Setari Cookie-uri

ten cu acnee

deci pt acnee in afar de orice produs naturist si orice prostii care nu dau rezultate solutia suprema este ZINERYT acesta face minuni garantat se gaseste in orice farmacie si se prepara se gaseste in flacoane q praf si lichid care tb preparate !se aplica f ushor ...singurul lucru este k nu-ti poti da decat seara pt k miroase destul de urat ...dar eu zic k merita efortul pt a scapa de acnee !nu este foarte scump si rezultatele sunt f rapide 1 de obicei medicii dermatologi recomanda acest produs! sper sa va ajute si pe voi1 chiar merita sa incercati;)
chococolate
Postat pe 27 Martie 2009 20:09
Este adevarat ca nu te poti increde in medicamente atunci cand ai acnee. Eu am cumparat o sauna faciala, care m-a ajutat enorm.Se gaseste la aceasta adresa : http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Sauna-faciala-LAICA-BF2062
Este un produs foarte bun, l-am comandat online deoarece nu sunt din Iasi. Puteti sa il incercati si voi deoarece da rezultate foarte bune.
kudika006707
Postat pe 30 Martie 2009 10:02
Eu tocmai cand am fost la derma mi-a spus ca nu e bine de stat la aburi, dusuri cat mai scurte, bai cat mai rar...

De la: healthy001158, la data 2009-03-30 10:02:49Este adevarat ca nu te poti increde in medicamente atunci cand ai acnee. Eu am cumparat o sauna faciala, care m-a ajutat enorm.Se gaseste la aceasta adresa : http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Sauna-faciala-LAICA-BF2062
Este un produs foarte bun, l-am comandat online deoarece nu sunt din Iasi. Puteti sa il incercati si voi deoarece da rezultate foarte bune.
merascu
Postat pe 30 Martie 2009 23:03
si eu am cosuri nu f multe,dar am uni zic ca e varsta ..dar sunt insuportabile...si mai rau m-am obisnuit sa le storc ca daca nu le storc imi intra sub piele si dor enorm ..si daca le storc raman nu pete ..si treb abia dupa circa 1-2 saptamani e ingrozitor..si nu stiu ce sa folosesc..sa mai scap de ele..voi ce ma sfatuiti?
divyaa
Postat pe 31 Martie 2009 00:32
Cu aceasta problema ma confrunt si eu de mai bine de 15 ani.Am fost la nenumarati dermatologi,au testat pe mine TOATE tratamentele,de la solutii preparate in farmacie,antibiotice,creme,anticonceptionale(Diane 35 si altele)....inclusiv Zynerit....dar nimic.Poate rezultate minore,de durata foarte scurta.Recent facand niste investigatii medicale amanuntite (inclusiv analize de sange,hormonale,imunologice..)am descoperit ca am dereglari hormonale.Asa am aflat ca de aici se trage tot.Puteam sa fac eu tratamente dermatologice toata viata fara nici un rezultat.Pana nu rezolvi cauza,problemele interne degeaba incerci sa vindeci efectele,la suprafata.Eu v-as recomanda sa nu va mai stricati banii si fata pana nu faceti niste analize sa vedeti care sunt adevaratele cauze care v-au produs acneea.
mihaela_wzq
Postat pe 13 Aprilie 2009 11:14
Aloe vera-un tratament miraculos

Folosita in mod constant, Aloe Vera e un bun remediu antidolorific natural. Pulpa plantei furnizeaza un supliment de elemente vitale in cantitati mici, dar de o calitate deosebita, care ne permite sa suportam mai usor agresiunile stresului sau ale muncii fizice. Valoarea nutritiva a gelului de Aloe deriva din numarul mare de substante componente: mai mult de 20 de minerale, vitaminele A, C, E si din grupul B, aminoacizi esentiali si non-esentiali, zaharuri simple, enzime.
Planta de Aloe are un efect benefic si pentru sistemul gastro-intestinal. Ajuta la digestie, datorita enzimelor ce le contine, reduce fermentatiile intestinale, evita putrefactiile intestinale si are o actiune tonifianta pentru intestin, regularizand tranzitul, dar fara a avea o actiune laxativa propriu-zisa. Totodata, curata de bacterii nocive si favorizeaza reproducerea florei bacteriene benefice, reduce inflamatiile si ajuta la absorbirea substantelor nutritive.
Gelul este si un bun depurativ si dezintoxicant, favorizand eliminarea celulelor moarte si ajuta la reproducerea celulara. Astfel, favorizeaza vindecarea ulcerelor, a ranilor, a leziunilor, in general. E un vasodilatator si purifica sangele, da o stare de confort persoanelor in varsta care au probleme cu vederea sau astm. Multe substante din gelul de Aloe contribuie la actiunea sa antioxidanta, contracarand in felul acesta actiunea radicalilor liberi produsi de radiatii, fum si alti agenti toxici.
Hemostatic, anestezic, bactericid, anti-inflamator, vindeca mare parte din patologia cutanata (rani, arsuri – inclusiv cele solare, iritatii, pigmentatii etc.) si traumatica. Favorizeaza regenerarea tesuturilor in urma unei raniri sau post-operatoriu. De asemenea, gelul de Aloe Vera calmeaza mancarimea cauzata de piscaturile de insecte. Actiunea antiinflamatorie se manifesta in doua moduri: reducerea inflamatiei si a durerii; vindecarea ranilor interne sau externe. Planta de Aloe are proprietati similare cu cele ale steroizilor, fara a avea insa efectele colaterale ale acestora. E folosita pentru osteoartrite, artrite, reumatisme. Reduce inrosirea, umflatura si durerea provocata de rupturi musculare, torsiuni, contuzii.

