Setari Cookie-uri

hepatita c si tratamentul contra ei..

Buna!!!
As dori sa stiu daca tratamentul tau este naturist?
Poate da rezultate si la mine ....
Multumesc.....Sanatate
gizella
Postat pe 15 Octombrie 2010 05:45
De la: kudika325649, la data 2010-10-15 05:35:19Niciodata viremia nu scade la zero -Nedetectabil inseamna viremie sub 200 de copii. Dupa tratamentul cu Interferon si bla,bla ,....raman sub 200 de copii ,incapsulate intr-un invelis ce nu le da voie sa se inmulteasca asta daca totul este ok cu nivelul de stres ,dieta ,odihna....Daca timp de 7 ani dupa acest tratament ,la analizele anuale...rezultatele sant tot negative ...persoana se poate considera doar purtatoare de HCV -virusul nemai fiid activ ci doar in stare "dormanta".
Dar asta nu scapa persoana de o eventuala ciroza hepatica
Abia dupa 40 de ani de la infectare-daca pers. nu a facut ciroza se stie sigur ca nu va mai face
Apoi este foarte greu si riscat sa scapi de genotipul 1 cu acel tratament -doar 40% au ceva sanse si cu multe efecte adverse....poate apare o boala autoimuna dupa ccca 17-18 injectii...viremia poate scadea si apoi reveni sau chiar depasi valorile avute initial.
20% DIN CEI INFECTATI SE VINDECA SINGURI IN PRIMELE 6 LUNI.
Apoi 3% se pot vindeca in primi 3 ani de la infectare-dispare ARN din sange.
Good luck to every one !!Take care!
ceea ce scrii tu aici este cumva eronat....mai informeaza-te si din alte surse....

cert este ca virusurile nu sunt forme de viata vii(precum bacteriile sau fungusii)
virusurile se cantoneaza in diferiteb celule , degenerand ADN-ul acestora se inmultesc....odata ce acea celula in care virusul moare ( ca deh, nimic nu este vesnic ) moare si virusul cantonat in ea...dar in timpul vietii lui, acel virus se replica de nenumarate ori.

singurul capabil sa combata celulele infectate viral, este propriul sistem imunitar, cu ajutorul celulelor ce se de numesc NK ( natural ucigase )

"Activitatea celulelor NK – natural ucigase( celule ale sistemului imunitar )

Celulele NK reprezinta 15 % din totalul limfocitelor sanguine.Ele deriva din maduva osoasa si au origine comuna ca si limfocitele T .Sunt cellule mari, granulare avand citoplasma mai bogata decat celelalte limfocite cu granulatii azurofile.Celulele NK au pe suprafata lor unii marker caracteristici limfocitelor avand functia de a recunoaste si de a liza anumite cellule tumorale si cellule infectate cu virusuri.
Actiunea definitorie a celulelor NK este cititoxicitatea.Ele lizeaza fara restrictive celulele infectate cu virusuri si cele tumorale.Fiecare din aceste cellule NK , contine mai multe granule de dimensiuni foarte mici care se comporta precum “ o munitie “.
Odata ce celula NK descopera celulele canceroase , ele se ataseaza de membrane exterioara a celulei canceroase si injecteaza aceste granule in interiorul ei. Aceste granule chimice explodeaza distrugand celula canceroasa in 5 minute.Dupa acest process, celula NK se muta la o alta celula canceroasa repetend procesul
Cand sistemul imunitar este puternic , celulele NK active pot actionaasupra a 2 celule canceroase sau alte cellule infectate in acelasi timp. Atata timp cat celulele NK raman active , totul este sub control.
In cazul in care celulele NK isi pierd fie capacitatea de recunoastere , fie capacitatea de distrugere a invadatorilor , situatia se schimba radical.
In cazul pacientilor cu cancer sau SIDA , activitatea celulelor NK este probabil principalul criteriu de estimare a sanselor de supravietuire.
Durata de viata a celulelor NK este de la cateva zile . pana la cateva luni de zile."

