Setari Cookie-uri

Meseria de manichiurista

Buna fetelor, poate ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi. De mult timp m-am gandit sa ma inscriu la un curs de manichiura-pedichiura. Vreau sa-mi spuneti care sunt parerile voatre: daca se merita, cam cat trebuie sa investesc, care e profitul pe luna, cum sa-mi fac o clientela. Eu am talent la pictura si mi s-a recomanat ca atunci cand voi face cursul sa-mi specializez pictura pe unghii pentru ca atunci as avea avantaje. Meseria cred ca o sa-mi placa pentru ca stiu cu ce se mananca si in plus imi plac lucrurile care necesita multa atentie si calm( eu am terminat profilul arte plastice) .Pls HELP !!!
roxy_poxxy_grace
Postat pe 15 Septembrie 2010 01:32
Unde pot invata manichiura-pedichiura
Dragele mele,

Cine isi doreste sa faca un curs de Manichiura-pedichiura sau de Silist Protezest de unghii, cursuri acreditate de CNFPA si finalizate cu certificat de calificare, le recomand Scoala "Elite Nail Art".

Cu siguranta veti intreba de ce fac aceasta recomandare iar raspunsul este urmatorul:

daca doriti sa invatati cu adevarat aceste meserii in cele mai mici detalii si amanunte, daca vreti sa lucrati cu produse profesionale adevarate(Gena, Ez Flow, Tuya, si altele), daca doriti sa lucrati de la inceput cu toata aparatura si toate instrumentele dintr-un salon profesional, daca doriti sa invatati sa faceti si manichiura SPA si tratamentele cu parafina sau sa lucrati cu pila electrica,daca doriti sa aveti ca educatori persoane pregatite special pentru aceasta meserie si cu vechime mare in domeniu, atunci sigur aceasta este scoala pe care o cautati

Nu vreau sa cred ca ar avea prioritate o asa zisa scoala unde nu iti da nici macar o crema de maini, nu mai vorbim de sterilizator sau produse dezinfectante si alte produse sau tratamente pentru maini si picior.

Cu mult drag va recomand Scoala "Elite Nail Art" care incepind din luna Noiembrie 2010 isi incepe cursurile, deci va puteti inscrie deja. Grupele nu cor fi decit de max 8-10 persoane. Pentru contact aveti Tel: 0746548542 si mail : elite.nailart@yahoo.com

Va doresc succes si sunt sigura ca veti fi foarte multumite de alegerea facuta.

iuliacio
Postat pe 23 Octombrie 2010 21:30
buna...raspuns putin intarziat dar poate ajuta...consider ca o meserie mai banoasa este cea de stilist protezist de unghii...cu atat mai mult daca ai talent la pictura...

eu am facut cursul de unghii false cu gel la Nail Creation (scoaladeunghii.ro)...sunt printre putinii din tara care dau diploma emisa de ministerul muncii pentru meseria de stilist protezist de unghii, care e obligatorie daca vrei sa iti deschizi o afacere in domeniul asta sau daca vrei sa lucrezi in salon...

Cursurile se tin in Ploiesti, Bucuresti, Constanta, Galati si Brasov si te poti inscrie pe scoaladeunghii.ro
alexa_ph
Postat pe 25 Iulie 2011 11:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
UNGHII FALSE GEL-GENE FALSE 1 De la: unghii_false_gene_false 1 Iunie 2010 12:04
Pb gel de unghii 2 De la: MoonLikeShadow 23 Februarie 2012 13:35
aplic extensii unghii cu gel,bacau,60 ron 16 De la: kudika313895 17 Ianuarie 2017 18:46
Unghii false gel 1 De la: unghii_gel 7 Noiembrie 2010 06:08
exfoliera unghiilor 14 De la: nasty_kat2004 3 Martie 2009 00:01