Setari Cookie-uri

Prima cina cu ai lui. I really need help !

So, pentru prima data-n viata mea am o relatie serioasa. Si cum totul a decurs bine, el a hotarat ca sarbatorile astea sunt prilejul perfect sa ne cunoastem familiile. DAR ... Eu-s panicata bine. N-am mai facut asta niciodata, nu stiu cum sa ma comport, ce sa fac/ce sa NU fac... Chestii de genu'. Bine, salbatica nu-s dar tare mi-ar fi de folos niste sfaturi, tipsuri... Avand in vedere ca ai lui sunt niste oameni cam pretentiosi, cam dificili ... Orice sfat va fi considerat util. + ar trebui sa merg macar cu o atentie, nu ? Cu tipul ma inteleg foarte bine, il iubesc, ma iubeste. N-as vrea sa stricam asta din cauza ca nu m-ar putea placea parintii lui
missdiane
Postat pe 22 Decembrie 2011 20:16
De la: missdiane, la data 2011-12-22 20:16:57So, pentru prima data-n viata mea am o relatie serioasa. Si cum totul a decurs bine, el a hotarat ca sarbatorile astea sunt prilejul perfect sa ne cunoastem familiile. DAR ... Eu-s panicata bine. N-am mai facut asta niciodata, nu stiu cum sa ma comport, ce sa fac/ce sa NU fac... Chestii de genu'. Bine, salbatica nu-s dar tare mi-ar fi de folos niste sfaturi, tipsuri... Avand in vedere ca ai lui sunt niste oameni cam pretentiosi, cam dificili ... Orice sfat va fi considerat util. + ar trebui sa merg macar cu o atentie, nu ? Cu tipul ma inteleg foarte bine, il iubesc, ma iubeste. N-as vrea sa stricam asta din cauza ca nu m-ar putea placea parintii lui

fii tu insuti
steffy91
Postat pe 22 Decembrie 2011 20:26
De la: steffy91, la data 2011-12-22 20:26:34
De la: missdiane, la data 2011-12-22 20:16:57So, pentru prima data-n viata mea am o relatie serioasa. Si cum totul a decurs bine, el a hotarat ca sarbatorile astea sunt prilejul perfect sa ne cunoastem familiile. DAR ... Eu-s panicata bine. N-am mai facut asta niciodata, nu stiu cum sa ma comport, ce sa fac/ce sa NU fac... Chestii de genu'. Bine, salbatica nu-s dar tare mi-ar fi de folos niste sfaturi, tipsuri... Avand in vedere ca ai lui sunt niste oameni cam pretentiosi, cam dificili ... Orice sfat va fi considerat util. + ar trebui sa merg macar cu o atentie, nu ? Cu tipul ma inteleg foarte bine, il iubesc, ma iubeste. N-as vrea sa stricam asta din cauza ca nu m-ar putea placea parintii lui

fii tu insuti
gitan
Postat pe 22 Decembrie 2011 20:27
pretentiosi=esec iar fac predictii rele, dar e la "mc"(mintea cocosului)au pretentii vor ceva sofisticat pentru "bunaciunea" lor de baiat, sper ca nu e singur la parinti ca asa nu ai nicio sansa
Fie Mosul cu tine!
yumy
Postat pe 22 Decembrie 2011 20:33
De la: missdiane, la data 2011-12-22 20:16:57So, pentru prima data-n viata mea am o relatie serioasa. Si cum totul a decurs bine, el a hotarat ca sarbatorile astea sunt prilejul perfect sa ne cunoastem familiile. DAR ... Eu-s panicata bine. N-am mai facut asta niciodata, nu stiu cum sa ma comport, ce sa fac/ce sa NU fac... Chestii de genu'. Bine, salbatica nu-s dar tare mi-ar fi de folos niste sfaturi, tipsuri... Avand in vedere ca ai lui sunt niste oameni cam pretentiosi, cam dificili ... Orice sfat va fi considerat util. + ar trebui sa merg macar cu o atentie, nu ? Cu tipul ma inteleg foarte bine, il iubesc, ma iubeste. N-as vrea sa stricam asta din cauza ca nu m-ar putea placea parintii lui



