Setari Cookie-uri

ne-am despartit dupa 2 ani

ar trb sa iti pui u singura in kp sa treci peste,k altfel nu vei putea,stiu cum e sh te inteleg,am avut sh eu o relatie de 2 ani jumate,dar nu ne-am despartit din acelasi motiv,la noi a fost cu totul altfel...as putea spune nepotrivire de caracter...sh a trecut o luna de knd nu am mai vb cu el de fel sh 2 luni de knd ne-am despartit sh nu pot spune k l-am uitat,k as minti,dar incerc sa trec din ce in ce mai mult peste sh mie mi-a fost f greu...u de exemplu ai fost cu licenta...eu am fost cu bacul...trb sa te gandesti la cu totul altceva...sa nu mai vb cu el,sa nu iti mai vb nimeni de el...sa stergi toate amintirile kre va leaga sh sa iti fc prieteni noi...kre sa stiu sa te inteleaga sh sa te sprijine...
dennysutza
Postat pe 18 Iulie 2010 17:40
Draga mea,din cate mi-am dat seama din cele povestite de tine ,relatia cu colega de serviciu este mai veche.A fost si cu tine si cu ea in acelasi timp pana cand a decis sa o aleaga pe ea.Esti tanara si o sa-ti refaci viata alaturi de altcineva.Tipul nu merita si faptul ca nu este sigur de alegerea facuta ma face sa cred ca, de fapt, nu te iubeste nici pe tine nici pe ea.
danny81
Postat pe 18 Iulie 2010 18:34
La intrebarea pe care ai puso raspunsul ar fi. Pentru ca este un ( el-ia ) cu suflet poate nu meritai nici atit.
kudika171801
Postat pe 18 Iulie 2010 20:15
Fata draga eu nu te condam pentru greselile gramaticale caci cu toti gresim.
Sfatul meu este sa iti cauti un alt baiat si incearca sa il uiti gindestete intodeauna ca poate asa a fost sa fie.
Dragoste cu sila nu se face. Suiete in caruta in care esti adorata, nu in cea care esti alungata.
kudika171801
Postat pe 18 Iulie 2010 20:50
nu avem de unde sti daca nu ne spui din mare macar ce sa intamplat.explica-te!
adriana6
Postat pe 18 Iulie 2010 21:33
fii tu insuti.iar daca acest lucru nu e de ajuns pentu el inseamna ca el nu e de ajuns pentru tine.nu dispera altu in locu lui.
adriana6
Postat pe 18 Iulie 2010 21:42
Parerea mea este ca ti-a dat papucii pentru a fi cu colega de la serciviu. Tu oricum plecai la Tulcea, asa ca drumurile voastre se desparteau. Nu a vrut sa fie radical, sa iti spuna ca va despartiti definitv, a lasat o portita in cazul in care nu ii va merge cu cealalta. E un lucru bun asta. Sunt unii pe care nu-i deranjeaza sa fie si cu tine si cu alta in acelasi timp.
pepita
Postat pe 18 Iulie 2010 23:01
probabil ca a vazut ca nu ai si a vrut sa iti faca o surpriza .Esti foarte saraca in informatii .
banalulanonim
Postat pe 19 Iulie 2010 17:03
pt toti barbatii sunt niste nenorociti, iar noi femeile suntem proste pt ii credem
kudika001124
Postat pe 20 Iulie 2010 12:35
Ti-a dat papucii pentru ca nu te mai iubeste,unde nu-i clar? Cand se termina ,se termina,de ce? D-zeu stie.
ginutaperianu
Postat pe 20 Iulie 2010 17:26
S`a plictisit...sincer din cate vad tu esti foarte naiva:| tot ce ti`a spus atunci a fost un text invatat pe de rost,cu simplul scop de a scapa cat mai repede si mai usor de tine.probabil nu ti`a spus in fata ca s`a plictisit si ca a intalnit pe altcineva pentru ca a patit`o si el si a vreut sa fie mai "tandru".in orice caz...nu are rost.tu vezi`ti de drumul tau si vei gasi in mod sigur pe altcineva care chiar te va iubi.
