Setari Cookie-uri

Ce-si doresc barbatii?

Buna! Am si eu o problema si va rog, daca puteti, sa ma ajutati. Am 23 de ani si nu am reusit niciodata sa am o relatie serioasa, ci, mai degraba, niste aventuri.
Nu stiu cum se face, dar de fiecare data cand ma indragostesc de un tip, el ori are deja pe cineva, ori pur si simplu nu ma place. Am incercat diferite scheme de seductie, de exemplu ori sa fiu timida si vulnerabila, ori sa fiu indrazneata si increzatoare(I-am si spus direct ce simteam, desi mi-era greu). Am incercat chiar si sa am o relatie strict de amicitie cu el, in speranta ca mai tarziu se va indragosti sau pur si simplu sa ma port urat cu el, pentru ca stiu ca unor barbati le plac fetele "rele". Totusi nimic din toate astea n-a dus la cine stie ce rezultat, el avand fata de mine ori aceeasi atitudine de mai devreme, ori dorindu-si numai sa ii fiu amanta, iar mie nu mi-a placut niciodata sa fiu in plus: ori sta cu ea, ori cu mine, nu e loc de compromisuri!
Pe de alta parte, daca nu imi place un tip, indiferent daca l-as respinge politicos sau deloc politicos, el e din ce in ce mai innebunit dupa mine. Imi tot spune cat de frumoasa si de misterioasa sunt, insa, venind din partea lui, nu ma incalzeste cu nimic. Si orice as face, e mort dupa mine. Toti tipii de genul asta au facut adevarate obsesii pentru mine, imi scriau o multime de scrisori, imi telefonau zi si noapte, ma urmareau mereu pe strada, chiar pana acasa, dar partea cea mai trista e ca majoritatea o faceau mai ales pentru ca le place foarte mult cum arat, foarte rar pentru ca le place cum gandesc sau pentru ca macar ii intereseaza ca gandesc. Nu vreau sa fiu numai un chip frumos pentru nici un barbat. Nu ma pot limita sa fiu numai atat pentru el, cand stiu ca eu sunt mult mai mult de atat ...
Am ajuns sa ma simt complexata pentru ca desi am tot ce-mi trebuie ca sa ajung sa am o relatie, alte femei, care sunt false (vopsite si machiate strident, mai mult dezbracate decat imbracate) au avut parte pana acum de doua sau trei relatii, iar eu, care sunt complet diferita de ele, de nici una.
Uneori ma simt de-a dreptul batrana. Pentru ca daca nu pot sa-mi traiesc viata din plin acum, cand sunt tanara, cand am sa ajung sa o traiesc? La 100 de ani? E evident ca atunci absolut nimeni nu va mai fi interesat de mine, nici macar obsedatii de care va spuneam.
Pe de alta parte imi e o frica teribila sa ma mai indragostesc. Pentru ca niciodata n-am reusit sa am o relatie cu vreunul din tipii de care m-am indragostit si nu mai vreau sa sufar dupa nici un barbat, m-am saturat! Acum vreo doua luni unui tip ii placea de mine si mie de el (numai imi placea, nu ma indragostisem), dar mi-a fost frica sa mai incerc, mi-a fost teama ca poate numai mi se pare mie ca ii place, sau ca se va baga alta femeie intre noi si atunci am prefearat sa rup orice legatura cu el. Bine, e drept, aveam unele indoieli cu privire la el si pentru ca l-am cunoscut pe Internet si pe Internet in general se minte mult. Nu poti sti niciodata cu adevarat peste cine dai.
Ce credeti ca ar trebui sa fac? Daca ati fi voi in locul meu (desi nu va doresc!), ce ati face? Ati avea curajul sa iubiti din nou? Si daca persoana pe care o iubiti nu v-ar iubi cum ati putea-o cuceri sau uita cat mai repede, fara prea multa suferinta? Si cum ati scapa de un obsedat, daca ati da peste unul?
kudika317082
Postat pe 16 Ianuarie 2011 19:36
Imi pare rau,dar eu una,n-am sa citesc atata...nu pare interesant,nu de alta........dar ti-as putea spune ca problema-i la tine cu siguranta!
Nu stii ce vrei cu adevarat!
AdrianaR
Postat pe 16 Ianuarie 2011 19:39
imi dasi mie adresa u???
sau nr de tel
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 19:40
Mnah...iote c-am citit si e exact cum am banuit.....habar n-ai ce vrei cu adevarat!
AdrianaR