Draga mea,cea mai buna atitudine,pe care trebuie sa o afisezi in fata parintilor iubitului tau,este naturaletea,de ce vrei sa te chinui incercand sa fii ceva,ce nu esti de fapt?Cat de pretentiosi sunt parintii iubitului tau si ce inseamna acest termen in conceptia ta?Fii fireasca,bineinteles si politicoasa in acelasi timp si incearca sa fii in elementul tau,ce inseamna prosteala aceasta,important este ca cel ales de tine ,sa te iubeasca,cu bune si cu mai putin bune!Daca vizita la parintii lui,constitue un criteriu de selectie,fii transanta ,ca doar nu esti "o iapa" expusa in vederea licitatiei!Trateaza totul ca pe un eveniment frumos,relaxant,nu te crampona in gandul ca nu vei sti sa te comporti in familia respectiva!Fii increzatoare in capacitatea ta de a te face placuta,socializeaza cu usurinta si totul va decurge in limitele normale ale bunului simt!Bineinteles ca va trebui sa te prezinti cu o mica atentie ,atat fata de amfitrioana casei cat si fata de sotul ei,ceva simbolic pentru inceput,nu este batut in cuie sa te prezinti cu jumatate de porc si un butoi cu vin,astea sunt prostii,altceva este mai important si anume ,sa va intelegi voi doi!
RAINBOWLADY
Postat pe 22 Decembrie 2011 20:37
Pai...ai grija cum te imbraci; nu fuma; nu exagera cu alcoolul; nu te enerva; ai grija la vocabular; daca discutia despre familia ta devine prea "serioasa", te scuzi si mergi la baie. Nu-ti calari , bali iubitul in prezenta lor; daca ramai peste noapte, nu dormi cu el; fii saritoare, ajuta-ti socrela sa puna masa, etc. Cam astea ar fi de zis
ilumax_76
Postat pe 22 Decembrie 2011 20:45
Poate ne zici si noua cum a fost....
kudika_nikole
Postat pe 22 Decembrie 2011 21:59
De la: ilumax_76, la data 2011-12-22 20:45:55Pai...ai grija cum te imbraci; nu fuma; nu exagera cu alcoolul; nu te enerva; ai grija la vocabular; daca discutia despre familia ta devine prea "serioasa", te scuzi si mergi la baie. Nu-ti calari , bali iubitul in prezenta lor; daca ramai peste noapte, nu dormi cu el; fii saritoare, ajuta-ti socrela sa puna masa, etc. Cam astea ar fi de zis



Daca ar fuma, de ce sa se ascunda?Dupa sa ramana soc cand vor afla?
M-ai stiu eu pe cineva care a ramas asa cand a auzit ca fumez.
doi_ochi_caprui
Postat pe 22 Decembrie 2011 22:14
De la: missdiane, la data 2011-12-22 20:16:57So, pentru prima data-n viata mea am o relatie serioasa. Si cum totul a decurs bine, el a hotarat ca sarbatorile astea sunt prilejul perfect sa ne cunoastem familiile. DAR ... Eu-s panicata bine. N-am mai facut asta niciodata, nu stiu cum sa ma comport, ce sa fac/ce sa NU fac... Chestii de genu'. Bine, salbatica nu-s dar tare mi-ar fi de folos niste sfaturi, tipsuri... Avand in vedere ca ai lui sunt niste oameni cam pretentiosi, cam dificili ... Orice sfat va fi considerat util. + ar trebui sa merg macar cu o atentie, nu ? Cu tipul ma inteleg foarte bine, il iubesc, ma iubeste. N-as vrea sa stricam asta din cauza ca nu m-ar putea placea parintii lui


so, te imbraci cat mai provocator, preferabil o fustita sa-ti prezinte bulanele stralucitoare si neepilate de vreo 3 luni, iti iei doua pachete de tigari la tine, ca o sa cam fumezi de emotie, te ryjezi si te fardezi strident pana arati ca un brad de craciun impodobit naiv, stai nemancata trei zile inainte sa te duci la ei, sa papi totul din farfurie, cand ti-or pune curcanul pe masa. si daca dupa toate astea inca te plac...e bine.
guru_ion
Postat pe 22 Decembrie 2011 22:33
Fii politicoasa, lasa-i sa vorbeasca ei mai mult, nu te baga in discutii in care nu esti la curent cu subiectul si raspunde cinstit la intrebarile lor.
Ar trebui sa fie totul ok.
Max2
Postat pe 22 Decembrie 2011 22:34
O vai ... Pai, chiar e singur la parinti ...
missdiane
Postat pe 23 Decembrie 2011 00:17
Ehhhh ! Saru'mainile pentru sfaturi ! O sa tin cont de ele, si mi-au prins tare bine sa stiti :) O sa va povestesc si voua cum mi-a mers. Toate cele bune si Sarbatori fericite si voua alaturi de cei dragi !
missdiane
Postat pe 23 Decembrie 2011 00:23
De la: guru_ion, la data 2011-12-22 22:33:47
De la: missdiane, la data 2011-12-22 20:16:57So, pentru prima data-n viata mea am o relatie serioasa. Si cum totul a decurs bine, el a hotarat ca sarbatorile astea sunt prilejul perfect sa ne cunoastem familiile. DAR ... Eu-s panicata bine. N-am mai facut asta niciodata, nu stiu cum sa ma comport, ce sa fac/ce sa NU fac... Chestii de genu'. Bine, salbatica nu-s dar tare mi-ar fi de folos niste sfaturi, tipsuri... Avand in vedere ca ai lui sunt niste oameni cam pretentiosi, cam dificili ... Orice sfat va fi considerat util. + ar trebui sa merg macar cu o atentie, nu ? Cu tipul ma inteleg foarte bine, il iubesc, ma iubeste. N-as vrea sa stricam asta din cauza ca nu m-ar putea placea parintii lui


