Setari Cookie-uri

Totul s-a dus....

Buna....Trec prin niste momente foarte ciudate....daca pot spune asa...Am avut o relatie de 6 ani de zile...o nunta...o casnicie de 2 ani de zile superba...Dintr-o data....nu mai este nimic....Persoana iubita numai este acelasi om...Primea niste telefoane de la niste fete , vorbea cu ele pe messenger, se intalnea cu ele, una din ele fiind maritata....eu stiam lucrul asta...nu mi-a ascuns...dar ma asigura ca nu sunt decat prieteni si nu am de ce sa imi fac griji...imi vorbea frumos, erau momente frumoase, am avut sprijin din partea lui...iubire..imi spunea de copii, ca vrea sa aibe cu mine, ca ma iubeste si mi-a aratat lucrul asta pana la un moment dat.Pe mine au ajuns sa ma deranjeze la un moment dat toate telefoanele astea, pentru ca s-a exagerat ,i-am oferit cata libertate a vrut, se ducea unde vroia cu baietii, intra in casa cand vroia, ne plimbam amandoi, ieseam, nu mi s-a parut normal sa nu ii ofer si lui libertate de barbat.Dar pana la inselat.
Intr-o zi imi spune ca nu ma mai vrea, ca numai sunt acelasi om, devenisem eu inchisa putin in mine, pentru ca nu vroiam sa ma cert cu el pe tema"telefoane si yahoo messenger", nu acceptam ideea intalnirilor cu celelalte dar nici nu am vrut sa isc o cearta, eram sigura ca se poate aranja totul.Mi-a reprosat asta si i-am zis intr-un final, mi-a zis ca sunt geloasa degeaba, acum imi vorbeste numai de divort.Numai stam impreuna.Zilele trecute cand l-am sunat sa vb cu el imi spune ca este cu o tipa.Prietenii imi spun ca numai este acelasi om care era cand eram impreuna, ca nu il mai intereseaza nimic numai sa ii fie lui bine....L-am cautat, am incercat sa vb cu el sa ne impacam , dar nu si nu si nu.Am renuntat sa il mai caut....Totusi am momente in care m-as duce dupa el, momente in care imi vine sa il trimit la plimbare.Dintr-o data este un alt om, imi spune ca ii este greu fara mine , ca ma iubeste dar numai vrea sa fim impreuna....Oare chiar mai merita? Nu ma suna, nu ma cauta...avem prieteni comuni si cu toate astea nu ne zicem decat "buna"...
pitic_89
Postat pe 21 Mai 2011 11:08
se intalnea cu ele si tu stiai si acceptai asta???? nu te mai intreba a cui e vina ca ati ajuns aici, e evident...
angy_angy
Postat pe 21 Mai 2011 11:14
nu aveam de ce sa imi fac griji, de fiecare data imi spunea si vorbeam si eu cu ele pe mess....ba chiar la un moment cand banuiam ceva i-am verificat arhiva de mess si erau niste discutii normale, nu de intalniri pe ascuns sau chestii ca ar avea o alta relatie, si nu stia ca ii stiu parola....
pitic_89
Postat pe 21 Mai 2011 11:17
E trist, piticule.Ai gresit, sa stii. Prea multa libertate, strica! E regula de baza: cand te deranjeaza un lucru, trebuie sa spui. Divort si privirea inainte ca esti tinerica!
mimi_ca29
Postat pe 21 Mai 2011 11:18
da, te inteleg dar ... totusi uite unde ati ajuns... asta nu inseamna decat ca a fost o greseala
angy_angy
Postat pe 21 Mai 2011 11:19
barbatul care are nevoie de atata libertate , nu te iubeste, sa stii.
angy_angy
Postat pe 21 Mai 2011 11:21
Da intr-adevar asta a fost greseala mea....atata libertate...si i-am zis si lui, mi-a zis ca eram geloasa degeaba....cand a fost ceva care sa ma deranjeze i-am zis , am incercat sa gasim solutii, sa rezolvam, ba chiar i-am spus si de lucrul asta....O tine una si buna pe asta..ca am fost geloasa degeaba....Greseala a fost din partea mea dar pe alea imi vine sa le strang de gat si acum...M-a deranjat faptul ca nu au putina demnitate, putin respect, bun simt...avand in vedere ca una din ele e maritata si alta il suna sa se planga ca il iubeste pe unu si se certau aia intre ei...imi mai spuneau si mie acelasi lucru...in momentul de fata cred ca este influentat.....
pitic_89
Postat pe 21 Mai 2011 11:31
Asa se intampla ....Nu am vrut sa stau toata ziua pe capul lui, sa il stresez, am vrut sa aibe si el timpul lui liber, sa nu stau pe capul lui toata ziua...chestia e ca in momentul de fata...nu il urasc...dar nici numai stiu ce simt....in adancul sufletului il iubesc, dar parca nu mai e nevoia aia sa il vad....sa il sun , sa vb cu el....stiti la ce ma refer...stiu doar ca e singur nu e cu nimeni.
pitic_89
Postat pe 21 Mai 2011 11:41
In momentul de fata eu cred ca nu te iubeste. Lasa-l cu ale lui iar tu vezi-ti de viata ta , e mai bine asa. si incearca sa inveti ceva din experienta asta, sa nu mai faci aceeasi greseala..
angy_angy
Postat pe 21 Mai 2011 11:41
Asta am de gand...i-am oferit libertate...i-am oferit tot ce am putut, amandoi am gresit...poate eu sau el mai mult....dar ce a fost a fost....
pitic_89
Postat pe 21 Mai 2011 11:43
asta doar daca vrei sa fii fericita...daca nu, impaca-te cu el, ca o va tine tot asa ca pana acum, iar fericirea ta nu va fi niciodata o prioritate pentru el...
angy_angy
Postat pe 21 Mai 2011 11:44
Pai tocmai la ce ma gandeam...daca ne impacam nu se va schimba cine stie ce lucru...va fi o ciorba reincalzita avand in vedere faptul ca numai vb cu el de 2 saptamani..ne vedem in cercul de prieteni dar fiecare e cu treaba lui....si daca a facut asta odata o va face si a doua si a treia si a 15-a oara...nu inteleg unde e omul pe care il vedeam zi de zi...unde e toata iubirea aia de care imi dadea dovada....
pitic_89
Postat pe 21 Mai 2011 11:49
e tot el sa stii , e acolo unde il vezi dar numai ca s-a cam plictisit de iubirea aia despre care vorbesti tu si vrea alta iubire acum...
angy_angy
Postat pe 21 Mai 2011 11:53
Mai, ce prostie mai e si asta cu libertatea? Casatoria nu e o joaca! Ce gagici, ce prieteni , ce bere bauta cu "amicii"????? Cand te casatoresti, timpul ti-l dedici familiei; prietenii sunt comuni. Cat timp liber poti sa ai, sa-ti ajunga si pt virtual, prieteni, beroanca si sa mai petreceti si impreuna??? Vii seara de la serviciu, pregatesti mancare, mananci, faci baita, speli rufe, curatenie, etc. Nu-ti mai ramane sa mai iesi si in oras( mai ales in cursul saptamanii). Mai ramane weekend-ul, care , obligatoriu trebuie petrecut in familie.

