropie de o femeie fara sa fie atras si sexual de aceasta.....


Hahaha, ce ti-am zis ca o sa se gaseasca alta limitata care sa-ti sara in cap? Vai ce-mi place cind altii demonstreaza teoriile pe care le sustin eu.
soraderazboi
Postat pe 5 Martie 2010 15:23
marco, foarte bine ai punctat cu povestea pe care-ai spus-o. Mai ales cu ceea ce tine de mediul din care provii si valorile pe care ti le-ai luat de acolo.
soraderazboi
Postat pe 5 Martie 2010 15:25
De la: kudika029282, la data 2010-03-05 14:41:04
De la: soraderazboi, la data 2010-03-05 14:37:53DayC, acum asteapta sa ti se spuna fie ca esti proasta, fie ca esti mincinoasa, ca sigur ti-ai tras-o cu vreunul dintre ei. Sau ca ei sint prieteni cu tine doar pentru ca spera ca intr-o zi ti-o vor trage.
Si cica asta-i gindire "realista", cum ar motiva unii. Deloc limitata.
duduie tu esti mai degraba mincinoasa sau proasta...nu exista prietenie intre un barbat si ofemeie fara sa se ajunga la un moment dat si in pat..... cine crede asta este fraiera....nicim un barbat nu se apropie de o femeie fara sa fie atras si sexual de aceasta.....


Mai, fata, lasa lumea in pace sa creada ce vrea si nu mai contrazice ca surda pe mormant pe toata lumea .Tu ai o parere , tine-o pentru tine , alta crede altceva si nu e musai sa raspunzi la toata lumea si sa te incapatzanezi sa le schimbi ideile cu ale tale.Lasa pe fiecare sa spuna ce vrea si sa gandeasca ce pofteste.

Postat pe 5 Martie 2010 15:27
Eu am sa raspund simplu si la obiect......fara sa caut nici o justificare la ceea ce am sa spun.Eu cred ca..... DA este prietenia prima faza a unei eventuale relatii de dragoste.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 5 Martie 2010 16:55
De la: nico_dana2006, la data 2010-03-05 16:55:59Eu am sa raspund simplu si la obiect......fara sa caut nici o justificare la ceea ce am sa spun.Eu cred ca..... DA este prietenia prima faza a unei eventuale relatii de dragoste.
asa este sunt de acord cu arerea ta...prietenia intre doi parteneri de sex opus poate sa fie prima faza aunei relatii de dragoste....
kudika029282
Postat pe 5 Martie 2010 17:55
De la: kudika029282, la data 2010-03-05 17:55:37
De la: nico_dana2006, la data 2010-03-05 16:55:59Eu am sa raspund simplu si la obiect......fara sa caut nici o justificare la ceea ce am sa spun.Eu cred ca..... DA este prietenia prima faza a unei eventuale relatii de dragoste.
asa este sunt de acord cu arerea ta...prietenia intre doi parteneri de sex opus poate sa fie prima faza aunei relatii de dragoste....





... toate bune si frumoase ... dar realitatea arata ca, la multi/e, naturalul e intors pe dos ... ordinea e cam asa ... sex (unii confunda cu dragostea), ceva incercari de prietenie (mai bine zis de dezmeticire) ... si ... la revedere ... apoi explicatiile ... n-a mers domnle ... lume rea ... e atit de greu sa gasesti persoana potrivita ... m-a sedus si abandonat ... e barbati porci ... e femei rele de musca ... si restul oftaturilor ...

marco918
Postat pe 5 Martie 2010 20:51
De la: soraderazboi, la data 2010-03-04 13:53:48Si daca nu exista chimie?
Inca o intrebare: sintem sclavii chimiei?