Postat pe 16 Ianuarie 2011 19:44
auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu cat de rea esti!!!!!!!!
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 19:45
Problema e clar la tine . Fi mai deschisa Traieste-ti viata , incearca orice , nu da cu piciorul la nimic .... nu sti niciodata unde iti poti gasi fericirea . Si nu uita ca de cele mai multe ori roate de rezerva devine roata principala ;)
Yo_Flo
Postat pe 16 Ianuarie 2011 19:50
De la: kudika317082, la data 2011-01-16 19:36:46 Buna! Am si eu o problema si va rog, daca puteti, sa ma ajutati. Am 23 de ani si nu am reusit niciodata sa am o relatie serioasa, ci, mai degraba, niste aventuri.
Nu stiu cum se face, dar de fiecare data cand ma indragostesc de un tip, el ori are deja pe cineva, ori pur si simplu nu ma place. Am incercat diferite scheme de seductie, de exemplu ori sa fiu timida si vulnerabila, ori sa fiu indrazneata si increzatoare(I-am si spus direct ce simteam, desi mi-era greu). Am incercat chiar si sa am o relatie strict de amicitie cu el, in speranta ca mai tarziu se va indragosti sau pur si simplu sa ma port urat cu el, pentru ca stiu ca unor barbati le plac fetele "rele". Totusi nimic din toate astea n-a dus la cine stie ce rezultat, el avand fata de mine ori aceeasi atitudine de mai devreme, ori dorindu-si numai sa ii fiu amanta, iar mie nu mi-a placut niciodata sa fiu in plus: ori sta cu ea, ori cu mine, nu e loc de compromisuri!
Pe de alta parte, daca nu imi place un tip, indiferent daca l-as respinge politicos sau deloc politicos, el e din ce in ce mai innebunit dupa mine. Imi tot spune cat de frumoasa si de misterioasa sunt, insa, venind din partea lui, nu ma incalzeste cu nimic. Si orice as face, e mort dupa mine. Toti tipii de genul asta au facut adevarate obsesii pentru mine, imi scriau o multime de scrisori, imi telefonau zi si noapte, ma urmareau mereu pe strada, chiar pana acasa, dar partea cea mai trista e ca majoritatea o faceau mai ales pentru ca le place foarte mult cum arat, foarte rar pentru ca le place cum gandesc sau pentru ca macar ii intereseaza ca gandesc. Nu vreau sa fiu numai un chip frumos pentru nici un barbat. Nu ma pot limita sa fiu numai atat pentru el, cand stiu ca eu sunt mult mai mult de atat ...
Am ajuns sa ma simt complexata pentru ca desi am tot ce-mi trebuie ca sa ajung sa am o relatie, alte femei, care sunt false (vopsite si machiate strident, mai mult dezbracate decat imbracate) au avut parte pana acum de doua sau trei relatii, iar eu, care sunt complet diferita de ele, de nici una.
Uneori ma simt de-a dreptul batrana. Pentru ca daca nu pot sa-mi traiesc viata din plin acum, cand sunt tanara, cand am sa ajung sa o traiesc? La 100 de ani? E evident ca atunci absolut nimeni nu va mai fi interesat de mine, nici macar obsedatii de care va spuneam.
Pe de alta parte imi e o frica teribila sa ma mai indragostesc. Pentru ca niciodata n-am reusit sa am o relatie cu vreunul din tipii de care m-am indragostit si nu mai vreau sa sufar dupa nici un barbat, m-am saturat! Acum vreo doua luni unui tip ii placea de mine si mie de el (numai imi placea, nu ma indragostisem), dar mi-a fost frica sa mai incerc, mi-a fost teama ca poate numai mi se pare mie ca ii place, sau ca se va baga alta femeie intre noi si atunci am prefearat sa rup orice legatura cu el. Bine, e drept, aveam unele indoieli cu privire la el si pentru ca l-am cunoscut pe Internet si pe Internet in general se minte mult. Nu poti sti niciodata cu adevarat peste cine dai.
Ce credeti ca ar trebui sa fac? Daca ati fi voi in locul meu (desi nu va doresc!), ce ati face? Ati avea curajul sa iubiti din nou? Si daca persoana pe care o iubiti nu v-ar iubi cum ati putea-o cuceri sau uita cat mai repede, fara prea multa suferinta? Si cum ati scapa de un obsedat, daca ati da peste unul?


