Setari Cookie-uri

hepatita c si tratamentul contra ei..

si eu am avut hepatita dar tip b. tarteazate cat poti dar ai grija ca e destul de sensibila boala si trebuie sa tii si regim strict. daca ai descoperit boala la timp din cate stiu eu se poate vindeca.sanatate multa si ai grija de tine
kudika017543
Postat pe 10 Martie 2011 14:09
Salut Katea
kudika376930
Postat pe 17 Martie 2011 04:33
Salut Katykat! ma numesc Ion...cu origine din Orhei, la moment sunt in SUA...eu am la moment acceiashi problema ca shi tine...am descoperito cu 6-7 lunii in urma...Hepatita C cu genotipul B1...mi-au facut biopsie acum 3 luni in urma, sincer nu am simtit nimic shi mi-au dat drumul acasa in 1 ore. Scriu persoanele de mai sus ca sau lecuit de boala aceasta...bine...hai sa fim realishti...apreciezi optimismul vostru dar din pacate nu e adevarat ca te poti lecui de Hepatita C, ce putem face e doar de a o opri din dezviltare cu medicamentele precizate de voi...Eu vin cu ceva nou...aici in America au descoperit un preparat nou in potriva acestei boli...preparatele care le avem noi in MD sunt cu shansele de 50-60% de a opri virusul din dezvoltare...ce-ia ce au descoperit Americanii acum sunt shanse de apriximativ 75-80% de a opri acest virus...eu ashtept acest pteparat deja de 3 lunii...sper ca acest preparat sa ma ajute sa-mi revin la o stare mai aproape de normal...ceia ce-ti doresc shi tie...putere shi mult curaj...speranta care moare ultima...sa pastrezi un regim de mincare strict sanatos (bostan fiert,miere in rola,nimic ptajit shi mai ales alcool...) SUCCES...Daca ai intrebari scriema la IONUTGULIANUSVIR@MAIL.RU
kudika376930
Postat pe 17 Martie 2011 04:55
as vrea sa stiu si eu cite persoane au luat TRANSFER FACTOR PLUS si nu viremia nu mai este detectabila?
Poate nu sunt suficient de informata dar asta nu-ti da dreptul sa distrugi speranta omului bolnav ca va fi si bine.Rusine.
kudika005624
Postat pe 17 Martie 2011 17:44
Este o mare minciuna: virusul C nu poate fi tratat cu produse naturiste. Interferon si Ribavirina, aceste sunt medicamentele prescrise. Orice alt produs naturist "hraneste'' virusul si te trezesti ca este prea tarziu.
Am fost contaminat cu virusul C, sunt in tratament, virusul este nedetectabil la ultimele doua viremii, deci stiu ce stiu pe pielea mea.
Fi tare, intra cat mai rapid in programul casei de sanatate si trateaza-te la cel mai bun spital: Institutul de boli infectioase Matei Bals din Bucuresti.
Si un alt lucru important: nu ceda la ofertele escrocilor ce incearca sa-ti vanda produse chipurile miraculoase.
Daca ar fi asa cum sutin, ar fi milionari. Este drept, la incheierea tratamentului produsele naturiste aduc oarece ajutor.
Si ca sa inchei, cunosc o persoana infectata cu virusul C, a folosit tratamente naturiste iar acum a ajuns la F4
danielbotescu
Postat pe 18 Iulie 2011 02:17
kudika226898
Postat pe 18 Iulie 2011 21:05
Buna,eu am facut tratamentul cu interferon si ribavirina,intr-adevar pot aparea efecte secundare(am facut si biopsie,nu e chiar asa de rau),am avut efecte secundare printre care-leucopenia(o forma de leucemie generata de tratament),la 6 luni dupa tratament mi-a aparut iar virimia.....da,la inceput te sperii,nu este usor tratamentul,dezamagirea este mare cand afli ca nu te-ai vindecat(si am avut virimia mult mai mare decat a ta la inceput),dar nu trebuie sa disperi,daca ai posibilitate sa faci tratamentul fa-l(eu sunt hotarata sa-l fac din nou cand v-a fi aprobat noul tratament care acum este in stadiu de experienta).Foarte important starea pihica a ta si a celor din jur care traiesc alaturi de tine,deoarece trebuie sa inteleaga foarte bine in c e consta tratamentul,ceste esential sa ai liniste sufleteasca..adica un an de zile fara stres..caci destul vei avea cu tratamentul,In final tu hotarasti daca il faci sau nu,bineinteles dupa ce-si dau medicii acordul.Iti urez multa sanatate.Eu de moment continui cu tratamente naturiste:ulei de catina si esenta de armurariu-ma simt bine.
kudika418266
Postat pe 11 August 2011 20:27
buna hepatita c cronica care am avuto si eu sper sa mi fi trecut se trateaza cu interferon si ribavirin {copegus
400mc}am facut boipsia care nu ma durut deloc efecte secundare nu am avut decat in prima seara cand am inceput tratamentul,am crezut ca imi explodeaza capul si corpul dar dupa prima seara nu am mai avut probleme
tratamentul cel urmam eu era o injectie in stomac {8 cm de la buric }in partea stanga sau dreapta in fiecare saptamana schimbi partea o faci cam la aceeasi ora eu o faceam {Luni la 10 } si 3 pastile pe zi una dimineata la ora 9 iar seara 2 pastile de copegus 400mg.ribavirin la ora 21.sa pastrezi un interval de 12 ore intre ele .durata tratamentului de 1 an de zile.de mancat mananca orice NU fa regim dar mananca mai putin gras ,prajeli,sosuri,si nu fuma si nu bauturi alcolice .ce pot sa ti mai spun incearca sa bei ceai de urzici timp de cel putin 4-6 luni iar o data pe luna timp de 1 an sa mergi sa ti ia sange sa vada cum se manifesta boala mult noroc



