Setari Cookie-uri

Care agebtii de turism sunt tepe si care nu?

am auzit din vorba in vorba, ca umbla zvonul, cum ca unii oameni pleaca printr-o agentie de turism crezand ca beneficiaza de anumite servicii, ca sa ajunga la fata locului si sa constate ca mai are multi bani de scos din buzunar, ca hotelul are mai putine stele, ca nu are trei mese pe zi ci doar micul dejun e inclus, ca nu e ciar in orasul X ci langa etc. De ce sa ne ferim?
ully1986
Postat pe 9 Iulie 2008 23:21
torasexy_grace
Postat pe 20 Iulie 2008 17:55
Servus.
Intotdeauna, inainte de a semna citeste contractul, acolo scrie numele hotelului, cate mese ai etc. Mai poti cauta pe google sa vezi daca cineva a scris ceva despre agentia respectiva.
fantome
Postat pe 6 August 2008 12:53
intradevar, am auzit si eu cazuri. eu lucrez la o agenti e turism si nu concep ca eu sa vand ceva si omul sa gaseasca altceva. eu vand in doua feluri: recomand eu sau turistul stie singur unde vrea sa mearga. cea mai mare multumire o am cand se intoarce clientul si-mi spune ca a fost multumit. daca ai nevoie de informatii sau vrei sa pleci undeva poti sa ma contactezi.
boboc_rar23@yahoo.com
123girl
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:58
Eu cand am cautat prima data destinatii pentru luna noastra de miere .. m-am interesat in primul rand la cunoscuti , deoarece poti afla de statiuni mai bune sau mai rele, ce conditii sunt la hoteluri, ce preturi sunt etc.
Apoi am cautat pe net oferte de vacante obisnuite ,de circuite ca sa vad unde putem sa ne plimbam , discutii despre locatia x,harta tarii.
Si dupa ce ne-am interesat la 2-3 agentii am decis unde si cand sa mergem.
Eu va recomand sa aveti o oarecare idee despre tara unde vreti sa mergeti si ce anume vreti sa faceti acolo; at cand mergeti la agentie dupa bilete ca sa faceti cea mai buna alegere .
Multa bafta.
flururas
Postat pe 4 Ianuarie 2009 15:41
va recomand butterfly tourism sunt f tari!
ziptravel.ro
si europa travel.ro

ultimele doua sunt si f avantajoase k pret.

o zi frumoasa
iulik_flore
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:38
intrati pe www.mystogalati.blogspot.com si ve-ti gasi oferte tentante. lasati mesaj pt. orice intrebare. garantat ve-ti avea raspunsuri sincere la orice intrebare!
123girl
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:08
De la: cosminabogdandan, la data 2009-01-25 14:08:15intrati pe www.mystogalati.blogspot.com si ve-ti gasi oferte tentante. lasati mesaj pt. orice intrebare. garantat ve-ti avea raspunsuri sincere la orice intrebare!

fa-ti un serviciu si invata sa scrii corect romaneste! corect se scrie veti si nu ve-ti!!!am vazut ca si pe blog faci aceeasi greseala!
caty67
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:53
ok.ms de observatie, consider ca felul in care te-ai exprimat este un pic deplasat, pt ca o greseala nou introdusa in gramatica limbii romane, nu poate rezulta ca nu stiu sa scriu corect. Parerea mea este ca bunul simt si modestia nu trebuie sa lipseasca din caracterul unui om.
sunt profesori de limba romana care fac greseli gramaticale, asta nu inseamna ca nu stiu gramatica, ci pur si simplu sunt neatenti sau o fac din obisnuinta cum este cazul greselii mele.
merci
123girl
Postat pe 26 Ianuarie 2009 11:43
Romina te rog frumos, daca vrei sa postezi pe acest site, posteaza mesaje legate de subiectele din topicuri...

Asta este un site creat pt a ne ajuta intre noi, nu pentru a ne lua in ras.

caurea_grace
Postat pe 26 Ianuarie 2009 11:58
VETI se scrie asa de cand lumea si pamantul, nu e vorba de 'o greseala recent introdusa in gramatica limbii romane. Come on, asta se invata in clasa a doua! In rest...multe 'succesuri' iti doresc!