so, te imbraci cat mai provocator, preferabil o fustita sa-ti prezinte bulanele stralucitoare si neepilate de vreo 3 luni, iti iei doua pachete de tigari la tine, ca o sa cam fumezi de emotie, te ryjezi si te fardezi strident pana arati ca un brad de craciun impodobit naiv, stai nemancata trei zile inainte sa te duci la ei, sa papi totul din farfurie, cand ti-or pune curcanul pe masa. si daca dupa toate astea inca te plac...e bine.
missdiane
Postat pe 23 Decembrie 2011 00:28
De la: missdiane, la data 2011-12-23 00:23:48Ehhhh ! Saru'mainile pentru sfaturi ! O sa tin cont de ele, si mi-au prins tare bine sa stiti :) O sa va povestesc si voua cum mi-a mers. Toate cele bune si Sarbatori fericite si voua alaturi de cei dragi !


Dezleaga misterul, fumezi sau nu?
O sa asteptam aici, cuminti, sa ne povestesti.
Sarbatori fericite si tie!Multa bafta.
doi_ochi_caprui
Postat pe 23 Decembrie 2011 01:13
De la: missdiane, la data 2011-12-23 00:23:48Ehhhh ! Saru'mainile pentru sfaturi ! O sa tin cont de ele, si mi-au prins tare bine sa stiti :) O sa va povestesc si voua cum mi-a mers. Toate cele bune si Sarbatori fericite si voua alaturi de cei dragi !


Indiferent de parerea parintilor si de impresia pe care le-o vei lasa, important e sa va intelegeti voi doi: tu si iubitul tau. Craciun fericit si voua!
franziska_eu
Postat pe 23 Decembrie 2011 05:42
Paiiii ... Fumeeeeez Dar va rog fiti blande, intentionez sa ma las. Si chiar am o saptamana si ceva de cand n-am pus tigara-n gura. E ceva, sper (eu)
missdiane
Postat pe 25 Decembrie 2011 00:13
dar ce-ai pus in gura ?
BAZOOKAXXXXX
Postat pe 25 Decembrie 2011 00:15
De la: missdiane, la data 2011-12-25 00:13:23Paiiii ... Fumeeeeez Dar va rog fiti blande, intentionez sa ma las. Si chiar am o saptamana si ceva de cand n-am pus tigara-n gura. E ceva, sper (eu)


Felicitari asteptam sa ne spui cum a fost cina...
kudika_nikole
Postat pe 25 Decembrie 2011 00:17
De la: BAZOOKAXXXXX, la data 2011-12-25 00:15:50dar ce-ai pus in gura ?





tu ce crezi ca-r fi putut sa puna ??? se referea la tigara tine cont de context...
kudika_nikole
Postat pe 25 Decembrie 2011 00:18
daca n-a fumat a iesit din context...
BAZOOKAXXXXX
Postat pe 25 Decembrie 2011 00:20
De la: BAZOOKAXXXXX, la data 2011-12-25 00:20:09daca n-a fumat a iesit din context...


Ce crezi tu ca ar fi putut sa puna in gura ??? hmmm
kudika_nikole
Postat pe 25 Decembrie 2011 00:25
pai...nu stiu...orice...de asta am intrebat...si are si gura mare...
BAZOOKAXXXXX
Postat pe 25 Decembrie 2011 00:28
De la: BAZOOKAXXXXX, la data 2011-12-25 00:28:36pai...nu stiu...orice...de asta am intrebat...si are si gura mare...


Ai grija ce gandesti gandurile devin cuvinte- ai grija ce cuvinte folosesti cuvintele devin vorbe ai grija ce vorbesti vorbele devin fapte ai grija ce obisnuiesti sa faci obisnuintele devin caracater - analizeaza ti caracterul iti devine destin....
kudika_nikole
Postat pe 25 Decembrie 2011 00:33
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-25 00:33:24
De la: BAZOOKAXXXXX, la data 2011-12-25 00:28:36pai...nu stiu...orice...de asta am intrebat...si are si gura mare...