romdesimed
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:22
De la: romdesimed, la data 2009-04-13 13:22:29Aloe vera-un tratament miraculos

Folosita in mod constant, Aloe Vera e un bun remediu antidolorific natural. Pulpa plantei furnizeaza un supliment de elemente vitale in cantitati mici, dar de o calitate deosebita, care ne permite sa suportam mai usor agresiunile stresului sau ale muncii fizice. Valoarea nutritiva a gelului de Aloe deriva din numarul mare de substante componente: mai mult de 20 de minerale, vitaminele A, C, E si din grupul B, aminoacizi esentiali si non-esentiali, zaharuri simple, enzime.
Planta de Aloe are un efect benefic si pentru sistemul gastro-intestinal. Ajuta la digestie, datorita enzimelor ce le contine, reduce fermentatiile intestinale, evita putrefactiile intestinale si are o actiune tonifianta pentru intestin, regularizand tranzitul, dar fara a avea o actiune laxativa propriu-zisa. Totodata, curata de bacterii nocive si favorizeaza reproducerea florei bacteriene benefice, reduce inflamatiile si ajuta la absorbirea substantelor nutritive.
Gelul este si un bun depurativ si dezintoxicant, favorizand eliminarea celulelor moarte si ajuta la reproducerea celulara. Astfel, favorizeaza vindecarea ulcerelor, a ranilor, a leziunilor, in general. E un vasodilatator si purifica sangele, da o stare de confort persoanelor in varsta care au probleme cu vederea sau astm. Multe substante din gelul de Aloe contribuie la actiunea sa antioxidanta, contracarand in felul acesta actiunea radicalilor liberi produsi de radiatii, fum si alti agenti toxici.
Hemostatic, anestezic, bactericid, anti-inflamator, vindeca mare parte din patologia cutanata (rani, arsuri – inclusiv cele solare, iritatii, pigmentatii etc.) si traumatica. Favorizeaza regenerarea tesuturilor in urma unei raniri sau post-operatoriu. De asemenea, gelul de Aloe Vera calmeaza mancarimea cauzata de piscaturile de insecte. Actiunea antiinflamatorie se manifesta in doua moduri: reducerea inflamatiei si a durerii; vindecarea ranilor interne sau externe. Planta de Aloe are proprietati similare cu cele ale steroizilor, fara a avea insa efectele colaterale ale acestora. E folosita pentru osteoartrite, artrite, reumatisme. Reduce inrosirea, umflatura si durerea provocata de rupturi musculare, torsiuni, contuzii.

bla,bla,bla...nimic concret...macar ne puteti spne ce contine acel gel de aloe vera???o lista de ingrediente ceva....apoi le studiem si vedem daca sunt benefice sau nu....
4Life
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:43
contine aloe vera...
valy_cy
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:56
ALOE VERA GEL
Minerale
Calciu,natriu,kaliu,zinc,clor,mangan,magneziu,cupru,crom,molibden,seleniu,fosfor,iod,fier.
Vitamine:
B1,B2,B3,B5,B6,B8,B9,Vit D,Vit C,Vit E.

Mucopolizaharide.Enzime.Aminoacizi.
enemgabriel
Postat pe 13 Aprilie 2009 14:12
Elemente cu actiune interna:
Lignina.Saponine.Antrachinone.
Lignina se prezinta in combinatie cu celuloza si confera produsului calitatea de a penetra tegumentul.
Saponinele au capacitatea de a curata tegumentul,precum si proprietati antiseptice.
Complexul antrachionic are cunoscute proprietati laxative,antialgice,bactericide(antibiotice),antivirale.
enemgabriel
Postat pe 13 Aprilie 2009 14:47
De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 14:12:06ALOE VERA GEL
Minerale
Calciu,natriu,kaliu,zinc,clor,mangan,magneziu,cupru,crom,molibden,seleniu,fosfor,iod,fier.
Vitamine:
B1,B2,B3,B5,B6,B8,B9,Vit D,Vit C,Vit E.

Mucopolizaharide.Enzime.Aminoacizi.
ieri vroiai sa-mi demonstrezi aberatiile pe care le fac...azi a venit randul meu sa te pun la zid....esti foarte dezinformat...numai bla,bla,bla-uri....CLORUL nu este si nici nu va fi un mineral never ever !!!!!!mai treci putin pe la lectia de chimie de 7-A unde se invata despre tabelul lui Mendeleev...Ma asteptam ca din partea unui profesionist precum esti tu sa ne dai detalii in amanunt,cu gramaje sau eventual procentual raportat la 100 mg,asa cum fac toti producatorii sau comerciantii seriosi....dar...te intreaba un client oarecare :"Eu daca am diabet zaharat,cum stiu ca nu ma risc consumand aloe vera gel cand are in compozitie dupa spusele tale si CROM ??? ca in cazul diabetului zaharat nu prea este recomandata o doza foarte mare de crom/zi"...
4Life
Postat pe 13 Aprilie 2009 14:56
De la: TF_, la data 2009-04-13 14:56:25
De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 14:12:06ALOE VERA GEL
Minerale
Calciu,natriu,kaliu,zinc,clor,mangan,magneziu,cupru,crom,molibden,seleniu,fosfor,iod,fier.
Vitamine:
B1,B2,B3,B5,B6,B8,B9,Vit D,Vit C,Vit E.

