Setari Cookie-uri

mirele nu trebuie sa vada mireasa pana la altar, si daca nu-i place rochia ta de mireasa?

intrebarea mi-am pus-o atunci cand am fost la o nunta unde... s-a intamplat asa ceva. ea avea o rochie de mireasa cu corsetul un pic transparent, iar lui nu i-a placut deloc, zicand ca nu e deloc decenta... poate ca pana la urma e mai bine sa te vada mirele inainte de nunta, sau, cum am mai auzit, sa mergeti impreuna la cumparatul rochiei de mireasa...

Postat pe 7 Noiembrie 2008 13:53
Ai dreptate! E bine sa mergem si cu el cand cumparam rochia de mireasa, eu asa vreau sa fac pentru ca nu aveam aceleasi preferinte. El ar vrea sa port la nunta noastra o rochie sexy iar eu imi doresc una gen printesa. Voi incerca sa combin cumva cele doua genuri sa fim multumiti amandoi...mai ales eu, caci eu sunt cea care o voi purta...eu voi fi mireasa
evelinne
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:12
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:23
Si noi am mers amn2 sa cumparam rokia...Mi-ar fi placut sa nu o vada pana la biserica, dar stiu ca este un mofturos si nu as fi vrut sa nu ii placa...
caurea_grace
Postat pe 12 Decembrie 2008 14:55
yo nu merg cu el sami cumpar rochia asta sunt stricta ca nu se va intrampla ca vreau sa fie uimit de cemi iau si ne place acelasi gusturii si daca as cumpara rochia cu el as strica tot farmecul si as plange prea mult
vreau cand ma vede sa se indragosteasca din nou de mine si sa aibe pofta de mine casa mi faca un bebe asa daca mi vede rochia inainte isi trica tot chefu asa imi place sa fiarba putin de nerabdare
MIRESICA_ADY
Postat pe 14 Decembrie 2008 13:34
ca sot trebuie sa fi un mare tampit sa te gasesti sa comentezi de rochia ei de mireasa

pe langa ca ii strici fetei cea mai frumoasa zi hai sa fim seriosi ... ce mama dracu conteaza acum o rochie ... no sa mori o zi ... si nici nu esti vreun botezatu

PS - in plus tu teai maritat cu fata care poarta rochia, si ai aleso pentru ce este inuntrul rochiei
mau77mau
Postat pe 15 Decembrie 2008 12:10
De la: mau, la data 2008-12-15 12:10:38ca sot trebuie sa fi un mare tampit sa te gasesti sa comentezi de rochia ei de mireasa

pe langa ca ii strici fetei cea mai frumoasa zi hai sa fim seriosi ... ce mama dracu conteaza acum o rochie ... no sa mori o zi ... si nici nu esti vreun botezatu

PS - in plus tu teai maritat cu fata care poarta rochia, si ai aleso pentru ce este inuntrul rochiei


f tare mau!!!!!!!!

cred ca asta spune tot!!!

nici nu ma gandesc sa merg cu el cand probez rochia, are el asa o vaga idee insa una e sa vada poza, alta e sa ma vada pe mine imbracata

vreau sa fie surprins in ziua nuntii!!!

inseamna k acel barbat care a facut asa ceva, nu prea este in regula, pana la urma indiferent cum ar arata trebuie sa o accepti k doar este viitoarea ta sotie, deci.....nu te apuci sa dezvolti polemici despre rochia de mireasa in ziua nuntii
iulik_flore
Postat pe 15 Decembrie 2008 14:41
Noua ne-a placut sa facem totul impreuna, doar noi 2. Nici prin cap nu mi-a trecut sa merg la cumparaturi insotita de o armata de prietene, mama, soacra etc. Asa ca si rochia am cumparat-o impreuna. Nu sunt deloc superstitioasa si organizarea nuntii a fost destul de usoara pentru ca totul s-a redus la cum am vazut noi lucrurile si la cum ii putem face fericiti pe toti care participa.
fantome
Postat pe 15 Decembrie 2008 15:49
la mine nu e cazul de superstitii, doar simplu fapt ca el vrea sa ma vada pentru prima data inbracata in rochie in ziua nuntii...si o sa fie necesar sa ma duc cu altcineva sa imi caut rochie(o prietena)..
angik_grace
Postat pe 16 Decembrie 2008 01:02
nici eu nu il voi lasa sa vada rochia inaintea nuntii.stiu k va fi surprins cand ma va vedea si are incredere in mine ca voi alege ce e mai frumos.oricum dupa cum zicea si mau mi-a zis si mie sotul meu ca dp el pot veni si goala ca pe el eu il interesez nu rochia.p=aia o port o zi si-o noapte noi doi ne avem asa cum suntem o viata
sweetyeye
Postat pe 18 Decembrie 2008 18:25
De la: angik, la data 2008-12-16 01:02:18la mine nu e cazul de superstitii, doar simplu fapt ca el vrea sa ma vada pentru prima data inbracata in rochie in ziua nuntii...si o sa fie necesar sa ma duc cu altcineva sa imi caut rochie(o prietena)..