http://www.youtube.com/watch?v=5uPAgF0Seus

cel mai eficient stimulator si regulator al activitatii celulelor NK este TRANSFER FACTOR PLUS

http://www.youtube.com/watch?v=5uPAgF0Seus

4Life
Postat pe 15 Octombrie 2010 17:38
Bla-bla-bla.....
kudika226898
Postat pe 15 Octombrie 2010 18:48
De la: kudika226898, la data 2010-10-15 18:48:10Bla-bla-bla.....
Eficacitatea folosirii Transfer FactorTM in hepatile virale
Mecanismele imune de destabilizare joaca un rol dominant in patogeneza hepatitelor de tip viral B si C precum si in timpul si la sfarsitul bolilor (42,43). In ciuda experientei considerabile in tratamentul hepatitelor virale, inclusiv cele cronice, o serie de probleme legate de un regim optim inca mai sunt puse in discutie privitor dozelor si tratamentului cu interferon ca fiind singura posibilitate existenta. Faptul ca tratamentul cu interferon al unui pacient cu o forma cronica de hepatita C costa intre 10.000 $ si 15.000 $ duce la necesitatea rezolvarii rapide a acestei probleme. In plus, aceasta terapie antivirala are o lista intreaga cu alti indicatori, iar interferonul nu este suportat de toti pacientii si corpul gazdei poate produce anticorpi care actioneaza impotriva interferonului recombinat. Date fiind aceste motive, cautarea pentru diferiti agenti cu efect terapeutic dovedit pentru bolnavii de hepatita B si C se justifica in totalitate.
Primele rezultate obtinute de la pacientii adulti care au fost tratati cu TF in acelasi timp cu terapia conventionala atesta o eficacitate ridicata a folosirii cytokinelor celulare in acest tip de patologie (9).
Odata cu normalizarea valorilor biochimice si scaderea incarcaturii virale (la 62% din cazuri), toti pacientii au inregistrat o imbunatatire a starii generale, au devenit mai eficienti si nu au mai avut stari excesive de oboseala, si nu a mai existat nici un discomfort in hipocondrul drept. Au fost facute de aceeasi autori studii ulte-rioare pe pacientii cu forme acute si cronice de hepatita B si C si urmariti 6 luni de la terminarea tratamentului(19,21). 50 de pacienti cu hepatita virala cronica B si C si 15 pacienti cu hepatita virala acuta B au primit cate 3 capsule de TF timp de 14 zile. Rezultatele obtinute au fost comparate cu acelea obtinute de la pacientii care au primit un tratament conventional cu interferon.
24 de pacienti cu hepatita acuta B si 34 de pacienti cu hepatita cronica C (CVHC) au primit TF Plus, 3 capsule pe zi timp de 14 zile. Grupul de control, a fost format din 15 pacienti cu CVHC, care au primit referon cate 3,000,000 IU (in IFN antiviral), intramuscular de 3 ori pe saptamana. Pacientilor care au ramas li s-a administrat terapia de baza care avea drept scop imbunatatirea secretiei biliare (holosas sau hophitol) si functia hepatica (riboxin/os). S-au inregistrat efecte imunocorectoare identice in grupul pacientilor care au primit cate 3 capsule de TF Plus timp de 2 saptamani si in grupul pacientilor care au primit terapia cu IFN timp de 3 luni. In grupul pacientilor carora li s-a administrat TF Plus au aparut mai devreme simptome dinamice de tip pozitiv. TF Plus a fost bine tolerat si nu au fost efecte secundare ca febra, dureri de articulatii si astenii, toate intalnite in timpul terapiei cu interferon. Merita subliniat faptul ca incidenta scaderii viremiei in cadrul gru-purilor care au primit tratamentul cu referon si respective TF Plus a fost identica, de ex. 65%. In acelasi timp nivelul producerii de g-interferoni a fost semnificativ mai ridicat la pacientii care au primit tratamentul cu TF Plus.
Eficacitatea folosirii TF si TF Plus in tratamentul hepatitelor virale B si C poate constitui un mare ajutor in considerarea folosirii produselor TF ca un tratament alternativ fata de interferonii recombinanti sau ca un tratament complementar la tratamentele conventionale pentru hepatitele virale.
Datele obtinute indica faptul ca studii ulterioare ale eficacitatii produselor TF ar trebui directionate catre pacientii ramasi pentru a dezvolta schemele cele mai eficiente sau tratamente complexe, eficacitatea farmaceutica, cursul dozarilor si costul tratamentului.