Da, suntem. Ideea e ca trebuie sa inceapa cu ceva fluturasi in stomacel. Daca nici la inceput nu-i ai ,cand il vezi pe el, prieten bun sau viitor iubit, ce ti-o fi, slabe sanse sa inceapa sa roiasca mai tarziu. (fluturasii aia)

Parerea mea
Jasmine10
Postat pe 5 Martie 2010 20:53
Am la locul de munca 2 buni colegi, un El si o Ea. S-au cam apropiat in timp, isi povesteau unele lucruri, erau prieteni si atat. Lunile au trecut, cei doi s-au despartit de partenerii lor aproximativ in aceeasi perioada de timp. Ea trista, el abatut, amandoi singuri... Normal ca au inceput sa-si planga unul pe umarul celuilalt, ca erau si prieteni, nu numai colegi, sa iasa impreuna... sa mai omoare singuratatea. Pana la sex nu a mai fost decat un pas. In fine, a durat ceva relatia lor, ideea e ca ea mi-a spus zilele trecute ca simte ca nu mai e la fel intre ei, parca nu mai pot vorbi despre orice. Ca de cand s-au mutat impreuna parca totul a devenit oarecum plictisitor, se vad prea mult, si acasa si la servici. Daca imi amintesc exact cuvintele ei au fost : "parca nu mai simt acel fior"...
Parerea mea e ca nu-l mai simte nici el din moment ce imi pare oarecum distant cu ea, nu ca inainte, cand cum ne pleca seful cum ...tusti! afara, la tigara. Iar cand mai apaream si noi ,restul colegilor, aveam senzatia ca deranjam. Acum parca se bucura amandoi cand iesim si noi.

Jasmine10
Postat pe 5 Martie 2010 21:13
De la: Jasmine10, la data 2010-03-05 21:13:28Am la locul de munca 2 buni colegi, un El si o Ea. S-au cam apropiat in timp, isi povesteau unele lucruri, erau prieteni si atat. Lunile au trecut, cei doi s-au despartit de partenerii lor aproximativ in aceeasi perioada de timp. Ea trista, el abatut, amandoi singuri... Normal ca au inceput sa-si planga unul pe umarul celuilalt, ca erau si prieteni, nu numai colegi, sa iasa impreuna... sa mai omoare singuratatea. Pana la sex nu a mai fost decat un pas. In fine, a durat ceva relatia lor, ideea e ca ea mi-a spus zilele trecute ca simte ca nu mai e la fel intre ei, parca nu mai pot vorbi despre orice. Ca de cand s-au mutat impreuna parca totul a devenit oarecum plictisitor, se vad prea mult, si acasa si la servici. Daca imi amintesc exact cuvintele ei au fost : "parca nu mai simt acel fior"...
Parerea mea e ca nu-l mai simte nici el din moment ce imi pare oarecum distant cu ea, nu ca inainte, cand cum ne pleca seful cum ...tusti! afara, la tigara. Iar cand mai apaream si noi ,restul colegilor, aveam senzatia ca deranjam. Acum parca se bucura amandoi cand iesim si noi.