exact aceeasi situatie e si la mine
iulik_flore
Postat pe 19 Decembrie 2008 13:16
Noi ne-am luat tinutele de la targul de nunti din bucuresti unde am fost cu parintii mei. Dar ne-am impartit eu cu mama la rochii,el cu tata la costume, iar la accesorii ne-am uitat impreuna.
Stabilisem de comun acord ca el sa nu vada rochia pentru a fi surpriza. Oricum el are incredere in gusturile mele si mi-a zis de la inceput ''Ia-ti ce vrei tu, tu o porti asa k tie tre sa-ti stea bine si sa-ti placa rochia si sa te simti bine in ea, pentru mine oricum vei fi superba pt k vei fi mireasa mea''.
Asa ca mi-am ales rochia cu mama, iar tata a venit sa ma vada k el imi facea poze cu tot ce probam si si-a dat acordul ferm sa iau rochia respectiva pt k i-a placut ff mult.
Sotul a vazut doar un colt din fusta k sa stie culoarea sa-si poata asorta vesta si cravata.
bastiuta
Postat pe 5 Ianuarie 2009 22:04
Fiecare face cum crede..nu toti suntem la fel. Eu nu am de gand sa merg cu el cand imi voi alege rokitza...insa stiu ce i-ar placea si ce nu..asa ca am sa tin cont si de asta...important este sa te simti tu bine! Daca el te iubeste..te va placea oricum..
Nu credeti ca e mult mai interesant si palpitant sa nu cunoasca rokitza inainte de nunta?
MonicaStan
Postat pe 6 Ianuarie 2009 11:34
ba da!!!!!!! clarrrrrrr
iulik_flore
Postat pe 6 Ianuarie 2009 12:03
O FI MAI INTERESANT SA NU VADA ROCHIA DE MIREASA SI DACA NU-I PLACE? CE FACI ATUNCI? II STRICI ZIUA? ORICUM FIECARE FACE CUM CREDE DE CUVIINTA!EU PERSONAL O SA-L IAU CU MINE CAND NE VOM CUMP HAINELE....SI ACCESORIILE, EU CONSIDER CA E MAI BINE ASA....
Cypcip
Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:23
De la: Cypcip, la data 2009-01-08 16:23:54O FI MAI INTERESANT SA NU VADA ROCHIA DE MIREASA SI DACA NU-I PLACE? CE FACI ATUNCI? II STRICI ZIUA? ORICUM FIECARE FACE CUM CREDE DE CUVIINTA!EU PERSONAL O SA-L IAU CU MINE CAND NE VOM CUMP HAINELE....SI ACCESORIILE, EU CONSIDER CA E MAI BINE ASA....


scuza-ma cypcit dar viitorul tau sot ar fi in stare sa se supere ptr k nu ii place rochia atat de mult incat sa ii strici ziua?

nu am inteles, porti ce iti place tie si ce te face sa te simti bine sau ce vrea sotul tau?
iulik_flore
Postat pe 9 Ianuarie 2009 12:04
stiu k e important sa ii placa si lui...dar de la asta si pana la a spune k ii scrici ziua......
iulik_flore
Postat pe 9 Ianuarie 2009 12:04
draga mea...eu am vb la modul general , nu am acuzat pe nimeni si am zis ca fiecare face ceea ce crede de cuviinta...pt mine este imp si parerea lui, nu sunt superstitioasa , deci vreau sa-mi vada rochia asta era ideea, tu faci cum crezi asta e parerea mea nu am acuzat pe nimeni!Si da se poate ca rochia aleasa de tine sa fie naspa ...mult prea sexy , sau chiar naspa! Noi vom merge impreuna nu merg cu prietenele , cu gaska sau cu parintii sotul meu este important!
Cypcip
Postat pe 9 Ianuarie 2009 14:01
Rochia de mireasa o cumperi o data in viata...adica,asa ne-am dori...sotului tau ii poti lasa impresia ca e cel mai important pentru tine in orice alta zi vrei..luandu-l la alte cumparaturi.. Cu toate ca eu nu cred ca asta il face pe el sa se simta important.. Mie cel putin imi place sa il surprind, ne cunoastem destul de bine si stim ca nu exista varianta sa fim dezamagiti. Rokia de mireasa schimba orice fata...numai cand o pui pe tine te face mai speciala..cum sa nu te placa? si daca e naspa rokia..nu o cumperi! D-asta sunt atatea oglinzi...plus ca noi fetele stim ce sa apreciem la o rochie..un barbat ce stie?
MonicaStan
Postat pe 9 Ianuarie 2009 15:30
De ce sunteti ironice? chiar nu inteleg FRATE VREAU SA-MI IAU SOTUL LA CUMPARATUL ROCHIEI! CU CE DRACU GRESESC?SOTULUI TAU II PLACE SA-L SURPRINZI ....POATE ALTUIA NU....AL MEU CHIAR ISI DORESTE SA MEARGA CU MINE....CU CE NAIBA GRESEC HABAR NU AM ....MI-AM SPUS SI EU PAREREA SI SARITI! NOUA, MAJORITATEA LUCRURILOR NE PLACE SA LE FACEM IMPREUNA...ASTIA SUNTEM NOI ...RESTUL FACE CE DORESTE DRAGA MONIKA ...DRAGA IULIKA.... ...
Cypcip
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:49
cypcip