traducere din:

http://www.discovertransferfactor.com/RussianMethodologicalLetter.pdf
4Life
Postat pe 17 Octombrie 2010 00:02
Buna 4 LIFE ! Bine inteles ca ceea ce spun eu este eronat....acum am avut putin timp si am mai citit mesajele tale...tu ai inntotdeauna dreptate...
Sa stii ca si alti oameni au auzit de Nk-Natural Killer....
Si alti in nestiita lor ,ca mine stiu ca virusul HCV isi schimba forma cu usurinta...ceea ce pune in dificultate activitatea unor soldati din sistemul imunitar...
Si altii stiu ca in Leningrad aceasta boala este tratata doar cu macrofagii inmultititi si apartinand aceluasi organism uman...
Apoi tu nu tii cont ca oamenii au diferite probleme asociate cu aceasta boala(ex: me--am avut un accident in Mamaia acum 4 ani cu ruptura si implicit splenectomie...si am primit 14 unitati de sange in Spitalul de Urgenta Contanta...cu acest sange am primit virusul HCV
De patru ani merg regulat la medic Ignatus Fong-Toronto-Michel's Hospital....crede-ma ca se pricep...si nu mi-a recomandat nici un medicament ....Anual aici in Canada sant meetinguri medicale...
Ok ! se vede ca am studiat degeaba 4 ani physiotherapy....si organismul uman... Nu am facut decat sa impartasesc din spusele dr meu....dar se pare ca nobody care posteaza ceva pe youtube9SI SURSA NU O POTI VERIFICA) este mult mai interesant decat un dr .pe aceasta meserie si cu f multa exp. in domeniu...
Sa stii ca in tari dezvoltate medical Aloe Vera nu este recomandata ...si mai ale ptr. HCV...si celor care au grupa sanguina B3...tu stii ceva despre Virginia Faur...dar se refera la cu totul alte cazuri de tratament...semnat o persoana eronata ....
gizella
Postat pe 17 Octombrie 2010 02:41
Interferonul are succes in 40% di cazurile infectate cu genotipul 1 HCV.
DACA INTERFERONUL ERA BUN IN CANTITATI MARI SI FARA REACTII ADVERSE ATUNCI IL PRODUCEA FICATUL IN CANTITATE MAI MARE......
Toata cantitatea eliberata este corelata la buna functionarea organismului..cand tiroida produce mai mult ataca inima...ficatul ataca rinichii...apoi plamanii
Un lucru bun este ca persoanele infectate cu hcv sa tina dieta si sa lasa cantitatea normala de interferon sa se indrepte doar catre lupta cu virusul ...nu cu hrana nesanatoasa
gizella
Postat pe 17 Octombrie 2010 02:53
De la: kudika325649, la data 2010-10-17 02:41:23Buna 4 LIFE ! Bine inteles ca ceea ce spun eu este eronat....acum am avut putin timp si am mai citit mesajele tale...tu ai inntotdeauna dreptate...
Sa stii ca si alti oameni au auzit de Nk-Natural Killer....
Si alti in nestiita lor ,ca mine stiu ca virusul HCV isi schimba forma cu usurinta...ceea ce pune in dificultate activitatea unor soldati din sistemul imunitar...
Si altii stiu ca in Leningrad aceasta boala este tratata doar cu macrofagii inmultititi si apartinand aceluasi organism uman...
Apoi tu nu tii cont ca oamenii au diferite probleme asociate cu aceasta boala(ex: me--am avut un accident in Mamaia acum 4 ani cu ruptura si implicit splenectomie...si am primit 14 unitati de sange in Spitalul de Urgenta Contanta...cu acest sange am primit virusul HCV
De patru ani merg regulat la medic Ignatus Fong-Toronto-Michel's Hospital....crede-ma ca se pricep...si nu mi-a recomandat nici un medicament ....Anual aici in Canada sant meetinguri medicale...
Ok ! se vede ca am studiat degeaba 4 ani physiotherapy....si organismul uman... Nu am facut decat sa impartasesc din spusele dr meu....dar se pare ca nobody care posteaza ceva pe youtube9SI SURSA NU O POTI VERIFICA) este mult mai interesant decat un dr .pe aceasta meserie si cu f multa exp. in domeniu...
Sa stii ca in tari dezvoltate medical Aloe Vera nu este recomandata ...si mai ale ptr. HCV...si celor care au grupa sanguina B3...tu stii ceva despre Virginia Faur...dar se refera la cu totul alte cazuri de tratament...semnat o persoana eronata ....