aici era vorba de prietenia care se poate transforma intr-o relatie de iubire nu despre prieteniile din copilarie sau adolescenta....
kudika029282
Postat pe 6 Martie 2010 21:00
Pai despre asta am si scris. Doi colegi de munca, la inceput buni prieteni, confidenti, apoi impreuna. Nu prea le iese... despre asta este vorba, pe scurt. :
Jasmine10
Postat pe 7 Martie 2010 19:57
mai fetelor care spuneti ca trebuie sa fi inainte prietena si apoi iubita...
n-ati avut niciodata prieteni apropiati baieti/barbati? carora sa le povestiti cu lux de amanunte bucuriile si tristetile voastre, iubirile, eu stiu...suferintele din "amor"...
ati mai putut sa-i priviti altfel decat ca simpli prieteni? mie mi-e greu sa cred...
eu am asa o ierarhie pt oamenii din jurul meu: unii imi sunt amici, dam petreceri, ne distram, iesim in oras.
unii imi sunt prieteni, baieti sau fete, n-are importanta, carora le povestesc ofurile mele cand sunt trista, care imi dau sfaturi, de care sunt apropiata emotional. si unul mi-e iubit, si-am incheiat povestea.
arhanghel
Postat pe 8 Martie 2010 02:42
arhanghel, sint convinsa ca unele femei nu au avut niciodata asemenea prieteni. Nici unii barbati nu au avut niciodata prietene bune. Iar asta ii face sa generalizeze propria experienta la nivel global. Stii, nu? La fel fac cei care au suferit din cauza unor relatii nereusite. "Toti barbatii e porci" sau "toate femeile e curve". Poate pe ei ii ajuta sa gindeasca altfel, le da un confort si nu-si mai bat capul, nu-si mai dezvolta complexe de inferioritate.
soraderazboi
Postat pe 8 Martie 2010 11:44
De la: soraderazboi, la data 2010-03-08 11:44:52arhanghel, sint convinsa ca unele femei nu au avut niciodata asemenea prieteni. Nici unii barbati nu au avut niciodata prietene bune. Iar asta ii face sa generalizeze propria experienta la nivel global. Stii, nu? La fel fac cei care au suferit din cauza unor relatii nereusite. "Toti barbatii e porci" sau "toate femeile e curve". Poate pe ei ii ajuta sa gindeasca altfel, le da un confort si nu-si mai bat capul, nu-si mai dezvolta complexe de inferioritate.
mai duduie iar ai luato razna...aici nu e vorba nici de barbati porci si nici de femei c...e si nu mai face generalizari...daca nu pricepi nimic mai bine stai deoparte si nu te mai baga ca musca-n lapte.....
kudika029282
Postat pe 8 Martie 2010 12:18
De la: Jasmine10, la data 2010-03-05 20:53:36
De la: soraderazboi, la data 2010-03-04 13:53:48Si daca nu exista chimie?
Inca o intrebare: sintem sclavii chimiei?


Da, suntem. Ideea e ca trebuie sa inceapa cu ceva fluturasi in stomacel. Daca nici la inceput nu-i ai ,cand il vezi pe el, prieten bun sau viitor iubit, ce ti-o fi, slabe sanse sa inceapa sa roiasca mai tarziu. (fluturasii aia)

Parerea mea





... ... fluturashi in stomacel ... ... ati ajuns sa credeti toate povestile ... fluturashi la cap mai degraba ... degeaba visezi si de exciti la orice mascul/femeie, care corespunde unor ''standarde'' fizice de prost gust, de pe strada daca nu ai nimic in comun cu el/ea ... daca nu esti o persoana adaptabila ... la revedere ... cu fluturashi cu tot ...

... in general ... orice om de bun simt se poate simti foarte bine cu o alta persoana de sex diferit ... bunul simt, increderea si ajutorul reciproc sint cheile fericirii ... sexul e ca mersul pe jos la astfel de persoane ... la prostime inseamna clisee, ''semne'' si intimplari speciale, declaratii pompoase si fara suport real, si ... dezamagiri si frustrari ... la greu ...


marco918
Postat pe 8 Martie 2010 12:27
De la: kudika029282, la data 2010-03-08 12:18:44
De la: soraderazboi, la data 2010-03-08 11:44:52arhanghel, sint convinsa ca unele femei nu au avut niciodata asemenea prieteni. Nici unii barbati nu au avut niciodata prietene bune. Iar asta ii face sa generalizeze propria experienta la nivel global. Stii, nu? La fel fac cei care au suferit din cauza unor relatii nereusite. "Toti barbatii e porci" sau "toate femeile e curve". Poate pe ei ii ajuta sa gindeasca altfel, le da un confort si nu-si mai bat capul, nu-si mai dezvolta complexe de inferioritate.
mai duduie iar ai luato razna...aici nu e vorba nici de barbati porci si nici de femei c...e si nu mai face generalizari...daca nu pricepi nimic mai bine stai deoparte si nu te mai baga ca musca-n lapte.....


