Setari Cookie-uri

Am o dilema si cer ajutor!



Buna, am 24 de ani, zodia scorpion si de 3 ani tin la un fost coleg(el e berbec) de facultate foarte mult si numai nu reusesc sa ma fac inteleasa lui. Cat am fost in facultate nu i-am zis ca-l plac deoarece eram foarte buni colegi si amici, petreceam mult timp impreuna si nu mi se parea natural sa-i spun ca sa nu stric relatia dintre noi. Amici nostri imi spuneau mereu sa-i spun ca sa stie si el ca ei nu se baga. Din ultimul an de facultate am dormit si impeuna in unele nopti, mereu ametit niciodata treaz (ne sarutam, imi face complimente, e tandru,dar atat) dimineata cand ne trezeam era ca si cum nu a fost nimic intre noi. Atitudinea asta nu am inteles-o deloc la el niciodata. De cand am terminat facultatea si nu mai stam la camin se intampla rar sa mai dormim impreuna. Ne vedem doar atunci cand iesim mai multi colegi, pe mess nu vorbim de sunat nu ma suna. Cand dam fata in fata nu se uita la mine cand vorbeste ci-mi ocoleste privirea. Mereu e atent la ce port, la fard, unghii, bijuterii si de curand mi-a sugerat sa-mi las parul lung.

O sa ma intrebati de ce mai tin la el, nici macar io nu stiu, are acel ceva la care io nu pot renunta.Nu are pe nimeni, nu filtreaza cu fetele si nici nu a facut cu colegele mele de facultate la fel cum procedeaza cu mine.

Ajutati-ma si pe mine cu un sfat, va rog ce ar trebui sa fac sau de ce e asa el!
mereu_tanara
Postat pe 2 Ianuarie 2012 12:50
Esti doar o distractie pt el,nu e interesat de tine in sensul de a avea o relatie.
Brosco
Postat pe 2 Ianuarie 2012 12:55
spune-i ca ai bucurii la el! dar cu atentie sa nu-l sperii! mai bine atrage-i atentia cu ceva ca sa faca el pasul! sa creada ca el te-a cucerit
PICCKARD
Postat pe 2 Ianuarie 2012 12:56
Buna!Io i-am spus lui odata sa mergem mai departe de preludiu ca na sunt si io om am si io nevoi si chiar as vrea sa vad cum e cu el daca are rost sa ma tot chinui pt asta.Dar el mi-a zis ca nu-i momentul.
mereu_tanara
Postat pe 2 Ianuarie 2012 13:19
De la: mereu_tanara, la data 2012-01-02 13:19:53Buna!Io i-am spus lui odata sa mergem mai departe de preludiu ca na sunt si io om am si io nevoi si chiar as vrea sa vad cum e cu el daca are rost sa ma tot chinui pt asta.Dar el mi-a zis ca nu-i momentul.

imi pare rau, dar ai primit un raspuns transant, chiar de la cel pe care-l placi
maria-ioana
Postat pe 2 Ianuarie 2012 13:24
De la: mereu_tanara, la data 2012-01-02 13:19:53Buna!Io i-am spus lui odata sa mergem mai departe de preludiu ca na sunt si io om am si io nevoi si chiar as vrea sa vad cum e cu el daca are rost sa ma tot chinui pt asta.Dar el mi-a zis ca nu-i momentul.




Mereu tanara si mereu nelinistita si naiva!!! Un barbat ,in momentul in care doreste o femeie,face tot posibilul sa fie cu ea,sa traiasac impreuna miracolul iubirii!!Tu ai simtit asa ceva la el?
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Ianuarie 2012 13:30
De la: mereu_tanara, la data 2012-01-02 12:50:31

. Din ultimul an de facultate am dormit si impeuna in unele nopti, mereu ametit niciodata treaz (ne sarutam, imi face complimente, e tandru,dar atat) dimineata cand ne trezeam era ca si cum nu a fost nimic intre noi.


doar ati dormit sau .....!?
guru_ion
Postat pe 2 Ianuarie 2012 15:01
De la: mereu_tanara, la data 2012-01-02 12:50:31

Buna, am 24 de ani, zodia scorpion si de 3 ani tin la un fost coleg(el e berbec) de facultate foarte mult si numai nu reusesc sa ma fac inteleasa lui. Cat am fost in facultate nu i-am zis ca-l plac deoarece eram foarte buni colegi si amici, petreceam mult timp impreuna si nu mi se parea natural sa-i spun ca sa nu stric relatia dintre noi. Amici nostri imi spuneau mereu sa-i spun ca sa stie si el ca ei nu se baga. Din ultimul an de facultate am dormit si impeuna in unele nopti, mereu ametit niciodata treaz (ne sarutam, imi face complimente, e tandru,dar atat) dimineata cand ne trezeam era ca si cum nu a fost nimic intre noi. Atitudinea asta nu am inteles-o deloc la el niciodata. De cand am terminat facultatea si nu mai stam la camin se intampla rar sa mai dormim impreuna. Ne vedem doar atunci cand iesim mai multi colegi, pe mess nu vorbim de sunat nu ma suna. Cand dam fata in fata nu se uita la mine cand vorbeste ci-mi ocoleste privirea. Mereu e atent la ce port, la fard, unghii, bijuterii si de curand mi-a sugerat sa-mi las parul lung.

