Setari Cookie-uri

il iubesc dar a face dragoste cu el,mi se pare pierdere de timp...help!!!!

daca nu va intelegeti prin discutii incearca sa comunici cu el prin gesturi , asa cum ti-am spus si intr-un alt msg , fal sa inteleaga prin gesturi ca ai vrea intr-un anumit fel , mai tare , mai incet sau etc cum iti place tie

dar totul tine de psihicul tau si de cat de mult iti doresti tu sa il tii langa tine .......
jasmin84
Postat pe 12 Iunie 2010 11:19
Pai aici sunt niste ambiguitati,iata ce n-am inteles eu; 1)de ce sa-l vezi k pe un tata?Are cu 20 ani mai mult k tine?2) pai ce fel de sex, k n-ai precizat...pt k eu nu prea am intalnit sa-l tina mai mult de 30 min...bine, exceptii exista dar sunt RARITATI sa-i tina cu orele, si chiar atunci cu pauze...N-ai zis, poate vrea-prea mult- oral, ceva jucarii acolo, ehei, posibilitatile sunt infinite!Si de tipe am auzit k au n orgasme; evident k dupa unul vine o perioada nestimulabila dar trece repede.Aceste "mici" detalii, si poate si altele ar face lumina ...Cu prietenele te inteleg, mai ales ca prietenia adevarata e ceva rar, alea de le zici "prietene" sunt bune de mers la shopping, cafea, sunt de fapt AMICE.Sau sunt interese comune.A nu se confunda.Si sunt oricum mai bune decat nimic.Lumineaza-ne k sa intelegem dak tot ai nevoie de un sfat...
Voyager
Postat pe 12 Iunie 2010 11:20
Setati" va frecventele pe acelasi post de radio....si o sa mearga ...daca nu .....vedeti va de vietile voastre separat ....dar sincer sa te tina 30 de min in focuri si tu .......altele plang dupa asa partide fara reclama
F__L__R
Postat pe 12 Iunie 2010 11:32
scuza-ma te rog...dar femei frigide nu exista..doar barbati care nu stiu cum sa o excite pe femeia in cauza.si mai este o problema daca femeia" pierde", are orgasm cu descarcarea atunci apare blazarea si nu are chef sa pui mana pe ea.barbatul care este iubitul femei despre care vorbim este foarte erotic si se pare ca ii trebuie mai mult timp pana ajunge "epuizat".dar daca ar sti barbatul in cauza despre continenta sexuala atunci ar face amor toata noaptea si dimineata ar merge la servici fresh...ce zici?
merita incercat macar o data, nu..?
iti spun ca sunt actori de hollywood care fac dragoste cu continenta..
si inca ceva din experienta proprie, este un deliciu sa faci dragoste cu un barbat care este continent sexual si face dragoste 8-10 ore in continuu fara sa ejaculeze...si sa pierzi sirul de numarat orgasme..pentru ca sunt cu zecile...
si nu cumva sa imi spuna cineva ca as fii o obsedata, pentru ca ,daca este o obsesie sa fii fericita cu barbatul iubit ore in sir...cred ca ,fiecare femeie este obsedata( in sufletul ei),chiar daca nu recunoaste..!
iti trimit un link despre continenta:http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?item=1698〈=RO