nu sari asa

tu ai fost prima care ai afirmat k ii strici ziua

si eu am zis k nu e posibil asa ceva

k ai facuto afirmatie multe prea dura, pana la urma poti veni si cu pene in cap sau cu rochie verde in dungi este rochia ta de mireasa si e ziua nuntii voastre, asta trebuie sa fie imp ptr el nu rochia ta de mireasa

nu asta trebuie sa fie principala lui grija

fireste k fiecare face cum doreste, insa si tu l-a fel ai proceda dcn u ti-are placea costumul lui, te-ai supara pe el in ziua nuntii?

iar rochia de mireasa nu are cum sa fie naspa sau mai stiu eu cum.si chiar dc prin absurd ar fi asa, dc tie ti-ar place cumva te-ar impiedica el sa nu o cumperi?

ps: pe mine una nu m-a deranjat ca te vei duce cu sotul tau sa cumperi rochia de mireasa ci pur si simplu mi s-au parut aiurea argumentele pe care le-ai dat si ptr care te duci cu el
iulik_flore
Postat pe 9 Ianuarie 2009 17:03
...am fost la o nunta unde mirele avea un costum super tare ...iar mireasa arata ca o rata impaiata super naspa ....isi luase rochia cu niste prietene, arata oribil toata lumea radea de ea....si tot la fel a vrut sa-i faca surpriza sotului ...a reusit saraca
Deci repet am vb la general ....ca poti strica ziua nuntii ....acum ai inteles? nu am vb despre mine , eu ma pot duce sa-mi iau rochia singura singura pt ca sunt f mofturoasa si prefer sa stiu doar eu cat dau pe ea ...etc.... dar prefer sa il iau cu mine...asta am avut eu de zis
Cypcip
Postat pe 9 Ianuarie 2009 17:20
Asa cum v-am mai spus si noi am fost impreuna la cumpararea rochiei/ costumului. Am vrut sa mergem impreuna pentru ca nunta nostra a fost unul din lucrurile pe care le-am facut impreuna cap-coada.
M-a vazut de 2-3 ori in respectiva rochie inintea nuntii. Cu toate astea, in dimineata nuntii cand a intrat in camera lacrimile ii umezeau ochii de emotie. Cand a ajuns in dreptul meu cu greu, parca gatuit a reusit sa-mi sopteasca cat sunt de frumoasa.
Ce-i drept, gusturile mele difera de cele ale mamei mele, ale prietenelor mele, lucru valabil si in cazul lui. Asa ca ne-am luat frumos de manuta si singuri singurei am ales fiecare articol care a avut legatura cu nunta noastra.
fantome
Postat pe 10 Ianuarie 2009 10:36
Eu cand o sa am o prietena, nu vreau sa imi dea impresia ca e vreo superstitioasa. Nu imi plac superstitioasele. problema e ca nu stii daca atunci cand isi cumpara rochia singura si te lasa sa o vezi doar in noaptea nuntii, vrea doar sa te surprinda sau e superstitioasa.
Cel mai mult m-as distra ca in timpul nuntii sa incalacam cat mai multe superstitii posibile in fata auditoriului de "mosi si babe" si apoi sa le demonstram ca putem avea o viata destul de armonioasa.
Roxy1000
Postat pe 10 Ianuarie 2009 10:40
De la: George, la data 2009-01-10 10:40:39Eu cand o sa am o prietena, nu vreau sa imi dea impresia ca e vreo superstitioasa. Nu imi plac superstitioasele. problema e ca nu stii daca atunci cand isi cumpara rochia singura si te lasa sa o vezi doar in noaptea nuntii, vrea doar sa te surprinda sau e superstitioasa.
Cel mai mult m-as distra ca in timpul nuntii sa incalacam cat mai multe superstitii posibile in fata auditoriului de "mosi si babe" si apoi sa le demonstram ca putem avea o viata destul de armonioasa.
bastiuta
Postat pe 10 Ianuarie 2009 14:36
cypcip

si crezi k dc sotul ar fi mers cu ea nu si-ar mai fi luat aceeasi rochie urata?
sa fim seriosi...
poate k isi lua una si mai urata

acest lucru nu tine de faptul ca mergi singura, cu mama, cu sora sau cu iubitul

tine de GUSTURI

pana la urma nu te poate obliga nimeni ce anume sa iti cumperi!