kudika437877
Postat pe 17 Septembrie 2011 13:04
tratamentul doar interferon { pegasys 180micograms } si ribavirin {copegus 400mg.} tratamentul asta l am folosit eu nu mai luati medicamente sau plante,ceaiuri naturiste nu va ajuta la nimic sunt doar vorbe goale
va poate avansa boala uneori mai rapid ,ce pot sa va spun eu beti doar ceai de urzici timp de 6 luni .2 litri pe zi .in loc de apa .
kudika437877
Postat pe 17 Septembrie 2011 13:30
Eerog frumos cum pot sa scap de virusu asta ca il am si eu am doar 16 ani sunt deprimat rau cind am aflat rezultatu la analize terog din toata inima ma Gherghina Viorel
kudika447131
Postat pe 6 Octombrie 2011 14:49
De la: kudika447131, la data 2011-10-06 14:49:19Eerog frumos cum pot sa scap de virusu asta ca il am si eu am doar 16 ani sunt deprimat rau cind am aflat rezultatu la analize terog din toata inima ma Gherghina Viorel
hepatita de tip B se poate trata,dar nu singura!!
naturistul1
Postat pe 19 Octombrie 2011 19:06
sanatate multa ..cum ar trebui sa ne ferim de aceste virusuri? dc prietenii ar avea l-am putea lua?de ex a stat la noi o verisoara care are hep c iar tatal ei avea hep b......
stickero
Postat pe 24 Octombrie 2011 09:52
Buna ziua tuturor. Ma numesc Stefan si in iulie am avut o interventie chirurgicala foarte banala (chist pilonidal) la spitalul judetean arad, unde in loc sa ma ajute m-au infectat cu Virusul C. In septembrie au aparut simptomele: icter, urina inchisa, scaun galben, greata etc si am fost internat la infectioase. Am crezut ca e ceva mai banal dar cand am aflat ca am hepatita C era sa lesin Dupa 2 saptamani am fost lasat acasa din spital si dupa o luna am facut niste analize care au iesit foarte bine, m-am bucurat ca am auzit ca virusul poate sa se elimina spontan, dar acum 2 saptamani am repetat analizele si iarasi sunt proaste tgp 111 tgo 90. Doctorita care ma trateaza nu-mi spune nimic concret mi-a dat niste pastile(protectoare esentiale forte, lagosa) si a zis sa asteptam analizele urmatoare. Eu m-am hotarat sa ma consult si cu un alt doctor, sa vad ce parere are si am facut o programare la Prof. Dr. Sporea Ioan (am auzit ca e un doctor foarte bun). In decembrie revin sa va povestesc cele aflate de la Domn Prof. Acum stau acasa, tin regim, iau medicamentele si ma necajesc si dau vina pe totii, dar cel mai mult pe mine insumi ca nu am mers la o clinica privata... Cele bune tuturor colegilor, sa ne auzim in bine!
pistu87
Postat pe 24 Noiembrie 2011 20:08
Pt hepatita A si B exista vaccin
The_Exile
Postat pe 24 Noiembrie 2011 20:17
Exista vaccin, dar stii cum ii lumea: pana nu se arde nu fereste de foc! asa ca nimeni nu este interesat de boala asta (hep a, b, c, etc) pana nu faca ceva contact cu virusul (direct sau indirect). La noi in familie deja a fost prezent virusul b la tati, in urma cu vreo 25 de ani si nici stiind asta nimeni nu si-a luat vaccin. Tati a reusit sa scape fara probleme, sper ca si Eu o sa reusesc sa scap de virusul C Astept analizele si incerc sa nu ma necajesc. Sanatate si cele bune tuturor!
pistu87
Postat pe 25 Noiembrie 2011 16:55
De la: pistu87, la data 2011-11-25 16:55:12 Exista vaccin, dar stii cum ii lumea: pana nu se arde nu fereste de foc! asa ca nimeni nu este interesat de boala asta (hep a, b, c, etc) pana nu faca ceva contact cu virusul (direct sau indirect). La noi in familie deja a fost prezent virusul b la tati, in urma cu vreo 25 de ani si nici stiind asta nimeni nu si-a luat vaccin. Tati a reusit sa scape fara probleme, sper ca si Eu o sa reusesc sa scap de virusul C Astept analizele si incerc sa nu ma necajesc. Sanatate si cele bune tuturor!