Mucopolizaharide.Enzime.Aminoacizi.
ieri vroiai sa-mi demonstrezi aberatiile pe care le fac...azi a venit randul meu sa te pun la zid....esti foarte dezinformat...numai bla,bla,bla-uri....CLORUL nu este si nici nu va fi un mineral never ever !!!!!!mai treci putin pe la lectia de chimie de 7-A unde se invata despre tabelul lui Mendeleev...Ma asteptam ca din partea unui profesionist precum esti tu sa ne dai detalii in amanunt,cu gramaje sau eventual procentual raportat la 100 mg,asa cum fac toti producatorii sau comerciantii seriosi....dar...te intreaba un client oarecare :"Eu daca am diabet zaharat,cum stiu ca nu ma risc consumand aloe vera gel cand are in compozitie dupa spusele tale si CROM ??? ca in cazul diabetului zaharat nu prea este recomandata o doza foarte mare de crom/zi"...

Continui sa debitezi numai aberatii:

Crom:intervine in procesele de oxidoreducere si in metabolismul intermediar.Potenteaza efectul insulinei si este implicat in maturarera globulelor rosii.
Clorul:este principalul anion extracelular cu rol in echilibrul hidro-mineral al organismului.
Nu am primit raspunsul tau la afirmatia mea,inca mai faci deosebira intre vitamina c si acidul ascorbic sau te-ai trezit din ....?
enemgabriel
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:47
De la: TF_, la data 2009-04-13 13:43:31
De la: romdesimed, la data 2009-04-13 13:22:29Aloe vera-un tratament miraculos




bla,bla,bla...nimic concret...macar ne puteti spne ce contine acel gel de aloe vera???o lista de ingrediente ceva....apoi le studiem si vedem daca sunt benefice sau nu....

Ce vrei tu sa studiezi cand faci deosebire intre acidul ascorbic si vit c?Sunt sigur ca habar nu ai de nutritie si mai cred ca ai intrat pe forum sa-ti promovezi produsele tale .Dar ai vazut ca sunt cativa oamenii cu suficiente informatii argumentate si deodata te-ai transformat in biochimist de renume,sa fim seriosi,se vede de la o posta ca esti aici pentru a face vanzare ,nicidecum sa informezi oamenii.Daca faci diferente intre vit c si acidul ascorbic ma intreb si te intreb ,ce informatie utila poti da tu oamenilor?
enemgabriel
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:51
De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 17:47:05
De la: TF_, la data 2009-04-13 14:56:25
De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 14:12:06ALOE VERA GEL
Minerale
Calciu,natriu,kaliu,zinc,clor,mangan,magneziu,cupru,crom,molibden,seleniu,fosfor,iod,fier.
Vitamine:
B1,B2,B3,B5,B6,B8,B9,Vit D,Vit C,Vit E.

Mucopolizaharide.Enzime.Aminoacizi.
ieri vroiai sa-mi demonstrezi aberatiile pe care le fac...azi a venit randul meu sa te pun la zid....esti foarte dezinformat...numai bla,bla,bla-uri....CLORUL nu este si nici nu va fi un mineral never ever !!!!!!mai treci putin pe la lectia de chimie de 7-A unde se invata despre tabelul lui Mendeleev...Ma asteptam ca din partea unui profesionist precum esti tu sa ne dai detalii in amanunt,cu gramaje sau eventual procentual raportat la 100 mg,asa cum fac toti producatorii sau comerciantii seriosi....dar...te intreaba un client oarecare :"Eu daca am diabet zaharat,cum stiu ca nu ma risc consumand aloe vera gel cand are in compozitie dupa spusele tale si CROM ??? ca in cazul diabetului zaharat nu prea este recomandata o doza foarte mare de crom/zi"...

Continui sa debitezi numai aberatii:

Crom:intervine in procesele de oxidoreducere si in metabolismul intermediar.Potenteaza efectul insulinei si este implicat in maturarera globulelor rosii.
Clorul:este principalul anion extracelular cu rol in echilibrul hidro-mineral al organismului.
Nu am primit raspunsul tau la afirmatia mea,inca mai faci deosebira intre vitamina c si acidul ascorbic sau te-ai trezit din ....?
o interveni cromul unde zici tu,dar doza zilnica ce este necesara unui organism uman matur este de 0.2 mg...peste asta incepe omul sa aiva probleme...si ti-am mai zis,nu te face ca nu intelegi,clorul este un GAZ, nu este un MINERAL. studiasa tabloul periodic al elementelor.In legatura cu vitamina C, una este acidul ascorbic produs chimic pe care al iei de la farmacie,sau de la FOREVER LIVING PRODUCT cu de 20 ori pretul din farmacie,iar alta este vitamina C obtinuta din surse naturale,precum la AMWAY(extrasa din cirese acerola)...numai fi asa de recalcitrant,eu te-am intrebat doar ce contine acest produs cu aloe vera....puteai sa dai o lista cu ingrediente si cu cantitatile/doza si toata lumea era fericita....asta in cazul in care producatorul le face publice...in cazul in care nu le face,este ceva necurat la mijloc si incalca legea ....
4Life
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:55
De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 17:51:44
De la: TF_, la data 2009-04-13 13:43:31
De la: romdesimed, la data 2009-04-13 13:22:29Aloe vera-un tratament miraculos




bla,bla,bla...nimic concret...macar ne puteti spne ce contine acel gel de aloe vera???o lista de ingrediente ceva....apoi le studiem si vedem daca sunt benefice sau nu....