si iti iei tot ceea ce iti place tie sau cel putin asa ar fi normal



o zi frumoasa

iulik_flore
Postat pe 10 Ianuarie 2009 14:42
De la: Cypcip, la data 2009-01-09 17:20:02...am fost la o nunta unde mirele avea un costum super tare ...iar mireasa arata ca o rata impaiata super naspa ....isi luase rochia cu niste prietene, arata oribil toata lumea radea de ea....si tot la fel a vrut sa-i faca surpriza sotului ...a reusit saraca
Deci repet am vb la general ....ca poti strica ziua nuntii ....acum ai inteles? nu am vb despre mine , eu ma pot duce sa-mi iau rochia singura singura pt ca sunt f mofturoasa si prefer sa stiu doar eu cat dau pe ea ...etc.... dar prefer sa il iau cu mine...asta am avut eu de zis

Asa cum zicea si iulik e chestie de gusturi. Eu nu-mi imaginez k ea se imbraca superb in fiecare zi si numai rochia de mireasa a fost urata. Rochia de mireasa, la fel k orice alta haina, te reprezinta pe tine k persoana si felul tau de a te imbraca. Ceea ce vreau sa zic este k orice mi-ar zice prietenele, eu mi-as lua tot rochia in care ma simt eu bine, si daca de obicei ma imbrac clasic n-o sa ma simt bine intr-o varza iar dak eu asa rau ma imbrac de obicei si barbatul ala ma ia de sotie nu vad de ce s-ar mira de rochia de mireasa.
bastiuta
Postat pe 10 Ianuarie 2009 15:10
De la: alina_hahuie, la data 2009-01-10 15:10:35
De la: Cypcip, la data 2009-01-09 17:20:02...am fost la o nunta unde mirele avea un costum super tare ...iar mireasa arata ca o rata impaiata super naspa ....isi luase rochia cu niste prietene, arata oribil toata lumea radea de ea....si tot la fel a vrut sa-i faca surpriza sotului ...a reusit saraca
Deci repet am vb la general ....ca poti strica ziua nuntii ....acum ai inteles? nu am vb despre mine , eu ma pot duce sa-mi iau rochia singura singura pt ca sunt f mofturoasa si prefer sa stiu doar eu cat dau pe ea ...etc.... dar prefer sa il iau cu mine...asta am avut eu de zis

Asa cum zicea si iulik e chestie de gusturi. Eu nu-mi imaginez k ea se imbraca superb in fiecare zi si numai rochia de mireasa a fost urata. Rochia de mireasa, la fel k orice alta haina, te reprezinta pe tine k persoana si felul tau de a te imbraca. Ceea ce vreau sa zic este k orice mi-ar zice prietenele, eu mi-as lua tot rochia in care ma simt eu bine, si daca de obicei ma imbrac clasic n-o sa ma simt bine intr-o varza iar dak eu asa rau ma imbrac de obicei si barbatul ala ma ia de sotie nu vad de ce s-ar mira de rochia de mireasa.


asa cum a spus alina_huhuie

totul este o chestiune de GUSTURI!

doar nu o sa te imbraci mai bine dc merge cu tine tot satul!
sau invers!
iulik_flore
Postat pe 10 Ianuarie 2009 18:08
El cumpara rochia de mireasa! Nu-i bine s-o probezi in fata lui, atat. Dar el o alege de pe manechine

Postat pe 12 Ianuarie 2009 07:07
El cumpara rochia?
Nu inteleg de ce nu-i bine s-o probezi in fata lui.

Iarta-ma ca insist, dar nu inteleg...
fantome
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochie Maggie Sottero model Michelle !!!!PRET AVANTAJOS !! 1 De la: adinaa 7 Aprilie 2010 20:40
vand rochie mireasa la sposa model fidela 2009 1 De la: grace006968 5 Ianuarie 2010 13:47
vand rochie mireasa unicata super deosebita 1 De la: grace006853 23 Decembrie 2009 15:27
Vand rochie de mireasa Maggie Sottero 1 De la: sabrinaaa 27 Mai 2009 16:22
Vand rochie de mireasa La Sposa, model Malasia 1 De la: playveve 13 Aprilie 2010 17:10