Postat pe 26 Ianuarie 2009 12:40
Buna tuturor.Eu am plecat cu Christian tour si am fost f. multumita, anul asta am luat bilet tot prin ei la Bodrum. Sapatamana asta , adica duminica , plec prin Bon Voyage, e prima data si sper sa fie bine.La intoarcere va scriu cum a fost. Christian tour sunt f. bine organizati. Mi-a placut.
puranstana
Postat pe 26 Ianuarie 2009 12:55
da asa e, la momentul la care am raspuns am confundat cu noile reglementari din gramatica limbii romane . oricum important este sa fim civilizate. ca daca se fac observatii pertinente nu se supara nimeni! pup
123girl
Postat pe 26 Ianuarie 2009 15:28
De la: romina_stu, la data 2009-01-25 14:53:30
De la: cosminabogdandan, la data 2009-01-25 14:08:15intrati pe www.mystogalati.blogspot.com si ve-ti gasi oferte tentante. lasati mesaj pt. orice intrebare. garantat ve-ti avea raspunsuri sincere la orice intrebare!

fa-ti un serviciu si invata sa scrii corect romaneste! corect se scrie veti si nu ve-ti!!!am vazut ca si pe blog faci aceeasi greseala!



cat de aiurea....

romina abtine-te nu cred ca este cazul
iulik_flore
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:32
De la: caurea, la data 2009-01-26 11:58:20Romina te rog frumos, daca vrei sa postezi pe acest site, posteaza mesaje legate de subiectele din topicuri...

Asta este un site creat pt a ne ajuta intre noi, nu pentru a ne lua in ras.

iulik_flore
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:32
christian tour stiu si eu ca sunt f tari sif organizati
iulik_flore
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:33
multumesc... si oricum daca aveti intrebari legate de pachete turistice sa ma intrebati si eu va raspund.
pup
123girl
Postat pe 26 Ianuarie 2009 17:41
De la: cosminabogdandan, la data 2009-01-26 11:43:06ok.ms de observatie, consider ca felul in care te-ai exprimat este un pic deplasat, pt ca o greseala nou introdusa in gramatica limbii romane, nu poate rezulta ca nu stiu sa scriu corect. Parerea mea este ca bunul simt si modestia nu trebuie sa lipseasca din caracterul unui om.
sunt profesori de limba romana care fac greseli gramaticale, asta nu inseamna ca nu stiu gramatica, ci pur si simplu sunt neatenti sau o fac din obisnuinta cum este cazul greselii mele.
merci

imi cer scuze, n-am vrut sa fiu rautacioasa. poate ca am fost cam dura dar fara sa fie asta intentia mea....poate sunt de moda veche (eu sunt cam veche!!!!), insa...in ultima vreme, mai ales voi tinerii, parca v-ati pus in minte sa masacrati pur si simplu limba romana! si acum sa-ti explic ce m-a determinat sa-ti fac aceasta observatie!!profesoara mea de limba romana m-a invatat ca, a vorbi si a scrie corect in limba materna tine de respectul de sine! si eu am un mare respect pentru propria-mi persoana! in plus este si defect profesional! si inca ceva... ai dreptate in privinta UNORA dintre profesori. doar ca acei profesori nu merita aceasta titulatura!! inca o data imi cer scuze, nu am vrut sa jignesc pe nimeni. si poti privi lucrurile si asa....pe acea pagina, tu faci o oferta de afaceri (intr-un fel). cel care-ti citeste oferta, vede o greseala de clasa a IV-a....ce parere crezi ca-si face? oare va avea incredere in tine si in ofertele tale? in capacitatea ta de a face afaceri?
caty67
Postat pe 27 Ianuarie 2009 21:30
De la: caurea, la data 2009-01-26 11:58:20Romina te rog frumos, daca vrei sa postezi pe acest site, posteaza mesaje legate de subiectele din topicuri...