O sa ma intrebati de ce mai tin la el, nici macar io nu stiu, are acel ceva la care io nu pot renunta.Nu are pe nimeni, nu filtreaza cu fetele si nici nu a facut cu colegele mele de facultate la fel cum procedeaza cu mine.

Ajutati-ma si pe mine cu un sfat, va rog ce ar trebui sa fac sau de ce e asa el!


Cred ca vrea doar sa se joace cu tine si se pare ca a reusit sa te bulverseze. Cumva, el se simte vinovat deoarece se joaca cu tine si sentimentele tale (vezi si atitudinea lui de jena fata de tine), iar faptul ca nu te mai baga in seama dupa ce a dormit cu tine si te-a complimentat, arata ca ii esti totusi indiferenta si totul e un joc pentru el.

Prin faptul ca el e atent la detalii legate de aspectul tau, dar si prin prisma faptului ca atunci cand e ametit te dragaleste, tu te-ai simtit speciala si ai crezut ca el simte intr-adevar ceva pentru tine. Parerea mea este ca te inseli, el pare sa nu simta nimic deosebit pentru tine, in afara poate de o mica simpatie sau amicitie mai colegiala.

Nu-i mai permite sa se joace cu psihicul tau, acceptandu-i complimentele si atingerile sau sa doarma cu tine. Fii cat mai rece cu el, pana va renunta la aceste joculete. Insa daca-ti plac joculetele lui la adresa ta, persista in a-i face jocul, dar dupa aceea sa nu vii sa ne spui ca te-ai fript.
franziska_eu
Postat pe 2 Ianuarie 2012 15:13
De la: mereu_tanara, la data 2012-01-02 13:19:53Buna!Io i-am spus lui odata sa mergem mai departe de preludiu ca na sunt si io om am si io nevoi si chiar as vrea sa vad cum e cu el daca are rost sa ma tot chinui pt asta.Dar el mi-a zis ca nu-i momentul.


Daca te placea cu adevarat sau, si mai bine, te iubea, iti spun eu ca rupea hainele de pe tine de dorinta! Atitudinea lui imi confirma inca o data ca nu te place cu adevarat, ci doar se joaca cu tine, pentru ca tu prin atentia pe care i-o oferi si prin faptul ca-i accepti jocurile de-a cuceritorul, il faci sa-si simta orgoliul masculin mangaiat. El doar isi testeaza puterea de seductie pe tine, insa lucrul acesta nu reprezinta neaparat un lucru bun!
franziska_eu
Postat pe 2 Ianuarie 2012 15:18
De la: guru_ion, la data 2012-01-02 15:01:41
De la: mereu_tanara, la data 2012-01-02 12:50:31

. Din ultimul an de facultate am dormit si impeuna in unele nopti, mereu ametit niciodata treaz (ne sarutam, imi face complimente, e tandru,dar atat) dimineata cand ne trezeam era ca si cum nu a fost nimic intre noi.


doar ati dormit sau .....!?


sau ce...
kudika_nikole
Postat pe 2 Ianuarie 2012 19:47
Spunei ca esti interesata de el si ti-ar placea sa incepi o relatie cu el...intreabal ce simte pentru tine ...Eu asa as face...
kudika_nikole
Postat pe 2 Ianuarie 2012 19:50
Chiar tu spui ca nu flirteaza cu alte fete. Poate ca are alte preferinte.....joaca in cealalta tabara. In timpul jocurilor voastre nevinovate, ai simtit vreodata o erectie ?? Ori nu poate....ori nu vrea femei..
GHEISA_
Postat pe 2 Ianuarie 2012 20:13
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-02 19:47:59
De la: guru_ion, la data 2012-01-02 15:01:41
De la: mereu_tanara, la data 2012-01-02 12:50:31

. Din ultimul an de facultate am dormit si impeuna in unele nopti, mereu ametit niciodata treaz (ne sarutam, imi face complimente, e tandru,dar atat) dimineata cand ne trezeam era ca si cum nu a fost nimic intre noi.


doar ati dormit sau .....!?


sau ce...


sau au jucat popa prostu.
guru_ion
Postat pe 2 Ianuarie 2012 20:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fisa postului 4 De la: Barbie30_ 3 Mai 2011 13:11
De ce evita barbatii raspunsuri la intrebari directe??? 24 De la: greierash_is_back 5 Noiembrie 2009 20:43
daca stie cineva...... 3 De la: kudika083965fericita 7 Mai 2012 19:48
nu are rabdare sa ma asculte 30 De la: Mircea_O 29 Ianuarie 2009 00:43
Iubire????? 81 De la: Marius_Sorin 18 Septembrie 2011 00:11