Setari Cookie-uri

Ce reprezinta femeia pentru mine!

eu cred ca le-ai lins prea mult pe femei ca nu poti face nimic nu esti barbat adevarat
kudika089544
Postat pe 17 Octombrie 2010 15:59
Atunci de ce ai mai deschis acest topic daca nu tii cont de parerile noastre????
Kunigunde
Postat pe 17 Octombrie 2010 16:03
foarte tare! de dimineata pana acum cand am putut intra din nou pe forum s-a ajuns la pagina 7-8 in care fiecare a spus ce avea de spus...
a fost scapat de sub control topicul , asa ca LA REVEDERE!..mai vorbim cand o fi mai putina nervozitate
pickard
Postat pe 17 Octombrie 2010 16:04
cred ca topicul e special facut sa straneasca ,,interes,,si nervozitate....deci sa il tinem in frau !!...stapane ..stapane ... cum ne strici tu duminca ..
crisalidda
Postat pe 17 Octombrie 2010 16:12
De la: battleofwits, la data 2010-10-17 12:38:15
De la: dorolly2000, la data 2010-10-17 12:07:08
Si la varsta ta inca mai crezi in basme, domnule mitic? :)).... eu cred ca pentru tine lumea nu a evoluat, a ramas tot in secolul XVIII ! Femeile si barbatii se completeaza, nu se poate unul fara celalalt, au nevoie unul de altul pentru echilibru, altfel ajungem frustrati si inadaptati social asemenea initiatorului topicului. Daca toata lumea ar intelege un lucru atat de firec si natural, ne-am trai viata facand cu adevarat ceva util si incercand sa fim fericiti nu sa cautam mereu sa ne punem piedica unul celuilalt..


dar tie ti-ar place ca atunci cand ajungi acasa de la servici obosita...
sa iti deschida barbatul usa, iar cu un sarut tandru sa te simti "acasa"
mirosul florilor naturale din camera sa te relaxeze
apoi dupa un dus fierbinte in saruri de baie aromate,
barbatul sa te intrebe daca doresti un masaj relaxant sau unul tonifiant
iar tu sa spui ca vrei un masaj care sa-ti faca placere, iar el sa inteleaga perfect ce iti doresti cu adevarat
apoi, sa luati o cina destul apetisanta insa tonica,
iar dupa ce ati baut doua pahare de vin rosu demidulce aromat,
el sa te ia in dormitor pentru a continua noapte impeuna

deci? ...


Deci ce? Nu am contrazis pe nimeni, normal ca mi-ar placea si imi place sa cred ca o si fac. Nu am pretentia ca si cel de langa mine s-o faca, eu o fac fiindca asa simt nevoia, e un lucru banal, care ne leaga si mai puternic, consolideaza relatia...fiecare lucrusos cat de neinsemnat e o caramida la relatie, acum depinde ce fel de lucru e pentru ca daca e unul bun creste zidaria, iar daca e unul rau o distruge! Cred ca am fost prost inteleasa, eu militez pentru pace, fratilor!:)))
dorolly2000
Postat pe 17 Octombrie 2010 16:19
De la: dorolly2000, la data 2010-10-17 12:07:08
De la: mitica_1, la data 2010-10-17 10:47:37
De la: battleofwits, la data 2010-10-17 10:42:06ce inseamna femeia pentru mine:
atunci cand ajung acasa, sa-mi deschida usa cu o mana, iar in cealalta sa aibe o tava pe care sa fie un pahar de vin rosu,
imediat ce m-am pus in fotoliu sa ma intrebe daca am nevoie de masaj la picioare (cateodata nu am nevoie),
iar dupa ce a avut grija de mine in timpul asta, si m-a "rasfatat",
sa ma intrebe daca sunt pregatit sa iau masa, astfel incat sa se ocupe de aranjamente
dupa masa, incaz ca a fost o masa buna, sa-mi ofere un oral prelungit, insa foarte tandru (tocmai am mancat si ma doare burta)










Asa trebuie sa gandeasca orice barbat adevarat !!!!




