La spital ai incercat? Te rog abtine-te in prezenta mea, eu nu te pot ajuta. Ai inteles?
soraderazboi
Postat pe 8 Martie 2010 13:52
marco, bine zis: bunul simt, increderea si ajutorul reciproc. Dar multi oameni, orbiti de agresiunea consumerismului, nu pot vedea din pacate mai departe de ceea ce li se vinde. E si asta, la urma urmelor, un mod de viata, pentru care eu una nu-i blamez. Insa ei nu se pot abtine, pentru ca se simt amenintati de orice nu pot intelege. E o reactie naturala, la urma urmelor.
soraderazboi
Postat pe 8 Martie 2010 13:55
De la: soraderazboi, la data 2010-03-08 13:52:10
De la: kudika029282, la data 2010-03-08 12:18:44
De la: soraderazboi, la data 2010-03-08 11:44:52arhanghel, sint convinsa ca unele femei nu au avut niciodata asemenea prieteni. Nici unii barbati nu au avut niciodata prietene bune. Iar asta ii face sa generalizeze propria experienta la nivel global. Stii, nu? La fel fac cei care au suferit din cauza unor relatii nereusite. "Toti barbatii e porci" sau "toate femeile e curve". Poate pe ei ii ajuta sa gindeasca altfel, le da un confort si nu-si mai bat capul, nu-si mai dezvolta complexe de inferioritate.
mai duduie iar ai luato razna...aici nu e vorba nici de barbati porci si nici de femei c...e si nu mai face generalizari...daca nu pricepi nimic mai bine stai deoparte si nu te mai baga ca musca-n lapte.....


La spital ai incercat? Te rog abtine-te in prezenta mea, eu nu te pot ajuta. Ai inteles?
duduie cred ca dumneata ai nevoie sigur de spital...esti batuta rau la cap...se vede cat te duce capul cu creierul ala atrofiat de prostologiile pe care le emani.....
kudika029282
Postat pe 8 Martie 2010 17:04
Ti-as fi putut recomanda un medic bun, care este si coleg scriitor, dar mi-e mila de el. De tine insa nu. Ma amuzi intr-un asemenea hal incit nu ma pot lipsi de un mascarici ca tine pe aici.
soraderazboi
Postat pe 8 Martie 2010 23:43
De la: kudika029282, la data 2010-03-05 17:55:37
De la: nico_dana2006, la data 2010-03-05 16:55:59Eu am sa raspund simplu si la obiect......fara sa caut nici o justificare la ceea ce am sa spun.Eu cred ca..... DA este prietenia prima faza a unei eventuale relatii de dragoste.
asa este sunt de acord cu arerea ta...prietenia intre doi parteneri de sex opus poate sa fie prima faza aunei relatii de dragoste....


dar nu neaparat intotdeauna ..intr-o prietenie sau amicitie mai pot fii si alte interese decat sexuale ..
daca intr-adevar se ajunge la o relatie e.ok..dar daca de la inceput nu a existat macar atractie fiizica ..greu...nu imposibil,dar mai greu
ionelaela
Postat pe 9 Martie 2010 00:46
De la: soraderazboi, la data 2010-03-08 23:43:20Ti-as fi putut recomanda un medic bun, care este si coleg scriitor, dar mi-e mila de el. De tine insa nu. Ma amuzi intr-un asemenea hal incit nu ma pot lipsi de un mascarici ca tine pe aici.
duduie esti dea dreptul gretoasa cu jignirile pe care le emani....dute in pietre si bolovani daca esti cazuta rau in cap mai femeie da proasta mai esti....
kudika029282
Postat pe 9 Martie 2010 12:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eficienta anticonceptionalelor 6 De la: ZuZu24 16 Aprilie 2009 21:07
cu cat vorbim mai mult despre... 5 De la: milka_b 15 Noiembrie 2008 16:27
Caracteristicile bãrbatului ideal - studiu de caz 228 De la: scorpio67 21 Aprilie 2010 17:52
ajuuuuuuutooooor!!!!!!!!!!!1 63 De la: annna_larysssa 18 Decembrie 2009 19:16
ce credeti? 28 De la: kudika029282 2 Octombrie 2010 12:56