Acum, ce fel de casnicie ai avut tu? El venea de la serviciu si se tolanea in fata PC ului, rontaind ceva? Toate treburile le faceai tu? De unde atata timp liber??
mimi_ca29
Postat pe 21 Mai 2011 11:56
In relatia cu parintii, cu prietenii si cu mine e total alt om...e schimbat total....si maica-sa mi-a spus lucrul asta si prietenii....la caracter e total alt om...eu ceea ce vad nu e ceea ce stiu...
pitic_89
Postat pe 21 Mai 2011 11:57
Nu . Tot ceea ce faceam era facut de amandoi .Ma ajuta si la curatenie, la spalat, deci nu eram eu singura care faceam asta....
pitic_89
Postat pe 21 Mai 2011 12:00
lasa-mi viata in pace,daca am avut o aventura nu inseamna ca trebuie sa te razbuni in continuare ti-ajunge razbunarea,lasa-ma in pace ,mi-ai facut destul rau peste tot unde am apelat mi-ai inchis drumurile,ce vreide ce-mi faci astea ai un motiv,eu imi dau seama imediat CE VREIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
kudika183384
Postat pe 30 Mai 2011 09:26
lasa-mi viata in pace,daca am avut o aventura nu inseamna ca trebuie sa te razbuni in continuare ti-ajunge razbunarea,lasa-ma in pace ,mi-ai facut destul rau peste tot unde am apelat mi-ai inchis drumurile,ce vreide ce-mi faci astea ai un motiv,eu imi dau seama imediat CE VREIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
kudika183384
Postat pe 30 Mai 2011 09:26
Oau, ce turnura interesanta!
Auzi, domnu', faptul ca femeia cauta sprijin nu inseamna ca se razbuna pe tine, iar tu ca ai avut o aventura, trebuie sa platesti! Pariu ca ai avut mai multe? Si ca ai vrut sa ai chiar si mai multe? Si ca probabil viata ta dubla se intampla inca dinainte de casatorie?!?
Se vede clar din ceea ce spui ca n-ai pic de respect pentru ea, ca te doare fix in fund ca ai ranit-o, altfel iti cereai iertare, nu raspundeai in acest mod agresiv.
kudika_pudika
Postat pe 30 Mai 2011 14:19
WTF, "domul" de mai sus, e de fapt duduie si abereaza peste tot pe forum.
Ce-am picat ca musca
kudika_pudika
Postat pe 30 Mai 2011 14:25
De la: kudika183384, la data 2011-05-30 09:26:10lasa-mi viata in pace,daca am avut o aventura nu inseamna ca trebuie sa te razbuni in continuare ti-ajunge razbunarea,lasa-ma in pace ,mi-ai facut destul rau peste tot unde am apelat mi-ai inchis drumurile,ce vreide ce-mi faci astea ai un motiv,eu imi dau seama imediat CE VREIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII




Tu cine mai esti??
Valy90
Postat pe 30 Mai 2011 16:30
De la: pitic_89, la data 2011-05-21 11:08:34Buna....Trec prin niste momente foarte ciudate....daca pot spune asa...Am avut o relatie de 6 ani de zile...o nunta...o casnicie de 2 ani de zile superba...Dintr-o data....nu mai este nimic....Persoana iubita numai este acelasi om...Primea niste telefoane de la niste fete , vorbea cu ele pe messenger, se intalnea cu ele, una din ele fiind maritata....eu stiam lucrul asta...nu mi-a ascuns..


L-a luat valu' si nu a stiut unde sa se opreasca. Avea si acordul tau, asa ca de ce nu??
I s-a acordat atentie si a profitat de situatie.
Din pacate, este greu "de adus inapoi".
Puteti repara situatia daca tu poti trece peste ce s-a intamplat si daca el isi ia o teapa de zile mari(ceea ce este foarte posibil)... si se intoarce spasit. Dar eu zic ca nu merita. Este prea "slab de inger",este infantil si lipsit de responsabilitate. Se joaca de-a viata...
Din pacate nu este singurul . Probabil este singurul care are acordul nevestei
_vio_
Postat pe 30 Mai 2011 18:18
De la: Valy90, la data 2011-05-30 16:30:11
De la: kudika183384, la data 2011-05-30 09:26:10lasa-mi viata in pace,daca am avut o aventura nu inseamna ca trebuie sa te razbuni in continuare ti-ajunge razbunarea,lasa-ma in pace ,mi-ai facut destul rau peste tot unde am apelat mi-ai inchis drumurile,ce vreide ce-mi faci astea ai un motiv,eu imi dau seama imediat CE VREIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII




Tu cine mai esti??