succes dragul meu si sper ca data viitoare nu mai catalogezi atat de usor o femeie !
kudika114037
Postat pe 12 Iunie 2010 11:32
hopa real ninfo :) vreau toata noapte le le lee :)))e fparte frumos ca rezista doar 30 de min :)mult succes in continuare..ia-ti unu de sta 30 de min la fel ca tine ..nu te lua dupa ninfo:))
kudika150696
Postat pe 12 Iunie 2010 12:06
Daca sentimentele sunt reciproce mi se pare absolut normal ca implinirea iubirii sa fie pe toate planurile : psihic,sufletesc si trupesc.
Daca nu poti darui totul,nu poti face sacrificii in dragoste inseamna ca nu iubesti cu adevarat.
Incearca sa faci o introspectie sa vezi unde este problema.
Succes.
kudika150826
Postat pe 12 Iunie 2010 12:08
draga mea...cred ca ai o problema...importanta.....frigida nu esti dar o problema psihologica ai sigur...lipsa ta de socializare cuoameni de varsta ta cred ca are mult de-a face cu lipsa ta de afectiune chiar si fata de propria ta persoana...ai un nivel scazut de self-respect...stand cu prietenul tau nu ar trebui sa te faca sa te gandesti la tatal tau..pentru ca gandul asta omoara orice atractie fizica....nu cred ca tu te potrivesti in momentul actual cu prietenul tau...si nu cred ca esti sincera cu tine insati..daramite cu prietenul tau sau chiar cu noi....uita-te inauntrul tau...si spune verde in fata pe o foaite de hartie ce ai pe suflet fara sa cosmetizezi ca sa dea bine...ca ....e de rau ce se preconizeaza in fata.....good honesty to you!
kudika_parasga
Postat pe 12 Iunie 2010 12:20
Daca ai orgasm inseamna ca iti place cu el in pat. Fiecare om are conceptia lui despre ce inseamna pat. Nu cred ca exista o reteta pentru a face dragoste, adica nu poti sa spui ca sexul cel mai bun e cel facut in 3, 10 , 30 minute sau 1 ora. Importanta este, cred eu, finalitatea, daca la sfarsit sunteti amandoi multumiti sau nu. Cred ca ar trebui sa stti de vorba fara sa va certati. E adevarat ca nu toate femeile au orgasm multiplu si am auzit multe care dupa ce aveau orgasm nu mai aveau chef de nimic si o faceau doar de dragul de a o face.
De exemplu la mine cu fostul meu sot, o faceam o data, de doua ori, e si daca mai vroiam si a treia oara nu mai mergea, cred ca doar cu picamerul mai intra, dar noi am inteles asta si nu ne-am mai gandit si de cateva ori am reusit si a treia oara. o data dura mai mult, o data mai putin, depinde de cum eram, dar oricum multumiti la final. Ne-am despartit din alte probleme, ca daca ar fi fost doar patul traiam pana la adanci batraneti.
Cu actualul sot, e altfel, dar ne-am inteles si am facut in asa fel sa fim pe aceeasi lungime de unda. E cu totul altceva decat cu primul, dar exact cum am mai spus la final suntem fericiti.
Asa ca daca vrei sa continui, discutati si faceti si unul si altul compromisuri. Nu toti suntem la fel de nimfomani sau la fel de frigizi.
Succes.
adnana1979
Postat pe 12 Iunie 2010 12:23
cred ca nu este ceea ce-ti trebuie tie,cel mai rau lucru este nepotrivirea in pat,relatia nu are cum sa dureze prea mult,cauta unul cu care sa te potrivesti in primul rand in pat! ceea ce este la voi se numeste iubire platonica....relatia nu are cum sa fie de lunga durata!!!!!!!!!!
taipan_38
Postat pe 12 Iunie 2010 12:23
cred ca iubitul tau a dezvoltat o frustrare de genul "e de nashpa daca te tine putin in pat" discuta lucrurile astea cu el . propunerea mea ar fi sa incerci sa il atragi in pat de mai multe ori pe zi pt ca asa o sa ajunga si el la concluzia ca tb sa isi pastreze energia si pt "data viitoare" .... never knows ;)
atrage-l in mici espade " cu jumatate de ora inainte sa plece undeva de unde nu poate lipsi...atunci va fi nevoit sa se incadreze ;))
atat timp cat exista atractie intre voi si amanadoi va simtiti bine dpdv sexual nu cred ca e cazul sa va despartit doar pt ca il tine prea mult :)
Anya_myr
Postat pe 12 Iunie 2010 12:27
dupa cum ai citit pana acum, sunt cam doua mari linii pe care ai putea sa incerci sa le urmezi. si anume, sa te desparti de el deoarece nu ai o viata sociala si el tine locul tuturor tipurilor de persoane pe care, la varsta ta ar cam trebui sa le ai in diferite persoane, ori sa incerci , daca zici ca il iubesti, desi eu ma indoiesc ca ai idee cu ce se mananca iubirea, sa faci cat maim ulte lucruri, cel putin in pat, provocatoare pentru el, lucru care i-ar reduce considerabil momentul primei ejaculari. nu cred ca si restul ejacularilor le-ai diminua, dar ideea ar fi alta. eu zic sa faci ce-ti dicteaza inima caci pana la urma noi suntem aici in fata unui monitor si iti vorbim din propriile experiente, dar care, evident ca nu se aseamana foarte bine cu a ta experienta. invata sa iei ce e mai bun din toate experientele, de orice natura ar fi ele. mi se pare firesc ca doua persoane care se iubesc, sa nu contorizeze orgasmele sau minutele pana la prima ejaculare. daca si in pat facem contabilitate, bilanturi, balante, grafice pe ce loc mai ramane trairea efectiva si implicarea suta la suta in acel moment, in acele simturi? cred ca nu ar mai avea niciun loc, de aceea multi se despart din acel motiv. din proprie experienta, cred ca poate sa dureze si doua ore pasionale, in care cei doi sa fie epuizati, dar, a doua zi sa o faca iar. pot sa dureze 15 minute pline de pasiune si sa ajunga pentru doua trei zile. ideea e sa fiti pe aceeasi lungime de unda, de care toti ti-au pomenit. doi oameni cand