kudika226898
Postat pe 17 Octombrie 2010 10:59
gizella
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:23
De la: gizella, la data 2010-10-17 02:41:23Buna 4 LIFE ! Bine inteles ca ceea ce spun eu este eronat....acum am avut putin timp si am mai citit mesajele tale...tu ai inntotdeauna dreptate...
Sa stii ca si alti oameni au auzit de Nk-Natural Killer....
Si alti in nestiita lor ,ca mine stiu ca virusul HCV isi schimba forma cu usurinta...ceea ce pune in dificultate activitatea unor soldati din sistemul imunitar...
Si altii stiu ca in Leningrad aceasta boala este tratata doar cu macrofagii inmultititi si apartinand aceluasi organism uman...
Apoi tu nu tii cont ca oamenii au diferite probleme asociate cu aceasta boala(ex: me--am avut un accident in Mamaia acum 4 ani cu ruptura si implicit splenectomie...si am primit 14 unitati de sange in Spitalul de Urgenta Contanta...cu acest sange am primit virusul HCV
De patru ani merg regulat la medic Ignatus Fong-Toronto-Michel's Hospital....crede-ma ca se pricep...si nu mi-a recomandat nici un medicament ....Anual aici in Canada sant meetinguri medicale...
Ok ! se vede ca am studiat degeaba 4 ani physiotherapy....si organismul uman... Nu am facut decat sa impartasesc din spusele dr meu....dar se pare ca nobody care posteaza ceva pe youtube9SI SURSA NU O POTI VERIFICA) este mult mai interesant decat un dr .pe aceasta meserie si cu f multa exp. in domeniu...
Sa stii ca in tari dezvoltate medical Aloe Vera nu este recomandata ...si mai ale ptr. HCV...si celor care au grupa sanguina B3...tu stii ceva despre Virginia Faur...dar se refera la cu totul alte cazuri de tratament...semnat o persoana eronata ....
acolo in canada, ca si in orice alt colt din lume, industra farmaceutica , care este una extrem de puternica, are tot ineresul ca sa educe medicii astfel incat ei sa numai vada si alte fete ale cubului, decat cea pe care vor ei sa o bvada...argumentele tale sunt logice, insa nu uita ca organismul este programat genetic sa se repare singur, iar sistemul imunitar sa aiba grija de sanatatea acelui organism...a tot aduci vorba de interferon, macar stii cum actioneaza el in cazurile de HCV ....ce rol joaca? studiaza aceasta problema, si fa apoi comparatie cu ce face TRANSFER FACTOR PLUS !!!! sa vezi diferenta !!!!

iar la ceea ce te referi tu, filmuletul de la un nobody...chiar conteaza cine la pus acolo ?? nu a r conta mai mult sa vezi despre ce este vorba, din surse sigure si apoi sa tragi concluzii ???

crezi ca un produs asupra caruia s-au facut peste 3000 de studii de specialitate dealungul timpului, iar acei oameni de stiinta au tras concluzia ca este util in bolile in care sa folosit este prost fiindca tu nu esti informata corect despre el ????