d_m0oz
Postat pe 21 Iulie 2010 15:22
dar am zis cam ce s-a intamplat.as vrea, daca se poate sa imi mai dati sfaturi.imi folosesc.e pare ca usor usor uit de el.indiferent ca altii isi spun parerile in mod rautacios....eu va multumesc pentru tot...
kudika199806
Postat pe 3 August 2010 20:57
De la: kudika199806, la data 2010-07-11 14:59:44eu am scris.
cred ca nu s-a postat.am mai vorbit si cu altii si am incercat sa aflu, sau macar sa nu ma mai fac pe mine vinovata de despartire.
fiecare are parerea lui,acum na....
ideea e ca a venit intr-o zi la mine la scoala si l-am intrebat daca venise sa ne despartim sau sa vorbim,sa ne rezolvam problemele.
aceste probleme au aprut cu o luna, doua inainte sa ne despartim.
eu am vazut ca s-a schimbat deodata si am incercat sa vorbesc cu el,pentru el era un fel de cicaleala.
eu ii tot ziceam ca sunt probleme si sa facem ceva sa rezolvam,macar sa vorbim iar el imi zicea ca din punctul lui de vedere totul merge bine daca nu l-as mai bate la cap cu probleme astea.
in fine, cand a venit sa despartim mi-a tot zis ca lui ii pasa de mine, ca poate decizia pe care a luat-o e gresita, ca poate o sa mai fim impreuna,ca eu daca plec acasa pot sa ma intorc.
el era din bucuresti,eu din tulcea si faceam facultatea aici.
am apelat la voi pentru ca vreau niste sfaturi poate trec mai repede peste.
socant a fost pentru mine ca a fost asa dintr-o data.
adica mi-a zis ca nu vrea sa ne despartim,ca sunt ca si una din familie,ca ii pasa si deodata vine si imi zice pa fara sa imi dea o explicatie.
dupa o saptamana l-am cautat sa aflu care a fost motivul si mi-a zis ca nu are timp de o relatie serioasa,ca munceste si ca deja e cu o colega de munca,de fapt am aflat ca e o colega de munca de la o prietena de-a lui.
a fost foarte urat din partea lui mai ales ca facut asta cu o saptamana inainte de licenta si stia ca pentru mine era foarte importanta aceasta licenta.
eu ce pot sa mai inteleg.adica nu am timp de relatii dar sunt cu alta.
mi-a mai zis ca vrea sa fie liber,sa-si traiasca viata si alte prostii...
vreau un sfat, o parere.
lui ii era frica sa stea cu cineva care nu il iubeste sau ii e frica de despartiri pentru ca cu un an inainte sa ne cunostem se despartise de prima lui iubire.
ea i-a dat papucii pentru ca se plictisise, ca vrioa sa mai fie si cu altcineva....
eu l-am iubit enorm si am incercat cat ma putut eu sa il inteleg cu munca si cu toate si sa fiu langa el,
dar se pare ca nu a fost suficient.
nu inteleg inca tot chiar daca avem o luna de cand ne-am despartit pentru ca era o confuzie mare in capul lui cand a venit sa ne despartim.mi-a mai zis ca merit foarte mult,apoi ca ma plafonez cu el..
am crezut ca poate e doar un moment in viata lui cand poate esti confuz, nu mai stii ce vrei,o faza prin care trec barbatii,dar a trecut o luna si nici macar un telefon.
nici eu nu l-am mai cautat.
am zis sa o lasa asa sa vad daca se mai intampla ceva.eu peste o saptamana plec acasa in tulcea si sper sa il uit imediat ce ma apuc de munca.