La tine e mai grav...te procopsisi cu C-ul...
kudika226898
Postat pe 26 Noiembrie 2011 17:56
buna ziua sunt foarte necajit ca sotia mea invirsta de 55 de ani a facut tratament cu interferon si ribavirina in urma cu 2 ani , dupa terminarea tratamentuli o perioada de un an si ceva sa simtit oarecum bine ,dar de la un timp avind simtom asemanatoare cu cele dinaintea tratamentului ,a repetat analizele inclusiv virimia si am constatat ca hepatita a revenit avind virimia 300 000 u.i . daca poate cineva caruia i sa intimplat la fel vas ruga din tot sufletul spunetimi ce ati facut ; ati repetat tratamentul cu interferon ? si ce raspuns ati avut la tratament? vreau sa va spuyn ca sotiei mele ii este frica sa mai inceapa iar tratamentul ,au avut reacti advese foarte dure care au continuat si dupa terminarea lui, depresi, nervozitate, frica , chiar si psoriadis care il are si acum , nu stiu ce sfat sa ii dau ,sa reia sau nu tratamentul sa nu? ce sfat imi dati ? va multumesc si va doresc sanatate multa.
zamfir_cta
Postat pe 7 Februarie 2012 17:50
300 g suc sfecla rosie plus sucul de la 3 mere.se bea in fiecare zi.
ginagabriela
Postat pe 23 Februarie 2012 14:30
buna,nu te speria asa de rau,eu acum 11 luni aveam 5milioane incarcatura virala,intradevar nu ma simt asa bn dar nu am de ales.am gasit un tratament care o pot elimina dar costa ceva bani.daca vrei sa tinem legatura miar face placere. prezent2012 id mesenger sau 0720,452,324 sau 0764.067.891,iti urez multa sanatate
kudika_5145
Postat pe 16 Aprilie 2012 02:25
De la: kudika_5145, la data 2012-04-16 02:25:16buna,nu te speria asa de rau,eu acum 11 luni aveam 5milioane incarcatura virala,intradevar nu ma simt asa bn dar nu am de ales.am gasit un tratament care o pot elimina dar costa ceva bani.daca vrei sa tinem legatura miar face placere. prezent2012 id mesenger sau 0720,452,324 sau 0764.067.891,iti urez multa sanatate



Si de ce nu spui asta tuturor?
kudika226898
Postat pe 17 Aprilie 2012 12:41
De la: kudika_5145, la data 2012-04-16 02:25:16buna,nu te speria asa de rau,eu acum 11 luni aveam 5milioane incarcatura virala,intradevar nu ma simt asa bn dar nu am de ales.am gasit un tratament care o pot elimina dar costa ceva bani.daca vrei sa tinem legatura miar face placere. prezent2012 id mesenger sau 0720,452,324 sau 0764.067.891,iti urez multa sanatate