A ramas in locul lui 282,trebuia sa ramana o nebuna pe forum.
Barbie30_
Postat pe 30 Mai 2011 20:28
Ti-a fost teama ca il pierzi .de aceea ai dat multa libertate! Vezi ce poti face fara teama! spune-i ,fa asa cum simti(fara teama!)Ai ancredere in tine,esti perfect creeata de d-zeu,asa cum suntem toti!
tuca_lila
Postat pe 31 Mai 2011 13:01
De la: kudika183384, la data 2011-05-30 09:26:11lasa-mi viata in pace,daca am avut o aventura nu inseamna ca trebuie sa te razbuni in continuare ti-ajunge razbunarea,lasa-ma in pace ,mi-ai facut destul rau peste tot unde am apelat mi-ai inchis drumurile,ce vreide ce-mi faci astea ai un motiv,eu imi dau seama imediat CE VREIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
asa deci.... ei afla ca pina nu te intorci in genunchi inapoi.....nu te las in pace. asta ca sa fie negru pe alb, na.....mai vrei
lilu_67
Postat pe 31 Mai 2011 13:15
De la: pitic_89, la data 2011-05-21 11:08:34Pe mine au ajuns sa ma deranjeze la un moment dat toate telefoanele astea, pentru ca s-a exagerat ,i-am oferit cata libertate a vrut, se ducea unde vroia cu baietii, intra in casa cand vroia, ne plimbam amandoi, ieseam, nu mi s-a parut normal sa nu ii ofer si lui libertate de barbat.Dar pana la inselat.


parerea mea e ca ai pus limita prea jos...trebuia mult mai repede sa pui piciorul in prag......of...asa se intampla cand se fac sacrificill inechitabil in cuplu
DayC
Postat pe 31 Mai 2011 16:23
De la: kudika_pudika, la data 2011-05-30 14:25:07WTF, "domul" de mai sus, e de fapt duduie si abereaza peste tot pe forum.
Ce-am picat ca musca


asa faci tu mereu
pickard
Postat pe 31 Mai 2011 16:27
De la: tuca_lila, la data 2011-05-31 13:01:16Ti-a fost teama ca il pierzi .de aceea ai dat multa libertate! Vezi ce poti face fara teama! spune-i ,fa asa cum simti(fara teama!)Ai ancredere in tine,esti perfect creeata de d-zeu,asa cum suntem toti!


pana si eu care aproape sunt ateu scri Dumnezeu cu d mare
pickard
Postat pe 31 Mai 2011 16:29
De la: pickard, la data 2011-05-31 16:29:08
De la: tuca_lila, la data 2011-05-31 13:01:16Ti-a fost teama ca il pierzi .de aceea ai dat multa libertate! Vezi ce poti face fara teama! spune-i ,fa asa cum simti(fara teama!)Ai ancredere in tine,esti perfect creeata de d-zeu,asa cum suntem toti!


pana si eu care aproape sunt ateu scri Dumnezeu cu d mare


da sa ti tzuc repede ca tare imi fu dor de tine
Barbie30_
Postat pe 31 Mai 2011 16:37
De la: Barbie30_, la data 2011-05-31 16:37:32
De la: pickard, la data 2011-05-31 16:29:08
De la: tuca_lila, la data 2011-05-31 13:01:16Ti-a fost teama ca il pierzi .de aceea ai dat multa libertate! Vezi ce poti face fara teama! spune-i ,fa asa cum simti(fara teama!)Ai ancredere in tine,esti perfect creeata de d-zeu,asa cum suntem toti!


pana si eu care aproape sunt ateu scri Dumnezeu cu d mare


da sa ti tzuc repede ca tare imi fu dor de tine


iubitooo!sa incepem direct cu astia
pickard
Postat pe 31 Mai 2011 16:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Incaltaminte din piele naturala 5 De la: Magda89 7 Septembrie 2009 09:57
Visele 8 De la: marco918 7 Ianuarie 2010 21:19
heelp 2 De la: miss_darine 15 Noiembrie 2009 22:47
Ce simte un barbat dupa ce a facut sex? 267 De la: kudika195644 22 Septembrie 2010 22:10
look 15 De la: simona_by_me 20 Aprilie 2010 22:32