Si la varsta ta inca mai crezi in basme, domnule mitic? :)).... eu cred ca pentru tine lumea nu a evoluat, a ramas tot in secolul XVIII ! Femeile si barbatii se completeaza, nu se poate unul fara celalalt, au nevoie unul de altul pentru echilibru, altfel ajungem frustrati si inadaptati social asemenea initiatorului topicului. Daca toata lumea ar intelege un lucru atat de firec si natural, ne-am trai viata facand cu adevarat ceva util si incercand sa fim fericiti nu sa cautam mereu sa ne punem piedica unul celuilalt..




Evolutia mea merge o data cu evolutia lumii, e adevarat ca nu se poate barbatul fara femeie ca ar disparea specia umana si apoi barbatul nu are indemanarea femeii in a creste un copil , in a face menajeria si bucataria casei,el are alte misiuni de a conduce familia si societatea, de a lua cele mai bune decizii in mersul bun al familiei , de a o apara de rau, el este mecanicul , instalatorul , zugravul , electricianul etc al familiei [ casei ] ! Trebuie sa se inteleaga ca in fiecare punct al lumii barbatul e considerat superior femeii !!
mitica_1
Postat pe 17 Octombrie 2010 16:35
Idiotul care a pus tema asta este total redus .Cred ca nici nu a avut treaba cu femei ,se satisface singur din punct de vedere sexual ,s ar putea sa nu aiba succes la femei si intervine invidia ,gelozia etc ,in rest comentariile sunt de prisos .L as intreba daca nu exista mama lui ca femeie ,el mai exista ,sau daca nu ar exista femeile Planeta noastra ar da faliment numeric.
healthy010635
Postat pe 17 Octombrie 2010 16:37
in cazul asta nici noi nu dam doi bani pe parerea ta despre femei ;)
kudika107968
Postat pe 17 Octombrie 2010 16:38
Pentru ca sunt absolut convinsa ca ai citit fiecare mesaj in parte si ca ai postat acest subiect special pentru a te da putin in spectacol, tin sa-ti aduc la cunostinta definitia forumului: "Forumul este o comunitate de oameni care se aduna sa discute probleme de zi cu zi". Am cautat-o pe google ca sa nu-ti jignesc inteligenta cu o explicatie mediocra. Asa ca pentru probleme care te macina si frustrarile personale pentru care nu doresti parerile altora, iti recomand un blog. Te rog sa am anunti daca vrei si definitia blog-ului. Internetul este plin de explicatii si de taranoi ca tine (imi pare rau dar nu m-am putut abtine).
Sigur ca exista nenumarate exemple de femei extrem de inteligente si realizate dar nu are sens sa intram in astfel de discutii si nu..nu am sa te fac homosexual dar imi pare rau sa te anunt: esti frustrat.
Pentru ca, daca nu ai fi, nu ai gandii asa si ai lua-o in considerare macar pe mama ta care te-a transformat in persoana mediocra si frustrata care esti astazi, insa cu o parere extraordinara despre sine.
Mai gandeste-te la ce parere ai despre femei data viitoare cand te arunci in bratele uneia pentru a te plange ca te-a suparat colegul de la serviciu sau cand o intrebi ce sa faci in "x" situatie.
Iti urez mult succes in gasirea unei alternative la procreatie dar mai ales...iti urez succes diseara, cand vei adormi din nou plangand.
O zi frumoasa!
kudika006319
Postat pe 17 Octombrie 2010 16:39