Si de ce nu spui asta tuturor?
kudika226898
Postat pe 17 Aprilie 2012 12:41
eu am avut hepatita c si mam lecuit. am aflat despre asta intimplator am vrut sa donez singe si dupa ce am donat peste vro jumatate de ani ma sunat de la policlinica si ma anuntsat ca am hepatita am dat analize si mi sa gasit hepatita c dupa aia medicul mia dat sa beam un preparat "imuheptin"....miracol dupa cum am terminat de intrebuintsat premaratul ...am dat iarasi analize si nimika nu mi-a gasit ...dupa aia am mai dat de vreo citeva ori si iarasi nimika ...mai apoi am dat la o clinica care se ocupa cu boli infectioase...si iarasi medicii de acolo mi-au spus ca se vede ca am avut cindva hepatita ..dar organismul meu a luptat cu e si am format anticorbi.
kudika_13088
Postat pe 27 Iulie 2012 22:45
De la: kudika_13088, la data 2012-07-27 22:45:42eu am avut hepatita c si mam lecuit. am aflat despre asta intimplator am vrut sa donez singe si dupa ce am donat peste vro jumatate de ani ma sunat de la policlinica si ma anuntsat ca am hepatita am dat analize si mi sa gasit hepatita c dupa aia medicul mia dat sa beam un preparat "imuheptin"....miracol dupa cum am terminat de intrebuintsat premaratul ...am dat iarasi analize si nimika nu mi-a gasit ...dupa aia am mai dat de vreo citeva ori si iarasi nimika ...mai apoi am dat la o clinica care se ocupa cu boli infectioase...si iarasi medicii de acolo mi-au spus ca se vede ca am avut cindva hepatita ..dar organismul meu a luptat cu e si am format anticorbi.



kudika226898
Postat pe 28 Iulie 2012 23:48
Buna...Si eu sunt infectata cu virusul C..duc o viata normala..fac sport zilnic..sunt vegetariana..manac mukte fructe...si am genotipul 1b...astept sa fac biopsia..si apoi sa inmcep tratamentul cu ribavirina si peginterferon..
Se duce o viata normal..doar ca se elimina alcoolul ,fumatulpentru cei ce consuma
se si fara prajeli!!

doridor
Postat pe 29 Octombrie 2012 22:01
Sotia mea are hepatita C,imi pute-ti da un numar de contact sau yahoo id,skype>? sa-mi explicati cum se procedeaza cum ar putea sa scape de aceasta boala?

Multumesc.Alin

adresa mea de email : alin200926@yahoo.es

Yahoo id : alin200926

P.S. Este scump acest tratament de 48 de saptamani ?
kudika_27702
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:25
Sotia mea are hepatita C,imi pute-ti da un numar de contact sau yahoo id,skype>? sa-mi explicati cum se procedeaza cum ar putea sa scape de aceasta boala?

Multumesc.Alin

adresa mea de email : alin200926@yahoo.es

Yahoo id : alin200926

P.S. Este scump acest tratament de 48 de saptamani ?
kudika_27702
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:26
Sotia mea are hepatita C,imi pute-ti da un numar de contact sau yahoo id,skype>? sa-mi explicati cum se procedeaza cum ar putea sa scape de aceasta boala?

Multumesc.Alin

adresa mea de email : alin200926@yahoo.es

Yahoo id : alin200926

P.S. Este scump acest tratament de 48 de saptamani ?
kudika_27702
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:35
Sotia mea are hepatita C,imi pute-ti da un numar de contact sau yahoo id,skype>? sa-mi explicati cum se procedeaza cum ar putea sa scape de aceasta boala?

Multumesc.Alin

adresa mea de email : alin200926@yahoo.es

Yahoo id : alin200926

P.S. Este scump acest tratament de 48 de saptamani ?
kudika_27702
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:38
Sotia mea are hepatita C,imi pute-ti da un numar de contact sau yahoo id,skype>? sa-mi explicati cum se procedeaza cum ar putea sa scape de aceasta boala?

Multumesc.Alin

adresa mea de email : alin200926@yahoo.es

Yahoo id : alin200926

P.S. Este scump acest tratament de 48 de saptamani ?
kudika_27702
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:55
Sotia mea are hepatita C,imi pute-ti da un numar de contact sau yahoo id,skype>? sa-mi explicati cum se procedeaza cum ar putea sa scape de aceasta boala?

Multumesc.Alin

adresa mea de email : alin200926@yahoo.es

Yahoo id : alin200926

P.S. Este scump acest tratament de 48 de saptamani ?
kudika_27702
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help! 17 De la: kudika447042 6 Octombrie 2011 13:05
Cum stii dc e normala sau nu? 34 De la: healthy009146 9 Februarie 2010 08:32
ASLO 9 De la: Delee 21 Octombrie 2011 20:45
oare sunt insarcinata 8 De la: kudika421339 21 Septembrie 2011 15:31
ciclu dereglat.. 23 De la: kudika500468 27 Martie 2013 09:24