ce vreu barbati???

htahta
inteleg u
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 19:54
Nu mai incerca sa fii altcineva doar de dragul de a cuceri...cine te vrea cand joci teatru...nu te vrea pe tine...la un moment dat vei obosi...rabdare
_oktober_
Postat pe 16 Ianuarie 2011 19:55
[quote name='Yo_Flo' date='2011-01-16 19:50:28 Si nu uita ca de cele mai multe ori roate de rezerva devine roata principala ;)[/quote]


Pana la prima vulcanizare...
mimi_ca29
Postat pe 16 Ianuarie 2011 19:55
De la: Yo_Flo, la data 2011-01-16 19:50:28 Problema e clar la tine . Fi mai deschisa Traieste-ti viata , incearca orice , nu da cu piciorul la nimic .... nu sti niciodata unde iti poti gasi fericirea . Si nu uita ca de cele mai multe ori roate de rezerva devine roata principala ;)



Pana la prima vulcanizare...
mimi_ca29
Postat pe 16 Ianuarie 2011 19:56
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-16 19:55:59[quote name='Yo_Flo' date='2011-01-16 19:50:28 Si nu uita ca de cele mai multe ori roate de rezerva devine roata principala ;)



Pana la prima vulcanizare... [/quote]
Subscriu!
AdrianaR
Postat pe 16 Ianuarie 2011 19:57
... in, concluzie nici tu nu sti ce vrei...tu ,i-ai sortat pe categori...pana si partea feminina o vezi mai mult dezbracata si prea, fardata...incearca sa nu-i mai judeci atat de mult pe cei din jur..traiesteti "Viata" din, plin si cu bune si rele...fi cat mai, Naturala..foloseste, simntul umorului la Maxim...lasate Iubita pentru a fi Iubita...
Sibel_16
Postat pe 16 Ianuarie 2011 20:01
Ce-ar fi ca data viitoare sa fii tu insati si sa nu mai fii asa disperata? Ca nu s-a terminat lumea la un singur barbat si nu mori daca nu esti cu respectivul. Caci este evident n-ai murit pana acum, he he.
kudika_pudika
Postat pe 16 Ianuarie 2011 21:13
De la: kudika317082, la data 2011-01-16 19:36:46 ...Am incercat diferite scheme de seductie, de exemplu ori sa fiu timida si vulnerabila, ori sa fiu indrazneata si increzatoare(I-am si spus direct ce simteam, desi mi-era greu). Am incercat chiar si sa am o relatie strict de amicitie cu el, in speranta ca mai tarziu se va indragosti sau pur si simplu sa ma port urat cu el, pentru ca stiu ca unor barbati le plac fetele "rele". ...


"seductia" nu te duce decat la aventuri de-o "noapte" (a se citi de scurta durata), ca si in cazul "baietilor" cand incerci sa seduci o femeie spunandui ceea ce vrea sa auda doar pentru ca vrei so foti ... e clar ca rezulatul nu va fi decat unul singur

desi e greu, ti-o spun din experienta (tentatia e mare sa te folosesti de trucuri) cel mai bine e sa fi ceea ce esti - poate ca pare banal, insa te asigur ca e foarte dificil
battleofwits
Postat pe 17 Ianuarie 2011 00:12
nu dispera cauta si ai sa gasesti ce este al tau este pus deoparte si multa bafta
mysulica
Postat pe 2 Februarie 2011 12:07
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-16 19:56:50
De la: Yo_Flo, la data 2011-01-16 19:50:28 Problema e clar la tine . Fi mai deschisa Traieste-ti viata , incearca orice , nu da cu piciorul la nimic .... nu sti niciodata unde iti poti gasi fericirea . Si nu uita ca de cele mai multe ori roate de rezerva devine roata principala ;)



Pana la prima vulcanizare...