se iubesc, evolueaza, se ajuta, se sprijina, comunica, depasesc obstacole din cele mai greu imaginabile, ajung sa rada si de la un polonic cumparat impreuna pentru umplerea ciorbelor facute impreuna in bucatarie in timp ce isi aloca timp si pentru altceva daca ma intelegi. si exista si relatii in care, din acest motiv, unul din parteneri ajunge sa insele. nu zic ca e extraordinar de important acest aspect al unei relatii, dar pot spune ca face diferenta intre orice tip de relatie si cea de iubire. e iubire e si dragoste, act sexual. nu e iubire, nu e dragoste, act sexual. deci ia-o logic. ti-e prieten, tata, amic, confident, etc sau ti-e iubit, care pe langa faptul ca trebuie sa te sprijine, sa te ajute, sa te rasfete, sa te faca sa te simti bine in orice moment si pe care sa il faci sa se simte la fel, pe langa toate acestea, trebuie sa petreceti si clipe in dormitor. in concluzie, pasiunea se poate consuma in dormitor si in 15 30 de minute de o parte si de alta si sa dureze pentru cateva zile, sau poate fi si de 2 ore azi, dar peste inca 2 sa iti vina iar sa o faci deci nu exista un standard, exista doua fiinte unice ce traiesc momente unice intime. nu simti asta, nu e iubire, parerea mea. te pup, succes in tot ce intreprinzi!
adi_maseur
Postat pe 12 Iunie 2010 12:30
Mi s-a intamplat si mie....Daca ar fi dupa el toata noaptea.....dar eu nu sunt asa....si mereu imi spune ca daca nu m-am culcat cu el inseamana ca nu mi-a fost dor de el...sau in cel mai rau caz ca am pe altcineva......Si din cauza asta tocmai ieri ne-am despartit...
kudika060957
Postat pe 12 Iunie 2010 12:41
buna draga mea,...delicat subiect si normal pentru noi femeile....actul sexual......am citit aproape toate comenturile...mai putin cele din final caci nu am mai avut rabdare...in rpincipal sunt pe aceeasi lungime de unde...comunicati...orice...atat timp cat sustii ca te intelege si ca este substituentul unui frate, amic,tata ...vorbiti...nu stiu de ce unii s au pripit in a cataloga gresit faptul ca il vezi si ca pe un tata....da uneori simti nevoia sa vorbesti cu tata...si poate nu ai acest acces din varii motive..un tata mai dur, dintr o generatie un pic mai in varsta...nu e nimic rau in a -l vedea si ca pe un tata...sincer..problema asa cum o ziceau si alte persoane in acest forum e undeva la nivel psihic...nu te lua dupa sfaturile marinimoase(din parti) ale altora..care in final nu ai nici un drept in a te sfatui ce sa faci vis a vis de viata ta..in sensul de a te desparti de iubitul tau..nu ...pana nu esti sigura 100% ca nu mai vrei nu o fa! asemenea sunt si eu...sincer...nu ma dau prea mult in vant dupa sex...le fac cu masura pe toate...si in fond..pt mine o relatie profunda de dragoste din tre 2 persoane nu sta numai sex.....faptul ca te regasesti in ochii persoanei iubite,ca te intelegi,ca te respecta,ca iti face micile placeri ale vietii...pentru mine acestea sunt esentiale...repet pentru mine...sper sa nu atrag commenturi neplacute...pentru ca aceasta e vis a vis de mine....asa cum pomenea o persoana destul de inteleapta as putea afirma acum in final caci i am citit tot comentul...experienta vis a vis de sex se dobandeste in timp...nu batand din degete....si gata s a intamplat! conteaza mult sa ai parte de intelegere....din partea perechii tale....ia o usor...mergi la un psiholog....discuta...esti perfect normala....si e o problema rezolvabila....nu renunta usor...e viata ta si decizia ta in final...rezolvati si aceasta problema tot in 2! eu sunt sigura ca va merge! multa bafta...si te rog sa ne comunici vesti bune!cu drag,Silvia
silvia_nivin_yahoo_com
Postat pe 12 Iunie 2010 12:51
Nu spui varsta ,se pare ca e o problema de comunicare, de psihic,chiar,medicala ! La modul cel mai serios !
kudika192995
Postat pe 12 Iunie 2010 13:12
Sunt si eu intr-o situatie asemanatoare, poate chiar identica cu a ta. Ar trebui sa ii explici faptul ca asa esti tu si ca nu ar trebui sa aiba nici un fel de suspiciuni in ce te priveste. Mai exista posibilitatea sa nu fie chiar atat de initiat in ale sexului, la asta te-ai gandit?
kudika192987
Postat pe 12 Iunie 2010 13:16
sint de acord cu ce spui .......dar as vrea sa stiu citi ani....are iubitul ei ca nu a spus
kudika193702
Postat pe 12 Iunie 2010 13:28
ba chiar conteaza foartee mult.....pina cind numai iubire din priviri
kudika193702
Postat pe 12 Iunie 2010 13:30
30 de minute este mult????? dar oare trebuie sa cronometram cand facem sex? trebuie sa ne programam cateva minute pe saptamana de sex??
oare nu toate reviste pentru femei contin articole despre cum barbatul trebuie sa ne faca un preludiu lung inainte??
parerea mea este ca daca nu iti face placere sa faci sex cu el atunci nu e tocmai iubire ce simti pt el .. sau poate il iubesti ca pe un prieten, ca pe un frate, ca pe un tata si atunci se intelege clar ca nu il poti iubi si ca un barbat ....
kitu_athena
Postat pe 12 Iunie 2010 13:35
draguta esti doamne !
alexeid
Postat pe 12 Iunie 2010 13:39
Sunteti niste frigide fetelor ! parerea mea.....
MIR_ANGY
Postat pe 12 Iunie 2010 13:42
niste curve daca trece ani peste voi dc te ai incurcat cu el?
kudika168384
Postat pe 12 Iunie 2010 13:45
acum va plangeti ca (il) tine 1h...sa va vad peste 15 ani
ponebt
Postat pe 12 Iunie 2010 13:48
De la: MIR_ANGY, la data 2010-06-12 13:42:00Sunteti niste frigide fetelor ! parerea mea.....