cred ca nu mai e nici o sansa sa se mai intoarca la mine dupa ce realizeaza ca decizia lui chiar a fost gresita si probabil o sa regrete....
astept pareri.multumesc




tu crezi ca el realizeaza ce zici tu aici "ca deciza lui chiar a fost gresita si probabil osa regrete"?
de ce sa regrete? el nu era pregatit de o relatie.
iar tu...exagerezi cu "vreau un sfat"
lasa-l in durerea lui si nu te mai gandi la asta...
viata e mai altfel daca vezi lucrurile simple si nu te stresezi pt chestia asta-cel putin
dragon_fly88
Postat pe 6 August 2010 22:32
imi place de tine dragon_fly88 ca esti dintr-o bucata.ideea era ca am suferit mult cand ne-am despartit,plus ca mai era si primul baiat din viata mea.acum incet incet am reusit sa trec peste.am inceput sa lucrez si nu mai stau sa ma gandesc la el.eu personal ii doresc tot binele.tu insa ai zis ca nu era pregatit pentru o relatie,atunci ai putea sa imi spui de ce totusi si-a facut o alta relatie imediat dupa despartirea noastra?adica eu una as fi inteles daca nu era pregatit pentru o relatie dar nu era asta motivul.....si crede-ma ca asa cum zici tu ca exagerez, pe mine ma ajuta orice mesaj primit.chiar si ceea ce ai postat tu, imi da mai multa incredere in mine.
kudika199806
Postat pe 7 August 2010 00:27
De la: kudika199806, la data 2010-08-07 00:27:43imi place de tine dragon_fly88 ca esti dintr-o bucata.ideea era ca am suferit mult cand ne-am despartit,plus ca mai era si primul baiat din viata mea.acum incet incet am reusit sa trec peste.am inceput sa lucrez si nu mai stau sa ma gandesc la el.eu personal ii doresc tot binele.tu insa ai zis ca nu era pregatit pentru o relatie,atunci ai putea sa imi spui de ce totusi si-a facut o alta relatie imediat dupa despartirea noastra?adica eu una as fi inteles daca nu era pregatit pentru o relatie dar nu era asta motivul.....si crede-ma ca asa cum zici tu ca exagerez, pe mine ma ajuta orice mesaj primit.chiar si ceea ce ai postat tu, imi da mai multa incredere in mine.

multam pentru aprecieri
de ce si-a facut o relatie?
tu crezi ca e relatie?poate face numa' sex si cam atat..stii tu cum e la barbati...se cred interesanti dupa ce gasesc mai repede sexul..e un soi de "proprietate proprie", un soi de cetate cucerita
probabil ai alte standarde..si asta nu e placubil la toti masculii
vor sa fie primii mereu si cat mai repede..
unora le place vanatul..altora..sa vaneze...
dragon_fly88
Postat pe 7 August 2010 20:56
buna,nu am mai scris de mult timp si nu v-am zis ca simt deja ca l-am uitat dar acum sunt iar in bucuresti,orasul in care noi ne-am intalnit si parca ma cuprinde iar tristetea,nu stiu de ce.si ma rog mereu sa nu ma intalnesc cu el pentru ca nu as vrea.stau o luna in bucuresti, am venit la un curs si vreau sa mai vorbesc cu cei de pe forum si sa va multumesc pt sfaturile pe care mi le-ati dat.m-au ajutat.va pup
kudika199806
Postat pe 9 Septembrie 2010 16:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sunt barbatii varsator? 3 De la: kudika010627 2 Septembrie 2012 22:42
femeia berbec+barbat varsator 59 De la: mistique 6 Iulie 2015 12:43
cum vedeti relatia dintre o sagetatoare si un geaman? 18 De la: delicacy 29 Iunie 2010 20:04
CE SA FAC ? 18 De la: kudika002827 27 Martie 2009 18:05
toti pesti(zodia) descrieti-va!!! 98 De la: ionelaela 11 Octombrie 2009 18:23