da-mi un semn cand realizezi ca prostia doare intr-adevar
cammina
Postat pe 17 Octombrie 2010 16:40
Citind randurile acestui homo...sapiens sa spunem, m-am intrebat ce poate fi mai trist la un om: mediocritatea intelectuala, cea psihica sau cea sufleteasca. Am zis sa astern aceste ganduri pt a-i da macar aceasta satisfactie distinsului domn in aceasta duminica linistita. Uratenia sufleteasca poate mai mult decat frustrarea razbate din aceste ganduri mai mult sau mai putin evoluate, mai mult sau mai putin preluate, sau poate nu....nu vom da acum "copy-paste" pe google, ar fi pacat de timpul irosit. Probabil cel mai simplu mod de confruntare ar fi fost sa-l punem fata in fata cu Eminescu, sau Minulescu sau cu Nichita...femeia adulata in toata splendoarea ei ar fi contorsionat in totalitate scabroasele meschinarii obsedante ale dragului nostru coleg de specie. Deranjante? Amuzante? Oripilante? Dezgustatoare? Indiferente?Nu caracterizam acum, ar fi inutil si pierdere de vreme. Te indemn totusi, stimate domn, sa te uiti pe fereastra si sa priveste cerul, frunzele de octombrie, oamenii, femei si barbati, "Adami si Eve" si sa-ti aduci aminte ca si din coasta ta am aparut, ei da, bipede noi.
Mihaela_Grigorescu
Postat pe 17 Octombrie 2010 16:44
De la: Barbie30, la data 2010-10-17 10:48:01
De la: mitica_1, la data 2010-10-17 10:44:47 Rolul femeii in societate este de mamica , de menajera , de bucatareasa familiei si placerile barbatului , barbatul fiind capul , baza familiei , a societatii , trebuie sustinut si respectat de femeie !!!!!


Nea Mitica daca vrei sa fii stapanul cuiva eu zic sa-ti iei un caine sau o pisica...desi daca stau bine sa ma gandesc si ei sunt in pericol in preajma matale




Domnita Barbie 30 asta e realitatea , nu sunt eu de vina ca lumea este asa construita adica barbatul sa fie omul de baza al familiei , societatii , ca exista diferenta intre aceste sexe prin capacitatea lor de a percepe mai bine situatia si de a stii ce trebuie facut sa fie bine , aici ce sunt eu de vina ca barbatul e superior ?/!!!
mitica_1
Postat pe 17 Octombrie 2010 16:46
si maica-ta ce e pentru tine? si fiica ta? ce e pentru tine?ce plictisitor esti... pacat de tine....daca ar sti prietena ta, nu ar mai sta cu tine un minut....poluezi pamantul degeaba... Bai, voi ceilalti care il sustineti nu aveti mama? se vede ca nu aveti copii sa stiti ce sunt alea sentimente, umbrelor!
florentyna_healthy
Postat pe 17 Octombrie 2010 16:48
daca asta este parerea lui despre femeie, imi pare rau dar bibilica nu'l duce mai mult de 1mm patrat.
imi cer scuze ca nu sunt branza mucegaita din frigiderul sperantei dar .. barbate, esti praf!

cred ca singura ta femeie care va mai fi pe viitor va fi doar femeia gomflabila.

deci succes cu supapa
denissblidariu
Postat pe 17 Octombrie 2010 16:58
Wooow, baiete, esti tare suparat pe viata si frustrat rau...
Wind
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:01
Si noi cat ii ''cocolosim''pe barbati........cand ne insela nu-i acuzam pe ei,o acuzam pe cealalta,ei n-au nici o vina,ca deh.....barbatii sunt doar niste copii mari!
Asa ne trebuie.......
kudika313344
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:04
De la: florentyna_healthy, la data 2010-10-17 16:48:44si maica-ta ce e pentru tine? si fiica ta? ce e pentru tine?ce plictisitor esti... pacat de tine....daca ar sti prietena ta, nu ar mai sta cu tine un minut....poluezi pamantul degeaba... Bai, voi ceilalti care il sustineti nu aveti mama? se vede ca nu aveti copii sa stiti ce sunt alea sentimente, umbrelor!