ponebt
Postat pe 12 Iunie 2010 13:51
mare esete gradina lui dumnezeu s-au daca nu
mai o limba mai un deget. su daca nu
schimba-ti femeie masculul ca il iubesti degeaba
poti sa il consideri chiar copilul tau
actul sexual intrun cuplu este primordial
LOPY_71
Postat pe 12 Iunie 2010 13:54
inseamna ca nu-l iubiai deloc daca te plangi de el, daca era iubire si din partea ta, era altceva, dar e treaba voastra!
succes in continuare!
nonelusa
Postat pe 12 Iunie 2010 13:56
De la: kudika110392COSTI, la data 2010-06-12 05:14:40cred ca esti frigida papusico.in 30 de minute trebuie sa ai cel putin 3 orgasme.asta daca nu stai sa mananci seminte in timp ce faci sex sau te preseaza datoriile la banca.concentreaza-te pe problema ca altfel n-o sa gasesti niciunul pe pofta pasaricii tale.




...tot respectul
maria_eu
Postat pe 12 Iunie 2010 14:47
In primul rand ai avut relatii sexuale cu el pana acum?
Aproximativ cate?
Pasiunea de stinge in cazul in care o face in acelasi loc,pozitie,ect.Ar trebui sa incercati sa "condimentati" putin viata voastar sexuala.
Pe de alta parte daca u il vezi ca un tata,prieten,frate,prietene n-ai cum sa te simti atrasa de el.
Adik o faci cu fratele tau,incearca sa-l vezi ca pe un barbat care poate fi toate cele mai sus mentionate,care se simte atras de tine si vrea ca relatia sa fie completa e perfect normal.Problema din cate am dedus eu e ca tu nu stii ce vrei de la el.Plus ai nevoie de prietene de alt anturaj decat el,stiu ca prietenii nu exista trec prin asta zi de zi dar asta nu trebuie sa te schimbe pe tine.Iesi cu colegele,fostele prietene,pentru ca nu poti trai in izolare.

