Setari Cookie-uri

sunt gravida si nu ma pot lasa de fumat

De la: Spanish_Dancer, la data 2011-02-03 16:16:36Cred ca totusi raritul ala a avut niste efecte. Si, apoi, sunt omani si oameni.

nu chiar...ca desi nu fumam mult...undeva la 5 tigari pe zi...parca cand le rarisem eram si mai agitata si as fi fumat si mai mult...
prima oara cand m-am lasat de tigari...abia aflasem ca sunt insarcinata...mi-am promis ca pentru bebe renunt la orice vicii! zis si facut...fara niciun fel de probleme!
totusi..sunt si urmari dar care nu tin mai mult de 1-2 sapt depinde de organism!
ironia
Postat pe 3 Februarie 2011 16:23
Cu cateva saptamani in urma, in timpul pauzei de masa de la lucru, am mers la un supermarket din apropiere. In timp ce ma apropiam de magazin, langa usa, in imediata apropiere a carucioarelor, vad o burtica destul de mare (sa fi avut vreo 30-32 de saptamani de sarcina). Ma uitam la ea cu mult drag si mare admiratie, asa cum merita sa fie privite toate gravidutele.

Inaintam alene amintindu-mi cat de frumoasa si de speciala a fost si pentru mine aceasta perioada a sarcinii, cand deodata am simti...
Puteti citi aici continuarea http://www.dragosteademama.ro/fumatul-in-timpul-sarcinii/
kudika_34998
Postat pe 17 Mai 2013 00:06
Sa fumezi, sa bei si sa te droghezi, reprezinta cele mai grave lucruri pe care le poate face o gravida pe timpul sarcinii. Sanatatea copilului ar trebui sa fie mai presus de deprinderile personale, de care te poti lasa, atata timp cat exista vointa, dar si dragoste pentru acel copilas.
kudika_32792
Postat pe 22 Mai 2013 08:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sondaj privind atitudinea consumatorilor faþã de serviciile medicale private din România 1 De la: kudika_6348 1 Mai 2012 16:34
despre alaptare 10 De la: AmiraS 11 Iulie 2013 19:04
Durerei in partea dreapta 1 De la: Morrigan 25 Iunie 2010 22:39
ceai de ghimbir si portocala 3 De la: dragalasa_g 16 Aprilie 2012 21:53
policlinica elias 1 De la: geanigi 15 Decembrie 2009 11:34