Florentyna, nu stiu cui te adresezi dar, daca ar fi mie ti-as raspunde asa ; domnita aici si mai ales eu nu m-am referit la sentimentele intre barbat si femeie si nici la respectul care trebuie sa-l aiba un barbat fata de femeie,normal ca exista dragostea si respectul pentru femeie si asta e foart frumos, de obicei femeia duce greul gospodariei casei, eu ma refer la rolul in societate , in familie al barbatului si al femeii !! Nu stiu daca talica esti casatorita sau ai prieten , dar nu cred eu ca acel baiat nu-ti cere sa-l respecti ca barbat al relatiei !!!!!!!- asta daca te -ai fi adresat mie !!!
mitica_1
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:10
Iti doresc sa cunosti .."o bipeda" care sa te faca sclavul ei!!!Imi pare rau ca poti gandi atat de ..redus in secolul acesta , cand femeile sunt omniprezente in toate domeniile de activitate,deci au demonstrat ca pot concura cu voi, barbatii.....dar sunt uscaturi, bine-nteles si intre femei si intre barbati.Tu ai fost clonat sau cum te-ai nascut oare???
kudika010152
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:14
De la: mitica_1, la data 2010-10-17 16:46:35
De la: Barbie30, la data 2010-10-17 10:48:01
De la: mitica_1, la data 2010-10-17 10:44:47 Rolul femeii in societate este de mamica , de menajera , de bucatareasa familiei si placerile barbatului , barbatul fiind capul , baza familiei , a societatii , trebuie sustinut si respectat de femeie !!!!!


Nea Mitica daca vrei sa fii stapanul cuiva eu zic sa-ti iei un caine sau o pisica...desi daca stau bine sa ma gandesc si ei sunt in pericol in preajma matale




Domnita Barbie 30 asta e realitatea , nu sunt eu de vina ca lumea este asa construita adica barbatul sa fie omul de baza al familiei , societatii , ca exista diferenta intre aceste sexe prin capacitatea lor de a percepe mai bine situatia si de a stii ce trebuie facut sa fie bine , aici ce sunt eu de vina ca barbatul e superior ?/!!! [/quote....rolul femei in societate e altul ..gandirea arhaica ..ramane ..
crisalidda
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:17
menajera .....imi place ..
crisalidda
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:21
De la: Mihaela_Grigorescu, la data 2010-10-17 16:44:46Citind randurile acestui homo...sapiens sa spunem, m-am intrebat ce poate fi mai trist la un om: mediocritatea intelectuala, cea psihica sau cea sufleteasca. Am zis sa astern aceste ganduri pt a-i da macar aceasta satisfactie distinsului domn in aceasta duminica linistita. Uratenia sufleteasca poate mai mult decat frustrarea razbate din aceste ganduri mai mult sau mai putin evoluate, mai mult sau mai putin preluate, sau poate nu....nu vom da acum "copy-paste" pe google, ar fi pacat de timpul irosit. Probabil cel mai simplu mod de confruntare ar fi fost sa-l punem fata in fata cu Eminescu, sau Minulescu sau cu Nichita...femeia adulata in toata splendoarea ei ar fi contorsionat in totalitate scabroasele meschinarii obsedante ale dragului nostru coleg de specie. Deranjante? Amuzante? Oripilante? Dezgustatoare? Indiferente?Nu caracterizam acum, ar fi inutil si pierdere de vreme. Te indemn totusi, stimate domn, sa te uiti pe fereastra si sa priveste cerul, frunzele de octombrie, oamenii, femei si barbati, "Adami si Eve" si sa-ti aduci aminte ca si din coasta ta am aparut, ei da, bipede noi.




Mihaela , frumos ai spus aici numai ca daca mesajul ar fi fost adresat mie ti-as fi spus asa; ca nu ai inteles ce s-a spus aici !Vad in poza un barbat , recunoaste daca barbatul acela e in toate egal cu aceea femeie , ca femeia aceea nu-i recunoaste nicio superioritate , parerea lui nu conteaza ca acolo e matriarhatul !!!!!!Oare !!!!???
mitica_1
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:23
Mitomania se trateaza cu ignoranta!!!
kudika324144
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:23
De la: dorolly2000, la data 2010-10-17 16:19:30
De la: battleofwits, la data 2010-10-17 12:38:15
De la: dorolly2000, la data 2010-10-17 12:07:08
Si la varsta ta inca mai crezi in basme, domnule mitic? :)).... eu cred ca pentru tine lumea nu a evoluat, a ramas tot in secolul XVIII ! Femeile si barbatii se completeaza, nu se poate unul fara celalalt, au nevoie unul de altul pentru echilibru, altfel ajungem frustrati si inadaptati social asemenea initiatorului topicului. Daca toata lumea ar intelege un lucru atat de firec si natural, ne-am trai viata facand cu adevarat ceva util si incercand sa fim fericiti nu sa cautam mereu sa ne punem piedica unul celuilalt..