4Life
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:42
Iar cliseul cu informarea....suparat, bla-bla-bla, suparat....
kudika226898
Postat pe 17 Octombrie 2010 20:50
Buna 4 life ...esti f. darnic cu complimentele...M-am referit in general la tot felul de filmulete...sfaturi...apoi video De pe youtube pe care mi l-ai recomandat ...nu am putut sa-l acceses...poate ai gresit ceva...se vede ca doar acel video te-a facut multicunoscator....
Cine a spus ca tratamentele naturiste nu sant bune....eu ,nu....Am urmat un tratament naturist(koreean)...dar dr.Lee(e-mail jsallen@hanmail.net)iti dau aceasta adresa in caz ca ai vreo intrebare .....Am urmat un tratament naturist,cum ziceam dar am fost informata de la inceput ca acest tratament va fi doar de detoxifiere si este acelasi ptr. toate tipurile de Hepatita:A,B,C,D,E.Dr. a fost cinstit si mi-a spus ca ma va ajuta cu well being...si asa a fost...cand am inceput ma simteam obosita..nu aveam placerea sa merg pe jos...acum totul sa schimbat radical cu starea mea de bine ..sunt capabila sa muncesc ore in sir fara sa simt discomfort sau oboseala....dar viremia este aceeasi..doar toxinele au mai disparut din ficatul si sangele meu...apoi mi-a spus dr. sa nu fac nici o biopsie ,nimic timp de 6 luni ...nu va fi relevanta,deoarece medicamentele,suplimentele,adjuvantele sunt presente in ficat...Nu uita ca o tulpina de telina face mai mult decat o cutie cu pastile cu extract de telina
In alta ordine de idei am intrat pe acest forum sa impartasesc din experienta sau nestiinta si neinformarea mea si altora care sufera de aceasta boala...este o experienta interesanta si ciudata..si apoi cine va incerca va vedea ca doar dieta adecvata este cheia...dieta nu infometarea...
gizella
Postat pe 17 Octombrie 2010 22:10
Trebuie sa nu uitam cand vorbim de sanse de vindecare ca aceste sanse depind de varsta(doar datorita T and B cells)...apoi femeile au alt healing response....
Ti-am spus 4 Life ca dr. nu mi-a recomandat nici un tratament medical ori naturist....si el nu stie nimic despre trat. meu naturist...is my option and my money ..asa ca nu inteleg raspunsul tau....eu as zice ca este corect ca nu a incercat sa-mi bage pe gat nici macar o pastila...mi-a vorbit mult despte side effects...Poate ai auzit si tu de Vania Atudorei....
Daca cineva dintre membri este interesat sa auda despre dieta pe care o tin ..si pe care mi-a recomandat-o dr. meu Lee koreanul si care este la a treia generatie de medici in fam. lui-si fratele lui are fabrica de "extract de spanac" si toate genurile de buruieni...
Celor infectati le doresc sanatate ,optimism,nu disperati..in curand vor iesi pe piata noi medicamente(danoprevir)...daca vreti sa facti detoxifiere folositi in salate frunze de sfecle rosie ,papadie si frunze de patrunjel...beti ceai de dandelion roots(radacini de papadie) ;si ceaiuri de milk thisle(ciulin ;scaieti)...
Sanatate tuturor and take care 4Life -you are my favorite romanian....
gizella
Postat pe 17 Octombrie 2010 22:29
Nu am laudat Canada...Canada la ora actuala are un tratament putin mai bun againt HCV -si pe care a refuzat sa-l ofere si Romaniei...apoi in trecut 2 canadieni au furat inventia lui Nicolae Pavelescu (pancreatina-insulina)....
Total de acord cu tine si in somalia sau afganistan dr are the same
Diferenta este ca eu sunt capabila sa recunosc cinstea sau corectitudinea unui physician de aici...
Daca esti bun...si ptr ca tot am socializat atata ...iar tu ma cunosti deja f. bine ca sa stii cat de neinformata,needucata sunt...te rog mai fortzeaza-te odata si pune adresa aceea de pe youtube...poate ma luminez...omul cat traieste invata...dar depinde de la cine (ce-mi plac glumele mele)
gizella
Postat pe 17 Octombrie 2010 22:44
De la: gizella, la data 2010-10-17 22:44:25Nu am laudat Canada...Canada la ora actuala are un tratament putin mai bun againt HCV -si pe care a refuzat sa-l ofere si Romaniei...apoi in trecut 2 canadieni au furat inventia lui Nicolae Pavelescu (pancreatina-insulina)....
Total de acord cu tine si in somalia sau afganistan dr are the same
Diferenta este ca eu sunt capabila sa recunosc cinstea sau corectitudinea unui physician de aici...
Daca esti bun...si ptr ca tot am socializat atata ...iar tu ma cunosti deja f. bine ca sa stii cat de neinformata,needucata sunt...te rog mai fortzeaza-te odata si pune adresa aceea de pe youtube...poate ma luminez...omul cat traieste invata...dar depinde de la cine (ce-mi plac glumele mele)


poftim:

http://www.youtube.com/watch?v=HNP1EAYLhOs

asta varianta in engleza, vad ca te pricepi....

http://www.4vidas.com/Transfer_Factor_NK_Cell_Study_Cancer.pdf
http://www.professionalnetworkers.com/pdflibrary/study.pdf

iar de pe prima pagina a www.4life-romania.ro , poti descarca varianta tradusa in engleza a concluziilor studiului facut de catre academicienii rusi in 2004.