Asta este un site creat pt a ne ajuta intre noi, nu pentru a ne lua in ras.


imi pare rau daca asa gandesti. eu nu am luat pe nimeni in ras. consider insa ca a scrie si a te exprima corect in limba materna tine in primul rand de respect. respectul fata de propria persoana in primul rand si apoi fata de ceilalti! cel putin asta m-a invata pe mine PROFESOARA mea de limba romana!
caty67
Postat pe 27 Ianuarie 2009 21:35
De la: cosminabogdandan, la data 2009-01-26 15:28:46da asa e, la momentul la care am raspuns am confundat cu noile reglementari din gramatica limbii romane . oricum important este sa fim civilizate. ca daca se fac observatii pertinente nu se supara nimeni! pup

te rog sa-mi spui in ce moment nu am fost civilizata! si sincer, chiar crezi ca observatia mea nu a fost pertinenta?
caty67
Postat pe 27 Ianuarie 2009 21:37
eu nu m-am suparat pe tine, doar ti-am spus ca m-a deranjat felul in care mi-ai spus-o. este ok si eu am fixurile mele, dar asta nu imseamna ca trebuie sa ma etichetezi ca fiind o persoana care nu stie sa scrie corect. eu de asta am fost putin deranjata si sincer acum, imi dau seama ca acea greseala era un defect al meu. oricum nu avem de ce sa ne suparam, ne-am spus fiecare parerea, doar ca de cele mai multe ori trebuie sa ne gandim de 2 ori inainte de a spune ceva, ca sa nu-l deranjam pe cel de langa noi.
pup
123girl
Postat pe 28 Ianuarie 2009 13:52
Da Romina, inteleg..si iti respect parerea..

Felul in care ai corectat-o pe Cosmina nu a fost deloc elegant...

OFF TOPIC:sa-ti dau exemplul meu..Am locuit multi ani in alta tara. Zilnic, de vreo 2 ani, vb si scriu in romana, spaniola engleza si nu kiar zilnic vb italiana.Ei..si stii ca am ajuns sa ma comfund uneori...
caurea_grace
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:05
multumesc... caurea
123girl
Postat pe 29 Ianuarie 2009 12:16
Nu ai de ce...stii si tu ca aveai dreptate..nu-i frumos sa fii corectata intr-un mod att de urat..

Intre noi fie vorba..este o persoana pe aici care kiar este agramata..sa mor eu..kiar ii urmaresc postarile ca ma distreaza la nebunie...pe bune...rad de sparg mereu....
caurea_grace
Postat pe 29 Ianuarie 2009 12:20
:))))
123girl
Postat pe 29 Ianuarie 2009 15:03
De la: caurea, la data 2009-01-29 12:20:47Nu ai de ce...stii si tu ca aveai dreptate..nu-i frumos sa fii corectata intr-un mod att de urat..

Intre noi fie vorba..este o persoana pe aici care kiar este agramata..sa mor eu..kiar ii urmaresc postarile ca ma distreaza la nebunie...pe bune...rad de sparg mereu....
1=PAI TE UITA ..sufleteeee ,RASUL=doua ore de somn!-2Dar ..daca ,doamna vrea sa invete sau sa-si aduca aminte de gramatica limbii romane ??-3==Poate..totusi vorbim SI de agentiiiiii...??? >>NICIODATA SA NU MERGETI CU >NEOTOUR DECAT DACA DORITI ...DOAR transport !!! >>sugestiiiii ceva ..acolo???>>MULTUMESC FRUMOS ...ascult -

Postat pe 30 Ianuarie 2009 07:07
Salut, fetelor! apropo de agentii de turism...stie cineva ce inseamna A/C? (ex. 300 camere, cu A/C, LCD satelit, uscator de par) Va multumesc anticipat si va doresc tuturor o zi superba!
Mel_grace
Postat pe 26 Martie 2009 15:45
De la: Mel, la data 2009-03-26 15:45:22Salut, fetelor! apropo de agentii de turism...stie cineva ce inseamna A/C? (ex. 300 camere, cu A/C, LCD satelit, uscator de par) Va multumesc anticipat si va doresc tuturor o zi superba!


Presupun ca Aer Conditionat
roxanap
Postat pe 26 Martie 2009 15:49
Mersi mult de raspuns. M-am elucidat si eu dupa ce am pus mesajul 10x!
Mel_grace
Postat pe 27 Martie 2009 10:09
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro





Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zakynthos in Luna de miere pe cont propriu 1 De la: whitewizzard 13 Noiembrie 2012 09:54
Dupa nunta ne merge foarte rau 70 De la: grace007819 20 Mai 2016 13:20
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:46
Luna de miere in Seychelles 5 De la: cotormaria 5 Septembrie 2012 16:51
soacra soacra 18 De la: cj25har 18 Iunie 2010 19:10