dar tie ti-ar place ca atunci cand ajungi acasa de la servici obosita...
sa iti deschida barbatul usa, iar cu un sarut tandru sa te simti "acasa"
mirosul florilor naturale din camera sa te relaxeze
apoi dupa un dus fierbinte in saruri de baie aromate,
barbatul sa te intrebe daca doresti un masaj relaxant sau unul tonifiant
iar tu sa spui ca vrei un masaj care sa-ti faca placere, iar el sa inteleaga perfect ce iti doresti cu adevarat
apoi, sa luati o cina destul apetisanta insa tonica,
iar dupa ce ati baut doua pahare de vin rosu demidulce aromat,
el sa te ia in dormitor pentru a continua noapte impeuna

deci? ...



Si asta e frumos dar asta tine de respectul barbatului fata de femeie de cat de mult o iubeste si nu de rolul barbatului in familie !!


































































Deci ce? Nu am contrazis pe nimeni, normal ca mi-ar placea si imi place sa cred ca o si fac. Nu am pretentia ca si cel de langa mine s-o faca, eu o fac fiindca asa simt nevoia, e un lucru banal, care ne leaga si mai puternic, consolideaza relatia...fiecare lucrusos cat de neinsemnat e o caramida la relatie, acum depinde ce fel de lucru e pentru ca daca e unul bun creste zidaria, iar daca e unul rau o distruge! Cred ca am fost prost inteleasa, eu militez pentru pace, fratilor!:)))
mitica_1
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:28
In sfarsit, Dumnezeu creaza omul:
- Tu vei fi omul, singura creatura rationala de pe Pamant. Iti vei folosi inteligenta pentru a domina peste animale. Vei domina lumea si vei trai 20 ani.
Omul raspunde:
- Doamne, voi fi om, dar 20 de ani sunt prea putini. Da-mi cei 30 de ani pe care i-a refuzat magarul, cei 15 pe care cainele nu i-a dorit si cei 10 pe care maimuta nu i-a vrut.
Dumnezeu ii indeplineste dorinta.
Si de atunci, omul traieste 20 de ani ca un om, se casatoreste si traieste 30 de ani ca un magar, muncind si carand bagaje pe spate. Cand copii cresc, va trai 15 ani ca un caine, avand grija de casa si mancand tot ce prinde. Apoi, cand este batran, traieste 10 ani ca o maimuta, mergand la casele nepotilor si facand trucuri ca sa ii amuze.. evolutia omului..
crisalidda
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:32
De la: kudika313344, la data 2010-10-17 17:04:51Si noi cat ii ''cocolosim''pe barbati........cand ne insela nu-i acuzam pe ei,o acuzam pe cealalta,ei n-au nici o vina,ca deh.....barbatii sunt doar niste copii mari!
Asa ne trebuie.......



E indicat ca femeia sa mai "inchida ochii " la unele iesiri ale barbatului ca de el are nevoie la diferite greutati care apar , dar nici el sa nu exagereze si sa repecte familia , dar femeia sa fie fidela ca ea se face de ras , nu barbatul !!!!
mitica_1
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:33
De la: mitica_1, la data 2010-10-17 17:33:58
De la: kudika313344, la data 2010-10-17 17:04:51Si noi cat ii ''cocolosim''pe barbati........cand ne insela nu-i acuzam pe ei,o acuzam pe cealalta,ei n-au nici o vina,ca deh.....barbatii sunt doar niste copii mari!
Asa ne trebuie.......



E indicat ca femeia sa mai "inchida ochii " la unele iesiri ale barbatului ca de el are nevoie la diferite greutati care apar , dar nici el sa nu exagereze si sa repecte familia , dar femeia sa fie fidela ca ea se face de ras , nu barbatul !!!!