p.s. crezi ca are rost sa fii ironica?? singura ai spus ca omul cat traieste invata....
4Life
Postat pe 18 Octombrie 2010 17:35
sau sim mai simplu, cauti pe youtube NK CELLS ....si sunt multe clipuri le gate de sistemul imunitar....cel pe fond rosu, care apare printre primele, este ceea ce-ti trebuie tie sa vezi, sa-ti poti face o idee...este titrat si in Romana, poti cauta CELULELE NK
4Life
Postat pe 18 Octombrie 2010 17:38
Ok ! I give up! Cred ca e mai bine sa fii ironic cu o persoana insolenta decat sate lasi prins in acelasi cerc...
Apreciez la adevarata valoare medicina traditionala ruseasca...au fost primii (mai aprope de Romania) care au reusit sa trateze cu succes ,prin metode naturiste, boli legate de ficat,rinichi...etc...(in special samanii siberieni).Dar mai departe de noi in Orientul indepartat...cu sute de ani in urma s-au tratat boli considerate de medicina ca fiind incurabile.....
Ptr. cei interesati si afectati de aceasta boala HCV-lepot spune ceea ce mi-a recomandat mie dr. meu :
-Nici un fel de grasime animala (lapte.unt,iaurt,branza,smantana,carne de porc,pui)
- Recomandate doar vita ,curcan si peste alb.
- Toate felurile de legume(cantitati nelimitate) inclusiv fasole,ceapa usturoi-dar acestea din urma cu moderatie.
- Toate felurile de fructe.
-Toate felurile de seminte,nuci...etc...dar cu moderatie.
-Nici un fel de cafea ,ceai verde (uneori f. rar ceai negru)-iar la cap.alcool-rar un pahar de vin alb.
- Nimic prajit.
- Mersul pe jos or Yoga sau Tai chi ;unul din sporturi este de ajuns dar toate trebuiesc insotite de gandire pozitiva -asta ptr. a creea Naturl Killer.
- Sa va abtine-ti sa luati medicamente ,adjuvante si sa tineti cont ca fara grasime virusul nu are posibilitate sa se fixeze si inmulteasca pe celula hepatica.
Cel mai important este sa ganditi pozitiv sa stiti ca acest minunat organism uman ;(din care medicina a descoperit doar o infima parte a felului cum funtioneaza) ; are resurse nelimitate de vindecare ,doar dati-i posibilitatea s-o faca :iubindu-l si respectandu-l cum se cuvine. Sanatate va doresc la toata lumea aflata in suferinta...

gizella
Postat pe 19 Octombrie 2010 18:07
Mai adaug ca in rest puteti folosi orice ulei natural ,neprocesat(virgin)....
Niciodata productia de NK (NATURAL KILLER )- nu va fi suficienta daca continuati sa consumati grasime animala;in felul aceste ajutati virusul sa se inmulteasca in celula hepatica si de acolo....
In rest ganditi pozitiv asta va ajutasa produceti NK si Hidro-Piandro -Steron(hormonul tineretii)
gizella
Postat pe 19 Octombrie 2010 18:20
Buna!
Am facut interferon in 2005, fara rezultat.....!Am fibroza de gradul 4, incerc acum un tratament cu argint coloidal de o calitate deosebita, pe care mi-l prepar singur! Mi-a scazut viremia, dar incac nu l-am ingenunchiat.......! Nu stiu ce va fi...! Ultima varianta ar fi un transplant........! Tu ce parere ai?
kudika331812
Postat pe 25 Noiembrie 2010 16:29
Buna, din experenta va spun ca nu exista tratament naturist care sa te ajute sa scapi de de hepatita C .Singurul care ne poate ajuta este interferonul.Eu sunt in treatament de 10 luni nu am avut nici o reactie adversa iar analizele sunt foarte bune. Dupa 3 luni de tratament viremia nu a mai fost detectabila.Aveti curaj si acceptati tratamentul care nu e foarte usor dar va prelungeste viata, nu lasati virusul sa galopeze si sa va transforme in legume.
kudika005624
Postat pe 26 Noiembrie 2010 18:34
De la: kudika005624, la data 2010-11-26 18:34:29Buna, din experenta va spun ca nu exista tratament naturist care sa te ajute sa scapi de de hepatita C .Singurul care ne poate ajuta este interferonul.Eu sunt in treatament de 10 luni nu am avut nici o reactie adversa iar analizele sunt foarte bune. Dupa 3 luni de tratament viremia nu a mai fost detectabila.Aveti curaj si acceptati tratamentul care nu e foarte usor dar va prelungeste viata, nu lasati virusul sa galopeze si sa va transforme in legume.
nu ar fi mai inteligent sa nu faci afirmatii pentru care nu dispui de informatii corecte? pe ce te bazezi cand spui ca numai cu interferon sintetic( fiindca exista si natural ) se poate trata HCV ??? ai macar habar ce rol joaca si ce face acel interferon odata administrat ???

iti spun eu in 2-3 cuvinte, si iti cer sa nu ma crezi si sa te informezi din alta parte daca este asa sau nu.

interferonul are rol de stimulent al sistemului imunitar ca acesta sa poata combate infectia virala !!!

interferonul in sine nu distruge virusul !!!

interferonul sintetic , nu este una si aceesi treaba cu interferonul natural( produs de catre propriul organism ) si are o toxicitate destul de mare, lucru care nu va este spus de catre medici in momentul inceperii tratamentului !!!

