Setari Cookie-uri

Am si eu o intrebare..plz help

deci am par pe spate pe fata ....si pe picioare ma fac cu lama si mi s`a ingrosat ff tare parul si akm imi cresk fire sub piele.. pe mainii m`am luat cu aparatul dar mi s`a strikat si am inc sa ma fak k lama...ma exaspereaza parul asta am devenit ff compexata din cauza asta...ma bate gandul sa ma duc la un endocrinilog..si as vrea sa stiu ce implika un control la endocrinolog...adik iti pune intrebari ?? necesita si un contol ginecologic??ca am auzit ca poate sa fie din cauza ovarelor nujht ce:| plz fetelor ajutati`maaa

P.S nu va sup dak mai exista un topik asemanator ..sunt noua pe aici
vheroo
Postat pe 4 Februarie 2010 15:13
controlul la endocrinologie nu are treaba cu ginecologia. iti va face analize la sange, o echo la tiroida, si cam atat.restu gargara, adica intrebari si raspunsuri. fugi cat mai rpd la un endocrinolog, da ai mare grija si cauta unul bun, pt ca eu am avut neplaceri cu un dr. iar de epilat nu o mai fa cu lama pt ca de aia cresc firele pe sub piele... fugutza la medic.
Shhh
Postat pe 4 Februarie 2010 15:27
mama mea lucreza la spital deci sunt norocoasa din punctul asta de vedere.. ..si dupa analize o sa`mi dea medicamente sau ceva..sau o sa maa puna sa ma epilez si atat...pt ca parul d pe spate e destul d mare si vizibil il poti chiar si apuca cu buricele degetelor si parul imi creste fff repede:|
vheroo
Postat pe 4 Februarie 2010 15:33
nu stiu sa-ti spun ce te va pune sa faci, dar epilare in nici un caz pt ca parul va creste si mai negru si mai mare. iti va da un tratament, la tine e o problema hormonala, dar stai calma ca se trateaza. profita la maxim de faptul ca mama ta lucreaza la un spital si apeleaza cat mai rpd la un medic.
Shhh
Postat pe 4 Februarie 2010 15:35
asa o sa si fac dar tratamentele astea hormonale oare nu afecteaza? eu am avut hepatiba b akum cativa ani si mi`e sa nu deregleze ceva..
vheroo
Postat pe 4 Februarie 2010 15:42
Dupa ce ca ai mult par, ce te-ai gandit, sa te epilezi cu lama ?

S-ar putea sa ai un exces de testosteron...
Summer_
Postat pe 4 Februarie 2010 15:43
De la: vheroo, la data 2010-02-04 15:42:48asa o sa si fac dar tratamentele astea hormonale oare nu afecteaza? eu am avut hepatiba b akum cativa ani si mi`e sa nu deregleze ceva..


spuneai ca mama ta lucreaza intr-un spital asa ca ea intreband acolo itzi poate oferi mai multe informatzii ca noi
Dontyyy
Postat pe 4 Februarie 2010 15:44
nu stiu daca e vreo legatura intre problemele hormonale si cele de diabet, asta ii vei spune medicului si el te va indruma spre tratamentul adecvat.dar dupa cum spuneam iti repet cauta un medic bun, cu referinte, chiar daca dai un ban in plus.in problemele endocrinologice daca nu ai dr bun te-ai kkt la semnal. ti-o spun din experienta proprie. si eu caut acu disperata un medic bun si din pacate nu gasesc.... decat in alta localitate
Shhh
Postat pe 4 Februarie 2010 15:45
Eu stau in Cta ..sunt destul de buni medicii aici .. (unii:)) ) problema este ca nu i`am zis nici1data lu mama ca ma simt complekata ca am par si cunoscandu`o cred k o sa zik ca nu`i nimik ca toata lumea are:-??
vheroo
Postat pe 4 Februarie 2010 15:53
nu conteaza ce crezi tu sau maicata conteaza ce crede un medic. eu am stat intrenata la clinica de endo mai bine de un an de zile, ma rog altele au fost problemele mele, si n-ai idee cate cazuri am vazut acolo, ce acasa ti se pare normal si zici lasa ca n-am nimic, la medic s-ar putea sa se fie exact invers.tu faci cum vrei, dar eu daca as da timpul inapoi nu m-as mai juca cu sanatatea mea.
Shhh
Postat pe 4 Februarie 2010 15:58
Ai dreptate si eu stiu cum e sa stai in spital si indiferent c o sa zik mama eu o sa ma duk la doctor si cam cat costa o consultatie si analizele??estimativ dak sti
vheroo
Postat pe 4 Februarie 2010 16:02
nu stiu la tine in cta cat te costa la mine e 60 de lei..eu nu stiu sigur de tarife, aveam mereu bilet de trimitere deci era moca totul. il cunosteam si pe medic, si ma mai "analiza" si fara bilet. daca ai pile scapi usor chiar si fara bilet.
Shhh
Postat pe 4 Februarie 2010 16:07
ms fff mult :* a venit mama acasa ma duk sa`i zik multumeesc anticipat:X
vheroo
Postat pe 4 Februarie 2010 16:12
npc.sanatate multa si sa ne tii la curent
Shhh
Postat pe 4 Februarie 2010 16:12
dapz:X
vheroo
Postat pe 4 Februarie 2010 16:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Formele sanilor va influenteaza? 38 De la: 25 Ianuarie 2014 20:17
genele false 15 De la: geneperfecte 21 Septembrie 2009 13:10
violenta domestica 6 De la: go_go 5 Noiembrie 2012 15:24
Concursuri 2 De la: DRAGOMIR_ALEXANDRA 20 Ianuarie 2010 16:36
tatuajele 61 De la: bebelove 18 August 2014 20:55