Nea Mitica ii multumesc lui Dzeu ca m-a ferit de barbati ca matale
Barbie30
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:36
De la: StapanulVostru, la data 2010-10-05 11:18:11O jucarie sexuala
Un receptacul de care am nevoie pentru a da nastere copilului meu
O fiinta fada,mediocra,careia ii lipseste inteligenta,imaginatia si simtul umorului cu desavarsire
O sclava buna la treburile domestice
O fiinta slaba,predestinata sa caute toata viata protectia barbatului
Mediocritatea absoluta in toate domeniile
O bipeda,care cateva zile pe luna,polueaza aerul in ultimul hal
Cat de plictisitoare este viata in prezenta voastra;peste cateva secole sigur o sa va vedem doar la Zoo,la putin dupa ce o sa inventam femeia artificiala pentru nevoile sexuale si procreare

Sunt frustrat?M-a parasit oare prietena?Ati vrea voi!Pur si simplu asta reprezentati voi pt mine!
Va poruncesc sa raspundeti,si o s-o faceti,pt ca va place sa fiti umilite,asta e natura voastra!
Nu o sa citesc ce ati scris,nu dau doi bani pe parerea voastra!
kudika140286
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:36
Tu de ce te consideri superior ??? Doar pt. ca ai un cirnat intre picioare ?
Sonyk
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:36
De la: StapanulVostru, la data 2010-10-05 11:18:11O jucarie sexuala
Un receptacul de care am nevoie pentru a da nastere copilului meu
O fiinta fada,mediocra,careia ii lipseste inteligenta,imaginatia si simtul umorului cu desavarsire
O sclava buna la treburile domestice
O fiinta slaba,predestinata sa caute toata viata protectia barbatului
Mediocritatea absoluta in toate domeniile
O bipeda,care cateva zile pe luna,polueaza aerul in ultimul hal
Cat de plictisitoare este viata in prezenta voastra;peste cateva secole sigur o sa va vedem doar la Zoo,la putin dupa ce o sa inventam femeia artificiala pentru nevoile sexuale si procreare

Sunt frustrat?M-a parasit oare prietena?Ati vrea voi!Pur si simplu asta reprezentati voi pt mine!
Va poruncesc sa raspundeti,si o s-o faceti,pt ca va place sa fiti umilite,asta e natura voastra!
Nu o sa citesc ce ati scris,nu dau doi bani pe parerea voastra!
Pai daca nu te-a parasit prietena, cum de stai cu ea ,nu ai spus tu ca polueaza aerul in ultimul hal!!!!!!!!!!! Mai traiesti? Cand spui asa ceva ,inti si intai gandestete ca si mama ta este o femeie
kudika143709
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:36
De la: yumy, la data 2010-10-05 11:30:06
De la: babyboomboom, la data 2010-10-05 11:26:35 de'aia nu mai ploua....ba ete mai' ca ploua

ploua ploua, prostii sa o ia la oua




mai, dragule "Stapinulvostru" ... misogin peste poate dar, nu-i suficient spus...o sa fac economie de cuvinte, pt ca tot ai spus ca nu vei citi ....uiti ca o femeie te-a nascut, si, ce nu trebuie sa uiti ...TOT O FEMEIE DE VA FACE SA-TI INGHITI VORBELE SPUSE si sa-ti amintesti de vorbele mele ! Va veni vremea cind tu vei fi cel stapinit de o femeie, mult mai puternica decit tine si care, desteapta ca orice femeie care stie sa faca ce vrea cu un barbat, va face DOAR ce va dori cu tine. Si, odata ce vei ajunge sa o iubesti, vei deveni sclavul ei si al propiilor tale sentimente pentru ea !!! Sa nu uiti asta ...Darie...pardon "StapinulvostrU"

Ca bine a spus Valy90, mare ti-e gradina si multi sar gardul in ea....
danaf_dana
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadou pentru 1 an impreuna 8 De la: geo_resuscitat 19 Decembrie 2010 21:16
Subict a la Maya:P 14 De la: alexo88 24 Ianuarie 2011 16:11
UN CUI SCOATE PE ALTUL?! ADEVARAT SAU FALS? 13 De la: alina_alina_20 5 August 2009 21:23
Psiholog 303 De la: felixcat 25 Martie 2011 13:41
cum mentii o relatie? 16 De la: _ngelo_nero_ 28 Mai 2010 15:33