TRANSFER FACTOR PLUS face cel putin acelasi lucru ca si interferonul, adica stinmuleaza sistemul imunitar ca acesta sa poata distruge virusul , insa are TOXICITATE ZERO !!!! si eficenta lui este de cateva ori mai mare decat ainterferonului, asadar povestea ca, cu produse naturiste nu se poate eradica virusul HEPATIC, nu sta in picioare !!!!

si nu iti cer sa ma crezi pe mine, ci sa te informezi din alte surse mult mai credibile...!!! poate....
4Life
Postat pe 26 Noiembrie 2010 22:14
Of, of, mai, mai....
kudika226898
Postat pe 27 Noiembrie 2010 10:50
Am descoperit si eu boala in februarie 2004 ,am facut 4 luni interferon dar mi s-a spus ca nu a scazut suficient viremia si nu mi a mai dat.De atunci analizele au mai scazut dar nu la normal cu tratamente naturiste fel de fel dar fara rezultate.Drept dovada acum analizele s-au deteriorat si au ajuns ca la inceput.Sant disperata si nu stiu incotro sa o iau.Daca cineva care a avut rezultate ma poate ajuta va rog din suflet sa o faceti
Multumesc
kudika332856
Postat pe 27 Noiembrie 2010 18:09
De la: kudika332856, la data 2010-11-27 18:09:00Am descoperit si eu boala in februarie 2004 ,am facut 4 luni interferon dar mi s-a spus ca nu a scazut suficient viremia si nu mi a mai dat.De atunci analizele au mai scazut dar nu la normal cu tratamente naturiste fel de fel dar fara rezultate.Drept dovada acum analizele s-au deteriorat si au ajuns ca la inceput.Sant disperata si nu stiu incotro sa o iau.Daca cineva care a avut rezultate ma poate ajuta va rog din suflet sa o faceti
Multumesc
sunt foarte multe persoane care si-au rezolvat aceste probleme cu TRANSFER FACTOR PLUS si RIOVIDA....
4Life
Postat pe 27 Noiembrie 2010 21:50
Of, of, mai, mai....ce poveste...
kudika226898
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:08
Buna ziua,
Am Hepatita C si am facut tratament cu Interferon si din pacate nu am reusit sa scap de el. MI-a ramas disponibil tratamnet pe o luna de zile adica 3 fiole de interferon (termen de valabilitate este 05.2011) si riba 180 pastile. Bonus inca 70 pastile.
Sint de vinzare la pret de farmacie. Nu sint speculant,dar am mare nevoie de bani,eu sint pensionar pe caz de boala si am o pensie mica de 350 ron.
Cine doreste si are nevoie ma poate contacta la adresa de email: sammy_kietel@yahoo.com
multumesc de intelegere si sper sa nu fiu inteles gresit.
florin_2010
Postat pe 28 Noiembrie 2010 21:21
te rog ,mult de tot ma poti ajuta si pe mine cu un sfat?am fost depistat cu c acum 8 luni dar nu am luat mai nimic decat esentiale,liv52 silimarina,hepatoprotect,nu mia aprobat interferonul,pt ca nu am bani sa fac acea analiza de 5 milioane,iar acea de ami extrage proba din ficat am inteles ca nu e asa buna,ce pot face??am gasit pe ocazii acest tratament.dar nu cred ca am bani sa iau in fiecare saptamana daca iau de 2 ori pe luna??nu pot munci pt ca am si un copil de 1an si 9 luni iar sotie numai am pt ca a fugit de cand a auzit ca sunt bolnav.uite id meu de mess daca ai placere sa vb mai mult veri.nice78 sau dami un bip daca ai cosmote sa vb mai multe poate imi dai si mie un sfat 0760/344/988 si inca ceva se transmite prin contact sexual??????????numai bine iti doresc multa sanatate/aaa inca ceva aseara erea cat paci sa ma duc suss mam inecat in somn cu voma norocul meu ca mam trezit si ca am patul langa usa si am iesit afara la aer ca ma sufocasem cu voma sa fie de la boala??
coto27
Postat pe 8 Februarie 2011 22:52
De la: jurubita_monica, la data 2009-06-29 12:26:18Sa dea Dumnezeu sa fie asa ,.......si te rog sa ma anunti si pe mine da? cand viremia o sa scada la 0 in urma unor tratamente naturiste.
UAUUU! Uite pe -asta chiar n-o stiam!
M-ai surprins foarte tare cu vestea!
DA analizele si mai ales transaminazele nu au nici un fel de relevanta in hepatita C, iar viremia, poate avea oscilatii foarte mari numai in cursul unei zile. STIAI ASTA?
Ei bine iti spun eu.
Da , intr-adevar toti oamenii bolnavi merita o viata sanatoasa.
Si inca un lucru vreau sa te intreb:ce studii / cercetari ai la baza acestor tratamente cu produse naturiste?de esti atat de convins ca au intr-adevar efect antiviral?
Crezi ca eu (si nu numai eu) nu am incercat inaintea tratamentului cu interferon toate metodele posibile de care amintesti ca sa ma fac bine?Si crezi ca nu sunt destul de informata?Ca doar si lucrez in domeniu.
De aceea matusa mea bolnava de hepatita C care nu a raspuns la tratamentul cu interferon si a incercat TOT ce era posibil in materie de produse naturiste timp de vreo 2 -3 ani- zace la 2 metri sub pamant- Ca si-au facut efectul si chiar i-au redus viremia DRAMATIC!