asta daca nu ajunge la rotaria lui Mos Ion Roata
ipahebirowtnod
Postat pe 2 Februarie 2011 12:09
" n-am reusit sa am o relatie cu vreunul din tipii de care m-am indragostit si nu mai vreau sa sufar dupa nici un barbat, m-am saturat!"
"Si cum ati scapa de un obsedat, daca ati da peste unul?"
Aici e cheia daca reusesti sa o vezi.
Barbie30_
Postat pe 2 Februarie 2011 12:21
De la: Barbie30_, la data 2011-02-02 12:21:23...Aici e cheia daca reusesti sa o vezi ...


nu ai mure?
battleofwits
Postat pe 2 Februarie 2011 12:26
Unii barbati isi doresc doar sex, altii isi doresc o familie, copii cu o partenera(sotie) de incredere si cu calitati, ganduri frumoase si statornicie. Unii iubesc doar fizicul(formele) la o femeie, altii modul cum gandeste si e pregatita pentru o viata in cuplu. Femeile, cam 99% sunt materialiste, pe undeva e firesc sa-si asigure o existenta lipsita de griji, pentru ea si copiii ei, dar si aici trebuie o decenta. Cand dragostea e reciproca, unele neimpliniri, neajunsuri se rezolva impreuna. Dupa un esec poate veni o realizare, viata nu-i pe roze.
Neincrederea vine atat de la femei cat si de la barbati. Iti trebuie o experienta ca sa cunosti persoana de langa tine, chiar daca simti ca iei foc. Orice dragoste trebuie sa aiba drumul si prin ratiune; iubesti cu inima si analizezi cu ratiunea. Prin urmare trebuie sa stii ce vrei. Sinceritatea trebuie sa fie pe primul plan, comunicarea de asemeni. Numai astfel se pot cunoaste caracterele. Lipsa sinceritatii, si de o parte si de alta, poate duce la rupturi. Naturaletea in comportament, moral, fizic, si in tot ce facem si gandim, poate fi o premiza a increderii.
Uneori e necesara o perioada chiar mai lunga de cunoastere, de capatare a increderii. Dar mai e si destinul la mijloc. perechea aia este harazita tuturor, fie cea mai potrivita, fie nepotrivita. De cele mai multe ori perechile nu sunt cele ideale. Cand nu ai sansa de asa ceva, aici, intervine inteligenta si intreg arsenalul de complementaritate. Cand dupa o cunoastere mai adanca ajungi la concluzia ca nu merita sa te sacrifici, atunci e bine sa renunti din start, altfel esti coplesit/a de consecintele neplacute. Cunoaste-te pe tine insati,
descopera-te in calitatile tale, fii moderata in mandrie, in tot ce faci sa pari si sa vrei sa fii naturala,
si daca asa cum spui; ai frumusetea, calitatile pe care un barbat sa si le doreasca cu adevarat, sigur il vei gasi. Dar nu fugind de toti, ci infrundu-i, cunoscandu-i, in fond tu esti stapana comorilor tale, comori pe care sa le daruiesti acelui ce le merita.
condo000496
Postat pe 2 Februarie 2011 13:34
De la: condo000496, la data 2011-02-02 13:34:30 Dar nu fugind de toti, ci infrundu-i, cunoscandu-i, in fond tu esti stapana comorilor tale, comori pe care sa le daruiesti acelui ce le merita.


da' unde are ascunse comorile alea?? in pestera muierii???
geo_resuscitat
Postat pe 2 Februarie 2011 13:42
sfatul meu....."unde dai ºi unde crapã".aºteaptã sã mai ai un craº
dark_eye
Postat pe 2 Februarie 2011 16:50
De la: geo_resuscitat, la data 2011-02-02 13:42:20
De la: condo000496, la data 2011-02-02 13:34:30 Dar nu fugind de toti, ci infrundu-i, cunoscandu-i, in fond tu esti stapana comorilor tale, comori pe care sa le daruiesti acelui ce le merita.


da' unde are ascunse comorile alea?? in pestera muierii???


Daca n-ai facut un spirit de gluma, sper sa nu fii un naiv. Femeia are comorile ei; inteligenta(sigur nu toate),
calitati deosebite(desigur nu toate), frumusetea fizica si acel ceva, un tot de care esti si tu robit, fie ca esti indragostit sau nu, ca doar esti barbat nu? Tocmai asta specificam in niste versuri:


Greseala decaderii...