Ai grija ce gandesti gandurile devin cuvinte- ai grija ce cuvinte folosesti cuvintele devin vorbe ai grija ce vorbesti vorbele devin fapte ai grija ce obisnuiesti sa faci obisnuintele devin caracater - analizeaza ti caracterul iti devine destin....

Foarte profund.
Brosco
Postat pe 25 Decembrie 2011 00:35
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-25 00:33:24
De la: BAZOOKAXXXXX, la data 2011-12-25 00:28:36pai...nu stiu...orice...de asta am intrebat...si are si gura mare...


Ai grija ce gandesti gandurile devin cuvinte- ai grija ce cuvinte folosesti cuvintele devin vorbe ai grija ce vorbesti vorbele devin fapte ai grija ce obisnuiesti sa faci obisnuintele devin caracater - analizeaza ti caracterul iti devine destin....
pare o experienta trista...
BAZOOKAXXXXX
Postat pe 25 Decembrie 2011 00:37
De la: Brosco, la data 2011-12-25 00:35:45
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-25 00:33:24
De la: BAZOOKAXXXXX, la data 2011-12-25 00:28:36pai...nu stiu...orice...de asta am intrebat...si are si gura mare...


Ai grija ce gandesti gandurile devin cuvinte- ai grija ce cuvinte folosesti cuvintele devin vorbe ai grija ce vorbesti vorbele devin fapte ai grija ce obisnuiesti sa faci obisnuintele devin caracater - analizeaza ti caracterul iti devine destin....

Foarte profund.


Da da depinde de interpretare...
kudika_nikole
Postat pe 25 Decembrie 2011 00:38
Problema numarul unu : N-am pus nimic altceva in gura, pentru curosi. Am folosit doar o expresie destul de uzuala din vocabularul roman. Repede trebuia sa sara cineva cu interpretari. Nu-i nimic pentru ca ma asteptam ... Problema numarul 2 ... Masa cu ai lui a decurs super bine, frumos ... Mama lui m-a placut ... Mi-a luat si ceva cadou dragut ... Sunt foarte fericita La-nceput tremuram ca varga de emotie... Dar apoi m-am linistit si-am stat la masa dezvoltand fel si fel de subiecte. Au fost pe placul meu chiar, parintii lui. Si din cate am inteles, sentimentul a fost reciproc. Tatal lui m-a adus acasa, impreuna cu iubitul meu, bineinteles. Ce pot sa zic. Multumesc lui Dumnezeu c-a fost o zi frumoasa si acum pot rasufla linistita. Maine urmeaza testul lui cu-ai mei Va puuuuup si multumesc inca odata pentru sfaturi Sarbatori fericite in continuare!
missdiane
Postat pe 25 Decembrie 2011 22:54
De la: missdiane, la data 2011-12-25 22:54:59Problema numarul unu : N-am pus nimic altceva in gura, pentru curosi. Am folosit doar o expresie destul de uzuala din vocabularul roman. Repede trebuia sa sara cineva cu interpretari. Nu-i nimic pentru ca ma asteptam ... Problema numarul 2 ... Masa cu ai lui a decurs super bine, frumos ... Mama lui m-a placut ... Mi-a luat si ceva cadou dragut ... Sunt foarte fericita La-nceput tremuram ca varga de emotie... Dar apoi m-am linistit si-am stat la masa dezvoltand fel si fel de subiecte. Au fost pe placul meu chiar, parintii lui. Si din cate am inteles, sentimentul a fost reciproc. Tatal lui m-a adus acasa, impreuna cu iubitul meu, bineinteles. Ce pot sa zic. Multumesc lui Dumnezeu c-a fost o zi frumoasa si acum pot rasufla linistita. Maine urmeaza testul lui cu-ai mei Va puuuuup si multumesc inca odata pentru sfaturi Sarbatori fericite in continuare!


Ma bucur pt tine. Succes pe maine...si sarbatori fericite si tie ....
kudika_nikole
Postat pe 26 Decembrie 2011 00:12
Bine c-a iesit OK.
Max2
Postat pe 26 Decembrie 2011 02:28
Si cica cu ai tai?
Vipassana
Postat pe 27 Decembrie 2011 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iti iubesti parintii? 18 De la: micabis 7 Iunie 2009 21:26
Unghii false cu gel bucuresti 1 De la: kudika418801 14 August 2011 21:39
Benzi Magnetice 2 De la: kudika028960 8 August 2009 21:07
dati-mi un sfat 8 De la: miss_darine 22 Octombrie 2011 22:06
nu e pregatit pt o relatie serioasa 7 De la: alinac91 24 Iulie 2013 10:59