Ce vrei tu sa studiezi cand faci deosebire intre acidul ascorbic si vit c?Sunt sigur ca habar nu ai de nutritie si mai cred ca ai intrat pe forum sa-ti promovezi produsele tale .Dar ai vazut ca sunt cativa oamenii cu suficiente informatii argumentate si deodata te-ai transformat in biochimist de renume,sa fim seriosi,se vede de la o posta ca esti aici pentru a face vanzare ,nicidecum sa informezi oamenii.Daca faci diferente intre vit c si acidul ascorbic ma intreb si te intreb ,ce informatie utila poti da tu oamenilor?
mai omule,da cate ori sa mai repet ca sa intelegi ca eu nu vand nimic???dau doar o informatie despre niste produse care sunt unice pe piata in lume si care chiar fac ceea ce spun,pe ale caror ambalaje este scrisa compozitia si dozajul fiecarui ingredient si care sunt produse de catre o companie care a avut o crestere de 6108% in primii 5 ani de viata!!!care a scos pe piata niste produse dupa 48 ani de cercetare,dupa peste 3000 studii facute la activ !!!ce zici,aloe vera tot asa de studiata a fost???sau au facut aia de la forever un suc si l-au dat in piata intr-un sistem MLM ??? uita-te mai intai la barna din ochiul tau si apoi la paiul din ochiul altuia....cand o sa inveti care este diferenta intre un GAZ si un MINERAL atunci mai stam de vorba pe ce tema doresti tu...
4Life
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:05
De la: TF_, la data 2009-04-13 17:55:57[quote name='enemgabriel'
Nu am primit raspunsul tau la afirmatia mea,inca mai faci deosebira intre vitamina c si acidul ascorbic sau te-ai trezit din ....?
o interveni cromul unde zici tu,dar doza zilnica ce este necesara unui organism uman matur este de 0.2 mg...peste asta incepe omul sa aiva probleme...si ti-am mai zis,nu te face ca nu intelegi,clorul este un GAZ, nu este un MINERAL. studiasa tabloul periodic al elementelor.In legatura cu vitamina C, una este acidul ascorbic produs chimic pe care al iei de la farmacie,sau de la FOREVER LIVING PRODUCT cu de 20 ori pretul din farmacie,iar alta este vitamina C obtinuta din surse naturale,precum la AMWAY(extrasa din cirese acerola)...numai fi asa de recalcitrant,eu te-am intrebat doar ce contine acest produs cu aloe vera....puteai sa dai o lista cu ingrediente si cu cantitatile/doza si toata lumea era fericita....asta in cazul in care producatorul le face publice...in cazul in care nu le face,este ceva necurat la mijloc si incalca legea ....[/quote]
Nu ma asteptam la un raspuns mai prost decat al tau,dar in ultimele mesaje am dedus ca habar nu ai pe ce lume traiesti.Inca afirmi ca vitamina c este una si acidul ascorbic este altceva,sincer,esti zero din punct de vedere informational,te faci de ras.Te deranjeaza pretul?Cum sa-ti dau eu tie dozajul cand tu nu sti lucruri elementare in domeniul nutritiei si mai cu seama cand faci confuzii referitoare la anumite vitamine.Pentru cultura ta :in momentul cand o solutie contine substante nutritive 100% naturale ,tot ce este peste limita necesara se elimina pe cale naturala.Ma uitam la factor de transfer(de prostie),zero informatii,o fii ceva dubios?
enemgabriel
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:07
De la: TF_, la data 2009-04-13 18:05:11
De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 17:51:44
De la: TF_, la data 2009-04-13 13:43:31
De la: romdesimed, la data 2009-04-13 13:22:29Aloe vera-un tratament miraculos




bla,bla,bla...nimic concret...macar ne puteti spne ce contine acel gel de aloe vera???o lista de ingrediente ceva....apoi le studiem si vedem daca sunt benefice sau nu....