Greseala decaderii o savarsi Inaltul,
subestimandu-si creatura -omul-
Cand lui Adam si Evei le-aratase pomul,
fara sa stie a iscat pacatul.

Sau lui Adam i-a fost datul
soroc, sa-i fie Evei jumatate.
Muscand din fruct, de-a Evei parte,
robit sa fie el nu altul.

Pomul cunoasterii-i deschise ochii
si deci pierzania pe indelete
il narui. (Eva-n rai nu purta rochii)

In ratacire esti si tu natangul,
impatimit de tainica pecete.
Alege bine fructul sa nu calci cu stangul.
condo000496
Postat pe 2 Februarie 2011 17:27
De la: condo000496, la data 2011-02-02 17:27:51
De la: geo_resuscitat, la data 2011-02-02 13:42:20
De la: condo000496, la data 2011-02-02 13:34:30 Dar nu fugind de toti, ci infrundu-i, cunoscandu-i, in fond tu esti stapana comorilor tale, comori pe care sa le daruiesti acelui ce le merita.


da' unde are ascunse comorile alea?? in pestera muierii???


Daca n-ai facut un spirit de gluma, sper sa nu fii un naiv. Femeia are comorile ei; inteligenta(sigur nu toate),
calitati deosebite(desigur nu toate), frumusetea fizica si acel ceva, un tot de care esti si tu robit, fie ca esti indragostit sau nu, ca doar esti barbat nu? Tocmai asta specificam in niste versuri:


Greseala decaderii...

Greseala decaderii o savarsi Inaltul,
subestimandu-si creatura -omul-
Cand lui Adam si Evei le-aratase pomul,
fara sa stie a iscat pacatul.

Sau lui Adam i-a fost datul
soroc, sa-i fie Evei jumatate.
Muscand din fruct, de-a Evei parte,
robit sa fie el nu altul.

Pomul cunoasterii-i deschise ochii
si deci pierzania pe indelete
il narui. (Eva-n rai nu purta rochii)

In ratacire esti si tu natangul,
impatimit de tainica pecete.
Alege bine fructul sa nu calci cu stangul.