Spera in continuare ca viremia...."in 2-3 luni sa fie ZERO" si te rog sa ma anunti si pe mine!
In cazul altor boli se poate ca aceste produse naturiste sa aiba efect benefic-insa nu si in cazul hepatitei C.Nu sunt antivirale-si automat nu duc la distrugerea si negativarea virusului.
Dar n-are rost aceste discutii din moment ce sunt unele persoane ce promoveaza unele produse naturiste pentru hepatita C caci asta le e "meseria".
Important este ca oamenii care citesc aceste mesaje sa aleaga numai pe cele corecte-sa faca alegerea corecta pentru sanatatea lor.
Pentru bolnavii care nu au raspuns la tratament-nonresponderi sau relapseri sunt deja in studiu mai multe tratamente combinate cu o a 3-a substanta toate avand la baza interferonul-imbunãtãþind rãspunsul susþinut la Pegylated Interferon plus ribavirina (terapia standard)la pacientii cu hepatita cronica C- genotipul 1-nonresponderi/relapseri.
coto27
Postat pe 8 Februarie 2011 22:52
buna ziua. am gasit pe google.acest site si vad k sunt destui useri kre stiu multe despre acest subiect si destui care au acest virus. eu am acest virus ,hepatita de tip c de 3ani, am descoperit asa insa in urma cu aproximativ 2ani cand eram insarcinata.pana acum nu sa putut administra tramanet.am fost in ianuarie2011 la noi analize ptr a incepe un tratament si rezultatul si el nefiind complet pe 22feb. viremia este de 102000 .vreau sa va intreb dak vi se pare mult?nu a iesit insa genotipul hepatitei..ptr asta mai dureaza 2saptamanii.doctorul a fost parca preea optimist..i am zis k incerc sa fac un regim la mankre si faptul k nu fumez,nu beau alcool,cafea si ca incerc sa ma odihnesc. si nu ma lasat sa termin propozitia k mi a zis sa nu imi fac gtiji k sunt tanara(21de ani) si k voi lupta cu acesti virus si s-am o viata cat se [poate de normala.voi ce parere ave-ti? mentionez k nu locuiesc in romania.
konstandina21
Postat pe 25 Februarie 2011 21:50
Dar tu ai luat tratamntul gratis prin CASMB si acum il vinzi??? sa-ti fie rusine
kudika138362
Postat pe 27 Februarie 2011 20:47
care este diferenta intre hepatita B cronica si hepatita C?
Brunette27
Postat pe 5 Martie 2011 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
antibioticele in tipul sarcini 8 De la: tarot 3 Noiembrie 2009 05:32
ovare polichistice 13 De la: office_salinasusesi_ro 9 Iunie 2010 23:56
hey 4 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 7 August 2010 11:00
APARAT PENTRU TESTARE DIAGNOSTICARE SI TRATAMENT INCLUSIV CANCER 4 De la: healthy013545 31 Martie 2010 15:22
putin ajutor ? 7 De la: kudika_5570 16 Mai 2012 18:17