Ce vrei tu sa studiezi cand faci deosebire intre acidul ascorbic si vit c?Sunt sigur ca habar nu ai de nutritie si mai cred ca ai intrat pe forum sa-ti promovezi produsele tale .Dar ai vazut ca sunt cativa oamenii cu suficiente informatii argumentate si deodata te-ai transformat in biochimist de renume,sa fim seriosi,se vede de la o posta ca esti aici pentru a face vanzare ,nicidecum sa informezi oamenii.Daca faci diferente intre vit c si acidul ascorbic ma intreb si te intreb ,ce informatie utila poti da tu oamenilor?
mai omule,da cate ori sa-tio mai repet ca eu nu vand nimic???dau doar o informatie despre niste produse care sunt unice pe piata in lume si care chiar fac ceea ce spun,pe ale caror ambalaje este scrisa compozitia si dozajul fiecarui ingredient si care sunt produse de catre o companie care a avut o crestere de 6108% in primii 5 ani de viata!!!care a scos pe piata niste produse dupa 48 ani de cercetare,dupa peste 3000 studii facute la activ !!!ce zici,aloe vera tot asa de studiata a fost???sau au facut aia de la forever un suc si l-au dat in piata intr-un sistem MLM ??? uita-te mai intai la barna din ochiul tau si apoi la paiul din ochiul altuia....cand o sa inveti care este diferenta intre un GAZ si un MINERAL atunci mai stam de vorba pe ce tema doresti tu...


Cum nu vinzi nimic? Esti pe toate topicurile unde se discuta despre un subiect legat de sanatate si ai o singura solutie, chipurile buna la toate. Esti ex irina4life si vinzi produse 4life. Nu oferi nicidecum informatie utila gratuita, ci ai un interes. Urmaresti pe toti care incearca sa promoveze sau sa vanda un alt produs (care poate ca e mai bun) si incepi sa ii ataci. Mi se pare o strategie oridinara.
antonia_p
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:11
Nu ma asteptam la un raspuns mai prost decat al tau,dar in ultimele mesaje am dedus ca habar nu ai pe ce lume traiesti.Inca afirmi ca vitamina c este una si acidul ascorbic este altceva,sincer,esti zero din punct de vedere informational,te faci de ras.Te deranjeaza pretul?Cum sa-ti dau eu tie dozajul cand tu nu sti lucruri elementare in domeniul nutritiei si mai cu seama cand faci confuzii referitoare la anumite vitamine.Pentru cultura ta :in momentul cand o solutie contine substante nutritive 100% naturale ,tot ce este peste limita necesara se elimina pe cale naturala.Ma uitam la factor de transfer(de prostie),zero informatii,o fii ceva dubios?[/quote]sa stii ca este ceva dubios...uite aici cum fac astia afaceri,precum mafia http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=transfer+factor+plus&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8 sau aici: http://video.google.com/videoplay?docid=1583247202509668294 sau uite si aici,cu tot cu ingrediente si dozaj: https://media.4life.com/us/pdf/pps/TFPlusTriFactor_0907.pdf ,nu ca la voi la forever aloe vera bla,bla,bla unde nu poti nici macar sa vezi ce preturi au produsele , dar sa inveti engleza inainte,sau sa pui pe cineva sa iti traduca,altfel nu intelegi nimic
4Life
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:14
De la: TF_, la data 2009-04-13 18:05:11[quote name='enemgabriel'mai omule,da cate ori sa mai repet ca sa intelegi ca eu nu vand nimic???dau doar o informatie despre niste produse care sunt unice pe piata in lume si care chiar fac ceea ce spun,pe ale caror ambalaje este scrisa compozitia si dozajul fiecarui ingredient si care sunt produse de catre o companie care a avut o crestere de 6108% in primii 5 ani de viata!!!care a scos pe piata niste produse dupa 48 ani de cercetare,dupa peste 3000 studii facute la activ !!!ce zici,aloe vera tot asa de studiata a fost???sau au facut aia de la forever un suc si l-au dat in piata intr-un sistem MLM ??? uita-te mai intai la barna din ochiul tau si apoi la paiul din ochiul altuia....cand o sa inveti care este diferenta intre un GAZ si un MINERAL atunci mai stam de vorba pe ce tema doresti tu...

Nu,nu vinzi nimic pentru ca nu ai suficiente informatii pentru a promova un produs ,sa nu mai spun ca oricum produsele sunt "mincinoase" ca si cercetarile efectuate doar de firma pe care o reprezinti.Acum se vede clar nivelul tau de pregatire din toate punctele de vedere.Plus ca nu sti sa citesti,deci nu am pretentia sa interpretezi rolul clorului in organism.Ia da-mi tu exemplu de un produs de al firmei tale de doi bani care este la fel de complet ca ALOE VERA GEL,cu argumente,cum, nu sti ce sunt alea argumente?
enemgabriel
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:16
De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 18:16:42
De la: TF_, la data 2009-04-13 18:05:11[quote name='enemgabriel'mai omule,da cate ori sa mai repet ca sa intelegi ca eu nu vand nimic???dau doar o informatie despre niste produse care sunt unice pe piata in lume si care chiar fac ceea ce spun,pe ale caror ambalaje este scrisa compozitia si dozajul fiecarui ingredient si care sunt produse de catre o companie care a avut o crestere de 6108% in primii 5 ani de viata!!!care a scos pe piata niste produse dupa 48 ani de cercetare,dupa peste 3000 studii facute la activ !!!ce zici,aloe vera tot asa de studiata a fost???sau au facut aia de la forever un suc si l-au dat in piata intr-un sistem MLM ??? uita-te mai intai la barna din ochiul tau si apoi la paiul din ochiul altuia....cand o sa inveti care este diferenta intre un GAZ si un MINERAL atunci mai stam de vorba pe ce tema doresti tu...