In concluzie eu nu pot decat sa-ti zic bafta in descoperirea propriei persoane si propriilor dorinte,pentru ca in momentul in care u esti ok cu tine vei vedea altfel lucrurile

Multa bafta si asept un semn sa-mi spui ce ai facut:)
Georgiana_Tirla
Postat pe 12 Iunie 2010 14:56
Draga mea, chiar dacã te doare sufletul ºi nu vrei sã-l rãneºti, renunþã la relaþie ºi rãmâneþi la stadiul de prieteni!!!! Chiar dacã mulþi ºi multe nu recunosc, sexul este o parte foarte importantã a mariajului ºi chiar un motiv destul de serios de ceartã!!! ªi pe bunã dreptate , pentru cã fiecare dintre voi vreþi altceva. Nimik nu este în neregulã nici cu tine nici cu el, doar cã nu vã potriviþi aici , în pat. Gândeºte-te sã petreci 50 de ani lângã acest om!!! Te distrugi ºi pe tine ºi pe el, pentru cã la un moment dat, va cãuta în altã parte ce nu gãseºte acasã ºi atunci ai sã începi sã plângi cã te înºealã ºi nu ºtii de ce. Pentru cã tu nu-l poþi înþelege pe el ºi nici el pe tine.Crede-mã pe cuvânt nu este uºor!!!!!!!!Multã baftã!!!!
pu_sa
Postat pe 12 Iunie 2010 15:21
De la: jasmin84, la data 2010-06-12 11:19:43daca nu va intelegeti prin discutii incearca sa comunici cu el prin gesturi , asa cum ti-am spus si intr-un alt msg , fal sa inteleaga prin gesturi ca ai vrea intr-un anumit fel , mai tare , mai incet sau etc cum iti place tie

dar totul tine de psihicul tau si de cat de mult iti doresti tu sa il tii langa tine .......


fãiiiii tu o ai pe magda ciumac sau cum naiba o chema la avatar??????????? vãleuuuuuuuuu
freakyyy
Postat pe 12 Iunie 2010 15:32
Nu te lua dupa astia, nu ai nici-o problema. Apetitul sexual difera de la o persoana la alta. La fel difera si ce iti doresti de la o relatie, lucrurile care te fac fericita. Pentru unii cel mai important e sexul, asta ii face pe ei cei mai fericiti. Probabil tu ai mai multa nevoie de comunicare,sustinere si intelegere, decat de sex. Nu inseamna ca il iubesti mai putin, ci doar ca iubesti in felul tau.
Nici eu n-as putea fi cu un tip doar pt sex, marea parte a timpului as prefera sa o petrecem vorbind, plimbandu-ne sau mergand la concerte,de exemplu.


cheers
Kallliste
Postat pe 12 Iunie 2010 15:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tehnologie avansata sau... 4 De la: fericire___ 16 Mai 2009 23:05
Tatuajul la sprancene Doare? 16 De la: kudika_975140 2 Noiembrie 2014 17:54
2 pisoi mici spre adoptie 4 De la: adriana_popescu 3 Februarie 2009 16:51
CONCLUZIE) 4 De la: redline 29 Iulie 2009 13:37
eu , Tu .. si EI 10 De la: ktnutza 26 Noiembrie 2009 20:35