he, he, he...poezie, poezie....tra,la, la, la, bla, bla, bla
unde ai gasit-o ????
contesina
Postat pe 2 Februarie 2011 18:39
hic...si io cu cine votez?
km1luci
Postat pe 2 Februarie 2011 23:39
Am primit urmatorul mesaj de la un coleg.Iata-l :
Te rog.... din suflet, da si tu sfoara în tara dupa grupa AB pozitiv...Daca cineva e dispus sa doneze sânge...pentru o fetita cu aplazie medulara ... Este la spitalul Fundeni (Bucuresti) , sectia de Pediatrie , are 11 ani , se numeste Tudor Alexandra Mihaela si pâna la operatie face transfuzii zilnice. Altfel moare. Macar da mai departe!!! Nu-i greu!!! DOAMNE AJUTA!!
contesina
Postat pe 3 Februarie 2011 09:15
bre, da grava problema mai ai! Cu capul evident! Tu nu vezi ca prea stai cu ochii pe ce fac unii/unele si altii uitand sa cine esti si ce vrei? Sa inteleg ca ”sa-mi traiesc viata” inseamna distractii, iar ”relatie”= aventura de fapt. Atunci unde-i problema?
puiut_77
Postat pe 3 Februarie 2011 15:46
De la: kudika317082, la data 2011-01-16 19:36:46 Buna! Am si eu o problema si va rog, daca puteti, sa ma ajutati. Am 23 de ani si nu am reusit niciodata sa am o relatie serioasa, ci, mai degraba, niste aventuri.
Nu stiu cum se face, dar de fiecare data cand ma indragostesc de un tip, el ori are deja pe cineva, ori pur si simplu nu ma place. Am incercat diferite scheme de seductie, de exemplu ori sa fiu timida si vulnerabila, ori sa fiu indrazneata si increzatoare(I-am si spus direct ce simteam, desi mi-era greu). Am incercat chiar si sa am o relatie strict de amicitie cu el, in speranta ca mai tarziu se va indragosti sau pur si simplu sa ma port urat cu el, pentru ca stiu ca unor barbati le plac fetele "rele". Totusi nimic din toate astea n-a dus la cine stie ce rezultat, el avand fata de mine ori aceeasi atitudine de mai devreme, ori dorindu-si numai sa ii fiu amanta, iar mie nu mi-a placut niciodata sa fiu in plus: ori sta cu ea, ori cu mine, nu e loc de compromisuri!
Pe de alta parte, daca nu imi place un tip, indiferent daca l-as respinge politicos sau deloc politicos, el e din ce in ce mai innebunit dupa mine. Imi tot spune cat de frumoasa si de misterioasa sunt, insa, venind din partea lui, nu ma incalzeste cu nimic. Si orice as face, e mort dupa mine. Toti tipii de genul asta au facut adevarate obsesii pentru mine, imi scriau o multime de scrisori, imi telefonau zi si noapte, ma urmareau mereu pe strada, chiar pana acasa, dar partea cea mai trista e ca majoritatea o faceau mai ales pentru ca le place foarte mult cum arat, foarte rar pentru ca le place cum gandesc sau pentru ca macar ii intereseaza ca gandesc. Nu vreau sa fiu numai un chip frumos pentru nici un barbat. Nu ma pot limita sa fiu numai atat pentru el, cand stiu ca eu sunt mult mai mult de atat ...
Am ajuns sa ma simt complexata pentru ca desi am tot ce-mi trebuie ca sa ajung sa am o relatie, alte femei, care sunt false (vopsite si machiate strident, mai mult dezbracate decat imbracate) au avut parte pana acum de doua sau trei relatii, iar eu, care sunt complet diferita de ele, de nici una.
Uneori ma simt de-a dreptul batrana. Pentru ca daca nu pot sa-mi traiesc viata din plin acum, cand sunt tanara, cand am sa ajung sa o traiesc? La 100 de ani? E evident ca atunci absolut nimeni nu va mai fi interesat de mine, nici macar obsedatii de care va spuneam.
Pe de alta parte imi e o frica teribila sa ma mai indragostesc. Pentru ca niciodata n-am reusit sa am o relatie cu vreunul din tipii de care m-am indragostit si nu mai vreau sa sufar dupa nici un barbat, m-am saturat! Acum vreo doua luni unui tip ii placea de mine si mie de el (numai imi placea, nu ma indragostisem), dar mi-a fost frica sa mai incerc, mi-a fost teama ca poate numai mi se pare mie ca ii place, sau ca se va baga alta femeie intre noi si atunci am prefearat sa rup orice legatura cu el. Bine, e drept, aveam unele indoieli cu privire la el si pentru ca l-am cunoscut pe Internet si pe Internet in general se minte mult. Nu poti sti niciodata cu adevarat peste cine dai.
Ce credeti ca ar trebui sa fac? Daca ati fi voi in locul meu (desi nu va doresc!), ce ati face? Ati avea curajul sa iubiti din nou? Si daca persoana pe care o iubiti nu v-ar iubi cum ati putea-o cuceri sau uita cat mai repede, fara prea multa suferinta? Si cum ati scapa de un obsedat, daca ati da peste unul?

Stii ce-si doreste colegul meu de birou? Un Ferrari 612 Scaglietti! Pe bune!
puiut_77
Postat pe 3 Februarie 2011 15:49
pe zina si cl2010!
vitamina_c
Postat pe 3 Februarie 2011 15:52
mie imi suna a reclama la sprite...aia cu disperatul!
ironia
Postat pe 3 Februarie 2011 15:54
SI RATUSCA CEA URATA S-A TRANSFORMAT IN LEBADA CEA URATA.....DAK NU-I DAI CUIVA O SANSA DE UNDE STI K NU TE POTI INDRAGOSTI???????
gb_byenkutza
Postat pe 3 Februarie 2011 19:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai astept sau cumpar cat de curand? 10 De la: kudika_1034544 26 Noiembrie 2018 10:12
Copilaria 12 De la: battleofwits 8 Februarie 2011 15:58
ajutati-ma daca aveti cunostiinte in domeniu 14 De la: luchianramona 2 Noiembrie 2011 12:55
Apartament in rate 11 De la: EverGreenRo 13 Ianuarie 2015 15:34
concurs 2 De la: kudika438159 20 Septembrie 2011 07:28