Nu,nu vinzi nimic pentru ca nu ai suficiente informatii pentru a promova un produs ,sa nu mai spun ca oricum produsele sunt "mincinoase" ca si cercetarile efectuate doar de firma pe care o reprezinti.Acum se vede clar nivelul tau de pregatire din toate punctele de vedere.Plus ca nu sti sa citesti,deci nu am pretentia sa interpretezi rolul clorului in organism.Ia da-mi tu exemplu de un produs de al firmei tale de doi bani care este la fel de complet ca ALOE VERA GEL,cu argumente,cum, nu sti ce sunt alea argumente?
pe ce te bazezi cand spui ca produsele sunt mincinoase???si demonstraza-ne ca ale tale sunt foarte bune...cum faci asta?
4Life
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:19
De la: TF_, la data 2009-04-13 18:14:40
De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 18:07:27
De la: TF_, la data 2009-04-13 17:55:57[quote name='enemgabriel'
Nu am primit raspunsul tau la afirmatia mea,inca mai faci deosebira intre vitamina c si acidul ascorbic sau te-ai trezit din ....?
o interveni cromul unde zici tu,dar doza zilnica ce este necesara unui organism uman matur este de 0.2 mg...peste asta incepe omul sa aiva probleme...si ti-am mai zis,nu te face ca nu intelegi,clorul este un GAZ, nu este un MINERAL. studiasa tabloul periodic al elementelor.In legatura cu vitamina C, una este acidul ascorbic produs chimic pe care al iei de la farmacie,sau de la FOREVER LIVING PRODUCT cu de 20 ori pretul din farmacie,iar alta este vitamina C obtinuta din surse naturale,precum la AMWAY(extrasa din cirese acerola)...numai fi asa de recalcitrant,eu te-am intrebat doar ce contine acest produs cu aloe vera....puteai sa dai o lista cu ingrediente si cu cantitatile/doza si toata lumea era fericita....asta in cazul in care producatorul le face publice...in cazul in care nu le face,este ceva necurat la mijloc si incalca legea ....

Nu ma asteptam la un raspuns mai prost decat al tau,dar in ultimele mesaje am dedus ca habar nu ai pe ce lume traiesti.Inca afirmi ca vitamina c este una si acidul ascorbic este altceva,sincer,esti zero din punct de vedere informational,te faci de ras.Te deranjeaza pretul?Cum sa-ti dau eu tie dozajul cand tu nu sti lucruri elementare in domeniul nutritiei si mai cu seama cand faci confuzii referitoare la anumite vitamine.Pentru cultura ta :in momentul cand o solutie contine substante nutritive 100% naturale ,tot ce este peste limita necesara se elimina pe cale naturala.Ma uitam la factor de transfer(de prostie),zero informatii,o fii ceva dubios?
sa stii ca este ceva dubios...uite aici cum fac astia afaceri,precum mafia http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=transfer+factor+plus&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8 sau aici: http://video.google.com/videoplay?docid=1583247202509668294 sau uite si aici,cu tot cu ingrediente si dozaj: https://media.4life.com/us/pdf/pps/TFPlusTriFactor_0907.pdf ,nu ca la voi la forever aloe vera bla,bla,bla unde nu poti nici macar sa vezi ce preturi au produsele , dar sa inveti engleza inainte,sau sa pui pe cineva sa iti traduca,altfel nu intelegi nimic
[/quote]
Mai coplie,pot sa-ti spun asa,pentru ca nu sti nici macar sa citesti,Forever functioneaza in peste 130 de tari,site-ul firmei arata informatii pentru toate tarile unde ea este prezenta in limba tarii respective,ce ai tu de facut este sa alegi tara si sa citesti in limba care o scrii si o citesti cel mai binenu iti ramane de facut decat sa alegi Romania(presupun ca esti roman) si sa citesti tot ce vrei,e greu?
enemgabriel
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:20
De la: TF_, la data 2009-04-13 18:19:55
De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 18:16:42
De la: TF_, la data 2009-04-13 18:05:11[quote name='enemgabriel'mai omule,da cate ori sa mai repet ca sa intelegi ca eu nu vand nimic???dau doar o informatie despre niste produse care sunt unice pe piata in lume si care chiar fac ceea ce spun,pe ale caror ambalaje este scrisa compozitia si dozajul fiecarui ingredient si care sunt produse de catre o companie care a avut o crestere de 6108% in primii 5 ani de viata!!!care a scos pe piata niste produse dupa 48 ani de cercetare,dupa peste 3000 studii facute la activ !!!ce zici,aloe vera tot asa de studiata a fost???sau au facut aia de la forever un suc si l-au dat in piata intr-un sistem MLM ??? uita-te mai intai la barna din ochiul tau si apoi la paiul din ochiul altuia....cand o sa inveti care este diferenta intre un GAZ si un MINERAL atunci mai stam de vorba pe ce tema doresti tu...

Nu,nu vinzi nimic pentru ca nu ai suficiente informatii pentru a promova un produs ,sa nu mai spun ca oricum produsele sunt "mincinoase" ca si cercetarile efectuate doar de firma pe care o reprezinti.Acum se vede clar nivelul tau de pregatire din toate punctele de vedere.Plus ca nu sti sa citesti,deci nu am pretentia sa interpretezi rolul clorului in organism.Ia da-mi tu exemplu de un produs de al firmei tale de doi bani care este la fel de complet ca ALOE VERA GEL,cu argumente,cum, nu sti ce sunt alea argumente?
pe ce te bazezi cand spui ca produsele sunt mincinoase???si demonstraza-ne ca ale tale sunt foarte bune...cum faci asta?

Pai simplu,cati distribuitori are firma asta pe care o reprezinti?Forever are peste 9,5 milioane doar de distribuitori(plus consumatori care nu sunt distribuitori) si o cifra de faceri la finele anului 2008 de 2,5 miliarde de dolari.Astept statisticile dumneavoastra .
enemgabriel
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:24
pe bune???i-auzi !!! ia da-mi te rog un link spre o pagina forever in care se dau preturile....poate sa fie si in engleza sau in spaniola...ma descurc...!!!
4Life
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:26
www.foreverliving.com
enemgabriel
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:29
De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 18:29:00www.foreverliving.com
eu am intrebat de o pagina de net unde ne dau si preturile,nu se vede corect???sau nu se citeste corect??? ca de vrajeala de pe foreverliving.com este satula lumea...uite asa cum dau astia aici...cu tot cu preturi...http://www.4life.com/shopping/default.aspx
4Life
Postat pe 13 Aprilie 2009 19:45
ALOE VERA

Studii si beneficii

S-a descoperit ca planta contine minerale care au rolul de a potoli senzatia de mancarime de la nivelul pielii. De aceea, ea este foarte des folosita pentru a trata intepaturile de tantar, acneea, arsurile solare si iritatiile.

Dar unul dintre cele mai fascinante studii in desfasurare este cel prin care se analizeaza potentialul substantelor care intra in compozitia plantei Aloe Vera in cresterea imunitatii si combaterea virusului HIV si a anumitor tipuri de cancer (in particular al leucemiei).

Studii recente elucideaza in ce masura Aloe Vera ar putea ajuta la mentinerea dia­be­tului si psoriazisului sub control. Un alt studiu desfasurat pe o perioda de 6 luni pe un lot de participanti bolnavi de astm care au consumat Aloe Vera zilnic a indicat o ameliorare vizibila a simptomelor de astm.

La sfarsitul studiului, 11 din cei 27 de pacienti care au baut suc de Aloe Vera au raportat stari de ameliorare.



Sucul de Aloe Vera este recunoscut ca fiind unul din cei mai fini detoxifianti ai intregului corp, eliminand materiile toxice din stomac, ficat, splina, vezica si este cunoscut precum cel mai bun curatator al colonului.

De asemenea, studiile au aratat faptul ca vindeca si amelioreaza indigestia, tulburarile de stomac si ulcerele.

Pacientii au constatat imbunatatiri in cazul artritelor si a infectiilor vezicii urinare si rinichilor, a crampelor musculare, constipatiei, hemoroizilor, insomniei si pentru vaginite (este excelent ca si dus vaginal).

Tot studiile au aratat ca Aloe Vera administrat sub forma de suc, tablete sau capsule poate reduce inflamatiile articulatiilor in cazul artritelor. Sucul de Aloe Vera mai poate fi de ajutor si in cazul pacientilor astmatici care nu sunt dependenti de cortico-steroizi.

Cert este ca, in ziua de astazi, exista o serie de companii care valorifica extrasul stabilizat si purificat de Aloe Vera. S-a incercat, de asemenea, descoperirea efectelor negative ale consumului zilnic de suc de Aloe Vera.
De exemplu, in 1997, cercetatorul Jeremiah Herlihy de la Universitatea San Antonio a initiat un astfel de studiu. Efecte negative nu au fost observate, insa a fost evidentiata o scadere remarcabila a leucemiei, bolilor de inima si a celor de rinichi.

Dr. Herlihy a ajuns la urmatoarea concluzie: „Nu am gasit nici un indiciu de efect negativ asupra soarecilor, chiar si in cazul unor cantitati mari”. In fapt, 25% dintre animale au trait mai mult decat media animalelor din grupul de control.

15 nutrienti aduc vindecarea

Nu exista nici un ingredient singular din Aloe Vera caruia sa i se datoreze efectul de sanatate pe care il are aceasta planta. Cercetatorul Robert Davis, endocrino-biolog, explica faptul ca 15 grupe diferite de nutrienti lucreaza impreuna pentru a face Aloe Vera eficienta.

Asta inseam­na ca efectele pe care le are Aloe Vera nu pot fi sintetizate cu usurinta in labo­ra­tor. Planta este eficienta in multiple circumstante. Si datorita elementelor va­riate care o fac eficienta, Aloe Vera poa­te fi recomandata cu usurinta ca si com­ple­ment la tratamentele medicale, mai ales administrata sub forma de suc.

Cert este ca, Aloe Vera reduce starea de greata, mareste energia si ajuta la mini­mi­zarea pierderilor de sange cauzate de chimioterapie si cobalto-terapie.

Sanatatea din frunze de aloe

Frunzele groase, zemoase si datatoare de sa­natate contin: proteine; magneziu; zinc; vita­mina A, vitamina B12, vitamina C si vitamina E; acizi grasi esentiali; aminoacizi si enzime; ger­maniu - un mineral care are efecte terapeu­ti­ce benefice pentru: imunodeficienta, durere, tulburari cardiace, circulatorii si probleme ale ochilor.
romdesimed
Postat pe 13 Aprilie 2009 19:47
"Iubesc aceasta planta! Imi aduce aminte de copilarie, pentru ca in casa bunicii, aloe - micuta tufa exotica - reprezenta pentru mine sanatatea personificata, un adevarat panaceu.

Seva lui il salvase zeci de ani pe bunicul meu de simptomele unui ulcer chinuitor, iar pentru noi, copiii, era un pansament miraculos care trata instantaneu ranile din coate si genunchi.

Tot in seva verzuie se gasea si leacul arsurilor bunicii de la gatit sau de la drotul cu care isi coafa cochet parul. Si urcioarele rebele sau diversele conjunctivite, capatate de la bazinul de inot sau praful verii, se tratau ad-hoc cu picaturi usturatoare de aloe diluat in putina apa distilata.

Apoi, in anii adolescentei, sucul de aloe facea minuni peste noapte, daca acneea incerca cumva sa-si faca de cap."
romdesimed
Postat pe 13 Aprilie 2009 19:54
De la: TF_, la data 2009-04-13 19:45:13
De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 18:29:00www.foreverliving.com
eu am intrebat de o pagina de net unde ne dau si preturile,nu se vede corect???sau nu se citeste corect??? ca de vrajeala de pe foreverliving.com este satula lumea...

Maestre,am impresia ca esti prea neintelegator si rauvoitor.Nu primesc statistici cu firma dumitale de cartier.Nu sti sa citesti.Nu sti care este denumirea din "popor" a acidului ascorbic.Nu sti sa citesti romaneste.te deranjeaza o firma precum Forever,foarte bine ,ma bucur ca te deranjeaza,asta inseamna ca Forever este O companie pe langa buticul pe care-l reprezinti.Nu aduci argumente prin ceea ce spui sau scri.Ti-am dat detalii referitoare la compozitia a gelului de aloe vera dar nu am primit raspunsul tau neavizat in privinta actiunii sinergice a componentelor din gel,nu astept ca oricum habar nu ai ce este aia sinergie.In alta ordine de idei :esti un nimeni asa cum este si firma ta de 260 000 de distribuitori,Forever are mai multi angajati decat are 4life distribuitori ,asa ca am impresia ca esti bolnav.....adica nu judeci corect argumentele.
enemgabriel
Postat pe 13 Aprilie 2009 19:56
Au fost publicate peste 200 de studii stiintifice elaborate in toata lumea in legatura cu efectele pe care le are Aloe Vera. Principalele domenii de cercetare vizeaza actiunea pe care o are Aloe Vera ca si antiinflamator, antibacterial si antiviral. Sucul de Aloe Vera este cunoscut ca reduce iritatiile tractului digestiv cum ar fi colitele, ulcerele si sindromul colonului iritabil. Aloe Vera stimuleaza eliberarea pepsinei (enzima din sucul gastirc necesar pentru digestie) cand stomacul este plin si este probabil cauza care duce la efectul de vindecare al ulcerului. Un alt studiu s-a desfasurat pe o perioada de 6 luni pe un lot de participanti bolnavi de astm care au consumat Aloe Vera zilnic si s-a constatat o ameriorare vizibila a simptomelor de astm. La sfarsitul studiului 11 din cei 27 de pacienti care au baut suc de Aloe Vera au raportat stari de ameliorare la sfarsitul studiului. Cercetatorii au ajuns la concluzia ca rezultatele se pot datora stimularii sistemului imunitar si proprietatilor naturale antiinflamatoare a plantei de Aloe Vera.

In 1994 US Food and Drug Administration a aprobat Aloe Vera pentru administrare in tratamentul impotriva HIV. Studii facute in lumea intreaga (care inca sunt in desfasurare) au aratat faptul ca Aloe Vera luata in doze mari poate stimula producerea celulelor albe (leucocitele) care lupta impotriva virusilor si tumorilor.
romdesimed
Postat pe 13 Aprilie 2009 19:59
De la: TF_, la data 2009-04-13 19:45:13
De la: enemgabriel, la data 2009-04-13 18:29:00www.foreverliving.com
eu am intrebat de o pagina de net unde ne dau si preturile,nu se vede corect???sau nu se citeste corect??? ca de vrajeala de pe foreverliving.com este satula lumea...uite asa cum dau astia aici...cu tot cu preturi...http://www.4life.com/shopping/default.aspx

Copilu',sunt peste 17 milioane de pagini de internet despre Forever.Pentru buticul vostru sunt 3500 de pagini,asta e,nu te supara ca oricum iti faci rau degeaba.
enemgabriel
Postat pe 13 Aprilie 2009 20:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fire albe 1 De la: carliontz88 23 August 2012 11:21
am si eu o intrebare la kre ash vrea un raspuns :D 8 De la: healthy004764 7 Noiembrie 2009 20:04
unghii tehnice in gel 11 De la: kudika_1042304 17 Iulie 2021 19:09
Recomand si fac cele mai moderne tunsori, colorari, coafuri si cele mai diversificate codite !!!! 17 De la: Cristina_Cerga 30 Octombrie 2010 16:17
Produsle Careless pentru ten acneic 1 De la: danielapetre 29 Ianuarie 2012 22:45